kaj za slovensko pojedino (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


cmokec -> kaj za slovensko pojedino (19.9.2005 23:54:12)

Na vas se obračam s prošnjo, da mi poveste, kaj bi ve dobrega skuhale, če bi hotele s tem predstavit tudi slovensko kuhinjo. Moj ima namreč na obisku strica z ženo iz Francije, jaz bi jima pa tako rada kaj izvirnega skuhala za osilo. Stric je po rodu slovenec in nekaj jedi pozna z svoje mladosti. Oba sta stara že čez 70 let.

Po glavi mi hodi samo kak jed z ajde, pa kislo zelje. Al pa štruklji, goveja juha, pražen krompir.

Kaj bi ve skuhale? Prosim za pomoč in kako idejo.




cmokec -> kaj za slovensko pojedino (19.9.2005 23:55:01)

osilo = kosilo je v igri




Jančika_ -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 0:04:58)

Vsekakor bi spekla potico. Pražen krompir je kar nujna reč, pa goveja župca. Pa vse, kar si še naštela.

Česa drugega pa žal ne poznam. Pri nas doma nismo nikoli jedli takih tipičnih slovenskih kosil.




Aleksandrin -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 2:35:38)

- zelje + klobasa
- frika + solata
- divjačina ( zajec, srna prašič...)
- polenta + golaš
V kuharski knjig od Felicije Kalinšek so domači recepti, če imaš kaj določenega v mislih piši na privat.
LP




CUKRČEK -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 6:30:52)

Kislo zelje+klobasa
žganci zabeljeni z ocvirki
goveja juha, tenstan krompir, pohana kura
žlikrofi
kisla repa in krvavice
potica
prekmurska gibanica(over mura moveing cake)





CUKRČEK -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 6:31:23)

pršut je tudi slovenski, se mi zdi




Anonimen -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 7:16:27)

Predjed: pršut, olive, sit

Glavna jed:
1.goveja župa, govedina iz juhe + hren, tenstan krompir, solata + sladica gibanica ali štruklji

2. ajdovi žganci, krvavice ali kranjska klobasa, kislo zelje ali kisla repa z ocvirki + sladica sirovi ali orehovi štruklji

Ne vem pa, kam bi dala belokranjsko pogačo...morda kot predjed, res ne vem, ampak je pa zelo dobra.







CUKRČEK -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 7:25:51)

Kaj pa "ocvirkovca".....ne vem kako se ji drugače reče. Gre namreč za nekakšno potico z nadevom iz ocvirkov.




paris -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 8:07:06)

So že druge punce vse napisale, kaj drugega se tudi jaz ne spomnim zdajle! Mogoče še kakšna pečenka?
Joj, kar sline mi tečejo! Njam!




Anonimen -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 9:24:08)

Ane, kakšno zdravo hrano imamo Slovenci, ha, ha! Vse fino zabeljeno, najraje z ocvirki! Še potico imamo iz ocvirkov.




cmokec -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 11:09:41)

Punce, hvala. Sem prav presenečena, da se vas je tolk javlo.

Zaenkrat sem pri naslednjem jedilniku:

predjed: pršut, kaka divjačinska suha salama, olive, pokljuške gobice in popečen čebulni kruh.

Pol pa goveja juha z zdrobovimi cmoki (home made), pečenka (bom prej naročila mesarju en dober kos, pa da jo dober marinira), idrijski žlikrofi (kupljeni), mal praženega krompirja, mesna omaka (Fant, fant, fantastično), pa malo zabeljene cvetače ali ohrovta, dve vrsti sveže solate.

Mami sem že naštimala za pehtranovo potico, zraven pa turško kavico.

Mislim, da bo. Že zdej študiram, da bi kar mal več nardila, pa bi lahko ene tri dni samo to jedli. njami







Aleksandrin -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 11:48:12)

turška kava




cmokec -> kaj za slovensko pojedino (20.9.2005 11:53:31)

No, kuhano po slovensko.




Stran: [1]