vprašanja o 4D dieti? (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Hujšanje



Sporočilo


Anonimen -> vprašanja o 4D dieti? (16.9.2005 19:41:13)

Imam nekaj vprašanj v zvezi z našo dieto.

1.Zakaj je treba na OH dan pojesti rebro črne čokolade?Baje zaradi preprečevanja alergij, ampak mene zanima kakšnih alergij?Le kaj za neka alergija naj bi se mi pojavila....

2.zakaj je reba jesti za kosilo in večerjo isto stvar?Zakaj ne pač hrano, ki spada v tisti dan in ni nujno, da je enako?Ker jaz jem kosilo v službi (delam v piceriji) in pol nimam istih stvari doma za večerjo, oz. mi sploh ni do tega, da bi spet isto stvar jedla?

3.Zakaj si morajo dnevi slediti točno v takem vrstnem redu.Če bi jih malo pomešali med sabo, ali bi to pomenilo da nebi hujšali?Sprašujem zato, ker pride "sadna groza" ravno na nedeljo, ko grem po 3 letih spet k tašči na obisk in si res ne morem privoščit še tam težit da sem na dieti in ne bom jedla.Zato bi morda menjala sadni in beljakovinski dan in bi pri tašči pač jedla meso in solato.

Sprašujem vse to zato, ker imam knjigo in odgovorov na ta vprašanja ne najdem, sem pa ena tistih, ki morajo za vsako stvar vedeti zakaj jo delajo.Drugače pa se pridno držim diete in sem izgubila v 10 dnevih 2.5 kg.

Hvala




Anonimen -> vprašanja o 4D dieti? (16.9.2005 20:42:53)

1. Ne vem, jaz je ne jem.
2. Po moje ravno zato, da ti zvečer pač ni več do hrane, ki si jo jedel za kosilo in zato resnično manj poješ.
3. Ne vem, kako dejansko deluje metabolizem, ampak na ta način naj bi ga naučili drugačnega delovanja, takega, da bi presnova delovala tako, da se potem ne bi redili. Ker menda naj bi po končani dieti jedel normalno, le za zajtrk ostane sadje. Torej naj ne bi več ločeval živil, pa se ne bi zredil. Piše celo, če se po prenehanju z dieto izgubimo še tri kilograme, potem je sprememba presnove uspela. Po moje je to to. Ampak saj tega nihče ne verjame čisto, a ne? Vsaj jaz ne. Meni je jasno, da bom morala skozi ločevat živila, zdaj pa se bom držala določenih dnevov, da bom imela sama nad samo neko kontrolo.
Kar se pa sadnega dneva tiče, je pa v enih navodilih ta opisan kot sadno-zelenjavni dan. Tako da jaz na ta dan jem za zajtrk sadje, nato pa zelenjavo. Vso, razen koruze, fižola v zrnju in pa graha, ker to je škrob. Pa uspešno izgubljam kilograme.




Anonimen -> vprašanja o 4D dieti? (16.9.2005 23:36:56)

1. pri moji verziji piše, da moraš pojesti rebro jedilne čokolade zato, ker si naslednji dan na sadju in nekateri ljudje imajo težave zaradi zaužitja veliko sadja, torej za preprečitev morebitne driske.

2. le pri OH dnevu naj ne bi jedel enako. Jaz nikoli ne jem enake hrane kot sem jo za kosilo. Se pače ne držim čisto točno diete. Hej, hujšam pa vseeno.

3. pri dieti gre za točno določen vrstni red, da dobiš v 4 dneh vse vitamine, ki jih telo potrebuje. Tudi jaz sem kdaj bila v taki dilemi, pa sem potem zamenjala dneve in sem potem naslednji dan imela sadni namesto beljakovinskega, potem pa sem kar preskočila na škrobnega. Moja sorodnica je hujšala na podlagi ločevanja živil, vendar po nobenem vrstnem redu. Kuhala je normalno, le da je za kosilo pojedla krompir in solato, zrezek pa potem za večerjo s solato. Ni jedla veliko sladkarij in je ful shujšala. Tako da tudi samo ločevanje po obrokih deluje.





bobek05 -> vprašanja o 4D dieti? (17.9.2005 12:26:55)

Po moje ne bo tako HUDE škode, če se boš 1x pregrešila in zamenjala dneva... Hujšanje naj ti bo v veselje, zato se s tem ne obremenjuj - pa še tašči boš naredla veselja

P.S.: jaz jedilne čokolade tudi ne jem, ker je ne prenašam




lin -> vprašanja o 4D dieti? (18.9.2005 22:21:28)

Moja tašča je bila na tej dieti in je vsako tolko malo naredila prekršek pa je sveeno lepo shujšala




gojska -> vprašanja o 4D dieti? (19.9.2005 16:07:49)

Vidim, da marsikatera spušča čokolado. Jaz vam to res ne bi pripororočala, ker vem za punco, ki je ni jedla in je dobila hudo srbečico kože in izpadali so ji lasje.
Ne bi vas rada strašila, sploh ker ne vem kakšno nalogo ima čokolada pri vsem tem, ampak dieta jo poudarja in najbrž ne brezveze.
Prav tako ima juha nek smisel.
Uspešno hujšanje vam želim.
g




Anonimen -> vprašanja o 4D dieti? (20.9.2005 0:17:09)

Jaz pojem kar kako mlečno tablico, Milko ali Lila Pause. Se je nič ne branim, vse za dobro alergije.




biba77 -> vprašanja o 4D dieti? (20.9.2005 6:49:32)

Jaz pa par kock zlahtne temne cokolade (Gorenjka z ingverjem, npr.). Imam obcutek, da je manj sladka.




bobek05 -> vprašanja o 4D dieti? (20.9.2005 16:24:33)

Meni res več lasje izpadajo, ampak to sem pričakovala po porodu, ker so se mi med nosečnostjo ful zgostili.. Misliš, da bi to lahko bilo zato, ker ne jem jedilne čokolade??




Anonimen -> vprašanja o 4D dieti? (20.9.2005 22:44:49)

Eh, ne verjamem.




Stran: [1]