|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 12:12:57   
ronja
Ja, praktično noben je zame tako da so recimo 3je od vseh stotin, ki to počnejo;). To je skoraj nič, praktično nič, vsekakor premalo;).
Zelo težko rečeš, da je bila to praksa, da so duhovnike izločali iz duhovništva in da so šli sedet zaradi pedofilije- to enostavni ni bila praksa, se je zgodilo, ni se pa to dogajalo. Obratno se je pa dogajalo.

< Sporočilo je popravil ronja -- 7.5.2014 12:14:06 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 12:23:45   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zelo verjetno res. Razen pedofilov.

Na žalost se veliko nepedofilov v reali s tem ne strinja. Ko je govora o žnj pedofilih, se vsi strinjajo, ko gre za nekoga, ki ga poznajo, pa redki.


in ni samo to; čeprav je dokaj jasno, da se pedofilije ne da "ozdravit", nekateri še vedno to tako gledajo - da je to prehodnega značaja. jaz osebno bi jih dala kastrirat.

kemijska kastracija recimo (da hodi po injekcije):
Although chemical castration is presented as a humane alternative to lifelong imprisonment or surgical castration, the American Civil Liberties Union opposes the coerced administration of any drug, including antiandrogen drugs for sex offenders. They argue that forced chemical castration is a "cruel and unusual punishment", and therefore should be constitutionally prohibited by the Eighth Amendment. They also stated that it interferes with the right to procreate and could expose users to various health problems.[4] Law professor John Stinneford has argued that chemical castration is a cruel and unusual punishment because it exerts control over the mind of sex offenders to render them incapable of sexual desire and subjects them to the physical changes caused by the female hormones used.


a veš, bolezen/rak naše dobe - zaščitit vse človekove pravice brez izjeme, čeprav na koncu žrtve potegnejo ta kratko. imo bolano. noben ni več poldno odgovoren za svoja dejanja, ker jih skozi neka "humana pravica" ščiti pred kaznijo/posledico in posledično izpostavlja ostale (spet) njihovi zlorabi. vse v imenu človekovih pravic. to mi je tok bedno..
ravno zdaj berem, da je george cloony zaročen z eno bejbo - internacionalna odvetnica za človekove pravice; kaj to sploh v praksi pomeni? sliši se zelo "noble" in plemenito, polno dobrih del.. v resnici pa recimo to zgleda tako - sprejela je odvetniško branjenje gadafijevega bivšega pomočnika in šefa vohunov (Abdullaha al-Senussija - neke vrste gadafijev CIA šef), ki je nadzoroval mučenja in eksekucije; da ja ne bo kaka krivica storjena ubogemu človeku.. bedno in bolano imho. in koga bo vzela v bran? unga ki ima denar in vpliv/veze seveda. plemenito indeed... not user posted image
hočem rečt - zadnje čase vse prevečkrat obračamo človekove pravice v nekaj absurdnega, perverznega imho.. politika postaja igrišče bogatih in vplivnih ter se meša v zakone; pravica in poštenost tako nima več nobene konkretne vloge tukaj.. user posted image

ajd, sorry; spet sem preveč razpisala user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 12:28:20   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Enosvano NOBEN ni bil obsojen, amateriji so vsaj kdaj obsojeni, nekateri, nekatere pa spustijo (kot vitana mala), kar ni prav, ampak vseeno boljše, kot če spustiš pa kar vse pedofile določene profesije.



Ja, praktično noben je zame tako da so recimo 3je od vseh stotin, ki to počnejo;). To je skoraj nič, praktično nič
 
 
user posted image  

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 12:35:52   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Enosvano NOBEN ni bil obsojen, amateriji so vsaj kdaj obsojeni, nekateri, nekatere pa spustijo (kot vitana mala), kar ni prav, ampak vseeno boljše, kot če spustiš pa kar vse pedofile določene profesije.



Ja, praktično noben je zame tako da so recimo 3je od vseh stotin, ki to počnejo;). To je skoraj nič, praktično nič
 
 
user posted image  



Škoda nadalje debatirat. Ker zame  "enostavno noben"  in  "kar VSE pedofile določene profesije" , pomeni točno to kar piše.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 12:51:24   
bskrle
Ja, mirne duše, pri nas imamo steklo čez celo učilnico in vsi lahko vidijo, kaj se med veroukom počne.
Poleg tega pa ima duhovnik le manjšino verouka, ostalo imajo laiki ali redovnica.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 14:08:56   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se mi pa gravža ta duhovniška klika, ki to dela (tudi ****rijo, smo se spomnite več kot 300 mrtvih dojenčkov v predoru v LJ) pod krinko celibata.

zame ni večjih lažnivcev user posted image

naj se začnejo javno ****arit okoli, bo mogoče bolj mir....


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 14:09:44   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama



Ampak , ne glede na to ,  jaz ne diskriminiram. Vse pedofile , ne glede na barvo, verozipoved, poklic,  politično prepričanje z jajci na tnalouser posted image .



Podpis.


to se menda itak vsi strinjamo....


podpis še pod to

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 14:56:09   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se mi pa gravža ta duhovniška klika, ki to dela (tudi ****rijo, smo se spomnite več kot 300 mrtvih dojenčkov v predoru v LJ) pod krinko celibata.

zame ni večjih lažnivcev user posted image

naj se začnejo javno ****arit okoli, bo mogoče bolj mir....


user posted image user posted image user posted image


Obvezno bi morali ukinit celibat.
Meni pa so največji lažnjivci in ološ tisti , ki se spravijo na svojo kri .

http://www.vecernji.hr/balkan/ocuh-silovao-pa-prodao-djevojcicu-845676

http://radiosarajevo.ba/novost/140106/trziste-romske-djece-prodaju-ih-i-za-200-eura#

http://www.24sata.info/crna-hronika/81025-granicna-policija-sprijecila-roditelje-rome-iz-tuzle-htjeli-prodati-svoju-maloljetnu-kcerku-za-3600-eura-u-italiju.html

Verjetno je zgolj slučaj, da iskalnik vrže ven ravno romske družine, zato ne bomo posploševali, da sedaj vsi romi prodajajo in posiljujeo svoje otroke, mar ne ? user posted image



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 16:51:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zelo verjetno res. Razen pedofilov.

Na žalost se veliko nepedofilov v reali s tem ne strinja. Ko je govora o žnj pedofilih, se vsi strinjajo, ko gre za nekoga, ki ga poznajo, pa redki. Večinoma potem to opravičijo s tem, "da ni dokazov", "Kaj pa če si je otrok vse zmislil" (zakaj hudiča bi otrok to naredil, razen če g kdo našunta?), itd... Kaj pa rabiš? Raztrganine spolovil pri otroku? A mora nekdo otroka razmrcvarit zato, da dete vzamejo resno? Besna sem, ker sem mela toliko punc na inštrukcijah, ki so imele probleme zaradi raznoraznih bedarij, ki so jih počeli odrasli... včasih tudi take narave. Grrrr!

Kar gre meni pri KC na živce, je to, da svojih duhovnikov niso prepustili pravici, niso šli ti pedofili sedet v zapor, ker jih ščiti kanonsko pravo, ampak so bili do nedavnega samo premeščeni v drugo škofijo, da so lahko tam delali dalje ****rije, kjer jih ni nihče poznal... Za bruhat! Resno! Če šola najde, da je učitelj pedofil, ga prijavi policiji in ga ne ščiti kot svojega dobrega učitelja, tudi če je super poučeval. Nekje so meje in to je daleč čez mejo! V enem Lj. vrtcu so pred leti imeli pedofila, takoj ko so posumili, so poklicali policijo, ki je raziskala in človek je bil seveda odpuščen in ne sme več delat v vrtcih ali z otroki. Pedofilski duhovniki so pa v drugih farah spet delali z otroki - in ja, to meni dvigne pritisk! Tak človek ne bi smel več v bližino otrok, ne pa da ga daš v novo okolje, kjer noben ne ve, kaj jih čaka...


Poleg tega - sola je obvezna, verouka pa prostovljen. Pravo vprasanje bi se glasilo, ali mirne duse prostovoljno posiljate otroke...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 16:55:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Meni je grozno, da se obsoja "le " eno vrsto pedofilov.  Kot v primeru te teme. Zame je pedofil pedofil -naj bo to duhovnik, predsednik države, sorodnik, učitelj...Sploh ne vem kaj jih imamo za predalčkat , nesnago .


Saj se ne predalcka nacrtno temvec zaradi "statistike". Ce pogledas, da je duhovnistvo poklic, ki je zagotavljal (ponekod se vedno zagotavlja) spostovanje okolice brez nadleznih vprasanj - zakaj se ne poroci, kaj je narobe z njim, da se ni porocen, pa kaj dela vedno z otroci itn... ; postaja jasno, zakaj je duhovnistvo varen in ustrezen pristan za hoseksualno ali drugace spolno devijantne osebe. Zato se ne gre cuditi, da je povprecje pedofilov v duhovniskih vrstah ( predvsem RKC) zelo veliko, saj ponuja izvrsten paravan in zascito, pa je soglasno s tem tudi racionalna izbira nekoga, ki si zeli olajsati zivljenje.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 16:58:37   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
a veš, bolezen/rak naše dobe - zaščitit vse človekove pravice brez izjeme, čeprav na koncu žrtve potegnejo ta kratko. imo bolano. noben ni več poldno odgovoren za svoja dejanja, ker jih skozi neka "humana pravica" ščiti pred kaznijo/posledico in posledično izpostavlja ostale (spet) njihovi zlorabi. vse v imenu človekovih pravic. to mi je tok bedno..


Podpisem po dolgem in pocez. Prevec clovekovih pravic vodi v popolno nespostovanje clovecnosti.






_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 16:59:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Enosvano NOBEN ni bil obsojen, amateriji so vsaj kdaj obsojeni, nekateri, nekatere pa spustijo (kot vitana mala), kar ni prav, ampak vseeno boljše, kot če spustiš pa kar vse pedofile določene profesije.



Ja, praktično noben je zame tako da so recimo 3je od vseh stotin, ki to počnejo;). To je skoraj nič, praktično nič
 
 
user posted image  


Enako velja za posilstvo.... dokler bo spolnost tabu, bo tabu tudi kaznovanje. Treba je pa paziti, da se ne prestopi meja zdravega razuma in vsak dotik postane pedofilija ali spolno nadlegovanje.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 17:01:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Verjetno je zgolj slučaj, da iskalnik vrže ven ravno romske družine, zato ne bomo posploševali, da sedaj vsi romi prodajajo in posiljujeo svoje otroke, mar ne ? user posted image


Ni slucaj. Rezultat je zivljenjskih nazorov, vrednot in stila zivljenja, ki ga tudi zakonsko scitimo. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 17:23:47   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... Veliko punc je odgovorilo, da si otrok izmišljuje, ima bujno domišljijo, naj ga ne jemlje resno... Prav negativno sem bila presenečena nad takim odzivom. javila se je tudi punca, ki je doživela spolno zlorabo in povedala, da je treba take namige otroka vzeti popolnoma resno. Lažje odrasel preživi lažno obtožbo, kot otrok resnično zlorabo.
To je še vedno tabu tema in lih ker je tabu tema in tako grozljivo nepojmljivo, da se spolne zlorabe dejansko dogajajo okoli nas, je o tem treba govoriti in se o tem pogovarjati. Kako preprečevati, kako ukrepati, kam se obrnit,... ker se gre za najšibkejše člene naše družbe - otroke.


Tole ni enostavno. Ne strinjam se, da se takoj predpostavlja, da se otrok laže, pa da ima bujno domišljijo, po drugi strani pa število lažnih obtožb ni majhno, zato ne bi tega odpravila tako zlahka, češ odrasel lažje prenese lažno obtožbo, kot pa otrok zlorabo. Najbolj idealno bi bilo, če bi se pristopilo nevtralno, s trezno glavo. Samo to je, seveda, zelo težko, ker to je hudo čustveno področje.

Vem za dva primera, kjer je šlo za lažne obtožbe in šla so leta dokazovanja, obtoževanja, uničenja družin, prijateljstev, strašno je bilo. Žal, strokovni delavci tukaj niso izpadli dobro. In žal, četudi opran, madež ostane, ljudje, pa ki so postopali brezvestno ali ne dovolj previdno, pa ostanejo nekaznovani. Tako da, včasih so se mi najbolj gnusili pedofili, zdaj pa se mi še bolj gnusijo ljudje, ki za lastno dobrobit izkoriščajo sistem in tako dobesedno pljuvajo na resnične žrtve.

Ko mimogrede slišiš nekaj mul na avtobusu, kako bodo 'prfoksa obtožile spolnega nadlegovanja, če ji ne zaključi trojke' in se pri tem strašno pametno držijo, te hudičevo strese.

Absolutno je prav, da se o tem govori, poučuje, izobražuje, vse preveč se je v preteklosti o tem molčalo in sprejemalo kot nekaj, kar je treba 'pač potrpeti'. Ampak mislim da je treba tudi več govoriti tudi o tistih, ki zlorabljajo to odkritost in vnemo tistih, ki želijo, da se to ne bi več dogajalo oziroma pometalo pod preprogo. Prav taki primerki resnične žrtve v bistvu še enkrat zlorabijo in jim ubijajo pogum in upanje, da se izkopljejo iz tega.

Ko ste že omenile Vitana Mala, sem šla prebrati nekaj njegovih zapisov, ki jih je mogoče najti na internetu in v katerih zagovarja pedofilijo. Sicer mi je šlo zraven na kozlanje, ampak sem se potrudila in se prebila skozi. Človek izkorišča otroke iz disfunkcionalnih družin, ki hrepenijo po pozornosti, po praven staršu. On jim da, kar ne dobijo doma, ampak v zameno morajo pa plačati. In to plačilo on smatra, da je prostovoljno, da izvira iz želje. Otroka, ki hlepi po varnosti in pozornosti starša, je mogoče v marsikaj prepričati. Tako Vitan Mal, tako mati, ki hoče otroke samo zase. In žal, so tudi karakterji, ki si bodo marsikaj izmislili sami.

Tako da imam občutek, ampak dokazati ne morem, da dostikrat resnične žrtve, ker dosti bolje zaznavajo okolico, kot si mislimo, raje ostanejo tiho in si ne upajo ali pa jih tisti, ki jih zlorablja, tako ustrahuje in prepriča, da so sami nečesa krivi in nečisti.

Mislim tudi, da je pred stroko res velik izziv, da se nauči prepoznavati resnične zlorabe, pred družbo pa, da hudo kaznuje lažnivce.

Kar se RKC tiče, celibat je pogruntavščina Vatikana in ima popolnoma ekonomsko ozadje. Če uspeva protestantom, ne vem zakaj ne bi katolikom. Verjamem, da obstaja določen odstotek ljudi, ki jih znanost, umetnost, vera ali družbeno delo tako prevzame, da niti ne občutijo spolne potrebe. Ampak ne verjamem, da v to kategorijo sodijo vsi duhovniki RKC. Nekaj je prav gotovo takih in ti so najboljši duhovniki. Nekaj je takih, ki se znajo s tem problemom spopasti, žal pa je veliko takih, ki so bili že v otroštvu na nek način pohabljeni in svoje neizživete nagone potem sproščajo na tak skrivenčen način.

Strinjam se z mamo staršem prijaznega otroka, da je pedofil pedofil in je klasifikacija nesmiselna.

V tej luči mi gre na kolzanje 'zagovor' gorečih institucionalistov, češ da RKC pač ni izjema, ker drugje se tudi to dogaja. RKC meni, da ima monopol nad moralo in kot taka ne bi smela imeti niti enega takega primera. In kot je ronja lepo povedala, drugje po poseglo vmes civilno pravo, RKC pa se skriva za kanonskim in pometa vse skupaj pod preprogo. Res je skrajni čas, da se s tem spopade in ena od dobrih možnosti je odprava celibata. Duhovnik kot mož in družinski oče, se mi zdi, da bo za današnje ljudi dosti bolj sprejemljiv svetovalec, kot pa nekdo, ki vse to pozna samo iz teorije, poleg tega pa ga pogosto hlače tiščijo, olajšanje je pa greh.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 17:35:04   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Meni je grozno, da se obsoja "le " eno vrsto pedofilov.  Kot v primeru te teme. Zame je pedofil pedofil -naj bo to duhovnik, predsednik države, sorodnik, učitelj...Sploh ne vem kaj jih imamo za predalčkat , nesnago .


Saj se ne predalcka nacrtno temvec zaradi "statistike". Ce pogledas, da je duhovnistvo poklic, ki je zagotavljal (ponekod se vedno zagotavlja) spostovanje okolice brez nadleznih vprasanj - zakaj se ne poroci, kaj je narobe z njim, da se ni porocen, pa kaj dela vedno z otroci itn... ; postaja jasno, zakaj je duhovnistvo varen in ustrezen pristan za hoseksualno ali drugace spolno devijantne osebe. Zato se ne gre cuditi, da je povprecje pedofilov v duhovniskih vrstah ( predvsem RKC) zelo veliko, saj ponuja izvrsten paravan in zascito, pa je soglasno s tem tudi racionalna izbira nekoga, ki si zeli olajsati zivljenje.


Tukaj imam eno svojo teorijo. Mogoče je malo staromodna in mogoče za današnje čase tudi več ne velja. Če poznaš Vozarje pisatelja Janeza Jalna, je tam zelo zanimivo opisano, kako je za hišo čast, da ima duhovnika v družini in kako se matere ženejo, da bi sinovi, ki so jih same za to izbrale, tudi postali 'gospodje'. Taki otroci so že od otroštva dalje filani s tem, kako se morajo odpovedovati svojim naravnim nagonom in krivi pred materjo, ki si želi ostali njihova edina ženska. Vse to, po moje, skrivenči osebnost. To velja, bi rekla, predvsem za starejše duhovnike, za mlajše pa bi rekla, da zna biti dosti resnice v tvoji teoriji. S tem, da menim da homoseksualec še ni avtomatično pedofil in da homoseksualnost ni deviantno spolno vedenje.




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 18:39:25   
liliana
In spovednice naj bi bile srž problema......najprej skozi čas študija duhovniki poslušajo o čistosti in o zatiranju spolne potrebe.....potem je pa duhovnik pahnjen v spovednico, kjer en za drugim posluša "spolne grehe" oz. prave sex stories....

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 18:51:05   
aknela123
Ah, joj, ko se spomnim na Vitana Mala - tisto knjigo sem začela brat, sem kar velik knjižni molj, ampak pri tej knjigi mi je šlo pa na bruhanje. Kar se mene tiče, bi moral bit obsojen.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:04:54   
Stanislava_
Statistika, tudi če napačna, ima svojo logiko.

% pedofilov med odraslimi moškimi se ocenjuje na ca 5%, v Sloveniji je ca 1200 duhovnikov..

Zdaj pa izračunaj, koliko se jih skriva drugje, tudi če bi bili vsi duhovniki pedofili.


Pojavnost med duhovniki je skoraj zagotovo večja kot v ostali populaciji, veliko večje pa je tudi dojemanje njihovega posilstva, kar je normalno, saj se pričakuje 100% čistost in je vsak promil odsopanja v nebo vpijoč.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:10:52   
ronja
Enako velja za posilstvo.... dokler bo spolnost tabu, bo tabu tudi kaznovanje. Treba je pa paziti, da se ne prestopi meja zdravega razuma in vsak dotik postane pedofilija ali spolno nadlegovanje.

Podpis.

Žal, strokovni delavci tukaj niso izpadli dobro. In žal, četudi opran, madež ostane, ljudje, pa ki so postopali brezvestno ali ne dovolj previdno, pa ostanejo nekaznovani. Tako da, včasih so se mi najbolj gnusili pedofili, zdaj pa se mi še bolj gnusijo ljudje, ki za lastno dobrobit izkoriščajo sistem in tako dobesedno pljuvajo na resnične žrtve.

Se strinjam. Imam enako mnenje glede strokovnih delavcev in veliko boljše mnenje glede policistov kriminalistov.

Ko mimogrede slišiš nekaj mul na avtobusu, kako bodo 'prfoksa obtožile spolnega nadlegovanja, če ji ne zaključi trojke' in se pri tem strašno pametno držijo, te hudičevo strese.

user posted image user posted image To čisto tako naklepno? Pa kaj je folk čisto znorel???

Absolutno je prav, da se o tem govori, poučuje, izobražuje, vse preveč se je v preteklosti o tem molčalo in sprejemalo kot nekaj, kar je treba 'pač potrpeti'. Ampak mislim da je treba tudi več govoriti tudi o tistih, ki zlorabljajo to odkritost in vnemo tistih, ki želijo, da se to ne bi več dogajalo oziroma pometalo pod preprogo. Prav taki primerki resnične žrtve v bistvu še enkrat zlorabijo in jim ubijajo pogum in upanje, da se izkopljejo iz tega.

Se strinjam. Moje gledanje je, da če bi se o tem več govorilo, da bi bilo jasno, da vsaka obtožba še ne pomeni, da si res kriv, da bi bilo mogoče tudi po krvem obdolženim vsaj malo lažje, ker bi ljudje vedeli, da se dogaja tudi to in ne bi takoj obsodili, preden bi sploh policija raziskala zadevo...

Otrok sam ni sposoben in tudi ne sme upravljati še s svojim premoženjem, torej tudi drugačnih plačil nima Mal kaj opravičevati s tem! Preklet ****! Delal je to, ko smo bili mi mali (nam starša zato nista kupovala njegovih knjig), pa še kar ne misli nehat in ravnatelji ga še kar vabijo na šole! Pa dajte vendar otrokom možnost!

Tako da imam občutek, ampak dokazati ne morem, da dostikrat resnične žrtve, ker dosti bolje zaznavajo okolico, kot si mislimo, raje ostanejo tiho in si ne upajo ali pa jih tisti, ki jih zlorablja, tako ustrahuje in prepriča, da so sami nečesa krivi in nečisti.

To žal ni le tvoj občutek, ampak dokazano dejstvo. Da se ti otrok odpre, traja zelo dolgo, pa še takrat to navadno naredi pri nekomu, ki tudi sam nič ne more (recimo prijatelju, ki je glih tako otrok).

Strinjam se z mamo staršem prijaznega otroka, da je pedofil pedofil in je klasifikacija nesmiselna.

V tej luči mi gre na kolzanje 'zagovor' gorečih institucionalistov, češ da RKC pač ni izjema, ker drugje se tudi to dogaja. RKC meni, da ima monopol nad moralo in kot taka ne bi smela imeti niti enega takega primera. In kot je ronja lepo povedala, drugje po poseglo vmes civilno pravo, RKC pa se skriva za kanonskim in pometa vse skupaj pod preprogo. Res je skrajni čas, da se s tem spopade in ena od dobrih možnosti je odprava celibata.

Podpis. In tudi pod ostalo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:28:09   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Pojavnost med duhovniki je skoraj zagotovo večja kot v ostali populaciji, veliko večje pa je tudi dojemanje njihovega posilstva, kar je normalno, saj se pričakuje 100% čistost in je vsak promil odsopanja v nebo vpijoč.


Ja, tukaj se razhajamo. Zame je posilstvo posilstvo. Nič manj hudo , če ga stori policaj in nič bolj hudo če ga stori duhovnik. Odurno , gnusno dejanje, ne glede na monstruma. Pa nekako verjamem, da tudi žrtvi, otroku, je malo mar ali je njegov posiljevalec zgled moralnosti ali sosedov pijani ata.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:28:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Moje gledanje je, da če bi se o tem več govorilo, da bi bilo jasno, da vsaka obtožba še ne pomeni, da si res kriv, da bi bilo mogoče tudi po krvem obdolženim vsaj malo lažje, ker bi ljudje vedeli, da se dogaja tudi to in ne bi takoj obsodili, preden bi sploh policija raziskala zadevo...


Govori se veliko, še preveč, o vsem, tudi o veliko nepotrebnega balasta.

Naredi se malo in nedejanja še opravičujemo  - saj smo rekli/saj smo se šli vstajo/saj smo bla blabla, pa nič ne pomaga.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:29:15   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In spovednice naj bi bile srž problema......najprej skozi čas študija duhovniki poslušajo o čistosti in o zatiranju spolne potrebe.....potem je pa duhovnik pahnjen v spovednico, kjer en za drugim posluša "spolne grehe" oz. prave sex stories....


a res? A to ti pri spovedi poveš župniku?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:34:06   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Verjetno je zgolj slučaj, da iskalnik vrže ven ravno romske družine, zato ne bomo posploševali, da sedaj vsi romi prodajajo in posiljujeo svoje otroke, mar ne ? user posted image


Ni slucaj. Rezultat je zivljenjskih nazorov, vrednot in stila zivljenja, ki ga tudi zakonsko scitimo. user posted image


ja, saj tisti smeško na koncu je bil v smislu sarkazma. Ščitimo prodajo otrok, posiljevanje v znamenju priznavanja tuje kulture in hkrati kažemo na cerkev, da ščiti svoje duhovnike. Obsojanja vredno pa je oboje. Toleranca nič.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:37:41   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Meni je grozno, da se obsoja "le " eno vrsto pedofilov.  Kot v primeru te teme. Zame je pedofil pedofil -naj bo to duhovnik, predsednik države, sorodnik, učitelj...Sploh ne vem kaj jih imamo za predalčkat , nesnago .


Saj se ne predalcka nacrtno temvec zaradi "statistike". Ce pogledas, da je duhovnistvo poklic, ki je zagotavljal (ponekod se vedno zagotavlja) spostovanje okolice brez nadleznih vprasanj - zakaj se ne poroci, kaj je narobe z njim, da se ni porocen, pa kaj dela vedno z otroci itn... ; postaja jasno, zakaj je duhovnistvo varen in ustrezen pristan za hoseksualno ali drugace spolno devijantne osebe. Zato se ne gre cuditi, da je povprecje pedofilov v duhovniskih vrstah ( predvsem RKC) zelo veliko, saj ponuja izvrsten paravan in zascito, pa je soglasno s tem tudi racionalna izbira nekoga, ki si zeli olajsati zivljenje.



To mi ni bilo nikoli jasno. Ali gredo v duhovniški (učiteljski ali drug poklic, kjer bodo obkroženi z otročki) namenoma, naklepno, ali dela prilika tatu? iN postanejo pedofili/posiljevalci kasneje? Ve kdo?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 19:44:14   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Pojavnost med duhovniki je skoraj zagotovo večja kot v ostali populaciji, veliko večje pa je tudi dojemanje njihovega posilstva, kar je normalno, saj se pričakuje 100% čistost in je vsak promil odsopanja v nebo vpijoč.


Ja, tukaj se razhajamo. Zame je posilstvo posilstvo. Nič manj hudo , če ga stori policaj in nič bolj hudo če ga stori duhovnik. Odurno , gnusno dejanje, ne glede na monstruma. Pa nekako verjamem, da tudi žrtvi, otroku, je malo mar ali je njegov posiljevalec zgled moralnosti ali sosedov pijani ata.


Če bi bilo tako enoznačno, bi ga že zdavnaj odpravili. Tako pa nanj vpliva tudi celoten družbeni kontekst, ki bi moral k odpravi celo pripomoči, a žal ne. Dela se veliko reklame, naredi pa zelo malo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?