|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 13:04:37   
Sun89
Jaz pa epiduralna sva pa besticki tko da v druge definitivno če bo treba epiduralno, ker take bolečine ob umetnih, da sm jih potem mogoče čutila 90% manj.

Sicer mi niso, najprej hoteli dati zaradi tatto ja. Ampak ker je že star je ok. Pa rekla sem si da bom težila da naj me dajo na D oddelek. Briga me. :) 🐞 🥰 🥰 🥰 do takrat je pa še itak ful mesecov. No sej jaz sm tud trenutno na porodniški še, se lahko merkam upam da se do konec decembra uredijo stvari.....  Kaj vam pa najbolj paše jesti? Men sladko 😂 pa umes kakšna kisla repa mi zadiši zdej k je bl mrzlo že :) 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 13:33:39   
evkaliptus
Ja, jaz sem slišala takšne pohvale kot je tvoja, zato se tako nagibam k epiduralni 🙂 

Aja pa res si itak še doma, super😉 

Ma ne vem, sladko mi ne paše ravno, veliko mandarin pojem 😄 ker mi zgaga dela tako štalo mi pa zdaj spet nič ne paše in s strahom karkoli pojem🙄 še vedno nimam kaj ekstra lušt po nečem 😏

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: MAJČICE 2021
19.10.2020 13:42:55   
PozitivnaEnergija
Sun drugace jaz sem tudi imela umetne, in takoj ko se me priklopil sem hotela se ultivo, ki mi jih je skoraj 100% blazila, edino proti koncu so bili bolj pogosti kot na 2 min, ker ultivo si lahko na 2min doziras. 


Kar se cepljenja tice proti gripi, jaz v prvo sploh nisem razmislala o tem, ker pa mi tamala vse iz vrtca prinese, in sem jo letos od nje dobila, bom vprasala g kako je s tem.
Kar se hrane tice, meni še vedno paše kislo, solata, in ja more bit mal majoneze gor :)) pa mandarine mi pasejo. Od mesa samo piscanec. In tako kot ti Evkaliptus cim manj delamo na cebuli, cesnu, se mi kr obraca zravem ;)

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 2:08:50   
Sun89

No men ultiva nekak ne diši, sam veš kaj mi ni jasno, pri ultivi pravijo da gre mal v otroka, pri epiduralni pa nič, kar ne vrjamem..... Ka pa ti misliš 
IZVIRNO SPOROČILO: PozitivnaEnergija

Sun drugace jaz sem tudi imela umetne, in takoj ko se me priklopil sem hotela se ultivo, ki mi jih je skoraj 100% blazila, edino proti koncu so bili bolj pogosti kot na 2 min, ker ultivo si lahko na 2min doziras. 


Kar se cepljenja tice proti gripi, jaz v prvo sploh nisem razmislala o tem, ker pa mi tamala vse iz vrtca prinese, in sem jo letos od nje dobila, bom vprasala g kako je s tem.
Kar se hrane tice, meni še vedno paše kislo, solata, in ja more bit mal majoneze gor :)) pa mandarine mi pasejo. Od mesa samo piscanec. In tako kot ti Evkaliptus cim manj delamo na cebuli, cesnu, se mi kr obraca zravem ;)



(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 8:14:29   
evkaliptus
To sem tudi jaz ze brala, glede Ultive

 Remifentanil (oz. Ultiva) je sredstvo, ki ga porodnici vbrizgajo neposredno v žilo, torej v krvni obtok, in naj bi zato obstajala možnost, da zdravilo prehaja v posteljico ter tako na otroka (sploh, če je porod precej dolgotrajen). Določeni elementi v krvnem obtoku otroka naj bi vpliv na otroka sicer preprečevali, saj naj bi to zdravilo razgradili, še preden pride do neželenih učinkov. Ni pa vedno tako. V nekaterih primerih se dojenček rodi bolj zaspan in manj odziven, obstajajo pa tudi zdravila, s katerimi nato učinek Ultive pri pravkar rojenemu otroku izničijo ”

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 8:38:25   
evkaliptus
Ampak to sigurno ne more biti v taki meri, da bi škodilo, saj sicer ne bi dajali. Jaz mislim, da so te stvari še kako preverjene, glede na to, da nosečnica ne sme skoraj nobenih analgetikov ipd sicer v nosečnosti. 

Danes sem se zbudila z glavobolom.. in prvo kar pomislim, hudiča ne zbolet, ne boš mogla na nuhalno! 😣 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 11:57:06   
PozitivnaEnergija
Joj Evkaliptus sva že dve z glavobolom :( ampak jih imam že pqr dni :( katastrofa.


Glede ultive sem tudi jqz zasledila da pravijo da naj bi prehajala, ampak težko rečem kaj in kako, jaz sem imela dolgotrajen porod, in tezek otrok je bil, in zq to dvoje je znacilno, da so novorojencki potem zaspancki. Tako da bi tezko rekla a je tudi ultiva kej k temu pripomogla. Se pa res hitri razgradi, ker v 2 min ni vec ucinka. 
Za epiduralno pa res ne vem, mi je odbijajoce zaradi tega ker se bojim dolgorocnih posledic, tezave s krizem. Ker ima par kolegic še zdej bolecine, pa itak spet ne veš al od tega al od česa druzga.
Joj naj bo že hitr četrtek ;) da spet vidim pikico.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 12:06:49   
Škratek89
Oj, punce.
Tudi jaz sem se danes zbudila z glavobolom, tak zbadajoča na levi s strani glave in za očesom, še poslabša če se sklonim, nagnem glavo..
Jutri imam nuhalno, sem pa ravno dobila obvestilo, da partner ne sme biti zraven, da moram priti sama 😔Sem malo žalostna, ker bi rada skupaj z njim delila te trenutke, v živo je drugače kot na slikici. No, upajmo, da bodo vsaj rezultati dobri. 
Izpuščaj na desni roki mi že malo bledi, moja zdravnica meni, da ne zgleda kot borelijski eritem..bom še malo opazovala..sem pa včeraj našla še enega klopa na levi rami 😔 sej ne moreš verjet, celo leto nobenega, zdaj pa je res najbolj primeren čas, da se lepijo name, grrr 😣

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 12:22:37   
evkaliptus
Vse z glavobolom 🙈🤯 jaz mislim, da sem sicer ugotovila vzrok- včeraj nisem spila kave, eno na dan si drugače privoščim, mi paše tudi zaradi nizkega pritiska. Prej sem jo spila in evo ni več glavobola... zgago sem tudi premagala, včeraj sem cel dan Donat pila in očitno bo moral biti moja stalnica, ker sem bila nepremerno bolje in ponoči spala brez težav👌

Glede prisotnosti partnerja- včeraj sem dobila info, da je lahko zraven, vendar da naj za vsak slučaj jutri pokličem, ker se pač spremembe dogajajo čez noč... upam, da zdrži do četrtka🤞 Škratek, jaz ga bom imela v nasprotnem primeru v času pregleda na video klicu 😉 bolje kot nič

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 13:20:42   
PozitivnaEnergija
Jaz sem mojega postavila pred dejstvo da grem sama, in mu prinesem usb domov. Glede na to da še ni nekega hudega navdušenja na žalost - upam da to čimprej mine sicer - je tako tudi bolje. 


Ja teli glavoboli so pa očitno vezani tudi na zunanji pritisk in vse. Ja tudi jaz sem vceraj kavo spustila, je pa res da še vedno tudi premalo pijem pomoje, ampak ko se kar ne morem prisilit da bi vec. Razmislam da zacnem z juhami nadomescat tole tekocino ki mi manjka. Mogoce bo tako šlo lažje.
Srečno na nuhalni škratek in poročaj ;)

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 17:11:43   
evkaliptus
Ja, pri nama je tole prvič, zato je pa večja želja, da gre z mano, ampak če ne bo dovoljeno pač nimamo kaj... tole mi povej prosim, ali rabim sabo usb ali dvd za posnetek ali ga dobiš tam. 

Ja, pit je treba veliko, tudi jaz kdaj kar pozabim.. 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 17:14:29   
evkaliptus
Pozitivna, saj bo... slej kot prej bot tudi on navdušen😉 vse se na koncu izide tako kot je prav💕

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: MAJČICE 2021
20.10.2020 18:35:43   
Sun89
Oh punce moje, jaz bi že mela štručko v rokah 😂😂 ok eno uprasanje k se tiče bolj pol proti koncu,,,, imena imate že izbrana 😃😃😃😃😃😂 ja že 😂


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 9:08:26   
PozitivnaEnergija
Ja sej vem Evkaliptus, zanga je to še manj oprijemljivo trenutno kot zame, ki imam vsaj preglede in mi je slabo, in vem da se nekaj dogaja. Sej mislim, da počasi res počasi dojema stvari :) Mogoče res čaka tole nuhalno, ki je prva neka resna potrditev da je vse ok, oz. da je veliko ok. Dejansko potem morfologija šele pokaže, če je razvoj šel ok, ker pogledajo vse, glavico, trebušček, notranje organe itd.

Midva še nisva načela teme imen, bom verjetno počakala, da vidiva katerega spola je. Vem pa sigurno, da bova lažje našla ime za punčko, kot fantka, v prvo je bilo enako. Sva imela sicer izbrano ime za fantka, ampak morem rečt, da meni še vedno ni bilo 100% všeč. Za fantovska imena nikakor ne prideva skupaj. Za punčko v prvo sva oba vedela, čeprav sva prej skos govorila da bo Lana, pa na koncu ni. Sva se pa odločila, ker naju to ime spominja na enega najlepših dopustov, ki sva ga skupaj preživela.

Čist neučakana aaa ;) meni je pa všeč tole obdobje nosečnosti, in potem čez kak mesec, dva ko že bolj sproščeno vsakemu poveš, ki seveda še ne opazi tvojega trebuščka, pa gnezdenje, pa izbiranje pohištva, pa vozičkov in vse kar paše zraven ;) Najhuje je prvih 12 tednov, ko načeloma veš ti in partner in mogoče še kdo izven tega kroga.

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 9:11:28   
PozitivnaEnergija
aja Evkaliptus, v prvo nisem rabila cdja sabo nosit, sem ga dobila tam. verjetno je sedaj enako, saj zaračunajo 15eur, verjetno ravno na ta račun.

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 9:55:09   
PozitivnaEnergija
aja meni je tudi zanimivo, vsak teden preberem koliko so velike tele naše štručke, in ker sem danes ravno stopila v 13. teden, sem prebrala da v tem tednu zrastejo do velikosti limone :))) to je pa že nekaj podobno ;)

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 9:58:15   
evkaliptus
Ja, Pozitivna, tudi moj bo pomoje šele po NS dojel, da je to to 😃 ker razen večjih jošk še ni nobene razlike 😂 

Glede imen se vsake tok pogovarjava. Imam enak problem kot ti, pri fantkih ne prideva skupaj, oziroma v resnici nama sploh noben ni prav zares všeč. Všeč sta mi dva, ampak sta sorodnik in bližnji prijatelj in ne bo šlo... 🙈 Za punčke imam kar nekaj imen in nekaj od njih so celo tudi možu všeč, tako da če bo punčka bo izbira bistveno lažja. 

Pa hvala za info glede cdja 😉

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 10:03:27   
evkaliptus
Aja kar se pa tiče nosečnosti, verjetno se je vleklo zato, ker kot si rekla, praktično nihče še ne ve in je kar tak hecen občutek... moram pa rečt, da uživam v branju o nosečnosti, razvoju,.. nakupovala seveda še nekaj časa ne bom, pogledam pa že za kakšno lepo stvar pa mislim, da sem voziček že izbrala 🙂 ker mi ni več slabo, ker nimam več nihanj razpoloženja in ker sem se pomirila s stanjem v službi (prioritete se ti res spremenijo že pred prihodom novega člana), sem nekako v takem pozitivnem, veselem, srečnem obdobju, ki se ga ne da primerjat z nobenim drugim poprej. In dejansko se mi zdi, da prav funkcioniram čisto drugače, z bolj pozitivno energijo in odnosom. Skratka postalo mi je prav fino! 🤗💕 in če bo tako kar naj traja😊 

A sem že povedala, da KOMAJ ČAKAM JUTRI!!😂

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 10:28:28   
Škratek89
Oj, punce.

Jaz pa že odštevam urice do pregleda popoldne.user posted image

Meni je pa ta teden še najbolj stresen od vseh do zdaj. Poleg teh klopov in čudnega izpuščaja, ki naj ne bi bil od klopa, mi je včeraj nečak od fanta, ki je bil pri meni na obisku pobruhal cel kavč (baje razsajajo neke treušne viroze) user posted image potem sem morala vse sama počistit, ker mojega ni bilo doma.. sedaj na veliko perem odeje in vse ostalo, kar je bilo kontaminirano. user posted image
Jao, samo upam, da se me kaj ne prime in da bodo naslednji dnevi in tedni malo manj "nervozni"...

Drugače pa za imena sva že razmišljala, enako kot vam, je tudi nama ful lažje izbrati za punčko, za fantka se pa isto ne moreva uskladit, tista ki so meni všeč njemu niso in obratno. user posted image





(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 10:31:59   
evkaliptus
Joj Škratek, tile klopi ti pa res delajo preglavice 😬 samo, da zgleda vse ok kar se tiče izpuščaja 🤞 in da se te je virus izognil! 

Boš danes boljše volje💕 

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 11:30:44   
Sun89

Ja res je, prvih 12t, še en mesec.  .... 
IZVIRNO SPOROČILO: PozitivnaEnergij
Ja sej vem Evkaliptus, zanga je to še manj oprijemljivo trenutno kot zame, ki imam vsaj preglede in mi je slabo, in vem da se nekaj dogaja. Sej mislim, da počasi res počasi dojema stvari :) Mogoče res čaka tole nuhalno, ki je prva neka resna potrditev da je vse ok, oz. da je veliko ok. Dejansko potem morfologija šele pokaže, če je razvoj šel ok, ker pogledajo vse, glavico, trebušček, notranje organe itd.

Midva še nisva načela teme imen, bom verjetno počakala, da vidiva katerega spola je. Vem pa sigurno, da bova lažje našla ime za punčko, kot fantka, v prvo je bilo enako. Sva imela sicer izbrano ime za fantka, ampak morem rečt, da meni še vedno ni bilo 100% všeč. Za fantovska imena nikakor ne prideva skupaj. Za punčko v prvo sva oba vedela, čeprav sva prej skos govorila da bo Lana, pa na koncu ni. Sva se pa odločila, ker naju to ime spominja na enega najlepših dopustov, ki sva ga skupaj preživela.

Čist neučakana aaa ;) meni je pa všeč tole obdobje nosečnosti, in potem čez kak mesec, dva ko že bolj sproščeno vsakemu poveš, ki seveda še ne opazi tvojega trebuščka, pa gnezdenje, pa izbiranje pohištva, pa vozičkov in vse kar paše zraven ;) Najhuje je prvih 12 tednov, ko načeloma veš ti in partner in mogoče še kdo izven tega kroga.



(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 11:33:13   
Sun89

A maš jutri nuhalno ❤️🙃🙊
IZVIRNO SPOROČILO: evkaliptus

Aja kar se pa tiče nosečnosti, verjetno se je vleklo zato, ker kot si rekla, praktično nihče še ne ve in je kar tak hecen občutek... moram pa rečt, da uživam v branju o nosečnosti, razvoju,.. nakupovala seveda še nekaj časa ne bom, pogledam pa že za kakšno lepo stvar pa mislim, da sem voziček že izbrala 🙂 ker mi ni več slabo, ker nimam več nihanj razpoloženja in ker sem se pomirila s stanjem v službi (prioritete se ti res spremenijo že pred prihodom novega člana), sem nekako v takem pozitivnem, veselem, srečnem obdobju, ki se ga ne da primerjat z nobenim drugim poprej. In dejansko se mi zdi, da prav funkcioniram čisto drugače, z bolj pozitivno energijo in odnosom. Skratka postalo mi je prav fino! 🤗💕 in če bo tako kar naj traja😊 

A sem že povedala, da KOMAJ ČAKAM JUTRI!!😂



(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 12:09:09   
evkaliptus
Sun, jaaa🤗🤗🤗 

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 13:48:44   
PozitivnaEnergija
Evo Evkaliptus sem še po smsih vprašala glede usbja, in ga ne rabiš sabo jutri ;) joj komi čakam ;)

Po nuhalni ko dobim še nifty rezultat bova povedala hčerki <3 komi čakam odziv :)))))

Ja z imeni je pa res ja za fantka, če je meni všeč njemu ni, sta nama sicer dve imeni ok, ampak kot pri tebi evkaliptus bližnji sorodnik, in kolega ehh. Vsa lepa imena so zasedena preblizu ;)
Držim pesti da nosim punčko ;) to že obvladamo <3

Jaz tudi vem kakšen voziček bi imela, ali tak kot v prvo, ali pa en drug trikolesnik ;) Definitivno pa rabljenega kupimo, ker smo ga v prvo prodali po točno enem letu ko je shodila. Marelo pa še imam pri kolegici od najine prvorojenke. Po eni strani se nam je kar dobro izšlo, ker ima dobra kolegica zdaj ravno 6 mesečnega dojenčka, in bo vse naprej dajala ;)

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: MAJČICE 2021
21.10.2020 14:00:59   
evkaliptus
Oo super hvala!

Joj kako bo vesela💕🥰 No potem pa dajmo kar za punčko navijat pa bo😂

Jaz imam tudi par kolegic, ki mi bodo dale naprej stvari, sploh za cotke mi je to ful fajn, da se izmenjujejo, glede na to kako hitro prerastejo. Sobico s posteljo vred pa tudi dobiva, ker jo imam “rezervirano” že nekaj časa, ko so dajali stran pa sem se pofočkala😄😄😄

Jaz očitno že gnezdim😂 ker že odkar sem doma in odkar spet lahko migam, delam generalko🙈

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?