[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.11.2013 19:34:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lukka -> RE: Sivi fleki na perilu (17.11.2013 19:39:05)

Veš kaj Ankica. Novi stroji vzamejo premalo vodo za pranje. In tam ko je pregib, ni dovolj z vodeneno in je to potem šit s fleki.
Spusti notri več vode. Boš videla, da je najbrž to vzrok.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.11.2013 19:49:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Nasy -> RE: Sivi fleki na perilu (17.11.2013 19:58:04)

Jaz tudi ugotavljam, da so novi stroji slabši..belo perem s kisom, je še kr, pisano pa z mehčalcem in če takoj ne poberem ven, ko konča, cunje smrdijo[sm=smiley13.gif]to se mi prej ni dogajalo.




Lukka -> RE: Sivi fleki na perilu (17.11.2013 20:07:06)

Ankica, jaz ulijem kak liter vode že ko dam cunje not.




katjes -> RE: Sivi fleki na perilu (19.11.2013 10:11:36)

Preberite si študijo v zvezi z smrdečimi opranimi cunjami!



Vir:
http://www.britev.si/viewtopic.php?f=14&t=99





Nasy -> RE: Sivi fleki na perilu (19.11.2013 20:55:57)

Brala sem že neko raziskovalno nalogo na temo mehčalec oz. kis za pranje-kolikor se spomnem, naj bi kis deloval na pribl 60 stopinj( in več) tako, da ga jaz uporabljam za belo perilo. In cunje res takrat ne smrdijo. Uporabim kar aromatiziranega, ker v taveliki pakungi ne najdem navadnega[sm=smiley13.gif]




m_o_i -> RE: Sivi fleki na perilu (19.11.2013 21:09:38)

navaden (oz. vinski ali jabolcni) ima manj kisline, tako da je tisti za vlaganje boljsi [sm=smiley16.gif]

kis deluje tudi pri 40 stopinjah; jaz ga namrec dodajam pri vsakem pranju(pisano, crno, belo).
belo perilo perem redko na 95(tu se moram poboljsat-zaradi prekuhavanja perila in ne zaradi ucinka pranja. belo opere super tudi pri 60 stopinjah).
stroj maksimalno napolnim do polovice-raje manj. novi stroji so res varcni z vodo-zato manjsa kolicina. pa se vseeno pritisnem gumb za povisan nivo vode.
kisa dodam en deci(takole na uc) v posodico s praskom, ki jo dam v stroj, sodo bikarbono(kupujem v evrospinu-pol kile pol evra) pa v prekat za prasek.

zaradi razvade(ce pa tako disi) perem tudi z mehcalcem, kateremu tudi dodam pol deci kisa.. mehcalca ne bom vec uporabljala, ko nabavim susilni stroj.

nekje na pol leta operem prazen stroj na 95 stopinjah; v stroj vlijem liter kisa za vlaganje.




enea -> RE: Sivi fleki na perilu (23.11.2013 22:15:58)

moram nekaj napisat v zvezi s kisom,.. se opravičujem avtorici, ker to ni najbolj njen problem po katerem sprašuje,..
tudi jaz sem prala s kisom, vsake toliko stroj (prazen) prala s kisom,... in meni je vsakokrat ko sem perilo iz stroja vzela ven dišalo lepo, stroj na nikakvo, pa če so cunje ostale po pranju še par ur noter tudi smrdelo,.. v glavnem ni vsak stroj za kis,.. kar piše v večini navodil,.. res pa je da je kis kar učinkovit,.. in sva imela z možem kar nekaj ur dela, ko sva ugotovila zakaj smrdi, jaz sem itak študijo o tem naredila,... v glavnem da vam ne povem kaj je prišlo iz cevi, odtočne, tam kjer voda ven gre,.. ali so praški, mehčalci ali kis krivi nimam pojma,... dejstvo je da se tisto vse nabira v rebrasti cevi,... meni že dva meseca ne smrdi več iz stroja,...[sm=bravo.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.11.2013 22:28:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Paštetka -> RE: Sivi fleki na perilu (24.11.2013 8:52:30)

Ankica, kupi sol za pranje perila, pa boš videla, da bo razlika v belini vidna že po prvem pranju. [sm=smiley1.gif] cena okrog 1€, kupiš najcenejšega Müllerjevega.
Daš predpranje, pranje, 40 stopinj, čisto dovolj.

Sprobala to kis varianto, ... , ne bom nič rekla.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.11.2013 9:43:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Paštetka -> RE: Sivi fleki na perilu (27.11.2013 10:10:45)

Sol je tudi za odstranjevanje flekov, ne samo za belino.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.11.2013 13:40:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Vijoličarka -> RE: Sivi fleki na perilu (29.11.2013 21:10:04)

Če s soljo ne bo šlo, pa poskusi s sodo. Sama včasih dodam sodo k pralnemu prašku namesto belila.




Stran: [1]