Velik plod (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Katka123 RR -> Velik plod (17.9.2020 14:19:14)

Pozdravljene!

Ima katera izkusnjo z velikim plodom? Ste rodile prej, kasneje, carski rez? 
Trenutno sem v 32 tednu in otrok prehiteva v rasti. Za glukozo (sladkorno) so me med 24 in 28 tednom pozabli testirat zato imam test jutri ce bi bil sladkor kriv za velikost ploda. 





LoniRR -> RE: Velik plod (26.10.2020 23:57:53)

Heij.


Veliko punc ppznam, ki so jim na pregledu dejali da je plod velik ali da zastaja v razvoju pa se je na sreco pri vseh, ki jih poznam koncalo srecno in pri vecini s cisto normalnim otrockom. Gre namrec zato da merutve preko UZ niso najbolj natancne in malo narobe izmeri in sgali za mm pa so lahko ogromna odstopanja od krivulje. Sama nisem marala prevec teh meritev. Pri prvi so mi jo v 36 tednu ocenili na 3200g rodila 41/4 s 3050g. Drugo so mi v 32.tednu rekli da bo 100% tezja od prve za vsaj 10% tezo. No rodila se je lazja in sicer 2920g. Poskusi se sprostiti in drzim pesti in vrjamm da bo imel otrocek cisto povprecno tezo. Imas puncko alo fantka?




Lelly28 RR -> RE: Velik plod (29.7.2021 20:59:33)

Velikost ploda je sicer pokazatelj, da naj bi se rodil preje,ampak kdo pa je rekel, da so oni prav zračunali datum??? NE sekiraj se, otrok pride ko je njegov čas. Vse bo ok [sm=duda.gif]




mojcy1 -> RE: Velik plod (30.7.2021 6:20:29)

Velikost ploda po mojem mnenju, kar zgresijo... Kolegici so napovedovali celo nosecnosz ogromnega otroka (preko 4kg).. Enako se na predzadnjem UZ, potem pa zdaj na zadnjem namerili okoli 3kg... Mislim, da je to napovedovanje bolj tombola tudi za njih... 





Tasykaa RR -> RE: Velik plod (6.8.2021 21:45:30)

Jaa pri velikosti ploda lahko zgrešijo, meni je prvo rekla da je majnši potem da je večji 🙈 sem bila v dežurni ambulanti zaradi preeklampsije, in je potem še eno meritev nardila drug dan pa je blo vse ok 🙏 no zadnji uz malo pred porodom pa je bil skoraj čisto natančen za par g se je zmotil gin... pri teži 😀 







Stran: [1]