Activa MasterCard ali Activa Visa? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


nyna84 -> Activa MasterCard ali Activa Visa? (4.12.2013 8:59:28)

Sem pregledovala na internetu, pa ne najdem nekih razlik med tema dvema karticama.

A mi lahko prosim iz prakse poveste, kako ste zadovoljni s temi karticami in kakšne so sploh razlike?

To bi bila sicer moja prva plačilna kartica, zato se ne bi rada nazezala. Sedaj imam samo navadno bančno kartico.




nyna84 -> RE: Activa MasterCard ali Activa Visa? (4.12.2013 15:37:54)

Očitno ni sezona za kartice [sm=smiley36.gif]




Lukka -> RE: Activa MasterCard ali Activa Visa? (4.12.2013 16:57:14)

Vzemi Diners kartico! Ta je najboljša. Vse ostalo je pa nategancija bank za moje pojme.




Felicita -> RE: Activa MasterCard ali Activa Visa? (4.12.2013 17:10:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Vzemi Diners kartico! Ta je najboljša. Vse ostalo je pa nategancija bank za moje pojme.


Sej SE hecaš, ne? Vem da ne živiš v sloveniji, ampak pri nas so vsi diners ljudje ostali brez kartic pol leta (da ne govorim kaka štala je bila z obrčnimi odplačevanji ipd), ker je slovenski diners propadel. Sicer ga ima sedaj neka banka, ampak dvomim, da se bo zaupanje kaj hitro povrnilo. več: http://www.zurnal24.si/index.php?search_term=diners&ctl=article_search

avtorici teme - preveri obrestne mere, vse. odvisno tudi, zakaj rabiš KK. Kakorkoli, jaz imam Viso, zaradi boljših obrestnih mer (ampak to je odvisno od banke/države), poleg tega pa imajo tule avtomatsko podaljšanje garancije za vso elektroniko, ki jo kupiš z njo (garancija se podaljša za dolžino originalne garancije) in življenjsko zavarovanje na potovanjih. ampak slednje dvoje so definitivno take malenkosti, da se samo zaradi tega ne splača odločit v eno ali drugo smer.




Lukka -> RE: Activa MasterCard ali Activa Visa? (4.12.2013 17:31:34)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


Sej SE hecaš, ne? Vem da ne živiš v sloveniji, ampak pri nas so vsi diners ljudje ostali brez kartic pol leta (da ne govorim kaka štala je bila z obrčnimi odplačevanji ipd), ker je slovenski diners propadel. Sicer ga ima sedaj neka banka, ampak dvomim, da se bo zaupanje kaj hitro povrnilo. več: http://www.zurnal24.si/index.php?search_term=diners&ctl=article_search




Nehaj?! A resno??? Ja, ampak Diners, kako propadel? Saj a ni to svetovna varianta kot npr. American cards?! Potem se pa opravičujem, da sem dal narobno informacijo... Pri nas je nosilec kartice mož, jaz pa zgolj pooblaščen in jo pač lahko uporabljam, kot družinski član (svojo, vendar z njegovim razpoložljivim stanjem). Točno določene stvari urejava s to kartico. Kupujeva vse letalske karte, uporabljava jo izključno, če potujeva v tujino (to nikoli ne vzameva nobene druge kartice s seboj, zaradi preventive) in pa tankava avtomobile.
Pa zdi se mi, da si res recimo malo bolj "varen" s to kartico, če se ti kar koli pripeti v tujini imaš takoj na razpolago veliko količino denarja (limiti na kartici so res visoki, midva imava mislim, da 600.000 kron, kar je okrog 70.000 eur) ampak še nisva nikoli porabila!




gsatalema -> RE: Activa MasterCard ali Activa Visa? (4.12.2013 17:32:35)

Če želiš kartico, z katero boš lahko plačevala vsepovsod si vzami Mastercard. Za viso nisem sigurna kje gre, vem pa da ne povsod.Kar se članarin in obrestnih mer tiče ni neke razlike..... mi sicer imamo vse kartice, tudi Diners, ( pa gre plačevanje tudi že v mnogih trgovinah)..v večjih, za kakšne manjše ne vem. Bolj je poroblem dandanes kaj ti sploh na banki odobrijo [sm=smiley13.gif]




SmartPayCard -> RE: Activa MasterCard ali Activa Visa? (5.12.2013 21:52:20)

Pred končno odločitvijo preverite še www.SmartPayCard.net, predplačniška MasterCard. Na voljo že na 70 prodajnih mestih, polnitve z Moneto ali nakazilom.




Stran: [1]