čufti (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


mini86 -> čufti (6.7.2014 16:41:24)

po dolgem času bi se jih spet spravila naresti za v skrinjo

zdj pa kako jih ve naredite..date surove v omako, jih prej popečete na olju, v pečici..


vaš najljubši recept za čufte bi torej prosila[sm=smiley1.gif]




Izabelina -> RE: čufti (6.7.2014 16:54:09)

mlet meso, fant za mlet meso, popečeni na olju, pol pa v paradajzovo omako (na cukru in cimetu)... obvezno s pire krompirjem (nasledn dan, k ostanejo pa speštani čez makarončke)... tamale jih obožujeta, js pa ne jem mletga mesa [sm=smiley36.gif]




mini86 -> RE: čufti (6.7.2014 17:01:49)

a se da tud brez tega fanta..kakšen okus pa u bistvu da..a tistega iz menze al ful bolšiga..


a jih samo popečeš- da so z vseh strani rjavi, se pravi na hitro al bol počasi..kok časa jih pa še potem kuhaš..

ponavadi sem jih delala takrat kot filane paprike zdj pa prvič solo




Izabelina -> RE: čufti (6.7.2014 17:05:55)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

a se da tud brez tega fanta..kakšen okus pa u bistvu da..a tistega iz menze al ful bolšiga..


a jih samo popečeš- da so z vseh strani rjavi, se pravi na hitro al bol počasi..kok časa jih pa še potem kuhaš..

ponavadi sem jih delala takrat kot filane paprike zdj pa prvič solo


js vse kar je povezan z mletim mesom delam s fantom, tko, da ne vem okus je normaln... lahko pa daš namest tega sama začimbe not, pa zmešaš še s popraženo čebulo... popečem tko, da so lepo zapečeni, v omaki jih pa ne kuham ful časa, ker se mi zdi, da je to hitr fertik...




Felicita -> RE: čufti (6.7.2014 18:06:55)

Tale recept: http://www.kulinarika.net/recepti/3309/mesne-jedi/cufti-v-paradiznikovi-omaki/

Vedno mi rata, edino na kar moraš bit pozorna je, da res dobro vgneteš riž v meso, sicer znajo razpadat. Jaz sicer kroglice naredim tam nekje 4-5 cm v premeru, popečem in potem dokuham še ene 10 - 15 min v omaki.




patrino -> RE: čufti (6.7.2014 19:21:40)

Čufti, mljask. Ena izmed redkih jedi, ki jih pri nas z veseljem jemo dva dni. Osebno imam tudi rada čufte narejene s Fantom, ker mi je všeč okus. Vendar jih žal že nekaj let ne smem več delati z njim , ker ta srednji vedno po teh dodatkih dobi flekce po koži. Tako, da jih delam po podobne receptu kot Felicita.
Tudi jaz jih velikokrat naredim za v skrinjo, vendar jih notri nimam ravno dolgo, ker se mi zdi da mleto meso z dodatkom česna v skrinji dobi čuden okus. Ne vem, mogoče sem le jaz občutljiva.S kratka, če jih dam v skrinjo jih ne hranimo dlje kot 14 dni.




Bett -> RE: čufti (6.7.2014 20:59:42)

Jaz delam po receptu iz neke stare kuharske knjige, in sicer najprej prepražiš čebulo in dodaš še pest riža. Počakaš, da se ohladi, potem pa to primešaš mletemu mesu. Dodam še slabo žličko soli, na cca 600g mesa, malo kajenskega popra in eno jajce. Oblikujem kroglice, ki jih popečem iz vseh strani, potem pa naredim še omako iz paradižnikovega koncentrata.




AKP -> RE: čufti (6.7.2014 21:25:18)

Delam po čisto istem receptu kot Felicita [sm=smiley20.gif] in mi vedno uspejo.




LuLu -> RE: čufti (6.7.2014 21:34:11)


IZVIRNO SPOROČILO: Bett

Jaz delam po receptu iz neke stare kuharske knjige, in sicer najprej prepražiš čebulo in dodaš še pest riža. Počakaš, da se ohladi, potem pa to primešaš mletemu mesu. Dodam še slabo žličko soli, na cca 600g mesa,


dam navaden poper, nikoli delala s Fanto.. malo kuglice opečem na olju, dodam omako iz mezge in malo sladkorja, kuham .. vedno uspejo




HHH -> RE: čufti (6.7.2014 21:53:34)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Bett

Jaz delam po receptu iz neke stare kuharske knjige, in sicer najprej prepražiš čebulo in dodaš še pest riža. Počakaš, da se ohladi, potem pa to primešaš mletemu mesu. Dodam še slabo žličko soli, na cca 600g mesa,


dam navaden poper, nikoli delala s Fanto.. malo kuglice opečem na olju, dodam omako iz mezge in malo sladkorja, kuham .. vedno uspejo

Meni pa vedno uspejo, ker nikoli ne delam s coca-colo[sm=hudicek.gif]





LuLu -> RE: čufti (6.7.2014 22:08:09)


IZVIRNO SPOROČILO: HHH


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Bett

Jaz delam po receptu iz neke stare kuharske knjige, in sicer najprej prepražiš čebulo in dodaš še pest riža. Počakaš, da se ohladi, potem pa to primešaš mletemu mesu. Dodam še slabo žličko soli, na cca 600g mesa,


dam navaden poper, nikoli delala s Fanto.. malo kuglice opečem na olju, dodam omako iz mezge in malo sladkorja, kuham .. vedno uspejo

Meni pa vedno uspejo, ker nikoli ne delam s coca-colo[sm=hudicek.gif]





[sm=jezicek.gif] .. probaj brez Sprita... tudi uspe. Ali pa brez švepsa... to je šele sestavina. Garantiram uspeh!




Stran: [1]