Dovolilnice CEMT (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Ekaz -> Dovolilnice CEMT (20.1.2014 12:45:46)

Dovolilnica CEMT je dovolilnica, ki jo izda Evropska konferenca ministrov za promet (CEMT) za mednarodni cestni prevoz blaga. Uporaba teh dovolilnic je zakonsko določena in naj bi jo imel prevoznik pri sebi. Blago naj se ne bi razložilo, če te dovolinice nima. Sicer je kar nekaj napisanega na temo teh dovolilnic, vendar mi je še precej nejasnega. Ima kdo kaj izkušenj z njimi? Potrebujem kratko in logično obrazložitev. Hvala.




enea -> RE: Dovolilnice CEMT (20.1.2014 13:58:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Dovolilnica CEMT je dovolilnica, ki jo izda Evropska konferenca ministrov za promet (CEMT) za mednarodni cestni prevoz blaga. Uporaba teh dovolilnic je zakonsko določena in naj bi jo imel prevoznik pri sebi. Blago naj se ne bi razložilo, če te dovolinice nima. Sicer je kar nekaj napisanega na temo teh dovolilnic, vendar mi je še precej nejasnega. Ima kdo kaj izkušenj z njimi? Potrebujem kratko in logično obrazložitev. Hvala.

To je za prevoz blaga v 3 države,... če naložiš v ITL ( EU ) za Srbijo, s Slo kamionom, če je carina na meji
CEMT izda ministrstvo firmi za prevoz blaga, avtoprevozniku,..




Ekaz -> RE: Dovolilnice CEMT (20.1.2014 15:14:10)

A torej le za prevoz v in iz tretjih držav? Prevozi med državami, ki so v EU, je ne potrebujejo?




enea -> RE: Dovolilnice CEMT (20.1.2014 15:19:10)

ne, ker nimajo več carine,..
moj vozi s SLO kamionom ITL - SLO, SLO - ITL, ITL - HR, ITL - MADŽ, ne rabi nič,..




mpritr1 -> RE: Dovolilnice CEMT (8.6.2020 15:24:29)

Morda najdete glede prevoza blaga kaj v tem zapisu, kar bi vam utegnilo pomagati?




Stran: [1]