Primeren čas za skupno življenje (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


ovnica00 -> Primeren čas za skupno življenje (3.12.2018 18:24:02)

Lep pozdrav!



Že kar nekaj časa premišljujem kdaj je primeren čas oz.trenutek za skupno življenje? S fantm sva skupaj že skoraj 3 leta in imava oba željo po skupnem življenju. Njegova mama (tašča) je gleda tega vesela in se strinja s to odločitvijo, medtem ko moji starši še niso najbolj prepričani v to. Jaz sama še hodim v srednjo šolo, on pa je že v službi. Tako, da trenutno ne vema kaj naj. Bi pa se želala oba pogosteje videvati, saj sva trenutno skupaj samo za vikende. Razdalja od mojega kraja pa do njegovega je namreč čez 30 kilometrov. 😔

Bila bi zelo vesela če ima kdo kakšen nasvet ali rešitev za to majhno a vseeno veliko težavico.








mini86 -> RE: Primeren čas za skupno življenje (4.12.2018 8:46:13)

nisi napisala koliko sta stara..




ovnica00 -> RE: Primeren čas za skupno življenje (9.12.2018 16:26:58)

Jaz 18 on 20




mini86 -> RE: Primeren čas za skupno življenje (10.12.2018 10:45:35)

koliko časa pa še imaš da zaključiš sredno šolo..
verjamem da si zrela, vendar bi jaz počakala da zaključiš sredno šolo..bo tudi staršem potem lažje




varja -> RE: Primeren čas za skupno življenje (10.12.2018 12:16:55)

Draga Ovnica,
verjamem, da se imata s fantom zelo rada, a jaz na tvojem mestu ne bi hitela, sploh pa ne, če se imaš namen preseliti k fantovi družini in torej ne gresta živet sama zase.

Sklepam, da bi te preživljal on (ker ima službo, ti pa (še) ne), kar je res slaba popotnica za začetek skupnega življenja. Pri svojih kolegicah vidim, da se potem to vleče naprej v neko podrejenost tudi, če so se kasneje kolegice zaposlile, ža.
Midva z mojim sva skupaj 21 let, pa sva začela skupaj živet pri 29. letih,
po 7 letih zveze, ko sva oba imela že po nekaj let službo za NDČ, prej sva bila skupaj za vikende in na dopustih, pa je bilo čisto v redu, se prav z nostalgijo spominjam tistih časov.





ovnica00 -> RE: Primeren čas za skupno življenje (10.12.2018 20:14:14)

Imam se dobro leto pa pol. Hodim 3+2 . Tako da sem zdaj 4 letnik.




ovnica00 -> RE: Primeren čas za skupno življenje (10.12.2018 20:24:46)



IZVIRNO SPOROČILO: varja

Draga Ovnica,
verjamem, da se imata s fantom zelo rada, a jaz na tvojem mestu ne bi hitela, sploh pa ne, če se imaš namen preseliti k fantovi družini in torej ne gresta živet sama zase.

Sklepam, da bi te preživljal on (ker ima službo, ti pa (še) ne), kar je res slaba popotnica za začetek skupnega življenja. Pri svojih kolegicah vidim, da se potem to vleče naprej v neko podrejenost tudi, če so se kasneje kolegice zaposlile, ža.
Midva z mojim sva skupaj 21 let, pa sva začela skupaj živet pri 29. letih,
po 7 letih zveze, ko sva oba imela že po nekaj let službo za NDČ, prej sva bila skupaj za vikende in na dopustih, pa je bilo čisto v redu, se prav z nostalgijo spominjam tistih časov.





Pravzaprav bi se on preselil k meni. Doma imamo dvonadstropno hiso in bi midva bila v pritlicju. Tako, da imam doma vseeno svoje starse + stipendija. Sicer sam pravi, da mu ni odvec ces da bi "me prezivljal"...ampak vem da je vseeno bolse da koncam solo. Sama poklic že drugace imam in sem tudi ze navajena delati (v soli smo meli v vsakem letniku po 2 meseca zunanje prakse). 




Stran: [1]