Dva otroka (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


L009 -> Dva otroka (8.7.2014 17:58:31)

Živjo.
Potrebujem nasvete, ideje kaj početi z otrokoma, starima 5 let in 1,5 let, sta pa zelo živahna? Oba potrebujeta veliko animacije in pozornosti, zato mi zmanjkuje idej kaj delati.
Med risanjem moram nameniti 99% pozornosti mlajšemu, saj daje barvice v usta in umika list da bi risal po mizi, starejša pa si zelo želi, da bi risala z njo.
Med sestavljanjem kock, mlajši podira, starejša upije, ker ji vse podre.
Oba rada pomagata pri kuhanju. Pri gledanju in prebiranju knjigic tudi uživata.
Kaj bi še lahko delali skupaj? Kam bi lahko šli, da bi bilo za oba primerno?




saragr -> RE: Dva otroka (8.7.2014 18:41:56)

Jaz sem ju v igri ločila, ker starejši je imel veselja početi eno stvar a mali mu je pri tem "nagajal". Vsak v svojem delu sobe ali pa vsak v svoji sobi sta imela mir eden pred drugim in sčasoma sta se začela pogrešati, tako, da je lahko kasneje stekla igra brez kričanja, vpitja in joka. Ko sta skupaj pa recimo risanje (barvice, tempere ), plastelin, lego kocke (kar pri tebi ne gre, če daje stvari v usta ), žoga, spomin itd




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.7.2014 9:51:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lelly28 RR -> RE: [Brisano sporočilo] (29.7.2021 21:39:21)

Imam podoben problem in starostno razliko. Nekako poskušam, da se igrata skupaj- si pdoajata žogico, plešeta ob glasbi, rišemo skupaj. beremo krajše pravljice... upam, da bosta kmalu se igrali skupaj brez mene, ki igram policaja [sm=jezicek.gif]




Stran: [1]