Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Kvikki -> Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (3.12.2020 13:00:38)

Pozdravljene!


Zanima me, ali so pri katerem od vaših otročkov videli malenkost priraščen jeziček in se vseeno niso odločili za prerez? Nama so v porodnišnici rekli, da je zelo malo priraščen in ga ne bi rezali. Zdaj se mal loviva z dojenjem, ampak ker teža lepo napreduje, se nihče noče pogovarjat o tem. Me pa zanima, kako bo ta jeziček za naprej. 
A je katera imela tak primer? Hvala😊




megiTT -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (3.12.2020 14:41:25)

Pozdravljena.


Moj sin je imel prirascen jezicek. Pediatrinja je rekla, da se to prereze v kolikor jezicek se more seci cez spodnje zobe. Ce sega vsaj do tja, to pomeni, da lahko prime dojko in sesa. Jaz sem imela nekaj casa nastavek za dojenje S, potem pa sva se navadila in cez nekaj casa nastavek opustila in se je normalno dojil. 




Kvikki -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (3.12.2020 15:22:30)

Megitt, najlepša hvalaa za odgovor. Aha, potem se pa zato niso odločili za prerez:) niso nič rekli, kakšne imajo "kriterije". Moja lahko jezik stegne ven iz ust, si imela to v mislih? Na začetku nama je dojenje šlo, zdaj mi pa zadnji teden precej cmoka, kot bi klikala, in je zrak zraven. Možno je tudi, da jo matra kaj drugega,seveda. Se nam zdi vsem čudno, da bi šele po mesecu in pol začela imeti težave zaradi jezička. Delava zdaj neke vaje za krepitev sesanja in obraznih mišic. Upam, da bo😊




megiTT -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (3.12.2020 17:40:08)

Ojla,

To je suuuuper, ce toliko stegne jezicek, moj sine ga je stegnil komaj kaksen milimeter cez spodnjo celjust, kjer pridejo ven zobje. Tudi nas je cmokal ma, ped je rekla, da ima vsak svoj stil in ta si je izbral takega 😄




Kvikki -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (3.12.2020 18:05:24)

Haha, vsak svoj stil😃😃 to pa.

A sta mogoče kakšno posebno tehniko za dojenje imela? Al pa kakšen položaj? 




megiTT -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (3.12.2020 18:16:19)

Ne, cisto normalno, lezal mi je v narocju in to je to





Kvikki -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (4.12.2020 13:35:14)

Super. Najlepša hvala za vse tele informacije😊 





megiTT -> RE: Malenkost priraščen jeziček pri dojenčku (4.12.2020 16:49:03)

👍 ni problema 🙂






Stran: [1]