RE: December 2019 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


aleps 5 -> RE: December 2019 (15.4.2019 4:25:49)

Poppy seed dobrodosla!😁Tudi jaz sem kadilka in to strastna. Tud zdej bi jih z zlico jedla pa sm vseen tok karakter da pokadim samo 4 cigarete na dan. Spijem dve kavici in pri vsaki 2 prizgem. Sem pa kr optimisticna da bom pomoje lahko kr nehala sam da se telo navad da ne rabi vec nikotina💪💪💪 Aja... Men so rekl da lahko dve kavi na dan. Naj nebi vec... Manj pa komot 😊 jest spijem eno tursko zjutri in pol se eno belo popoldne v ostariji. 😁 




*princess* -> RE: December 2019 (15.4.2019 8:22:12)

Dobro jutro punce... jaz nisem kadilka, ker bi me sicer že pobralo [sm=smiley36.gif] (asmatik). Bi vam pa priporočala, da se potrudite in če se le da, prenehate kaditi ali vsaj zmanjšate na minimum. Jaz vidim kako samo dim vpliva name kot pasivno kadilko. Me pa tale moja astma kar skrbi v tej nosečnosti, ker se mi zdi, da že sedaj težje diham. Kajti v prejšnji je bilo super, nisem imela nobenih težav in sem upala, da bo isto. Je pa res, da je vsaka nosečnost zgodba zase.
Kakšna kavica na dan sigurno ne škodi, koristi pa tudi ne. [sm=smiley2.gif] Ampak zadovoljna mama, srečen otrok.

Imam pa še iz prejšnje nosečnosti knjigico dr. Pušenjaka - Nosečnost od tedna do tedna in si s partnerjem vsako nedeljo prebereva, kako bo pikica rasla v naslednjem tednu in kaj se bo dogajalo z njo.
Aja hotela sem deliti link z vami, zato sem pisala. Tudi ena simpatična stran z uz slikami in podatki o rasti naših [sm=duda.gif] https://www.noseca.com/7-teden/




aleps 5 -> RE: December 2019 (15.4.2019 18:33:09)

Punce rabim pomoc... Doma sem imela se en test first sign in sm ga za foro nardila... 4 testi so mi 14dni nazaj pokazal + dons je pa test negativn. Se kri sem sla dat in je blo pozitivno na bhcg. A je to sploh mogoce? Cist sm fertik





ROXY_ -> RE: December 2019 (15.4.2019 18:45:15)

Kaksna je vrednost bhcg? 




aleps 5 -> RE: December 2019 (15.4.2019 18:47:48)

Nc ne pise... Pisal je samo poz in laboranka mi je rekla da zelo dobr kaze... 





ROXY_ -> RE: December 2019 (15.4.2019 18:49:07)

Oprosti, sem na hitro brala. A si sla danes na krvnega? Ce ja, potem ti povejo vrednost. Ce pa si delala samo first sign, bi jaz sla jutri na tesce na krvnega ponovno. 🍀🍀 . Vcasih zatajijo tile testi. 




aleps 5 -> RE: December 2019 (15.4.2019 18:51:11)

Ne na krvnega sem sla prejsni teden. Uf cist sm usrana. Kaj ce res ni nc? 24 sem narocena na prvi pregled. Po pravilih bi mogla 22 dobiti menstruacijo. Ce bo pol se poslovim od vas, ce ne pa jupi jest 😊





Travniskisosopek -> RE: December 2019 (15.4.2019 21:03:42)

Kolikor jaz vem naj bi bli krvni kar zanesljivi, sm čudno d nimaš podatka koliko je znašal bhcg.Pa držim pesti d vse štima!




aleps 5 -> RE: December 2019 (16.4.2019 14:06:59)

Zdravo punce. Evo jaz sem zakrvavela 😔 jutri imam G da vidimo kaj se dogaja. Sporocim! 






Travniskisosopek -> RE: December 2019 (16.4.2019 17:11:48)

Aleps5, bodi močna! Upam da ne krvavis preveč in bo vse okej! En topel objemcek ti pošiljam!




aleps 5 -> RE: December 2019 (16.4.2019 17:25:20)

Hvala bogu je trenutno krvavitev precej blaga. Drzim pesti da se do konca ustavi in bo vse ok. Sem pridna in pocivckam. Tudi v sluzbo ne grem ponoc. Hvala za lepe zelje ❤️




ROXY_ -> RE: December 2019 (16.4.2019 19:03:46)

Aleps 5 - Drzim pesti, da bo vse ok 🍀🍀🍀. Cuvaj nase. In sporoci, kaj bo jutri pri Gin. Sem se komaj privlekla iz Lj, ze od zjutraj tam opravke, plus cel dan sestanki v pisarni z vodstvom.Izmozgana 😣😣. Jutri me caka za se celodnevno druzenje z italijanskim dobaviteljem...hjooj, upam, da mi ne bo prevec slabo🤢.  Potem pa dva dni malo znosnejsi tempo, vsaj v sluzbi. Kak dan se pocutim polna energije, ze naslednjega se vlecem in zivotarim . Kako ste kaj ostale? 






Lusy1990 -> RE: December 2019 (17.4.2019 6:25:45)

Jutro, evo jaz se odpravljam na prvi uzv. S partnerjem sva v strahu, polna upanja, imava tremo, stiskava fige da bo vse ok... To je najin prvi otrocek, na katerem sva delala zelo dolgo. Drugace se počutim super. Bolece prsi in vcasih se mi malo zavrti. Upam, da bom imela sreco in tako ostane do konca nosečnosti heheh 😁👍 danes sem vkorakala v 8.teden, kaj lahko pricakujeva od današnjega uzv pregleda? Vaše izkušnje? 





Travniskisosopek -> RE: December 2019 (17.4.2019 8:35:12)

Srečno na pregledih Lusy1990 in aleps! Vse bo v najlepšem redu! 😊 Držim pesti in pošiljam pozitivne misli v vesolje!😊


Glede prvega pregleda pa težko rečem, zdaj sem imela samo urgentnega, tak da smo sm vaginalni ultrazvok naredili. Kolikor vem se pogovoris o zdravstvenih tezavah, ki so v druzinah, kri in voda, testirali naj bi te za toksoplazmo in vaginalni ultrazvok d vidiš malo pikico, pa pogovor o poteku nosecnosti in tak. Je pa fajn pomoje ce te kaj zanima, d vprašaš! Lohka d se motim, tako d če ima katera svojo izkušnjo in jo je pripravljena deliti bom tudi jaz z veseljem prebrala, ker mi je vse novo😊
Partnerji naj ne bi bli zraven ali pač? Moj si želi tak da ne vem😁




Srečna_nosečka -> RE: December 2019 (17.4.2019 9:39:18)

Tudi jaz želim obema vse dobro na pregledih 😊 Pri meni je potekal prvi pregled tako,  da sem se najprej pogovorila z med. sestro in dala  vodo - me je opozorila, da bom zdaj vsakič naprej morala dati vodo, tako da naj ne pridem nikoli s praznim mehurjem 😁 Potem sem se pogovorila še z ginekologinjo, ki je potem tudi naredila uz, kjer sva videli, kako velik je mali pikec in glede na uz je pdp tudi prestavila za nekaj dni.  Videli sva tudi utrip in to je bilo to pri uz. Potem pa mi je sestra še napisala materinsko knjižico in me ponovno spraševala o boleznih v družini itd., ker se to vnese vse v materinsko knjižico. Na koncu še mi je natisnila napotnice za laboratorij, da mi pregledajo kri in naredila naslednji termin čez 4 tedne. Če z laboratorijskimi izvidi kaj ne bo ok, pa mi bodo javili. 😊




Srečna_nosečka -> RE: December 2019 (17.4.2019 9:41:25)

Aja, pa seveda sem dobila tudi slikico ultra zvoka 😊 Pa med. sestra mi je, kako je glede nuhalne in mi priporočala zdravnika za nuhalno.





aleps 5 -> RE: December 2019 (17.4.2019 12:32:49)

Ojla bejbe. No tkole... Moja maternica je prazna 😔 je pa najdla 5 cist. Ena je celo 5cm velika. Jutri moram v postojno k dr. Merlotu. Vsem zelim srecno nosecnost. Caaaaauuuuu 😊





Travniskisosopek -> RE: December 2019 (17.4.2019 13:59:46)

Aleps5, žal mi je da to slišim! Drži se! Upam d to z cistami čim prej zrihtaš, potem pa novim zmagam na proti!





Lindenhoney -> RE: December 2019 (17.4.2019 14:51:42)

Živjo

No, jaz tudi v veselem pričakovanju in sicer prvič. Naju je kar malo presenetilo, ker se je tako hitro prijelo. 🙂Je bilo pa hitro jasno, ker imam menstruacije točne na dan in skoraj uro 😁 in je že enodnevna zamuda bila sumljiva. Datum zadnje menstruacije je bil 15.3. tako, da sem sedaj v petem tednu in glede na izračun bo rok verjetno okoli 20.12.2019. Čeprav glede na ovulacijo, ki je bila mislim, da okoli 30.3. se mogoče zna to tudi zamaknit..nimam izkušenj, tako da ne vem.Počutje zarnkrat precej ok, čisto malo slabosti in boleče prsi, drugače pa ok. Pošiljam vsem lepe pozdravcke.




Lindenhoney -> RE: December 2019 (17.4.2019 14:54:08)

Aja, naročena pri ginekologu pa šele 24.5. torej v deset_em tednu. Sem povprašala tudi glere prisotnosti partnerja na ultrazvoku in je bilo super sprejeto. Bo pa se kar dolga do takrat.





ROXY_ -> RE: December 2019 (17.4.2019 19:05:10)

Aleps5 zal mi je  za slabe novice  😕, drzi se in pogumno naprej 🍀🍀.Odstevam do pregleda , se en teden... priprave na praznovanje rojstnih dni (s hcerko imava na isti dan in tudi babica /tasca praznuje ta dan) 🎉🎉 plus velika noc in se finalne priprave na ohcet. Tocno en mesec se...💒🥰. Na bajti smo hvala bogu v fazi susenja tlakov, tko da se je tam malce umirilo. Nabavima se pohistvo za otroske sobe ☺️☺️, ostalo pa ze imamo naroceno... hjuuj, pestro leto 🙂




Travniskisosopek -> RE: December 2019 (18.4.2019 7:55:42)

ROXY_


Srečna_nosečka, hvala za informacije![sm=smiley1.gif]

Lindenhoney, čestitke za plus in dobrodošla med nami![sm=bravo.gif]

ROXY_, ti pa imaš res razgiban teden in tudi leto! Res ti ni dolgčas, očitno je to tvoje leto! Sem vesela zate![sm=sloncek.gif]

Drugače pa tudi jaz imam do pregleda še dober teden in tudi upam, da bo čim prej tu.[sm=smiley1.gif] Končno so se bolečine na desni strani precej zmanjšale, da lohka večino stvari normalno delam. Napihjena sem kot balon, kot da sem že 4 mesece noseča. Hlače me včasih kar tiščijo, res da imam na vseh skoraj visok pas. Namen imava še nekaj časa skrivati ampak ne več kako bo s tem. [sm=smiley36.gif]

Kako ste kaj ostale?
Naj vam čakanje na preglede čim hitreje mine in pazite nase! Vse dobro! [sm=smiley1.gif]




Lusy1990 -> RE: December 2019 (18.4.2019 8:19:31)

Cao punce.

Alep zelo mi je zal :(
Meni pa je bil vceraj na uzv odkrit hematom na maternici. Ginekologinja mi je to predstavila kot nekaj povsem normalnega in vsakdanjega. 2x2 utrogestan vaginalno na dan 3 tedne. In naj bi izginil sam. Sedaj pa sem na sosednjem forumu prebrala, da so punce imele cele stale, strogo mirovanje v casu terapije (meni ni omenjeno nobeno mirovanje), krvavitve, spontani splavi itd. 
Pa zdaj ne vem, a to pomeni, da moj ni strasen, ali pa imam vseeno razlog za skrb in jo poklicem ponovno. Res sem se ustrašila. Mogoce sploh ne bi smela brati po internetu... A vendar. 
Help 🤔😣🙏




Travniskisosopek -> RE: December 2019 (18.4.2019 9:03:33)

Kje si to brala? Jaz tu nisem nasla nic pretirani zaskrbjajocega (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=6130319)Vrjamem pa da te skrbi, ker če ni vse tako kot mora bit je težko ustaviti tok misli. Če te preveč  skrbi in si pretirano živčna kontaktitaj G, da se pomiris. Tam so da nam pomagajo skozi nosecnost in tudi z odgovoriko na vprašanja, ko nas kaj skrbi. Bodi mocna, vse bo dobro! Srečno!😘





Popotnica4715 -> RE: December 2019 (18.4.2019 14:16:13)

Lusy... Jaz sem imela v prvi nosečnosti hematom. Sem celo krvavela do 11.tedna ves cas, pa je bilo vse ok. Če G ni paničarila, potem verjetno ni tako velik in nina takem mestu, da bi ogrožal detece. Kar mirno in vse bo ok[sm=smiley1.gif] Moj je izginil do 14.tedna.
Drugače pa sem sama zelooo slabo. Nisem si mislila, da me bo doletela taksna slabost. Sem kar mislila, da me ne bo, ker v prvo mi je mogoce 3x zaslabilo vse skupaj. Zdaj sem točno 7 tednov in že 14 dni me daje celodnevna slabost
. Prvi teden je pomagalo, da sem nekaj pojedla in sem bila dobro vsaj kaksno uro. In ponoči sem bila ok. Zadnji teden bi se pa vsak dan zjokala. Nič ne pomaga, stalno sem na robu bruhanja. Energije nobene, stalno se mi vrti in srce mi nabija. Danes sem sploh šibka. Ne vem več kaj naj. Nimam energije niti, da bi skrbela za hčerkico in mi je prav grozno. Zvečdr ne morem zaspati itd. Nočem samo jamrati, ker sem res hvalezna, da sem noseča. Sva se trudila 2 leti, da je uspelo, z aprilom sva bila že prijavljena na umetno... Pa se je zadnji cikel prijelo. Sem res presrečna in hvaležna... Takrat sem govorila, da vse sprejmem, vse slabosti in bolečine, samo da bi zanosila in imela zdravo dete[sm=smiley36.gif] samo takrat ne veš, kako zelo slabo se res lahko počutiš 😁 sem se mogla malo spihat. Možu ne morem ves čas stokat, ker je ze tako vse na njem... Ostali pa še ne vedo... Če še ne sumijo[sm=smiley36.gif]. Kako ste ostale? Sem edina trpeča haha??




Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>