Kako posivela oblačila znova pobeliti? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


vsuznik -> Kako posivela oblačila znova pobeliti? (2.12.2013 23:06:55)

Pozdravljeni! Verjetno (vsaj upam, da nisem edina tako nespretna) se vas je že več soočilo s tem problemom. Zelo rada nosim oblačila bele barve, vendar so sčasoma vsa posivela. Ker je ogromno teh oblačil iz občutljivih tkanin (tanke majčke in topi), jih ne morem prati na 90stopinj ali več, ampak lahko max. na 30-40stopinj. Ima katera kakšen nasvet, kako jih spet pobeliti, ne da bi (preveč) uničila tkanino?




monniq -> RE: Kako posivela oblačila znova pobeliti? (3.12.2013 8:15:55)

Varikina???

Jaz sem veliko oblačil za dojenčka, ki sem jih dobila rabljene od prijateljice, najprej dala v varikino za cca. 10 minut, potem pa v pralni stroj.
Rezultat: velika večina je postala kot nova: bela oblačila so bila spet lepa bela, barve so se kar nekako poživele, madeži so izginili,
le nekaj je bilo takih, ki so se res razbarvala (kakšni nalepljeni motivi) in bila neuporabna.
Ampak moj moto je, da "poflekanih" oblačil itak ne moreš nositi, zato ni panike, če poizkus z varikino ne uspe;
v obeh takih primerih je razultat isti: adijo majčka.

...ne vem pa, kako na varikino reagirajo občutljive tkanine, moje so bile seveda bombažne.




Paštetka -> RE: Kako posivela oblačila znova pobeliti? (3.12.2013 8:33:25)

sol za pranje. deluje preverjeno. Najcenejša je v Mullerju. okrog 1€




Cassiopeia -> RE: Kako posivela oblačila znova pobeliti? (3.12.2013 22:11:12)

Kak pa zgleda to? Od kere firme?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.12.2013 9:31:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Paštetka -> RE: Kako posivela oblačila znova pobeliti? (4.12.2013 11:15:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Cassiopeia

Kak pa zgleda to? Od kere firme?



kar njihovo znamko kupi, ker je kvalitetna. Sol za pranje. JAz dodam sol k vsekemu stroju z belim perilom zraven k pralnemu prašku.




cupcake -> RE: Kako posivela oblačila znova pobeliti? (11.12.2013 20:51:09)

meni belino cunj povrne pralni prašek Fax, sem zelo občutljiva če niso snežno bele :)




Stran: [1]