Prvošolčki 2014 (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


petea -> Prvošolčki 2014 (2.2.2014 17:04:09)

Starši letošnjih bodočih prvošolčkov - a že kaj nestrpno čakate na dogajanje, povezano z vstopom otrok v šolo? [sm=zz_wavespin.gif]

Informativni dnevi se približujejo, vpisi sledijo. [sm=smiley1.gif]
Prijeten prehod v šolsko obdobje želim vsem!





LuLu -> RE: Prvošolčki 2014 (2.2.2014 17:08:36)

hvala enako. Jaz še eno moram letos dati v prvi razred, potem pa mir s vpisi in adijoooo vrtec za vedno [sm=smiley1.gif]




Flavia_ -> RE: Prvošolčki 2014 (2.2.2014 17:15:59)

Se pridružujem [sm=smiley1.gif]

Kmalu vpišemo še našega navihanca, potem pa bosta oba škratka v šoli [sm=smiley1.gif]

Naš najmlajši sicer še ne kaže nekega hudega veselja in navdušenja, pa nič zato. Do septembra je še kar nekaj časa [sm=smiley1.gif]

Zaenkrat ga s tem ne obremenjujemo in ne opozarjamo, naj še uživa v vrtcu, dokler lahko [sm=smiley1.gif]

lp, flavia




petea -> RE: Prvošolčki 2014 (2.2.2014 17:22:32)

Uf, naš pa komaj čaka in se mu neznansko vleeečeee




Flavia_ -> RE: Prvošolčki 2014 (2.2.2014 17:34:00)


IZVIRNO SPOROČILO: petea
Uf, naš pa komaj čaka in se mu neznansko vleeečeee


Taka je bila naša prvošolka, drugi pa je njeno pravo nasprotje [sm=jezicek.gif]




tinaaleks -> RE: Prvošolčki 2014 (2.2.2014 18:11:02)

Pri nas smo pa komaj začeli s šolo (nas še enkrat čaka čez 2 leti)!

Mala pa komaj čaka.....




vetrnica -> RE: Prvošolčki 2014 (5.2.2014 15:49:14)

Na naši šoli je pa danes in jutri vpis prvošolčkov.

Pa naša punca tudi nima neke želje po šoli. Če jo vprašaš, bi kar v vrtcu ostala.
Je pa prišla na idejo (ne vem od kod), da si bo sama kupila šolsko torbo [sm=smiley1.gif].




Flavia_ -> RE: Prvošolčki 2014 (5.2.2014 20:43:44)

Mi imamo jutri 1.roditeljski sestanek za prvošolčke, naslednji teden pa je vpis [sm=smiley1.gif]




Flavia_ -> RE: Prvošolčki 2014 (11.2.2014 19:57:15)

Mi smo se danes vpisali v 1.razred in smo zelo zelo ponosni [sm=smiley1.gif]

lp, flavia




petea -> RE: Prvošolčki 2014 (11.2.2014 20:01:34)

mojega prvošolčka sem tudi jaz danes šla pospremit na prvi, formalni vpis na matični šoli;
drugega, na šolo, ki jo bo dejansko obiskoval, bova realizirala v naslednjih dneh




petea -> RE: Prvošolčki 2014 (11.2.2014 20:09:15)

je pa zanimivo, kako imajo šole različno organizacijo in ponudbo;

podrobnosti lahko precej vplivajo na vtis o šoli




Flavia_ -> RE: Prvošolčki 2014 (12.2.2014 14:37:10)

Naši so imeli organizirano ustvarjalno delavnico in so izdelali klovna iz papirja [sm=smiley1.gif] V drugem kotičku pa smo si lahko ogledali učbenike, delovne zvezke in zvezke iz 1. razreda. Ta kotiček je navdušil tudi našega junaka, predvsem učbenik za matematiko - je takoj začel preštevat in računat [sm=smiley1.gif]

...in tako je vpis za nami, sedaj pa čakamo september [sm=smiley1.gif]

lp, flavia




petea -> RE: Prvošolčki 2014 (12.2.2014 14:38:31)

pride v času čakanja na september še nekaj 'prijetnih' trenutkov na vrsto za starše - nakupovanje zvezkov in potrebščin ...




Flavia_ -> RE: Prvošolčki 2014 (12.2.2014 14:48:42)


IZVIRNO SPOROČILO: petea
pride v času čakanja na september še nekaj 'prijetnih' trenutkov na vrsto za starše - nakupovanje zvezkov in potrebščin ...


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




poli* -> RE: Prvošolčki 2014 (12.2.2014 17:27:06)

Ali ste že na vseh šolah dobili povabilo na vpis? Pri nas ni še nič [sm=zmeden.gif]




petea -> RE: Prvošolčki 2014 (12.2.2014 18:30:37)

poli*, mislim da je večina matičnih šol vabila že poslala
preveri na spletni strani šole, kdaj bi naj imeli vpis




sončnica24 -> RE: Prvošolčki 2014 (17.2.2014 11:51:46)

Midva sva tudi prejšnji teden najinega lumpa vpisala v šolo (Maribor), še pa čakamo na eno testiranje - je rojen prvega novembra pa še nisma čisto prepričana če bo šel v šolo ali ne? Sicer je razvojno vse ok samo kako pa biti na miru to pa je prav umetnost.
Tako da me več kot zanimajo izkušnje mamic kako so se otroci ki so v šoli navadli na to da je pa v šoli treba pri mizi sedet ne okrog gledat in noret? To še mojemu namreč ni čisto jasno. Pa tudi nekega navdušenja nad šolo še ne kaže on vedno govori da mora bit najprej 6 let star da bo lahko šel v šolo?

Tako da kakršnekoli izkušnje z vašimi starejšimi otroci so več kot dobrodošle.




iikii -> RE: Prvošolčki 2014 (17.2.2014 13:42:34)

Ok super. Vsi se veselite mene pa meče v depresijo, ker bo moja mala šla v šolo naslednje leto. Zdi se mi, da je komaj prišla na svet. Zame konec vrtca ni ravno nekaj navdušujočega, ker to pomeni konec brezskrbnosti za otroka. Pa ne me sedaj vsi napasti. Ne mislim slabo... Težko se sprijaznim s tem pa čeprav vem, da tako pač je. Ali to nikogar ne gane, da so otroci naeknrat tako veliki?[sm=smiley13.gif]

---
Iztok,
web5.si - izdelava spletne strani





petea -> RE: Prvošolčki 2014 (17.2.2014 14:12:29)


IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Tako da kakršnekoli izkušnje z vašimi starejšimi otroci so več kot dobrodošle.


sončnica24,
res da se se zahteva precej več sedenja za mizo v primerjavi z vrtcem, niso pa 'priklenjeni' nanjo celo dopoldne.

Marsikateremu res ne gre - tudi moj prvošolec bi bil nameščen vse drugače, samo normalno sede ne [sm=smiley36.gif], a počasi se navaja.

Učiteljice skušajo motivirati otroke, jih navajati na šolski red, prosijo pa tudi vedno starše za sodelovanje, da jim tudi mi 'vcepljamo', kako se navajati na šolo.




sončnica24 -> RE: Prvošolčki 2014 (17.2.2014 17:18:18)


IZVIRNO SPOROČILO: iikii

Ok super. Vsi se veselite mene pa meče v depresijo, ker bo moja mala šla v šolo naslednje leto. Zdi se mi, da je komaj prišla na svet. Zame konec vrtca ni ravno nekaj navdušujočega, ker to pomeni konec brezskrbnosti za otroka. Pa ne me sedaj vsi napasti. Ne mislim slabo... Težko se sprijaznim s tem pa čeprav vem, da tako pač je. Ali to nikogar ne gane, da so otroci naeknrat tako veliki?[sm=smiley13.gif]

---
Iztok,
web5.si - izdelava spletne strani




Jaz te ne bom napadala se ti bom kar pridružla ker se tudi meni zdi da je ta čas prehitro minil (sploh ko študiram da bi skoraj leto več otroštva imel če bi bil rojen januarja al pa vsaj v prvi polovici leta), tako da se tudi jaz počutim približno enako in ne vem kdaj je ta čas odletel - se mi zdi da sma še včeraj prišla iz porodnišnice.




vetrnica -> RE: Prvošolčki 2014 (18.2.2014 14:51:18)


IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Midva sva tudi prejšnji teden najinega lumpa vpisala v šolo (Maribor), še pa čakamo na eno testiranje - je rojen prvega novembra pa še nisma čisto prepričana če bo šel v šolo ali ne? Sicer je razvojno vse ok samo kako pa biti na miru to pa je prav umetnost.
Tako da me več kot zanimajo izkušnje mamic kako so se otroci ki so v šoli navadli na to da je pa v šoli treba pri mizi sedet ne okrog gledat in noret? To še mojemu namreč ni čisto jasno. Pa tudi nekega navdušenja nad šolo še ne kaže on vedno govori da mora bit najprej 6 let star da bo lahko šel v šolo?

Tako da kakršnekoli izkušnje z vašimi starejšimi otroci so več kot dobrodošle.


Lahko ti povem svojo izkušnjo s testiranjem pri psihologinji, ker bi morala iti hčerka že lani v šolo (je decembrska).
Meni se je zdela naša psihologinja na preverjanju pripravljenosti za šolo super. Najprej je vprašala mene in hčerko, ali si želi iti v šolo. Ko je hčerka rekla, da ne, je psihologinja rekla, da bo napisala tako, da ne bo treba iti. Je rekla, da je predvsem treba upoštevati otroka in njegovo pripravljenost na šolo. Po njenem mnenju bi lahko vsi novembrski in decembrski ostali še eno leto doma.




sončnica24 -> RE: Prvošolčki 2014 (19.2.2014 11:49:57)

Vetrnica - vidve sta bile obe skupaj ves čas, ker meni je gospa ki je mojega sina v šolo vpisala rekla da to testiranje organizirajo na šoli pridejo ti ki testirajo verjtn psihologi v šolo in najprej gre otrok k njim potem pa takoj za otrokom starši in jim povejo "rezultate" - tako da če je katera kakšno takšno testiranje dala skozi se mi laho javi da vidim kaj ga čaka.




vetrnica -> RE: Prvošolčki 2014 (20.2.2014 13:14:55)

Ne,jaz nisem bila zraven pri testiranju.
Jaz sem jo pripeljala mogoče 5 min prej in, ko smo čakali da pridejo še drugi (pri nas se testirajo 3 otroci naenkrat), sva se pogovarjali. No, potem sem videla, da je psihologinja vsakega otroka in starše vprašala, zakaj so prišli in če želijo iti v šolo, ali bi raje preložili vpis.
Potem smo pa starši morali iti in pustiti otroke za 45 min pri njej.
Ko smo prišli nazaj, pa nam je povedala rezultate oz. približno kaj bo napisala.

Kolikor sem na hitro videla, mislim, da so imeli na listih nekaj za obkroževat, iskat razlike, nekaj narisat,... Verjetno kaj podaobnega kot imaš v teh (didaktičnih)revijah za 6 letnike, ki se jih da kupiti v trgovinah.




petea -> RE: Prvošolčki 2014 (7.4.2014 21:46:04)

v trgovinah imajo razprodaje torb lanske sezone




Nusika35 -> RE: Prvošolčki 2014 (2.6.2014 12:14:24)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

v trgovinah imajo razprodaje torb lanske sezone


Ja res je, sem tudi sama videla da imajo v Mladinski knjigi popuste in izkušnje mi pravijo da je najbolje da jo kupim sedaj, je več izbire in normalno popusti.




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>