Sok rdeče pese (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


niki5 -> Sok rdeče pese (18.9.2005 20:55:46)

Kako pripraviti sok rdeče pese?
Jaz sem nameravala jo naribati in skozi gazo stisniti (na žalost nimam sokovnika) in jo po žlički dati otroku. A bi bilo dobro dodati še malo limone za boljši okus. Pravijo tudi med, da izboljša, samo glede na starost mu ga ne bi še dala. Star je 11 mesecev. Ali je res najboljši učinek, da vsakič svežega stisneš?




Anonimen -> Sok rdeče pese (18.9.2005 21:10:37)

Jaz sem jo dajala v sokovnik, to je res daleč najbolj enostavno. Če ga ne bi imela, ne vem kaj bi počela. Bil je sicer sposojen.
Niki5, a ti to zaradi slabe krvi nameravaš dajati Svitu za sok? Če je tako, kakorkoli boš že naredila, s C vitaminom ga moraš mešat, najbolje s pomarančnim sokom, je najboljši po okusu in tako najbolj verjetno, da ga bo hotel piti. C vitamin pa itak mora biti zraven, zaradi vezave železa.
O tem, ali je res najboljši direktno iztisnjen, pa ne bi vedela.




niki5 -> Sok rdeče pese (18.9.2005 21:23:57)

Ja zaradi slabokrvnosti sem mislila.. Samo mi še ni jasno kako mu ga bom dala Meni vem, da je zanič kot hudič..




HuAnita -> Sok rdeče pese (18.9.2005 21:30:34)

Ali pa z jabolčnim sokom. Meni je šlo na bruhanje, ko sem samo zavohala peso ali njen sok, ko pa mi je mama zraven namešala jaboljčni sok, je pa šlo po grlu (in potem v dobro kri )




Anonimen -> Sok rdeče pese (18.9.2005 21:33:41)

Niki5, mešaj pol - pol, ali pa malo več v korist pomaranče ali jabolka ali česarkoli boš že dala. Če se mu bo uprl na začetku, boš težko kaj dol spravila. Saj potem morda lahko počasi, počasi daješ več pese.




niki5 -> Sok rdeče pese (19.9.2005 9:30:01)

Samo Svit razen vode noče nič drugega piti Z vodo si pa ne morem nič pomagati..




Anonimen -> Sok rdeče pese (19.9.2005 9:32:38)

Ja, to pa potem je problem. Ker pesa in voda si pa res nista niti malo podobni. Kaj pa če bi peso raje v hrano zamešala? V kakšno sadno kašo?




niki5 -> Sok rdeče pese (19.9.2005 10:30:58)

Ja vidiš, to je tudi možnost. Bom poskusila, to pa ne bi smel biti problem.




niki5 -> Sok rdeče pese (20.9.2005 13:43:20)

Splišni, res je bila dobra ideja s kašico. Nekaj žličk sem dala v jabolčno kašo in je pojedel.
Razen z ribanjem in stiskanjem soka sem imela preveč opravit, več svinjarije kot soka, tako da že iščem sokovnik na posojo.




Anonimen -> Sok rdeče pese (20.9.2005 13:52:26)

No fino, da je uspelo. Ja, sokovnik pa le nabavi. Jaz ga sicer nimam, ampak saj je tudi za stiskanje sokov iz drugih sadežev prav v redu. Jaz bi ga kar imela, če bi vsaj Tibor kdaj kakšen sok hotel popiti, da ne bi bil čisto samo zame.




niki5 -> Sok rdeče pese (20.9.2005 14:13:42)

Si ga bom pri naših doma sposodila. Kupovati mi je zoprno, ker potem kar naenkrat nastane kup ene 'šare', ki pa na koncu pristane nekje zadaj v omari. Če druge je pa treba, ni kaj.
Jaz samo upam, da bo kaj zalegla pesa. Me je kar strah prvega pregleda krvi po jemanju sirupa, da ne bi bilo še kaj slabše..




darča -> Sok rdeče pese (21.9.2005 12:22:20)

Punce, tudi Biotopov sok rdeče pese je čisto dober. Kupi se ga tudi v malih stekleničkah, mi uporabljamo kar tega.




Anonimen -> Sok rdeče pese (21.9.2005 12:25:22)

Niki5, jaz sem bila v nosečnosti zelo slabokrvna in mi vrednost železa ni naraščala s tabletami, ki mi jih je predpisal zdravnik, še celo nižala se mi je. Pa so že menda vsebovale tudi vitamin C. Ko pa sem nekje izvedela, da je treba poleg železa v telo vnašati tudi vitamin C in sem začela početi tako, da sem pila zraven še pomarančni sok in šumeče tablete C vitamina, je začelo lezti navzgor. Tako da bi to s sadjem in peso moralo delovati.




Anonimen -> Sok rdeče pese (21.9.2005 12:25:53)

Aja, saj to, da pa se to na dolgi rok pozna, pa najbrž itak veš. Ne gre na hitro.




niki5 -> RE: Sok rdeče pese (29.9.2005 13:12:49)

Ja to vem.. slabokrvnost pride počasi, tako tudi zdravljenje več časa traja. Ta teden je dal mali kri in se mu je hemoglobin iz 93 dvignil na 109, kar naj bi bilo vredu, da pa se napolnijo zaloge bo potrebno še jemati Ferrum Lek, ampak mi je pa sedaj veliko lažje, ker vem da je šlo na bolje.

Ne vem ali delam narobe, ker stisnem sok rdeče pese in ga shranim v hladilnik za 3 dni. Drugače pa Splišni tako kot si svetovala, mu dam z jabolčno kašo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




DeVilla -> RE: Sok rdeče pese (2.11.2005 22:27:54)

Punce, zlate ste!! Moji Brini (16 mesecev) so ravno te dni zopet ugotovili primanjkljaj železa (stanje je 99, moralo bi pa biti vsaj 120 enot). In smo spet nazaj na sirupu Legofer.. Ki ga seveda tud videt več ne more..
Sedaj bom poskusila še s sokom rdeče pese, pa konjskim mesom, itd... V boj!!! Pa makar z rdečo peso kot orožjem... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Lp, DeVilla (14t)




KODA -> RE: Sok rdeče pese (27.11.2005 18:36:26)

Ali sok rdeče pese res pomaga pri zbijanju vročine?
To sem slišala pa me zanima,če je res?Kakšen je okus tega soka,če ga kupiš v trgovini?A je kakšna razlika,kot pri doma narejenem?Jaz tega nisem še nikoli uporabljala.




Anonimen -> RE: Sok rdeče pese (27.11.2005 18:40:44)

Za peso pa res še nisem slišala, da bi zbijala temperaturo. Sem za krompir in za čebulo, za ostalo pa ne. Pa tisto moraš dati na podplate, da vročino potegne s telesa.




Anonimen -> RE: Sok rdeče pese (27.11.2005 18:42:07)

Aja, drugače je pa okus pesinega soka v obeh primerih ogaben. Po zemlji. Vsaj meni. Če  ga pa mešaš s pomarančnim sokom, kar je itak priporočljivo, je pa že čisto v redu.




Stran: [1]