kam greste za krompirjeve počitnice? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice



Sporočilo


hana_mama -> kam greste za krompirjeve počitnice? (10.10.2013 17:17:37)

Živjo!

mene pa zanima kakšne plane imate kaj za krompirjeve počitnice... kje je fajn za družine? mi bi se malo potepali[sm=bravo.gif] in raziskovali Slovenijo. Kakšne izkušnje, predlogi?





Natass -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (10.10.2013 20:05:49)

Meni je super v Prekmurju. Ful je možnosti za aktivnosti, narava je čudovita, vse tiste ravnine kar kličejo po kolesarjenju, lahko se greste sproščat ob Bukovniško jezero ... Super izkušnja je okraševanje medenih srčkov pri medičarki, da ni vedno samo suhoparno predavanje, pa bazenov tudi ne manjka, da se malo odpočiješ po celem dnevu pohajanja.

Tu si lahko več prebereš: http://visitpomurje.com/druzinski-centri

Nekaj je v teh krajih, da te kar vleče nazaj, jaz grem vsaj enkrat na leto tja in vsakič najdem kak nov, še neodkrit, kotiček.




K_a_t_i -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (10.10.2013 20:43:50)

V sluzbo, solo in vrtec... (predlagam, da jih cim manj kopira [sm=jezicek.gif])




josephine27 -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (10.10.2013 23:42:32)

Če napišeš kdaj so krompirjeve počitnice bom mogoče znala odgovorit[sm=smiley36.gif]




petea -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (11.10.2013 0:14:45)

Gre za malo neposreceno ime za jesenske pocitnice.

Krompir se namrec pobira praviloma v septembru.


Za jesenske pocitnice bomo pa vecinoma doma, morda bomo kak dan sli v toplice, na dan mrtvih naokrog po grobovih svecke prizgat.




A katera ve, ce bo letos Noc carovnic na gradu Grad?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2013 7:22:53)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tanja76 -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (14.10.2013 10:10:50)

Se strinjam z Natass... dober predlog je dala! Se mi zdi, da nam manjka to, da otrokom predstavimo naše kraje in pa seveda smo aktivni tud med počitnicami... namakanje v bazenu pa pol po zanimivem dnevu... Mi še sicer nismo bli kot družina v teh krajih, ampak po ponudbi sodeč nas lahko kar čakajo, sicer ne za te prvonovemberske počitnice, ampak na spomlad, ko bo topleje in bomo lahko skočili na kolesa.




sazi -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (14.10.2013 10:52:17)

Del počitnic bomo preživeli v Bohinju in zbirali štampiljke manjših vrhov.




patrino -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (18.10.2013 7:46:23)

Vem , da propagirate potepanje po Sloveniji pa vendar[sm=jezicek.gif]- Tudi jaz bi se nekako najraje potepala tule pri nas ( zadnje dni je zaradi lepega vremena in vseh teh barv okrog nas jesen čudovita, pa čeprav si pred domačim pragom). Osebno mi Prekmurje ne sede najbolj , ker sem iz hribovitih koncev in me te ravnine , stoječa voda, komarji ( verjetno jih sedaj ko je malo bolj mrzlo ni več toliko), nekakšen konstanten vonj v zraku ([sm=zmeden.gif] ), ne pritegne najbolj. Vendar tako kot povsod, so tudi tu želje in okusi različni. Meni je lepša Bela krajina, Kras...
Žal pa imamo mi doma dva ( delno tri- če štejem moža[sm=smiley36.gif]- medve z mulo sva v drugih sferah), dva Lego navdušenca in se nekaj pogovarjamo, da bi šli v Legolland. Sedaj pa me zanima, če je katera že bila, ali ima smiselno jit tja v tem času ( bolj mrzlo, mogoče deževje...) ali je bolje počakat na pozno pomlad, poletje.
Če je različnih vodnih in ostalih atrakcij veliko in je to bolj primerno za toplejše dni, jo tudi mi raje mahnemo nekam v naše konce.





liliana -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (18.10.2013 18:20:44)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


A katera ve, ce bo letos Noc carovnic na gradu Grad?


Ne....že lani je ni bilo....bo pa letos v Rakičanu.....




alda -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (19.10.2013 9:51:25)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Vem , da propagirate potepanje po Sloveniji pa vendar[sm=jezicek.gif]- Tudi jaz bi se nekako najraje potepala tule pri nas ( zadnje dni je zaradi lepega vremena in vseh teh barv okrog nas jesen čudovita, pa čeprav si pred domačim pragom). Osebno mi Prekmurje ne sede najbolj , ker sem iz hribovitih koncev in me te ravnine , stoječa voda, komarji ( verjetno jih sedaj ko je malo bolj mrzlo ni več toliko), nekakšen konstanten vonj v zraku ([sm=zmeden.gif] ), ne pritegne najbolj. Vendar tako kot povsod, so tudi tu želje in okusi različni. Meni je lepša Bela krajina, Kras...
Žal pa imamo mi doma dva ( delno tri- če štejem moža[sm=smiley36.gif]- medve z mulo sva v drugih sferah), dva Lego navdušenca in se nekaj pogovarjamo, da bi šli v Legolland. Sedaj pa me zanima, če je katera že bila, ali ima smiselno jit tja v tem času ( bolj mrzlo, mogoče deževje...) ali je bolje počakat na pozno pomlad, poletje.
Če je različnih vodnih in ostalih atrakcij veliko in je to bolj primerno za toplejše dni, jo tudi mi raje mahnemo nekam v naše konce.





v Nemčijo ali kar na Dansko ? [sm=smiley1.gif]




patrino -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (19.10.2013 12:43:50)

Uf, šli bi na Dansko ni dileme, če bi ...ah če ne bi bilo toliko če-jev[sm=jezicek.gif]. Drugače sem pa imela v mislih Legolland v Nemčiji.




ronja -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (19.10.2013 14:41:32)

No, saj tudi Nemčija ni slaba - vsekakor je bolj hribovita od Danske[sm=smiley1.gif]. Lepo se imejte in poročajte o Legolandu, pri nas so vsi nori na lego...




alda -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (20.10.2013 14:52:35)

Ja Danska je bolj Prekmurje varianta !!

Najvišji vrh ima tam 170-180m se mi zdi!!
Šli bomo ko bomo dovolj "veliki" [sm=jezicek.gif] za pot na sever , pa da takoj vso Skandinavijo prebredemo [sm=smiley1.gif]

Ti pa le poročaj kako je bilo v nemški Lego deželi!

bdw:mislim, da ni daleč iz Munchena ,nisem pa čist sigurna!




ronja -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (20.10.2013 15:18:05)

Najvišji vrh ima tam 170-180m se mi zdi!!

Boljše kot Nizozemska - smo šli na njihov "najvišji hrib", pa ni nihče opazil, da naj bi hodili navzgor[sm=jezicek.gif].
Mi sicer kadar se le da, zviznemo na Primorsko, ta je pa meni od Slovenije najljubša, iz več razlogov[sm=smiley1.gif][sm=smiley27.gif]...




malaMravljica -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (20.10.2013 16:26:20)

No, mi sedaj jeseni ne gremo na nobene pocitnice.

Ce bi vedela kdaj so te krompirjeve pocitnice bi znala za vreme cist tocno povedat, sem strucko za vreme [sm=smiley1.gif] drugace pa bo v nemskem Legolandu ta teden zelo lepo jesensko vreme, dnevne temperature okoli 15 do 18 ali mogoce celo 20 st kaksen dan, malo dezja bo v sredo. Je pa ta park tako drag. Poleti sem racunala in mi je bilo cist mimo kolk je drag. Je pa eno urco naorej od Münchna ja in okolica je tudi bolj kot Nizozemska, bolj ravnina kakor kaksni hrib(ck)i.




Prostost -> RE: kam greste za krompirjeve počitnice? (25.10.2013 12:28:33)

Krompirjeve so res nekaj posebnega tu v Sloveniji, otroci majo zelo radi buče in izrezovanje, večinoma majo v hotelih posebne animacije zanje. Mi smo bli v Dolenjskih, tam se izrezuje buče, v Strunjanu v hotelih Talaso tudi. Pa peče kostanje in ponavadi pride še čarovnica, ki pleše z otroki (je nenevarna:) Sloh se mi zdi, da je lepše it zdaj jeseni na morje, ker je še vedno topleje, kot na celini. Poleg tega zdaj zorijo kakiji in jih je zelo lepo vidt, kako rasejo
http://www.visitslovenia.net/pocitniski-paketi/pocitniski-paketi.aspx?PONUDNIK_ID=92&SESTAV_POS_PONUDBA_ID=10168




Stran: [1]