RE: MARČEVKE 2021 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (24.7.2020 15:44:21)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Pozdravljena!

Zaenkrat se je izcedek umiril, špikanje pa kar ostaja občasno.
Sicer imam pregled pri svoji ginekologinji čez 2tedna.
Pri meni je kar vsak dan boj s toliko čustvi in strahu. Ampak moram biti pozitivna.
Saj sva se 3leta trudila za mali čudež brez uspeha.



Pri meni je enako. Razlika je edino to da sem imela na zacetku leta spontani splav v 11. Tednu, ampak se je vde skupaj zacelo cisto drugace. Tam je bila dejansko kri, do prvega pregleda pa sem bila zaradi tega na urgenci 4x. In reeees ne zelim, oz. si ne upam pomislit na to da bi se mi enako koncalo. Res zelim to nosecnost dokoncat, da imam vsaj enega zdravega in zivega otroka poleg sebe. 
Za spikanje in krce ponavadi pomaga magnezij. Poskusi. Meni je v prejsni N ful pomagalo. Sem pa kupila sumece tablete kar v sparu, je najceneje, v lekarni so malenkost drazje.




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (24.7.2020 19:37:24)



IZVIRNO SPOROČILO: I did it again

Pozdravljene,Da se še jaz vključim v debato, doma imamo že dva sončka in zdaj pričakujemo tretjega. Pdp mi po aplikacijah kaže 21.3., M imam redne sicer na 30 dni tako da pricakujem pdp priblizno 23.3. Prvi pregled imam 14.8., takrat pride moja G iz dopusta. Meni je najbolj zanimivo, da mi je bilo v prvih dveh nosecnostih ful slabo skos, cez cel dan, tudi ponoci sem se zbujala zaradi tega, zdaj pa cisto nic. Upam da ostane tako in da ni to kaksen slab znak... Zelim vsem vam da se vam nosecnosti cimlepse iztecejo. 


Dobrodosla med nami:)) meni tudi zdajle ze 4. Dan ni vec slabo, tut joske me malo manj bolijo, komaj cakam na pregled da vidim kaj se dogaja in ce je vse ok. Imam pa ze 4. Dan tezave z rjavimi izcedki, no danes je bilo tega manj in ze skoraj crne barve. Tako da upam da se je to koncalo in da se vedno vse poteka bp.Koliko enih skrbi za otroka, ki se sploh se rodil ni, kaj sele bo.




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (25.7.2020 9:08:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Pozdravljena!

Zaenkrat se je izcedek umiril, špikanje pa kar ostaja občasno.
Sicer imam pregled pri svoji ginekologinji čez 2tedna.
Pri meni je kar vsak dan boj s toliko čustvi in strahu. Ampak moram biti pozitivna.
Saj sva se 3leta trudila za mali čudež brez uspeha.



Pri meni je enako. Razlika je edino to da sem imela na zacetku leta spontani splav v 11. Tednu, ampak se je vde skupaj zacelo cisto drugace. Tam je bila dejansko kri, do prvega pregleda pa sem bila zaradi tega na urgenci 4x. In reeees ne zelim, oz. si ne upam pomislit na to da bi se mi enako koncalo. Res zelim to nosecnost dokoncat, da imam vsaj enega zdravega in zivega otroka poleg sebe. 
Za spikanje in krce ponavadi pomaga magnezij. Poskusi. Meni je v prejsni N ful pomagalo. Sem pa kupila sumece tablete kar v sparu, je najceneje, v lekarni so malenkost drazje.



Včeraj zvečer sem spet opazila rjavkast roza izcedek - sluz, ko sem si ravno vstavila zadnjo tableto progesterona. Zjutraj je bilo spet čisto malo na dnevnem vložku.
Zaenkrat me še tolaži to, da je zdravnica rekla, da naj ne bi bili ti izcedki nič posebnega. Hvala za nasvet za magnezij, bom poskusila.

Žal mi je za tvojo pikico[sm=smiley19.gif] in močno držim pesti, da bo tokrat vse kakor mora biti in rodiš zdravega otročka. [sm=zz_inlove.gif]

Tega skozi kar si šla si sploh ne upam predstavljati. Ker sem že sama šla čez toliko razočaranj iz meseca v mesec in iz leta v leto. Dala sva skozi 1postopek umetne oploditve, ki je bil porazen, kjer nisem pridelala nobene celice. V drugem postopku sem po 1mesecu inekcij, hormonov pridelala 2celici a se žal ena ni razvijala in so samo eno zamrznili zaradi takratne korone niso delali svežih prenosov. Tako da sem v sredini Junija v varstvo dobila mojo edino pikico, Sicer nekateri pravijo, da so zamrznjeni zarodki večji borci.
Upam na najboljše. [sm=pikapoka1.gif]




N**** -> RE: MARČEVKE 2021 (25.7.2020 10:10:06)

Pozdravljene..Čestitke vsem..... 
Tudi jaz se vam pridružujem.. kar ne morem verjeti, uspelo prvi mesec ko sva se odločila da nehava pazit, počutim se čisto ok, edino prsi me malo bolijo, tako da če mi ne bi izostala M, sploh ne bi delala testa :D po aplikacijah imam Pdp 31.3. Ima mogoče katera težave s ščitnico? V zadnjem izvidu mi piše da imam pregled v primeru nosečnosti, sedaj pa ne vem ali se naj kar takoj naročim na pregled, ali počakam na 1 pregled pri ginek. 
Pozdravček ** :)




I did it again -> RE: MARČEVKE 2021 (25.7.2020 10:20:52)

Katero folno jemljete? Jst sem zdaj kupila elevit, ker naj bi imel nekaj več železa, ki ga meni ze tako primanjkuje, v nosecnosti pa se bolj. Ali katera priporoča kaj drugega? 





N**** -> RE: MARČEVKE 2021 (25.7.2020 10:27:19)

Tudi jaz jemljem elevit, ker ne vsebuje joda, ker preveč joda ni ok za težave s ščitnico..




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 19:46:33)



IZVIRNO SPOROČILO: I did it again

Katero folno jemljete? Jst sem zdaj kupila elevit, ker naj bi imel nekaj več železa, ki ga meni ze tako primanjkuje, v nosecnosti pa se bolj. Ali katera priporoča kaj drugega? 




Jaz sem v prvi N jemala elevit, zdaj v drugi pa jemljem novalac.




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 19:47:45)

Kako ste kaj? Je pri kateri kaj novega? Kdaj imate naslednji pregled?




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:21:29)


IZVIRNO SPOROČILO: N****

Pozdravljene..Čestitke vsem..... 
Tudi jaz se vam pridružujem.. kar ne morem verjeti, uspelo prvi mesec ko sva se odločila da nehava pazit, počutim se čisto ok, edino prsi me malo bolijo, tako da če mi ne bi izostala M, sploh ne bi delala testa :D po aplikacijah imam Pdp 31.3. Ima mogoče katera težave s ščitnico? V zadnjem izvidu mi piše da imam pregled v primeru nosečnosti, sedaj pa ne vem ali se naj kar takoj naročim na pregled, ali počakam na 1 pregled pri ginek. 
Pozdravček ** :)


Pozdravljena!
Jaz imam težave s ščitnico, jemljem Euthyrox 25.
Sedaj je bilo 1leto od začetka terapije in sem osebno zdravnico povprašala kako je sedaj s kontrolo hormonov, ki naj bi ga naredila po enem letu jemanja. Pa mi je svetovala glede na to da sem zanosila da počakava kak mesec da se vse malo umiri in potem pogledava kri.
Svetujem ti, da se obrneš na osebno zdravnico, ki ti bo verjetno najbolje znala svetovati glede tega.




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:25:51)

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]




N**** -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:42:03)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]



Jaz ko sem omenila v lekarni da imam premalo delovanje ščitnice, mi je priporočala elevit ker nima joda, vse ostale folne kisline z dodatki imajo dodan jod, bom pa vprašala še zdravnico kaj ona meni. .  




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:47:13)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]


Sele prvi pregled bos imela? Kdaj imas potem pdp?




N**** -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:48:51)

V katerem tednu pa je prvi pregled ponavadi? Tudi jaz se moram naročiti za 1 pregled.





Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:49:21)



IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]


Sele prvi pregled bos imela? Kdaj imas potem pdp?


Sem sla zdaj za nazaj pogledat. Koliko si potem danes noseca? Se mi zdi da imamo pdp na isti dan 😆😍




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:52:34)



IZVIRNO SPOROČILO: N****

V katerem tednu pa je prvi pregled ponavadi? Tudi jaz se moram naročiti za 1 pregled.




Prvi pregledi se ponavadi izvajajo med 6. In 10. Tednom




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:55:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]


Sele prvi pregled bos imela? Kdaj imas potem pdp?


Sem sla zdaj za nazaj pogledat. Koliko si potem danes noseca? Se mi zdi da imamo pdp na isti dan 😆😍


1UZ sem imela prejšnji teden v Ljubljani ker sem noseča po postopku umetne oploditve.
In sem imela naročeno da se čez 14dni naročim k svoji ginekologinji. :)

Glede na zadnjo M sem noseča 8T+2D tako da glede na aplikacijo je moj PDP 5.3
Zadnjič na Uz pa mi je ginekologinja rekla da plod zgleda malo manjši in je PDP ocenila na 11.3 če se ne motim




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 20:59:51)


IZVIRNO SPOROČILO: N****



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]



Jaz ko sem omenila v lekarni da imam premalo delovanje ščitnice, mi je priporočala elevit ker nima joda, vse ostale folne kisline z dodatki imajo dodan jod, bom pa vprašala še zdravnico kaj ona meni. .  


Tudi jaz sem jim v lekarni omenila da imam težave s ščitnico, pa so rekli, da naj ne bi bilo nič narobe če jemljem to folno. A so si potem samo delali promet in nimajo pojma?
Se bom glede tega posvetovala z ginekologinjo [sm=smiley1.gif]




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 21:02:42)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]


Sele prvi pregled bos imela? Kdaj imas potem pdp?


Sem sla zdaj za nazaj pogledat. Koliko si potem danes noseca? Se mi zdi da imamo pdp na isti dan 😆😍


1UZ sem imela prejšnji teden v Ljubljani ker sem noseča po postopku umetne oploditve.
In sem imela naročeno da se čez 14dni naročim k svoji ginekologinji. :)

Glede na zadnjo M sem noseča 8T+2D tako da glede na aplikacijo je moj PDP 5.3
Zadnjič na Uz pa mi je ginekologinja rekla da plod zgleda malo manjši in je PDP ocenila na 11.3 če se ne motim


Aha razumem. :)Jaz sem pa 9t1d. In mi aplikacije racunajo razlicno, glede na zamujeno M imam pdp 27.2. Glede na O pa imam 5.3... komaj cakam naslednji pregled da izvem tocen datum.




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 21:04:45)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90


IZVIRNO SPOROČILO: N****



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Jaz jemljem folno od Novalac...že prejšna ginekologinja mi je priporočila te, ko sem ji omenila, da bova začela delati na otročku.
Pa tudi, ko sem potem dejansko kupovala so mi v lekarni dali te od Novalac. Zaenkrat jemljem te.

Glede pregleda pa. jutri se moram naročiti k svoji ginekologinji za naslednii teden [sm=love.gif]



Jaz ko sem omenila v lekarni da imam premalo delovanje ščitnice, mi je priporočala elevit ker nima joda, vse ostale folne kisline z dodatki imajo dodan jod, bom pa vprašala še zdravnico kaj ona meni. .  


Tudi jaz sem jim v lekarni omenila da imam težave s ščitnico, pa so rekli, da naj ne bi bilo nič narobe če jemljem to folno. A so si potem samo delali promet in nimajo pojma?
Se bom glede tega posvetovala z ginekologinjo [sm=smiley1.gif]


Ta jod v novalacu pomoje igra vlogo pri plodu in ne pri materi? Sicer pa tega ni tako grozno veliko not, tako da pomoje nebi smel bit problem




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 21:14:20)

Srečka Sicer pa ni toliko važen PDP, tako da se s tem ne obremenjuj, važno je da otroček pridno raste [sm=pikapoka1.gif][sm=zz_smile.png]

Glede folne pa po mojem mnenju morajo farmacevti že biti toliko informirani, da ne prodajajo nečesa, če jih opozoriš na ostale težave. Sicer pa bi tudi v navodilih verjetno kaj pisalo, če bi bilo lahko nevarno ob kombinaciji z drugimi zdravili.




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 21:18:21)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Srečka Sicer pa ni toliko važen PDP, tako da se s tem ne obremenjuj, važno je da otroček pridno raste [sm=pikapoka1.gif][sm=zz_smile.png]

Glede folne pa po mojem mnenju morajo farmacevti že biti toliko informirani, da ne prodajajo nečesa, če jih opozoriš na ostale težave. Sicer pa bi tudi v navodilih verjetno kaj pisalo, če bi bilo lahko nevarno ob kombinaciji z drugimi zdravili.


Vrjetno res.Je katera ze komu povedala za N?




Lizika90 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 21:31:23)

Midva iz previdnosti, kar malo čakava. Tako da nisva povedala še nikomur od bližnjih. (ni pa rečeno, da se jim ne svita, sem na bolniški, pa skos se kislo držim, ker mi je zadnje čase noro slabo)

Med vrsticami ve samo moj nadrejeni, ker je ravno pogovor nanesel tako en dan preden sem imela krvni test.




Srečka138 -> RE: MARČEVKE 2021 (26.7.2020 21:44:46)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Midva iz previdnosti, kar malo čakava. Tako da nisva povedala še nikomur od bližnjih. (ni pa rečeno, da se jim ne svita, sem na bolniški, pa skos se kislo držim, ker mi je zadnje čase noro slabo)

Med vrsticami ve samo moj nadrejeni, ker je ravno pogovor nanesel tako en dan preden sem imela krvni test.


Se strinjam s tabo. Midva sva se v prejsni N, zelo opekla. Naznanila N kolegom in enemu delu sorodnikov, cez 4 dni pa je sledil splav 😔. Tako da zdaj pocakava na nuhalno. Trenutno pa ve edino moja svakinja, ker pac zenska zenski to tezko skrije. :)




N**** -> RE: MARČEVKE 2021 (27.7.2020 7:25:27)



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Srečka Sicer pa ni toliko važen PDP, tako da se s tem ne obremenjuj, važno je da otroček pridno raste [sm=pikapoka1.gif][sm=zz_smile.png]

Glede folne pa po mojem mnenju morajo farmacevti že biti toliko informirani, da ne prodajajo nečesa, če jih opozoriš na ostale težave. Sicer pa bi tudi v navodilih verjetno kaj pisalo, če bi bilo lahko nevarno ob kombinaciji z drugimi zdravili.



V nekaterih baje piše da se moraš posvetovati z zdravnikom če jemlješ teroksin (ki je v euthyroxu)... Je pa tako da preveč joda povzroča da ščitnica še slabše deluje.. taki sem samo prebrala ko sem sama iskala info.. sporoči kaj ti bo ginek. rekla glede tega.. Tudi midva nisma nubenmu povedala, čakama na pregled in potrditev da je vse ok.. :D :D Ste razmišljale tudi o ostalih pregledih, nuhalna, nifty...?




lillchy123 -> RE: MARČEVKE 2021 (27.7.2020 7:56:59)

Pozdravljene vse nove srecke nosecke! Upam, da ke za vsemi miren vikend.

Jaz imam hasimoto, jemljem euthyrox 50. Na prvem pregledu mi bodo vzeli kri in preveri med drugim scitniske hormone. Naj pa le ti na zacetku ne bivplivali na plodek, saj le ta vse stvari dobiva se iz rumenjaka in postane tezava sele po 12 tednu, ko posteljica prevzame svojo vlogo.  Jemljem pa preduo mamma. Pri tabletkah je treba prevzem paziti , da imajo dovolj folne. Ostalo je pa odvisno, kaj ti pase. Predvsem tiste z vec zeleza znajo povzrocativec slabosti...
Vsekakor se priporoca nuhalna svetlina med 11 in 14 tednom, kjer se preveri zgodnji razvoj ploda in oceni tveganje za kromosomske napake. Glede na izvid in ostale dejavnike se je smiselno sele potem pogovoriti z g, kaksne preiskave so smiselne. Najbolje, da se o tem pogovorite s svojo g na prvem pregledu. Cez en teden imam pregled in kommmaaaj cakam




Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>