WC školjka (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Nasy -> WC školjka (20.11.2013 20:35:17)

Pozdravček! Pri nas je, zgleda, ful kamna, se v školjki spodaj tako grdo nabira[sm=smiley13.gif]V DM-u kupim tablete, ponavadi pustim čez noč in malo spuca..zdaj jih nisem imela, ker nismo bili že dolgo v DM-u pa sem se kr namatrala, da je šlo kaj stran..obstaja še kakšna druga varianta tole spucat? Kis bi najbrž pomagal, če bi vso vodo ven pobrala, da ga ne razredčim?




Izabelina -> RE: WC školjka (20.11.2013 20:45:12)

ja kis ziher deluje ampak je treba vso vodo najprej ven spravit... mi mamo tut vedno velik kamna in se vsake tolko spravim, najprej čist spucam in zdrgnem, da fizično odstranim kar gre, potem ko je čisto z enim lončkom poberem vn vso ostalo vodo in nalijem notr kis pustim par urc in se spet sveti...

pa menda kokakola, če zliješ tavelko flašo not in pustiš čez noč, samo tega še nism sprobala, sm pa že večkrat slišala...




AKP -> RE: WC školjka (20.11.2013 22:12:43)

Meni ponavada pomaga čistilo WC NET. Ga zvečer nalijem in je zjutraj stranišče lepo čisto.




Lukka -> RE: WC školjka (20.11.2013 22:28:13)

Ok, najprej kar se tiče kokakole - ni šans, da jo vlijem v WC, ker bi jo šel iz školjke pit! [sm=smiley36.gif] To mi je pijača, ki jo z užitkom popijem, čeprav se jo na veliko ogibam. Toda še vedno zanese...

Nadalje - školjka! Ko sem še živel doma sem si vedno rekel, da ko bom imel pa svoj wc pa ne bom imel kamna! Večkrat sem namreč zrl v školjko, zaradi svojih najstniških prehrambenih motenj in hudirjevo motilo me je, ko sem zijal v tisto rjavo oblogo! In res, ko sem se preselil sem svojo namero vzel resno! Vsak dan spucam wc. Nič se ne trudim, ker je sproti vsak dan, in vzame zgolj 15 sekund. Nataknem rokavico, vzamem gobico in lepo podrgnem! Ni sledu kamna! Ne vem s čim bi sicer sčistila to zadevo, vendar ti priporočam, da ko ti uspe - enostavno na dan ali dva obriši, pa ne boš nikoli več potrebovala nikakršnih čistil in školjka bo kot nova. Nobenega čistila za kamen namreč nisem vlil že pet let!




Frodo Bisagin -> RE: WC školjka (20.11.2013 22:40:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ok, najprej kar se tiče kokakole - ni šans, da jo vlijem v WC, ker bi jo šel iz školjke pit! [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]






Frodo Bisagin -> RE: WC školjka (20.11.2013 22:42:16)


IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

Pozdravček! Pri nas je, zgleda, ful kamna, se v školjki spodaj tako grdo nabira[sm=smiley13.gif]V DM-u kupim tablete, ponavadi pustim čez noč in malo spuca..zdaj jih nisem imela, ker nismo bili že dolgo v DM-u pa sem se kr namatrala, da je šlo kaj stran..obstaja še kakšna druga varianta tole spucat? Kis bi najbrž pomagal, če bi vso vodo ven pobrala, da ga ne razredčim?



Solna kislina, razen v primeru, da imate instalacije iz svincenih cevi. Vlij kar v vodo, pusti okoli 10 minut in izplahni - veckrat.




Izabelina -> RE: WC školjka (20.11.2013 22:43:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ok, najprej kar se tiče kokakole - ni šans, da jo vlijem v WC, ker bi jo šel iz školjke pit! [sm=smiley36.gif] To mi je pijača, ki jo z užitkom popijem, čeprav se jo na veliko ogibam. Toda še vedno zanese...




haha, Lukka sej če maš tok čist wc kokr praviš [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]

hec, hec... tut js rada posežem po kokakoli, zato pa še nism sprobala, ker mi jo je škoda zlit ko si jo že prvošim...




Lukka -> RE: WC školjka (20.11.2013 22:55:29)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ok, najprej kar se tiče kokakole - ni šans, da jo vlijem v WC, ker bi jo šel iz školjke pit! [sm=smiley36.gif] To mi je pijača, ki jo z užitkom popijem, čeprav se jo na veliko ogibam. Toda še vedno zanese...




haha, Lukka sej če maš tok čist wc kokr praviš [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]

hec, hec... tut js rada posežem po kokakoli, zato pa še nism sprobala, ker mi jo je škoda zlit ko si jo že prvošim...



Ejga, če ti po pravici povem - wc imam pa res spucan [sm=smiley14.gif]. Saj pravim, to mi je ostalo od najstništva... Sicer imava z možem za uporabo pisuar in se školjka uporablja zgolj za veliko potrebo in pa za polžiko, ki jo navajamo na školjko. Pol pa sej veš kje so vse njene roke - na pokrovu, pod pokrovom, na steni... Pol pa najboljš, da se še okrog ust obriše [sm=jezicek.gif].
Sicer pa ploščice okrog wc-ja pa redno pucam kar z navadnim odmaščevalcem ala v Slo - Meglio, potem pa pošpricam še kar s spitadermom. Vse, od ploščic, do dile na školjki.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.11.2013 8:27:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




enea -> RE: WC školjka (23.11.2013 22:05:47)

Nasy- a mene pa ne moreš poklicat,ali?
No vglavnem povem še tu,... moja tašča ima OBUPEN WC,.. rjavo na dnu da pop***, saj ne vem saj čisti, mogoče je res tudi od vode odvisno, če je pretrda, kar je na primorskem zelo,.. sem bila en dan pri njej in seveda dobra nevesta je šla pucat wc,.[sm=jezicek.gif]. in noter sem vlila več kot pol litra alkoholnega kisa in 3 vrečke pecilnega praška, nisem pa vode ven spravljala,.. pustila pol do tričetrt ure, fajn z ščetko od wc ( da ne bo kakšna mislila zobno [sm=jezicek.gif]), in fajn zdrsala,.. ni da ni, ko nova,.. pa če imaš limono tudi noter lahko stisneš,...




norge -> RE: WC školjka (24.11.2013 9:31:27)

Smo se ravno v četrtek pogovarjali v službi. Baje gre odlično dol z varekino. Naliješ v wc, pustiš nekaj časa (15-20 min), podrgneš s krtačko in OLA wc je čist.[sm=bravo.gif]




enea -> RE: WC školjka (25.11.2013 10:28:56)


IZVIRNO SPOROČILO: norge

Smo se ravno v četrtek pogovarjali v službi. Baje gre odlično dol z varekino. Naliješ v wc, pustiš nekaj časa (15-20 min), podrgneš s krtačko in OLA wc je čist.[sm=bravo.gif]


varikina ponavadi samo barvo dol nese,... kamen ki nastaja spodaj gre pa dol z varikino en k***,... moj postopek je preverjen in vem da je tako,.. tudi jaz stavim varikino v wc, da ne bo pomote, ampak samo zaradi razkuževanja,..[sm=smiley1.gif]




aknela123 -> RE: WC školjka (25.11.2013 20:52:39)

letos poleti smo renovirali kopalnico in imamo novo wc školjko, juhu. je še lepo čista, jo tudi redno čistim.
ampak, ko sem gledala koliko stanejo wc školjke, sem sama pri sebi rekla - kli*c, ko bo (in če bo) školjka tako umazana, da jo bom že težko čistila, jo bom kar ven fliknila in novo kupila, namreč školjka stane okrog 30 eur [sm=smiley1.gif].




Stran: [1]