Računalniške igrice-črke, številke (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


Kimi6 -> Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 12:43:58)

Živjo,

zanima me, če imate kakšne dobre igrice, ki bi jih naložila na tablico, da bi se otrok učil črke, številke. Sem že malo gledala, pa ne najdem nič pametnega...[sm=smiley1.gif]


Lp







Kimi6 -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 12:44:59)

prosila bi za link [sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 13:05:36)

imaš brojkalico
http://www.youtube.com/watch?v=6UltNvX_ZA4
ima tudi slovenski jezik

tukaj so sicer online (če poskrolaš dol, je lista z linki)
http://www.piki.si/igre.htm

ne vem pa če je smiselno, da mu daješ ang. igrice, ker potem bo bolj težko sledil navodilom. razen če ni dvojezičen.




Lukka -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 16:17:12)

Na šeleshamer papir skupaj naredita družabno igro. Narišita 25 slikic. Drevo, rožico, žogo... Posebej pa naredita 25 majhnih kartic (kot pri igri spomin) na njem pa spet 25 različnih predmetov. Npr. DARILO, ROBOTA, ŽOLNO. In potem otrok odkriva kartice, ki jih zložiš narobe, kot pri spominu, in kartico kjer je darilo odloži na drevo, ker je ista črka.
S številkami naredi veliko železniško postajo in na vsakem vlaku napiši svojo številko, potem pojdita ven in s kredo narišita tire za vlake in potem spored kako bodo vlaki vozili in po katerih tirih...

Uporabi domišljijo in ne pusti, da računalnik prevzame vloge mame[sm=smiley13.gif]




Shorty_ -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 17:04:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Na šeleshamer papir skupaj naredita družabno igro. Narišita 25 slikic. Drevo, rožico, žogo... Posebej pa naredita 25 majhnih kartic (kot pri igri spomin) na njem pa spet 25 različnih predmetov. Npr. DARILO, ROBOTA, ŽOLNO. In potem otrok odkriva kartice, ki jih zložiš narobe, kot pri spominu, in kartico kjer je darilo odloži na drevo, ker je ista črka.
S številkami naredi veliko železniško postajo in na vsakem vlaku napiši svojo številko, potem pojdita ven in s kredo narišita tire za vlake in potem spored kako bodo vlaki vozili in po katerih tirih...

Uporabi domišljijo in ne pusti, da računalnik prevzame vloge mame[sm=smiley13.gif]

Se podpišem [sm=smiley1.gif] Vem da je v današnjem času otrokm vse to zelo zanimivo, se pravi računalniki telefoni ipd... Dobrodošlo tudi kot neka dodatna občasna aktivnost, ampak je tudi moja hči imela veliko raje, puzzle s črkami in številkami, magnetke, kocke...

lp




malaMravljica -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 19:38:38)

Jaz sem pa ena bolj lena mama zgleda in sem kar lani, ko je imel hud navdih za crke, no takrat je bil v Cicidoju poster z abecedo, pa sem mu jo na vrata sobe nalimala. In hodi gledat tja, drugace pa pise kar na papir. Se mi zdi fajn, ker se zraven uci se pravilno svincnik drzat in dobi v roko obcutek za pisat. Je pa sam izkazal zeljo po crkah, ker je non stop spraseval. In zadnjic sem mu rekla, da zna brat, v eni knjigico je bilo AAAAA napisano in sem sla s prstom pod to in je prebral prvo besedo v knjigi. In potem se je se izkazalo, da zna tekste kar precej knjigic na pamet [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 20:11:27)

jaz sem eno dol potegnila pred časom (Partis ali Mojblink) označeno imam, da se imenuje Miška. Imaš črke, like, številke, labirint,... lahke igrice. če najdem link, ti ga prilepim.




LuLu -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (12.11.2013 20:15:23)

ta link sem našla, to je to...

http://www.miska.si/?id=287




Kimi6 -> RE: Računalniške igrice-črke, številke (13.11.2013 10:16:17)

super[sm=bravo.gif], hvala vam za ideje,sej pišemo tud na roke, na računalnik bi bilo samo malo za popestritev za zraven.





Stran: [1]