Nosečniški pregledi v času epidemije covid (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> Nosečniški pregledi v času epidemije covid (28.12.2020 16:20:32)

Zdravo,


zanima me kako sedaj potekajo pregledi v nosečnosti, kateri ostajajo in kateri so odpovedani?
Ali je to poenoteno med ambulantami ali se lahko vsak ginekolog odloči po svoje?

Sem namreč v 14.tednu prve nosečnosti in prvega pregleda nisem imela, imela sem le pregled nuhalne svetline (12.teden), sedaj pa je 3.pregled okrog 16-18 tedna ponovno odpovedan in je naslednji šele morfologija pri 22.tednu.
Ali je to običajno ali ne? Skrbi me namreč, da bi se zaradi premalo pregledov lahko šlo kaj narobe in bi bilo odkrito prepozno (npr.pomanjkanje določenih hranil, slabokrvnost itd.)

Hvala za odgovore!




LoveMyKids -> RE: Nosečniški pregledi v času epidemije covid (28.12.2020 17:15:14)

Pozdravljena, 
pri meni potekajo pregledi na isti nacin kot v casih pred COVID-19. Strokovno, vzame si cas, vse pregleda...
Ce imam kaksno vprasanje, je ginekologinja vedno dosegljiva preko telefona ali maila. 









Elyn1 -> RE: Nosečniški pregledi v času epidemije covid (29.12.2020 21:03:09)

Pozdravljena,
moja prijateljica je vodena v javnem zdravstvu in ima preglede kar pridno 1x na mesec in se malo, tudi v zacetku je inela ze prvi pregled pri 8t in nato se enkrat pri 10t pred nuhalno, ne vem kako je drugje. Jaz sem ravno in tega vidika raje kar pri samoplacniski ginekologinji, tako, da jo lahko poklicem kadarkoli in tudi preglede imam redne. 




Mal_ -> RE: Nosečniški pregledi v času epidemije covid (29.12.2020 21:58:16)

Ful premalo pregledov če se mene vpraša. Prvi pregled pri ginekologu sele v 14.tednu? Na vašem mestu bi jaz sigurno skušala menjati ginekologa. Sama imam ginekologa v okviru bolnišnice, preglede na 4-5t, proti koncu so na en teden. Vsakič urin, kri vsake toliko... V glavnem pregledi kot se sika, pa četudi te ginekolog samo pogleda, preveri srček ali se pogovori s tabo.

Ze vi boste potem bolj mirna, ko boste spremljana bolj točno. 




LoniRR -> RE: Nosečniški pregledi v času epidemije covid (22.1.2021 21:29:42)

Glede pregledov je.zelo odvisno od posamezmega ginekologa. Tako kot se nekateri striktno drzijo in naredijo samo 2 UZ v nosečnosti, ker toliko pripada preko zdravstva. Spet drugi ga naredijo vsakic ko imate pregled. Mislim da je isto glede pregledov. Jst npr. Sem jih imela normalno.





Stran: [1]