hoja otroka (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


tea p -> hoja otroka (11.3.2014 11:30:15)

Zanima me če katera kaj ve kolko lahko 18 mesecev star otrok hodi.
Namreč moj se hitro naveliča in hoče v naročje zdaj pa ne vem ali
Je utrujen ali se navelica in se mu ne da vec.

Hvala




Katy78 -> RE: hoja otroka (11.3.2014 11:37:47)

Mi imamo 22-mesečnika in rad hodi ter tudi veliko prehodi, v bistvu vozička že nekaj časa ne jemljemo več s seboj na sprehode. Enako je bilo pri starejšemu sinu, on nikoli ni preveč maral vozička ali se nositi. Je pa res, da je treba tamalega večkrat vmes zmotivirat (da mu kaj pokažeš, da skupaj z njim tečeš, se skrivaš, mečeš žogo itd.).




Balerina -> RE: hoja otroka (11.3.2014 12:11:58)

Če več hodite se bo tudi hitro navadil, oziroma bo dobil kondicijo. Je pa v večini primerov odvisno od motivacije, bolj kot od same kondicije.




Paštetka -> RE: hoja otroka (11.3.2014 12:18:53)

Eni takrat komaj shodijo, drugi hodijo že skoraj leto dni. Tako, da boš morala sama presoditi kje si.

Itak, da sem jim na začetku ne ljubi hoditi, kot kasneje brati ali pisati, če je lažje se vozičkat ali še boljše nosit. Ampak včasih je potrebno malo vztrajati ali se vmes ustaviti in poigrati.




Anonimen -> RE: hoja otroka (11.3.2014 12:19:48)

Naš je star 17 mesecev, hodi od 14. meseca in prehodi tudi po 2km ... seveda je potrebne mal motivacije in animacije zraven (iščemo stvari, ga lovimo, on lovi nas itd.) ... samo klasičen sprehod hitro postane dolgočasen [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: hoja otroka (11.3.2014 12:24:14)

Otika tvoj je že toliko? sem mi zdi, da nisi dolgo nazaj napisala, da si noseča [sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: hoja otroka (11.3.2014 12:26:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Otika tvoj je že toliko? sem mi zdi, da nisi dolgo nazaj napisala, da si noseča [sm=zmeden.gif]

Ja seveda sem nedolgo nazaj napisala da sem noseča ... če sem ga pa komi 3 dni nazaj rodila [sm=jezicek.gif] ... duš gre čas hitro naprej [sm=smiley29.gif]




tea p -> RE: hoja otroka (11.3.2014 13:10:30)

Jaz ga motiviram in skusam ga čim bolj zamotit
Vendar je zelo trmast in se hitro naveliča in
Ne pozabi tudi če ga zamotim s čim za par minut se
Takoj spomne....to velja tudi za druge stvari.
Zato me je zanimalo kolko naj bi prehodu....Da ga
Ne teram preveč....sicer pa verjamem da je odvisno
Od otroka.




petea -> RE: hoja otroka (11.3.2014 13:12:14)

predvsem je iz naročja ali vozička veliko lažje opazovati svet, kot pa ob tem še ukvarjati s hojo

enostavno preveč informacij za tako male možgančke

in z višjega se svet drugače vidi ...




saragr -> RE: hoja otroka (11.3.2014 13:55:20)

Nisem nikoli razmišljala o tem, vem samo, da sem po sprehodu jaz utrujena on pa ne (22m). Najdaljša hoja ( v času, ker km se ne da oceniti ker se non stop ustavlja in opazuje okolico ) je trajala 3 ure; hodi teka, se obrne teče v drugo smer, pa spet v tretjo, pa nadaljujemo pot, pa se ustavi in opazuje kaj. Po treh urah smo šli domov, a on bi še hodil, skakal ( je nadaljeval doma na igralih ). V roke noče, tudi če ga mi dvignemo sili takoj nazaj na tla, iz vozička se hoče izvleči kljub pasovom, tako da ga več ne uporabljamo... Starejši otrok pa ni kot malček nikoli želel hoditi, vedno samo roke, nekje do drugega leta in pol.
Zakaj tvoj noče hoditi: lahko da mu ni zanimiva okolica, lahko da se mu ne da in raje opazuje svet iz vozička...
Jaz gledam da gremo ven na daljše sprehode po kosilu, spanju in malici, tako da je poln energije in spočit.




m_o_i -> RE: hoja otroka (11.3.2014 15:56:57)

hja, moj 18mesecnik je hodil 10 min in je omagal

(shodil je pri 17ih mesecih)

poanta mojega posta je v tem, da je brezveze primerjat s komerkoli!




tea p -> RE: hoja otroka (11.3.2014 16:04:13)

Ja sej vem da ne moreš primerjati




pipapopa -> RE: hoja otroka (11.3.2014 16:14:56)

jaz sem pri mojih ugotovila, če smo imeli voziček ali pa tricikel s sabo, se jim ni dalo hoditi. tako da ko smo šli na sprehod po mestu, smo šli brez in smo prehodili po potrebi. smo pa korakali, peli, iskali mucke in kužke, vsako polžjo hišico pogledali. zame je sprehod sproščen in grem sama z njimi in vejo da ne bomo divjali, da bomo opazovali ptičke, rožice,..

so pa hitro veliko začeli hoditi. vedno sem jih stestirala malo po ulici gor in dol, pa po sosednji ulici, pa do železnice(cca. 500m) pogledat, če je vlak,..




tea p -> RE: hoja otroka (11.3.2014 16:24:16)

Aaa kuske, motorje,avtobuse gledat nič ne pomaga ;)
Jaz si vedno vzamemo čas za it na sprehod samo
Vseeno noče hodit. Ce mamo voziček ali kolo je isto
Gre pes in čez neki časa hoče opa če ga hočeš dat
V voziček ali kolo pa začne jokati groženj je ;) ful ful
Trmast.




Lelly28 RR -> RE: hoja otroka (29.7.2021 21:41:25)

OTroci prehodijo različno, naša punca ki jodi od svojega 11 meseca in ker smo bili vedno zelo aktivni lahko hodi pri 2 letih brez težav po 1 uro skupaj. Nečakova hči pa ker je vedno v vozičku,pri isti starosti komaj prehodi kak slab kilometer.




Stran: [1]