Kako olupite rdeče paprike? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


gaja -> Kako olupite rdeče paprike? (17.9.2005 19:40:00)

Ok, kupila sem gajbico rdečih paprik, da bi jih dala v skrinjo za kasneje. Rada bi jih pripravila na srbski način (tisto z oljem in česnom) pa ne vem kako naj jih olupim? Baje je najlažje, če jih spečeš v pečici in naslednje jutro olupiš ko so mrzle. In ker sem taaako dobra kuharica, mi ni jasno na koliko jih pečt in koliko časa, v kakšno posodo a kaj olja in tako naprej. Prosim, če mi katera bolj izkušena kaj pomaga...

Na pomoč!!!





CatJa -> Kako olupite rdeče paprike? (17.9.2005 20:02:49)

Opereš, izdolbeš peške, daš v pekač, malo pokapljaš z olivnim oljem, daš pečt na 240 stopinj, za kakšnih 20 min, pol ure, pač vidiš, kdaj začnejo mal črne postajat, daš ven, pustiš kakšnih 20 min, da se "poležejo", olupiš - gre čist na izi, ohladiš in zapakiraš za v skrinjo.
Začiniš jih pred uporabo, ne takrat, ko jih daješ v skrinjo!

Pa dober tek!




N _ B -> Kako olupite rdeče paprike? (17.9.2005 21:01:57)

Pri nas pa jih pripravimo tako:
paprike dobro opereš, osušiš, zložiš na pladenj in jih pokakaš z oljem, ki ti ustreza. Pečeš jih pri višji temperaturi, vse pa je odvisno od pečice. Sama jih dam na program mali žar cca 230-240 stopinj in jih pečem cca 20 minut. Paprike dobro ohladim, jih spakiram v vrečke in dam zamrznit. Paprik ne lupim preden jih dam v skrinjo, ker s tem, ko papriko olupiš iz nje izteče ves sok, poleg tega pa je lupljenje, ko jih odmrzniš več kot enostavno. Paprike so sočne in okusne.

Naj ti uspe.




gaja -> Kako olupite rdeče paprike? (17.9.2005 21:09:05)

joj punci ful hvala, že grem pečt.

Lep pozdrav,





Marogica -> Kako olupite rdeče paprike? (17.9.2005 22:20:41)

Mi jih spečemo na žaru in damo NEOLUPLJENE v zmrzovalnik. Kot je bilo povedano, se dosti lažje olupijo, dobesedno z enim potegom jo "slečeš". Vse ostalo-česen, peteršilj, olje, dam na paprike, preden jih serviram




Anonimen -> Kako olupite rdeče paprike? (18.9.2005 12:38:44)

Jaz sem jih pa vedno olupla in so bile skoraj brez okusa, pa še razapdle so čist. Naslednjič jih bom res poskusila dati v skrinjo neolupljeno. Jaz jih pa vedno jem popečene na olju s kislo smetano.




ZARA -> Kako olupite rdeče paprike? (18.9.2005 12:51:18)

Jst delam isto kot Marogica...




Lorian -> Kako olupite rdeče paprike? (18.9.2005 14:39:26)

Ko jih peces jih polozi na peki papir, da ne bos za vsakic umivala pleha(glede na to, da imas celo gajbico)




Gina -> RE: Kako olupite rdeče paprike? (25.9.2005 13:33:31)

Jaz jih pa zmeraj olupim, ker mi gredo olupki na živce. Jih spečem v pečici (220 ali še več), toliko da postanejo čisto malo črne, jih vzamem ven in zaprem za kake 20 minut v neprodušno posodo, ker se tam še do konca zmehča oz. odstopi olupek. Čwe olupek ne gre stran, si jih premalo dolgo pustila v pečici. Aja, dam jih na peki papir. Nikoli še niso bile take paprike mehke ali pa da bi bile pocaste ali da bi se drobile. Olupljene dam v zmrzovalnik. Začinim jih s česnom, peteršiljem in olivnim oljem šele ko se odmrznejo.




Stran: [1]