RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


mimi_ka -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 9:41:58)

Allstar škoda res, mi ježal, da ni uspelo [sm=smiley13.gif] ampak hvala bogu imata že vse zmenjeno za naprej in boš vsaj ugotovila kje je, če sploh je problem. Lahko je samo majhna težavica, ki jo bodo s temi preiskavami odkrili in potem rešili, pa vama že v naslednjem poskusu uspe. Tako da kar pogumno, jaz navijam zate in upam, da kmalu uspe [sm=bravo.gif]




mimi_ka -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 9:43:41)


IZVIRNO SPOROČILO: Bibabuba12

Punce, ce bi midva delala na otroku bi bila ziher, da nama je ta mesec uspelo. Ze cel dan mi je slabo. Ce pojem kaj mi je se bolj slabo, poleg tega sem napihnjena, da groza, prsi so polne in tezke, ni da ni. Dobro me bo PMS zdelal ta mesec, ker sem se vsaj teden stran od menstruacije.[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

bibabuba, joj tole mora biti pa res grozno. Škoda da ne delata na [sm=duda.gif], sigurno bi bil to znak za [sm=nosecka.gif] [sm=smiley36.gif]




Bibabuba12 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 11:46:53)

Sem mojemu vceraj ko sem prisla po njega na siht rekla, da sem noseca, ga je skoraj kap.[sm=smiley36.gif] Itak nisem, je bilo pa zabavno ga mal nahecat. [sm=smiley36.gif]

Allstar, mogoce si samo ovulacijo mela kasneje in se ni zadosti hormona? Bos ponovila test ce[sm=hudicek1.gif] ne pride? Ce pa ne bodo [sm=rozacrtici.gif] pa super, da imas ze zmenjeno naprej, da cimprej resis tezave in potem zagledas [sm=rozacrtici.gif].




Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 11:55:59)

Ovulacijo sem imela 22. ali 23.5. Tako, da mislim, da bi zdaj moralo pokazati, vsaj rahlo črtico. Po ciklu mi zamuja 2 dni, ampak sem ulovila ovulacijo s testi, tako da vem zakaj. Da še ne bi pokazalo skoraj da ni mogoče. Razen če si je izbralo vse na počasi in se je vgnezdilo 12 dan (lahko je od 7-12 a ne?) in če se hormon podvaja na 3 dni in ne na 2 dni [sm=smiley1.gif]. Kar bi bilo pa vse skupaj že lepo naključje [sm=smiley1.gif]. Tako, da jo kmalu pričakujem[sm=smiley13.gif].




talisman13 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 14:04:21)

Allstar če si imela O 22.5. je potem 14 dni od takrat 5.6., tako da je čisto možno da še nebi bilo dovolj hormona. Dokler se [sm=hudicek1.gif] ne ulije je vse še možno




Bibabuba12 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 14:09:22)

Evo, ravno to sem hotla povedat, da se ni 14 dni od O, tako da je ciist precej verjetno, da se ni dovolj hormona. Je pa tako da je tudi cisto mozno da nisi. Ampak bomo se napprrej stiskali pesti, da vseeno zagledas [sm=rozacrtici.gif].[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




*tabu* -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (4.6.2016 15:00:33)

Talisman13, mi je žal za [sm=hudicek1.gif]

Allstar, tudi jaz mislim, da je lahko še prezgodaj in da še ni vse zgubljeno, tako da še držim pesti!




majčyca -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 10:14:24)

Allstar kako je pri tebi? Si ponovila test? Upam, da nam poveš kako lepo novičko za začetek meseca [sm=bravo.gif]

Jaz pa mislim da se približuje O, ker me malo pika v jajčnikih. Ni pa neke goste sluzi... Je nujno da je pri O sluz ali ne? No na vsak način še bova danes in jutri morala izkoristit, ker se potem nekaj dni ne vidima, da ne bo prevelike sile [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Kako ste ostale? Jaz sem se spravla urejat neke papirje in se mi ful ne da, pa sem kar malo na računalnik pobegnila [sm=smiley36.gif]




Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 10:24:39)

Ja vem, malo se mi je cikel očitno zamaknil. 34 dan je danes in tako dolg še ni bil nikoli. Sem naredila danes spet test in je negativen. Očitno me res heca takrat ko je najmanj treba....




Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 14:20:45)

[sm=metulj.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] JUNIJ 2016 [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=metulj.gif]

2.6.
[sm=smiley13.gif]Allstar, 11. krog, 0 otrok[sm=smiley13.gif]

3.6.
[sm=smiley13.gif]talisman13, 1. krog, 1 otrok[sm=smiley13.gif]

12.6.
Pajcevina, 1. krog

17.6.
Storzek3, 5. krog, 2 otroka

18.6.
madjanca, 12. krog, 0 otrok

21.6.
*tabu*, 2. krog po SS, 0 otrok
majčyca, 2. krog, 1 otrok

22.6
Ashatan, 5. krog, 2 otroka

24.6.
morskazvezdica, 2. krog, 1 otrok

25.6.
diamantina, 2. krog, 2 otroka

26.6.
Katriss

29.6.
mimi_ka, 3. krog po SS, 1 otrok
Veronique, 2. krog po SS, 0 otrok

30.6.
Luminnel, 2. krog, 0 otrok
Mayche, 10. krog po SS, 0 otrok

[sm=bravo.gif]Navijačice[sm=bravo.gif]
Katte, Bibabuba12





Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 14:22:36)

Evo, pa je prišla [sm=hudicek1.gif] s 4-dnevno zamudo [sm=smiley13.gif].

Upam, da boste druge bolj srečke [sm=smiley1.gif]




majčyca -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 15:58:06)

Allstar žal mi je [sm=smiley13.gif] kdaj pa imata zdaj kake preiskave za dalje?

Kje pa ste vse ostale danes, da nič ne čvekate? [sm=smiley1.gif]




Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 16:16:38)

Konec junija ima moj spermiogram, jaz pa pregled pri G in dobim napotnico za hormonske preiskave. Če bi bilo slučajno kaj narobe z njegovimi plavalci, pa z mano vse OK, potem gre kar hitro naprej. Če pa je z mano, se pa lahko še vleče. In po vsej verjetnosti je z mano. Videl je že en konček endometrioze, oz. nekaj podobnega endometriozi, le da ima drugačen izvor....menstruacije me bolijo tako, da 3 dni nisem za nikamor, brez protibolečinskih tablet pa itak sploh ne zdržim, pa pri določenih položajih pri [sm=sloncek.gif] me tudi boli ko hudič. Tako da sem 99%, da je nekaj pri meni. Upam samo, da nekjlaj hitro rešljivega [sm=smiley13.gif]




Sofie -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 16:25:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Konec junija ima moj spermiogram, jaz pa pregled pri G in dobim napotnico za hormonske preiskave. Če bi bilo slučajno kaj narobe z njegovimi plavalci, pa z mano vse OK, potem gre kar hitro naprej. Če pa je z mano, se pa lahko še vleče. In po vsej verjetnosti je z mano. Videl je že en konček endometrioze, oz. nekaj podobnega endometriozi, le da ima drugačen izvor....menstruacije me bolijo tako, da 3 dni nisem za nikamor, brez protibolečinskih tablet pa itak sploh ne zdržim, pa pri določenih položajih pri [sm=sloncek.gif] me tudi boli ko hudič. Tako da sem 99%, da je nekaj pri meni. Upam samo, da nekjlaj hitro rešljivega [sm=smiley13.gif]


Vsaj premikajo se ti zadeve. Meni je sedaj, ko imam redne UZ kar v neplodnostni veliko lažje. Ginekologinja je super in imam občutek, da bo vse ok.





Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 16:46:50)

Sofie, kaj pa so ugotovili pri vama? Po kolkem času sta šla na prve preiskave in kako so si sledile?




Sofie -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 17:16:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Sofie, kaj pa so ugotovili pri vama? Po kolkem času sta šla na prve preiskave in kako so si sledile?


Do sedaj sem imela preglede samo jaz. Po SS lani avgusta so mi odstranili 2cm veliko pregrado. Rekli so, da je lahko tudi to razlog, da težko zanosim. Drug problem so pa moji leni jajčniki in posledično dolgi ciklusi. Imam M na nekje 44 dni.

G v neplodnostni pravi, da je možnost da bo že Klomifen rešil težave. Sedaj imam še en UZ, da vidimo, če je tokrat prišlo do ovulacije potem pa vidimo kako naprej. Bo pa šele avgusta eno leto od SS, tako da moj ne gre do takrat na preiskave. Če sem prav razumela čez poletje itak ne delajo.

Midva čakava na otročka že več kot eno leto in res upam, da še v tem letu zanosim.




talisman13 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 21:13:48)

Allstar žal mi je [sm=smiley13.gif]




madjanca -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (5.6.2016 22:25:32)

Zal mi je za minuske.. ampak bomo naslednji mesec zelene ;) le pogumno naprej.

Brala sem vas skozi, samo sem tako zasedena, da ne utegnem pisat.. in bila sem seveda tako sluzbeno odsotna, da sem zamudila ovulacijo in bom ta mesec pokvarila seznamcek. Imam pa v torek spet kontrol pri svoji G, pa da vidimo, kaj sledi sedaj po klomidu..





Bibabuba12 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 7:13:20)

Punce, upam da tale slab zacetek pomeni, da bo konec toliko bolj zelen in pozitiven! [sm=bravo.gif]

Js sm hb ze malo boljse, ampak se vedno mam take znake PMS-a da komaj cakam vikend in [sm=hudicek1.gif], ker tile znaki so res, cisto nori. [sm=smiley36.gif] Upam, da mi ne bo se zamujala povrhu vsega.




ela23 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 10:06:52)

Punce, jaz še vedno sem in tja pokukam še na ta forum in upam, da bom zagledala čim več dobrih novic. Na žalost je bil maj bolj klaveren. Držim pesti, da bojo poletni meseci dosti bolj uspešni. Vsaj tako, kot je bil april. [sm=smiley36.gif]


Allstar, prebrala sem tvoje simptome, ki precej spominjajo na mojo zgodbo, zato sem se odločila, da ti napišem nekaj spodbudnih besed. Konec leta 2012 sva začela delati na prvem otročku in ker nama v pol leta ni uspelo, sem se oglasila pri G. Že prej sem ji pojamrala, da imam zelo boleče menstruacije in boleče spolne odnose, zato se je odločila, da mi da napotnico za neplodnostno, čeprav še ni minilo 1 leto. Sumila je na endometriozo. Konec maja sem se oglasila v leonišču. Partnerjev spermiogram je bil bp. Mene so najprej napotili na testiranje hormonov in ščitnice (vse bp), sledil je ultrazvok, kjer je dr. Bokalova potrdila sum na endometriozo. Dobila sem napotnico za laparaskopijo, ki sem jo zaradi poletnih dopustov, dočakala šele v sredini oktobra. POseg je bil uspešen. Odstranili so mi zarastline in nekaj endometričnih žarišč in že 14 dni po operaciji sem zagledala tako želeni 2 črtici. Dejansko nama je uspelo s spolnim odnosom dan pred operacijo (eden manj romantičnih in sproščenih v moji karieri, ker sem bila malo živčna zaradi operacije, privolila sem pa samo zato, ker se mi je zdelo, da bom po operaciji težko zdržala 14 dni brez slončkanja. [sm=smiley36.gif]). Nosečnost se je dobro končala in ko je bila mala stara pol leta, sva se zadeve lotila ponovno. Nisva želela preveč odlašati, ker se endometrioza rada ponovi. Po enem letu je bil test pozitiven, vendar je šlo za IMN. Domnevno zaradi endometrioze sem imela povsem uničen jajcevod, zato so mi ga odstranili. Po treh mesecih sem ponovno zagledala pozitiven test. [sm=duda.gif] pričakujemo konec novembra.

Svojo zgodbo sem ti napisala zato, ker sama takrat nisem našla prav veliko pozitivnih, čeprav sem si res želela prebrati/slišati vsaj nekaj spodbudnih besed. Če ti bodo endom. potrdili, ti topolo priporočam tudi dieto. Na spletu boš našla veliko informacij o tem. Jaz sem se je držala od dneva, ko sem izvedela za to bolezen do zanositve (cca 4 mesece) in v tem času so bile menstruacije bistveno manj boleče, počutila sem se dosti bolj povna energije in tudi endom. cista, ki so jo opazili na ultrazvoku maja, se je do operacije v oktobru po velikosti prepolovila.

SREČNO TEBI IN VSEM OSTALIM! [sm=pikapoka2.gif]




Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 12:34:51)

ela23 najlepša hvala za tvojo zgodbo! Res je zelo verjetno, da sem na isti poti kot ti ja. Čeprav ne vem zakaj je meni rekel, da če mi gre zdaj zdravit to "endometriozo", se zna zgodit da ne bom mogla zanosit. Da naj delava na otroku in ko bom noseča lahko izgine samo od sebe. Upam, da se bo čimprej uredilo in da tudi jaz zagledam težko pričakovani [sm=rozacrtici.gif].




Allstar -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 12:35:06)

ela23 najlepša hvala za tvojo zgodbo! Res je zelo verjetno, da sem na isti poti kot ti ja. Čeprav ne vem zakaj je meni rekel, da če mi gre zdaj zdravit to "endometriozo", se zna zgodit da ne bom mogla zanosit. Da naj delava na otroku in ko bom noseča lahko izgine samo od sebe. Upam, da se bo čimprej uredilo in da tudi jaz zagledam težko pričakovani [sm=rozacrtici.gif].




Veronique -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 13:07:38)

Punce kako pa se spopadate z novickami o drugih nocesnostih? Jaz sem par dni nazaj izvedela za eno v druzini (zato me tudi ni bilo na forum) in me je tako potrlo, da vam ne znam povedat. Cel dan sem prejokala[sm=smiley19.gif]




Bibabuba12 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 13:18:36)

Taksna sem bila js po moji IMN, ko sem izvedela, da ima od mojega sestricna rok, takrat ko bi ga tudi sama imela. Po tem sem izvedela se za par drugih nosecnosti in sicer nisem vec imela taksne reakcije, ampak se pa se vedno vsakic spomnim kaksen trebuscek bi zdaj ze imela in kako bi otrocka ze cutila... S casom je lazje. In cisto normalno je, da te take stvari vznemirjajo, ker si pac tudi sama zelis, da bi bila na njihovem mestu. Daj casu cas in jokaj, kadar cutis, da moras jokati. Pozabila nikoli ne bos, bo pa lazje. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




ela23 -> RE: II pričakujemo JUNIJA 2016 (6.6.2016 13:44:50)

Allstar, precej nenavdano se mi zdi, da bi te ginekolog ob potrjenim domnevi operiral šele po zanositvi, ko pa je vendarle znano, da je do 60% neplodnih žensk neplodnih ravno zaradi endometrioze. [sm=zmeden.gif] Če bi še naprej vztrajal pri tem, bi jaz prosila za drugo mnenje. Še najbolje v večjem neplodnostnem centru (Lj ali Mb), tam imajo le največ izkušenj. Upam, da vama lkjub vsemu ne bo treba preveč okrog zdravnikov hodit, in bo uspelo samo po sebi. [sm=smiley1.gif]


Vernoniqe, gotovo se je to primerilo večini izmed nas. Jaz sem imela še vsakič zelo slabo vest, ker sem si očitala, da prijateljem ne privoščim. Ko sem imela IMN, sem v istem tednu izvedela za dve prijateljici, katerima je uspelo v prvo. Čisto me je pokopalo.




Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>