|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
17.10.2020 12:23:43   
evkaliptus

Joj Škratek kje te je pa ta klop našel 😵 pacek! Vse bo vredu, mora bit! 🤗🤗🤗
IZVIRNO SPOROČILO: Škratek89

Evkaliptus, hvala za nasvete, jaz bom tud kar preventivno pričela z mazanjem, imam doma jojobino olje.
Joj, jaz sem pa danes zjutraj na levem gležnju našla prisesanega klopa, mi ga je dragi sicer lepo odstranil, ma vseeno ni prijetno ravno zdaj v nosečnosti 😔 proti kopnemu meningitisu sem hvalabogu cepljena, samo upam da ne staknem kake borelije..bom skrbno opazovala, če se pojavi kak kolobar, čeprav baje v 25 % lahko okužba poteka tudi brez izpuščaja 🤔 Ah ja, vedno neke skrbi, grrr 😔 





(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 401
   RE: MAJČICE 2021
17.10.2020 19:16:51   
Škratek89
Hvala, evkaliptus ❤️ verjetno ne bomo nikoli tekom nosečnosti povsem mirne, da bo vse vredu z otročkom bomo sigurne šele po porodu. 
Jaz sem si tudi danes po 3 mesecih privoščila eno ogromno solato z radičem, mmm je pasala 😉
Kako so kaj vaši trebuščki, že rastejo? 😊 Jaz že opažam malo večjo izboklino v spodnjem delu trebuha, predvsem kadar stojim. Komaj čakam, da zraste tako, da bo očitno opazen 😉
Lep večer vsem!

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 402
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 10:10:04   
Kamničanka1
Pozdravljene dame.
Jaz bom kmalu dopolnila 10. teden ☺️ komaj čakam na trebušček in na nove preglede.Jaz se mažem z johnson''s baby oil, ker je prejšnja krema (nek mama butter) včasih povzročila srbečo kožo na dveh določenih predelih 🤔 očitno mi neki ni pasalo
Pri nama družina že ve, vsi so neskončno veseli ❤️. Ni mi pa všeč, ker nekateri te informacije kar širijo naprej brez moje privolitve, kar mi ni všeč 😕
Je pa sestrina ginekologinja omenila sestri, da je letos kar baby boom, verjetno zaradi korone. Žal pa je rekla, da je tudi veliko načrtnih prekinitev nosečnosti zaradi izgube službe in nesigurnosti med korono 😕.
Ste že kaj razmišljale v kateri porodnišnici bi rodile?

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 403
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 10:54:48   
evkaliptus
Škratek, se mi zdi, da je trebušček začel rastit, ja. Zjutraj ni več plosk kot sicer, čez dan se mi pa itak napihne od hrane. Slabosti so se sedaj nekako spremenile. 🤢 po vsaki jedi se mi spahuje in mi postane slabo, oziroma mislim, da je bolj zgaga problem, uglavnem nič kaj prijetno😣 Donat pijem pa ne vem, če kaj bistveno pomaga...

Res ne vem kako tako osebno novico eni kar veselo sširijo naokoli. No pri meni pomoje že sicer domnevajo, povedaa bova pa po nuhalni.. še slab teden🤗

Glede porodnišnice sem pa že razmišljala ja, nekako si ne upam it nekam, kjer ni epiduralna ves čas na voljo... bom morala še malo preštudirat opcije. Ve že veste?

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 404
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 14:21:05   
Kamničanka1
Sestra je navdušena nad Postojno, a jo skrbi oddaljenost od doma. Zame je Postojna še dlje, tako da odpade. Odločam se med Kranjem in Ljubljano. Kranj naj bi imel lepše prostore in bolj "prijazne" okoliščine poroda (pripomočki, za osebje nisi številka...). Za Ljubljano pa ne moremo zanikat, da imajo top strokovnjake, če se karkoli zgodi, zakomplicira...🤔



To so nekak povzetki mnenj, ki sem jih slišala.Kje pa ni epiduralna skos na voljo?

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 405
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 14:29:45   
evkaliptus
Ja, o Postojni sem tudi sama slišala pohvale. Ti prilagam seznam, na primer ponekod samo v dopoldanskem času, ali samo med tednom, ker nimajo povsod anestezista ves čas na voljo. 

Ne vem, se bom še pozanimala, ampak zaenkrat sem slišala samo pozitivne izkušnje z EA, enim je zelo pomagala, zato se nagibam k tem. Se bom posvetovala s svojo gin, ampak kasneje, glede na to, da je časa še tolikoooo🙈 

Imate tiste, ki ste rodile kakšne izkušnje?

user posted image

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 406
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 14:50:31   
Kamničanka1

O hvala. Sem že pozabila, da imam tole knjižico 😅 a je še prezgodaj za nosečniške možgane? Haha

IZVIRNO SPOROČILO: evkaliptus

Ja, o Postojni sem tudi sama slišala pohvale. Ti prilagam seznam, na primer ponekod samo v dopoldanskem času, ali samo med tednom, ker nimajo povsod anestezista ves čas na voljo. 

Ne vem, se bom še pozanimala, ampak zaenkrat sem slišala samo pozitivne izkušnje z EA, enim je zelo pomagala, zato se nagibam k tem. Se bom posvetovala s svojo gin, ampak kasneje, glede na to, da je časa še tolikoooo🙈 

Imate tiste, ki ste rodile kakšne izkušnje?

user posted image



(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 407
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 19:08:15   
Sun89

Kje se pa dobi tale knjižica? Jaz tm k sm v prve Ljubljana, vse so mi ble uredu, v porodni na oddelku, D oddelek zmaga, C pa baje najbl nesramen.. Pa ful sm bila vesela ker sem mela samo eno v sobi. Sicer maš skupaj pol še z dvema kopalnico... 🤗 Men ni blo nič hudega v Ljubljani :) 🐞 
IZVIRNO SPOROČILO: Kamničanka1


O hvala. Sem že pozabila, da imam tole knjižico 😅 a je še prezgodaj za nosečniške možgane? Haha

IZVIRNO SPOROČILO: evkaliptus

Ja, o Postojni sem tudi sama slišala pohvale. Ti prilagam seznam, na primer ponekod samo v dopoldanskem času, ali samo med tednom, ker nimajo povsod anestezista ves čas na voljo. 

Ne vem, se bom še pozanimala, ampak zaenkrat sem slišala samo pozitivne izkušnje z EA, enim je zelo pomagala, zato se nagibam k tem. Se bom posvetovala s svojo gin, ampak kasneje, glede na to, da je časa še tolikoooo🙈 

Imate tiste, ki ste rodile kakšne izkušnje?

user posted image






(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 408
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 21:08:59   
evkaliptus
Sun, ne vem kje se kupi, piše, da je izdaja 1x na leto, meni jo je posodila prijateljica. Ima pa veliko uporabnih vsebin.
Takole zgleda, jaz imam predlansko izdajo
user posted image

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 409
   RE: MAJČICE 2021
18.10.2020 21:13:55   
Špela13
Meni so dali Baby book na prvem pregledu pri ginekologinji. 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 410
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 9:20:31   
evkaliptus
Ojla ..se en nov teden pred nami! 🤗 kako ste kaj?

Jaz se borim z zgago😭 ponoči nisem nič spala, imela sem en rupurut na zalogi, je pomagal za kakšno uro, dve potem sem se pa zbudila in zbruhala samo kislino 🤢 To se mi res dogaja skoraj po vsaki hrani, grozno no kaj šele bo. Sedaj ugotavljam, katera hrana mi dela večje težave, vsekakor odpade vsa močno začinjena, pa česen, čebula... joj prav s strahom jem zajtrk, da ne bo spet hudo. Bo treba po zalogo Rupuruta in Donata..

Pa še aktualna tematika, ravno gledam TV - a se boste cepile proti gripi? Jaz se ne bom... itak sem bolj kot ne doma, tako da težko kje staknem. 

(odgovor članu Špela13)
Neposredna povezava do sporočila: 411
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 9:23:56   
Sun89

Hvala. Bom rekla sestram pri ginekologinji :) 
IZVIRNO SPOROČILO: evkaliptus

Sun, ne vem kje se kupi, piše, da je izdaja 1x na leto, meni jo je posodila prijateljica. Ima pa veliko uporabnih vsebin.
Takole zgleda, jaz imam predlansko izdajo
user posted image



(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 412
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 9:33:24   
evkaliptus
Pozitivna Energija, ker vem da greš k Strahovi, na spletu piše tole

user posted image

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 413
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 9:59:58   
Kamničanka1
Joj evkaliptus, nič prijetno se ne sliši 😕 zgaga je ful zoprna. Probaj kake ingverjeve bonbončke, baje pomagajo, nisem pa še sprobala.


Jaz sem tudi bolj doma in se ne bom cepila. 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 414
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 11:21:02   
Škratek89
Joj, zgleda imamo res vsaka svoje tegobe. Jaz sem pa včeraj na desni podlakti spodaj opazila čuden izpuščaj, kot bi ne nekaj pičilo, samo mi ni všeč ker se iz okrogle pike širita navzgor in navzdol dve črti cca 3 cm (ne zgleda kot kolobar). Sem zaskrbljena, ker sem že 2 dni nazaj imela klopa na levi nogi, mogoče je bil tudi na podlakti pa ga nisem opazila. Sem poslala sliko svoji zdravnici, bom videla kaj poreče.
Ojej, evkaliptus zdaj pa še zgaga 😔 jaz nimam (še) teh težav, mogoče tudi zato, ker večkrat na dan pijem Donat po požirkih, poizkusi tudi ti.
Za porodnišnico se še nisem odločila, nabjižhe mi je Šempeter, me pa nimajo Jesenice, sem slišala ogromno pohval...

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 415
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 11:27:10   
evkaliptus
Joj, tebe pa teli piki res sekirajo😖 Držim pesti, da ni nič in bo vse ok! 🤞🤗

Ja, Donata mi je zmanjkalo pa se še nisem spravila v trgovino 🙈 mogoče bo to problem. Bom šla še v lekarno, ker zvečer/ponoči je najhuje, da imam nekaj na zalogi, da bom lahko spala, ker danes sem bila pol noči pokonci 🥱 res nočem jamrat, ampak ko se mi nekaj neha se drugo začne, prav 😈 je tale moj 👶  😂

Za Jesenice sem tudi jaz slišala pohvale pa EA je ves čas na voljo, če prav vem. Hjoj kje je še to, se mi že zdaj zdi, da sem že celo večnost noseča 😂 no zdej odštevam dneve do četrtkove NS 🤗🤗🤗

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 416
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 11:36:42   
Škratek89
Predlagam ti tudi, da si zvečer malo višje podložiš vzglavje, ker ko se uležeš kislina lažje zateka navzgor po požiralniku...
Hvala..tudi jaz držim pesti, da bo vse ok..in nuhalna čez 2 dni 🙏😊

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 417
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 11:38:25   
evkaliptus
Ja, hvala za nasvet, sem ga upoštevala pa je prehudo, ne pomaga, žal...

Javi se kako bo😍

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 418
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 11:40:34   
Škratek89
Bom ♥️ ti pa čimprej porihtaj svoj želodček.. 🍀 🤗

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 419
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 12:11:04   
Sun89

Pol bo imel tvoj dojenček velk laskov hehe, moja jih ima še sedaj malo pri 10m :) 🐞 Ej bejbe kaj pa vi mislite če bo šlo tkole naprej pa delo v trgovini nosečnica???? Fak uno k si z največ folkom ne.... Ker imam občutek da bo nov in december grozen grlde covida.. Kar se pa tiče slabosti, moram reči da sm še ok, še mal pa bom v, 8t komaj čakam 
IZVIRNO SPOROČILO: evkaliptus

Ja, hvala za nasvet, sem ga upoštevala pa je prehudo, ne pomaga, žal...

Javi se kako bo😍



(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 420
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 12:13:31   
Sun89
Punce katero aplikacijo uporabljate za nosečnost.

Jaz imam pregnancy + mi je všeč zelo....... 

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 421
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 12:14:19   
evkaliptus
Huh, ne vem Sun, vprasaj zdravnico, ker res opozarjajo, naj se nosecnice se ekstra pazijo... res se je zoprno izpostavljat 😕 jaz sem se vedno na bolniski, potem bom imela delo od doma, ce ne bi imela pa se vedno bolnisko... 

Glede laskov, me pa zanima ja ali bom potrdila tale mit 😂😂

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 422
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 12:15:43   
evkaliptus

Tudi jaz, mislim, da ni boljše😉
Ful dobri članki, super grafičnih prikaz in vodnik po dnevih, tednih.. mislim, da je overall ocenjena za najboljšo aplikacijo 
IZVIRNO SPOROČILO: Sun89

Punce katero aplikacijo uporabljate za nosečnost.

Jaz imam pregnancy + mi je všeč zelo....... 



(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 423
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 12:16:15   
PozitivnaEnergija
Oo hvala evkaliptus, ponavadi vprasalnik tam na licu mesta dobis. Oh ja pa se ta epidemija, zdej berem se o policijski uri. 


Joj pa ima res vsaka nekej svojega, meni so se čez vikend spet slabosti pojavile, ampak v vecernem času, in glavobol me je mucil ponoci v soboto :/ 
Kar se porodnisnice tice in lajsanja bolecin. Sem absulotno odlocena da ne epiduralne. Sem pa v prvo imela ultivo, in na koncu pri iztisu plin, ker je v klučnem momentu lih ultiva se spraznila. Sem bila kar dolgo v porodni. Tako da se bom tudi za v drugo odlocila za ultivo. 
Jaz sm bila zelo zadovoljna v ljubljani, tako z babcami pri porodu, kot tudi zdravnico, pa nisem imela prav lahkega poroda, sem bila skoraj 12 ur v porodni, pa umetni popadki, pa veeelik otrok. In ja oddelek D je zakon, ful prijazne babce, in tudi enega medicinskega brata imajo, ki je verjelq ali ne kriv, da je pri meni steklo dojenje, res je trmasto se lotit da je tamala zagrabila, ker je bila ful zaspancek. 
Sem imela nazalost moznost preizkusit 1 teden po porodu tudi oddelel B, za oddelek same pohvale, ful srcna še posebej ena babca, ki se je ful zavzela zame. Za Pusenjaka žal nimam lepih besed, morda je res strokovnjak za nosecnice, ma za poporodne tezave definitivno ni primeren. Sem vesela da je ta babca iz B oddelka mi pripeljela za drugo mnenje dr. Kavška, njemu pa same pohvale - on je zasluzen da nimam nobene brazgotine po prvem porodu. ♥️ 
Tako da zelo zadovoljna z ljubljansko porodnisnico.

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 424
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 12:20:03   
evkaliptus
Pozitivna hvala za deljeno izkušnjo!💕

Ja tule piše, da ga moramo imeti že sabo, klikneš nanj na tem obvestilu..jaz sem si ga kar natisnila in izpolnila. Čakam še na odgovor o prisotnosti moža, čeprav vem da upam na nemogoče glede na razglašeno epidemijo😔😷😣

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?