Seks po porodu (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Očkov forum



Sporočilo


BalkanZar -> Seks po porodu (19.12.2013 13:43:42)

Pripravljam se da bom postal očka. Iz vseh strani je slišati, da je seksa po porodu bistveno manj, oziroma je neobstoječ. Kakšne so vaše izkušnje??




Tippi -> RE: Seks po porodu (19.12.2013 13:51:05)

[sm=smiley36.gif]

Ne verjemi vsemu kar slišiš! gostilniške debate niso za zrele moške, kot si ti, ki pričakuje otroka! če se z ženo ljubita, potem bosta tud po porodu še naprej uživala v spolnosti. če se bo kje zataknilo (pa ne mislim fizično [sm=smiley36.gif]) je pogovor na prvem mestu, potem pa dalje. vsekakor pa je pričakovati, da takoj po porodu ne bo šlo, že zato, ker ni priporočljivo, pa tud otročiček vama bo verjetno ukradel kar nekaj spanca in eneergije [sm=smiley1.gif], to je pač treba vzeti v 'zakup'. kasneje pa itak!

srečno!







kalisi -> RE: Seks po porodu (19.12.2013 14:06:59)

Mhm, ne vem, kje si to slišal, ampak, ne bo čisto držalo. Prve tedne bo tudi iz povsem zdravstvenih razlogov bolje, da počakata. Najbrž pa bo mamica tudi precej utrujena od poroda in 24/7 skrbi za dojenčka. Zato je pametno, če tudi ti narediš čim več kot lahko. Ker dojiti ne moreš, lahko prevzameš kopanje in uspavanje dojenčka in še kaj, za kar ni nujno, da je zraven mamica. Sploh kakšno kuhanje in pospravljanje, če stari starši ne bodo priskočili na pomoč. Neprespane noči in stalna obveznost za dojenčka terjata svoj dolg. Ko se boste vsi skupaj navadili na nov tempo, pa lahko rečem samo, da je seks po porodu še boljši. [sm=bravo.gif] Če bo uspelo, poskusita tudi čim prej dojenčka dati v varstvo za kakšno urco in si privoščita kakšen sprehod, večerjo, masažo skupaj, da se sprostita. Sicer pa, če boš vsaj približno aktiven očka, boš ob 22h samo v komo padel in tudi tebi seks ne bo kaj preveč dišal. Midva sva včasih padla v komo še pred najinim dojenčkom [sm=jezicek.gif]. Veliko sreče in zadovoljstva v družinskem življenju!




Polona31 -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 8:15:59)

Seks po porodu...moji predhodnici sta ovrgli tvojo skrb, ampak...pri nas in pri vseh mojih kolegicah s katerimi se pogovarjamo o teh stvareh, potrdijo tvojo tezo. Po porodu je seksa vse manj in manj...pa ne da ne bi bilo želje, ampak...enostavni ni časa...
ko pa otrok (otroci) zaspijo pa sva oba tako utrujena da...velikokrat samo padeva dol. In potem se hecava da sva kot stara penzionista, ki se k akciji spravita mogoče enkrat na teden. No mogoče bo pri vaju drugače, če bosta imela pri roki
babice da si bosta lažje vzela čas zase.




nyna84 -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 9:24:09)

To je odvisno od vsakega para posebej. Takoj po porodu tako ali tako ne bo šlo (iz zdravstvenih razlogov).
Potem pa tako, kot so ti že ostale povedale. Poskusi svojo partnerico čim bolj razbremeniti, pomagaj ji pri opravilih in poskrbi, da si bo lahko vzela tudi čas zase, da se spočije, uredi ...

Preutrujeni in pobruhani mamici zvečer zagotovo ni do seksa. [sm=smiley2.gif]




BalkanZar -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 12:17:23)

Takoj po porodu vem da negre. Tudi večino obveznosti imam namen prevzeti nase saj mi je jasno da je nosečnost in porod velika obremenitev za žensko.

Samo na misel, da bo posteljnih užitkov še veliko manj, se bom pa težko navadil. Mogoče pa jih (kot pravite) zaradi fokusa na otroku niti nebom pogrešal oziroma si jih nebom želel. Hvala za odgovore




Lukka -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 12:52:12)

Takole ti bom napisal! Poglej, tudi jaz nisem rodil, niti dojil, niti moj partner, ker imava pač istospolno vezo in sva pred tremi leti postala starša.
Tako, kot tudi ti ne boš dojil in rodil. Povem ti, da bo dojenček na začetku potreboval toliko nege in skrbi, predvsem pa podzavestne napetosti in vprašanj, da tega niti slučajno ne boš pogrešal. Niti na misel ti ne bo prišlo! Verjemi! Neprespanost, jokanje, konec koncev vonj po novorojenčku, vse to ti bo "olajšalo" stanje "no sex"!

Potem pa pride obdobje, ko bosta morala sama poskrbet, da se sprostita. In če si bosta zaupala in se pogovarjala, bo rezultat zagotovo pozitiven. In mogoče še nekaj. Vsaj nama je to na začetku pomagalo - dojenček je nova stvar pri hiši. Relacije se spremenijo in čustvovanja se poglobijo. Tako, kot začenjate družinsko življenje na novo, bosta tudi vidva vajino vez spremenila iz statusa dveh ljubimcev, v status dveh skrbnih staršev, ki se pač imata rada. In ja, sex je treba na novo vzbudit!
Ponovno gresta od začetka. Božanja, pozornosti, večkrat na dan globok pogled in nežen poljubček (kar ukradita si čas nekaj sekundic, četudi pred malim polžkom). Potem si privoščita skupno tuširanje, ko malček zaspi... V postelji se stisnita in videl boš, da enostavno to lahko nadomesti tudi seks. Resno ti povem! Ko bo polžek zajokal, preden obadva skočita iz postelje partnerko hitro poljubi in reci - evo mami, tokrat grem jaz! In pojdi k otročku.

Otrok pri treh mesecih spi večinoma celo nočko, vidva pa namesto, da si zvečer utrujena prižgeta tv ali pa likata cunje, skočita v posteljo in se zmasirajta. Ko bo telo dobilo dovolj nežnosti, ko se bo glava sprostila, bosta skorajda podzavestno oba prišla do vrhunca, brez da bi se na to posebej pripravljala. Naj te ne bo strah, dragi avtor, ker ni potrebe. Vse gre naravno, kot je tudi sex popolnoma naravna stvar. In če ga jemlješ zgolj kot sex, potem bo seveda z njim kaj hitro konec. V trenutku, ko ga boš začel jemat kot objemanje in draženje dveh teles, ki se ljubita in zaupata, bo postal vrhunski in mogoče bistveno lepši, kot je bil preden sta dobila polžka.

In še nekaj - naj vajina spalnica ostane vajina, posteljica skupaj z dojenčkom, pa naj čimprej roma v svojo sobico. Tako vidva, kot doječek potrebujete svoj prostor, svojo energijo, svoj mir!

Pa srečno!




emma83 -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 17:21:30)

Oprosti Lukka ampak niti slucajno 3-mesecnik ne spi celo noc, vecina se jih zbuja vsaj 2-3x na noc.

Sex po porodu je vsaj pri nama bistveno boljsi kot prej. Avtor, ti se pa moras zavedati, da se telo po porodu zelo spremeni in traja malo dlje, da prideta na stare tire. Zna biti, da bo tudi sama vlaznost noznice pomanjkljiva. Potrudita se in vama bo steklo, bo pa prvi sex za tvojo zeno zelo podoben ponovnemu razdevicenju. Srecno!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.12.2013 17:57:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Katrin -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 19:06:58)


IZVIRNO SPOROČILO: emma83
Oprosti Lukka ampak niti slucajno 3-mesecnik ne spi celo noc, vecina se jih zbuja vsaj 2-3x na noc.


Odvisno od otroka do otroka [sm=smiley1.gif] Naša dva [sm=duda.gif] sta oba že pri 3 mesecih prespala noč [sm=smiley1.gif]

Kar pa se vprašanja tiče: otrok ni razlog za manj seksa med partnerjema, moje mnenje [sm=smiley1.gif] Seveda potrebujemo čas, da se privadimo na novo situacijo in življenski tempo, apmak gre [sm=smiley1.gif], tako da le pogumno!

lp,k




mateyka -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 19:13:52)


IZVIRNO SPOROČILO: Katrin
Odvisno od otroka do otroka [sm=smiley1.gif] Naša dva [sm=duda.gif] sta oba že pri 3 mesecih prespala noč [sm=smiley1.gif]


no ja, odvisno kaj je za koga "noč", 5 ali 9 ur..




mateyka -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 19:15:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Katrin
Seveda potrebujemo čas, da se privadimo na novo situacijo in življenski tempo, apmak gre [sm=smiley1.gif], tako da le pogumno!


imo treba imet pozitiven pristop. če že štartaš z "ziher bo suša", potem težko pride iz tega attituda ven kaka strast [sm=smiley36.gif]




Izabelina -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 19:23:18)

Pri nama je spolnost že od nekdaj bolj redka, po prvem porodu 6 mesecev zaradi vseh šivov in vnetji itak ni blo skor opcije... potem nama je nekako uspelo...
Po drugem porodu pa je stanje zelo, zelo slabo in zaskrbljujoče...

Ne želim te strašiti, upam, da pri vama ne bo tako!

Vsekakor je nasvet, da bodi zelo vključen v skrb in nego za dojenčka odličen in se ga splača upoštevati!

Pa čestitke za dete!




Katrin -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 19:26:55)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Katrin
Odvisno od otroka do otroka [sm=smiley1.gif] Naša dva [sm=duda.gif] sta oba že pri 3 mesecih prespala noč [sm=smiley1.gif]


no ja, odvisno kaj je za koga "noč", 5 ali 9 ur..


10 ur hčerka in 9 ur sin [sm=smiley1.gif]

lp,k




alda -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 19:33:36)

Evo srečnica ,kateri sta otroka spala od 8zvečer do 6zjutraj-no kdaj uro manj, kdaj več. že od 3mesca [sm=smiley1.gif]

Glede seksa pa ,kot so predhodnice napisale: odvisno je predvsem od tega kakšen dan oz noč je preživela mama.
Več pomoči bo imela, manj stresa bo doživljala čez dan ter ponoči, lažje se bo sprostila in predala užitkom.

Je pa res ,da je veliko odvisno tudi od želje:če bo na obeh straneh dovolj velika ,se bo našel in čas in prostor [sm=smiley1.gif]

in seveda Čestitke za otročka ter vse dobro vsem trem [sm=smiley31.gif]




mateyka -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 21:02:03)

katrin in alda, srečnici - to je res redkost. naša je imela ok spalni ritem, je spala 5 ur v kosu pri mesecu in pol in 6-7 ur pri treh, pa sem bila uvrščena med bolj naspane in bila ful vesela da je tako kot je [sm=smiley36.gif]




emma83 -> RE: Seks po porodu (20.12.2013 21:14:36)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

katrin in alda, srečnici - to je res redkost. naša je imela ok spalni ritem, je spala 5 ur v kosu pri mesecu in pol in 6-7 ur pri treh, pa sem bila uvrščena med bolj naspane in bila ful vesela da je tako kot je [sm=smiley36.gif]


Res sta srecnici, nas se je obvezno zbujal na 3-4 ure. Se zdaj se zna vcasih ponoci zbuditi pa je ze 3 leta star. Sestrin mali pa ze od rojstva spi celo noc brez problemov.




Lukka -> RE: Seks po porodu (21.12.2013 21:34:04)


IZVIRNO SPOROČILO: emma83

Oprosti Lukka ampak niti slucajno 3-mesecnik ne spi celo noc, vecina se jih zbuja vsaj 2-3x na noc.





Naša je pri treh mesech, če ne celo manj, zaspala ob pol enajstih zvečer in spala do petih ali pol šestih zjutraj. Se ne hecam! Imamo pa zdaj težave, ker se zbuja ob štirih, najkasneje ob pol petih.




Lukka -> RE: Seks po porodu (21.12.2013 21:44:19)

Oprosti Lukka ampak niti slucajno 3-mesecnik ne spi celo noc, vecina se jih zbuja vsaj 2-3x na noc.

v dveh postih kasneje pa je napisala:

Res sta srecnici, nas se je obvezno zbujal na 3-4 ure. Se zdaj se zna vcasih ponoci zbuditi pa je ze 3 leta star. Sestrin mali pa ze od rojstva spi celo noc brez problemov


Torej, takoj, da je lahko mene popljuvala je bila pametna, da jaz nimam pojma, da niti slučajno noben otrok ne spi celo noč, potem pa pove takoj v nasledjih svojih pesmicah, da sestrin pa že od rojstva celo noč. Mislim, da bi človek šel kozlat no... Res. Plunki pa taki no...

Pa še namig in odgovor uporabnici, ki pravi, da zaradi šivov ne moreš imet seksa in gor in dol... No ja, saj ni seks samo penis in vagina a ne?! Da mu ga pa s šivi ne moreš lepo polizat pa tudi ne vem...[sm=smiley13.gif]




HHH -> RE: Seks po porodu (22.12.2013 8:21:14)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Oprosti Lukka ampak niti slucajno 3-mesecnik ne spi celo noc, vecina se jih zbuja vsaj 2-3x na noc.

v dveh postih kasneje pa je napisala:

Res sta srecnici, nas se je obvezno zbujal na 3-4 ure. Se zdaj se zna vcasih ponoci zbuditi pa je ze 3 leta star. Sestrin mali pa ze od rojstva spi celo noc brez problemov


Torej, takoj, da je lahko mene popljuvala je bila pametna, da jaz nimam pojma, da niti slučajno noben otrok ne spi celo noč, potem pa pove takoj v nasledjih svojih pesmicah, da sestrin pa že od rojstva celo noč. Mislim, da bi človek šel kozlat no... Res. Plunki pa taki no...

Pa še namig in odgovor uporabnici, ki pravi, da zaradi šivov ne moreš imet seksa in gor in dol... No ja, saj ni seks samo penis in vagina a ne?! Da mu ga pa s šivi ne moreš lepo polizat pa tudi ne vem...[sm=smiley13.gif]



Lukka, zdaj pa globoko zajemi sapo, preberi kaj si napisal, potem pa preberi še enkrat. Se ti ne zdi, da delaš točno to, česar obtožuješ Lulu in še nekatere uporabnice?


Avtorju teme pa:vse je odvisno od vaju, ne od otroka. Če bosta pozorna drug do drugega čez dan, če si bosta pomagala, bo tudi zvečer želja po drug po drugem velika. Niso otroci krivi za pomanjkanje seksa pri starših. Njihov prihod seveda obrne svet na glavo, a tudi zbliža partnerja.




emma83 -> RE: Seks po porodu (22.12.2013 9:13:34)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Oprosti Lukka ampak niti slucajno 3-mesecnik ne spi celo noc, vecina se jih zbuja vsaj 2-3x na noc.

v dveh postih kasneje pa je napisala:

Res sta srecnici, nas se je obvezno zbujal na 3-4 ure. Se zdaj se zna vcasih ponoci zbuditi pa je ze 3 leta star. Sestrin mali pa ze od rojstva spi celo noc brez problemov


Torej, takoj, da je lahko mene popljuvala je bila pametna, da jaz nimam pojma, da niti slučajno noben otrok ne spi celo noč, potem pa pove takoj v nasledjih svojih pesmicah, da sestrin pa že od rojstva celo noč. Mislim, da bi človek šel kozlat no... Res. Plunki pa taki no...

Pa še namig in odgovor uporabnici, ki pravi, da zaradi šivov ne moreš imet seksa in gor in dol... No ja, saj ni seks samo penis in vagina a ne?! Da mu ga pa s šivi ne moreš lepo polizat pa tudi ne vem...[sm=smiley13.gif]



Zakaj se pa ti obesas na vsako besedo? Kdo te je spljuval? Zgoraj sem napisala, da VECINA 3-mesecnikov ne spi celo noc, spodaj sem dopisala izjemo. Ker od druge sestre se pa mali se pri 6-ih mesecih konstantno zbuja in enako tudi otroci vecine prijateljic. . Svet se ne vrti okoli tebe in tvojih izjav, to je forum kjer imamo pravico vsi izrazati svoja mnenja. Ce ti kaj ni vsec, preskoci. Jezus Marija, no.




Izabelina -> RE: Seks po porodu (22.12.2013 9:42:47)

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Pa še namig in odgovor uporabnici, ki pravi, da zaradi šivov ne moreš imet seksa in gor in dol... No ja, saj ni seks samo penis in vagina a ne?! Da mu ga pa s šivi ne moreš lepo polizat pa tudi ne vem...[sm=smiley13.gif]



ja ko ti od spodi teče sam, da se mal premakneš, šivi pečejo ob vsakem nepremišljenem premiku, bolijo tok, da še takrat ko bi lahko sedela in počivala rajš stojiš... in če še dojiš pa imaš težave z bradavicami, ker so vse pogrižene in prežvečene, da iz njih namesto mleka teče kri je verjetno res prva stvar, ki jo imaš v mislih, da boš svojmu gospodu lizala tiča [sm=smiley20.gif] [sm=smiley29.gif]




alda -> RE: Seks po porodu (22.12.2013 10:11:19)

Zdaj bom pa malo nesramna Lukka :kdaj si pa imel šive po porodu, da veš da to ni big deal ?
Zakaj pišeš o nečem kar je res samo ženska stvar?
Kot moški, bi lahko avtorju teme napisal kako partnerici stat ob strani oz kako kot moški skrbet za otročka,
ne pa pisat o nečem, kar nikoli nisi in niti ne boš izkusil.
Lahko bi mu napisal, kaj so rekle druge mame, atiji,ki so dali sAMI to skoz,vendar se o šivih ,bolečih bradavicah, hemeroidih ziher niste pogovarjali
Ja in tudi tvoj partner-pediater,ti tega ne more povedat,ker tudi on nima osebne izkušnje o tem.




josephine27 -> RE: Seks po porodu (22.12.2013 10:16:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Pa še namig in odgovor uporabnici, ki pravi, da zaradi šivov ne moreš imet seksa in gor in dol... No ja, saj ni seks samo penis in vagina a ne?! Da mu ga pa s šivi ne moreš lepo polizat pa tudi ne vem...[sm=smiley13.gif]



ja ko ti od spodi teče sam, da se mal premakneš, šivi pečejo ob vsakem nepremišljenem premiku, bolijo tok, da še takrat ko bi lahko sedela in počivala rajš stojiš... in če še dojiš pa imaš težave z bradavicami, ker so vse pogrižene in prežvečene, da iz njih namesto mleka teče kri je verjetno res prva stvar, ki jo imaš v mislih, da boš svojmu gospodu lizala tiča [sm=smiley20.gif] [sm=smiley29.gif]


Ah pusti Izabelina Lukka pač nikoli ni imel šivov po porodu. Jaz sem imela v prvo CR in sem en mesec komaj ustajala iz postelje. V drugo sem rodila naravno in čeprav so se mi šivi vneli sem se počutila veliko bolje. Če je dedc pravi bo že znal razumet in potrpet tiste prve tedne po porodu. Saj tudi jaz nisem po operaciji slepiča že takoj skakala po njemu.

Drugače pa celo življenje postane drugačno, ko imaš enkrat otroka in se pač prilagodiš ampak ne kar čez noč. Tudi otroci so različno zahtevni. Eni se dojijo večkrat na noč, eni lepo spijo. Imam dva otroka in z vsakim čisto različne izkušnje glede spanja. Lagala bi, če bi rekla, da ni seksa kar imava otroke manj kot prej. Predvsem odpadejo vsi tisti spontani trenutki, ko te prime sredi popoldneva. Jaz pogrešam mal to spontanost, več je treba načrtovat. Odvisno kakšen človek si ampak meni manjka bolj ta spontanost, kot kaj drugega.




Izabelina -> RE: Seks po porodu (22.12.2013 10:28:51)

in ja, da ne bo kšne pomote zakaj se usajam, ob Lukkovem pisanju sem se čutila osebno napadeno in prizadeto, ker je mojo bolečino dajal v nič... še zdej 3 leta po porodu in šivanju me ob kšnih dneh spodi peče in čutim mesto šivanja...




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>