Amniocenteza (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> Amniocenteza (15.1.2021 11:16:43)

Gre katera na AC v naslednjih dneh, tednih?Vas je kaj strah?
Tiste, ki ste to dale skozi, imate dobre izkušnje?




Anonimen -> RE: Amniocenteza (15.1.2021 12:01:59)

Pozdravljena, sama sem imela AC novembra v MB pri dr. Mujezinovicu. Indikacija za AC je bila moja starost (37 let), kajti izvidi NS so bili dobri oz. nad pricakovanji za mojo starost.


Poseg je hiter, ni bolec, je pa neprijeten. Zdravnik ti vse lepo razlozi in ti odgovori na vsa vprasanja. Po posegu sem par dni pocivala v skladu z navodili zdravnika, po enem tednu pa sem bila ze v starih tirnicah. Vse je minilo brez zapletov, po 4 tednih pa sem dobila izvide, da pricakujemo zdravo deklico. V primeru, da z izvidi kaj ni OK, te poklicejo ze prej. 




Anonimen -> RE: Amniocenteza (15.1.2021 14:06:14)

Hvala! Si po AC imela kaj krčev, je kaj plodovnice steklo,...? Zelo me je strah zapletov po AC. 





Anonimen -> RE: Amniocenteza (15.1.2021 14:17:23)

Nobenih tezav nisem imela, pa imam doma triletnika, potem ves, da ne mores pocivati po posegu kot bi morala. Po AC sem imela tak obcutek napetosti na mestu vboda, drugace pa nic posebnega.


Ti samo zaupaj zdravniku in ne misli na slabe strani, pa bo. Bolj crnogled kot je clovek, prej gre kar narobe. Pa srecno! 




Lara94 -> RE: Amniocenteza (16.1.2021 12:43:08)

Jaz sem jo imela slabo leto nazaj v Ljubljani. Kot je ze predhodnica napisala ni boleče, ni pa prijetno. Kakšen teden sem bolj počivala. Nisem imela nobenih težav po posegu. Izvide sem dobila po enem tednu. 




Anonimen -> RE: Amniocenteza (23.1.2021 10:48:07)

Lara94, a si jo imela v Lj. porodnišnici? Koliko časa potem počivaš, baje so neki fotelji kjer počivaš? Je bilo veliko punc in ali ste dolgo čakale na poseg? Mene je strah potem odteka plodovnice po posegu. Pa infekcije,...




Lara94 -> RE: Amniocenteza (23.1.2021 21:12:40)

Ja, imela sem jo v ljubljanski porodnišnici. Po posegu te dajo v sobo za počivanje na ležalnik in si tam ene 2 urci. Tisti dan smo bile tam 3 punce. Poseg pa ti naredijo med pregledom. Tudi mene je bilo tega strah, zato sem par dni res samo počivala, tudi vstajala in hodila sem še bolj počasi. Pri katerem zdravniku pa imaš poseg? 




Anonimen -> RE: Amniocenteza (24.1.2021 9:04:36)

Naročena sem pri dr. Pušenjaku, upam da bo tudi res tisti dan on. Sploh me ni strah posega ampak tistega po posegu, čakanja, ali bodo zapleti,...zapleti so pa lahko še 10 dni po AC. 
Kar hitro si dobila rezultate, sem brala da se sicer čaka 3-4 tedne.
Kateri zdravnik je pa tebi delal? 
A tisti ležalniki so kot naslonjači, da bolj sediš ali se lahko vležeš nazaj? Saj ne vem ali je bolje biti skrčen ali iztegnjen na hrbtu.




Anonimen -> RE: Amniocenteza (24.1.2021 9:08:18)

V katerem tednu so ti pa delali AC? 




Nizile -> RE: Amniocenteza (24.1.2021 9:33:10)

Zivjo anonimna,


Tudi jaz sem decembra 2018 imela amniocintezo pri Pušenjaku. Sam poseg je neprijeten, ni pa boleč. Najprej ti naredi kontrektno morfologijo ploda, nato ti  vzame še plodovnico. Vse gre hitro. Potem greš v čakalnico. Stoli si napol ležalniki in tam počakaš mislim, da uro do dve. Vmes pride še sestra, ki pove, da so rezultati čez 4 tedne in da v primeru rahlih krčev vzameš magnezij. Če želiš pa v parih dneh, pa doplačaš ( 200 ali 300 evrov). Potem doma počivaš. Pri meni je bilo tako, da sem prve tri oz. štiri dni več al manj počivala, potem je bilo pa počasi že vse po starem. Tako da pogumno! Ni hudega! Najpomembneje je počivanje v prvih dneh po posegu! Smo bile pa tri punce takrat naročene, tako da je v čakalnici potem hitreje minilo.




Nizile -> RE: Amniocenteza (24.1.2021 9:33:51)

Delali so mi pa v 16 tednu





Lara94 -> RE: Amniocenteza (24.1.2021 14:05:23)

Meni je delala dr. Premru, sem bila pa nekje 20tednov noseča. Izvide sem dobila hitro, ker je bilo nujno. Bila sem noseča z enojajčnimi dvojčki, ena je imela nepojasneno tekočino v trebuščku, in so bili izvidi hitri zaradi nadaljnjega ukrepanja. So mi pa v 15 tednu delali tudi BHR, tako da sem imela 2 posega v trebuh, pa ni bilo pri nobenem komplikacij. Te fotelji so ubistvu kot naslonjači in imajo zraven stolček, da daš lahko se noge gor, tako da lahko napol ležiš. Naštimaš se tako kot ti odgovarja, ni nič pomembno v kakšnem položaju si potem. Samo pozitivno, čim manj razmišljaj o zapletih, ker drugače se ti bo zdelo da je vsak izcedek plodovnica. 





Anonimen -> RE: Amniocenteza (25.1.2021 10:09:51)

Hvala za vaše izkušnje. Ko prebereš, da je bilo vse v redu, se malo pomiriš in ne vidiš vsega tako črno, čeprav v tistem 0,5 % se vedno lahko znajdeš. 
Upam, da bom tudi jaz dala to čez brez problemov, bom pa mirna seveda šele 10 dni po AC, ko bo skoraj zagotovo čas za zaplete že mimo.
Še enkrat iskreno hvala!




Nia82 -> RE: Amniocenteza (28.1.2021 8:23:19)

Hej punce,


Tudi jaz sem lani imela AC no in glej ga zlomka letos spet.😉Lani mi je poseg delal dr. Kavšek in moram rečt, da so bili vsi skupaj z sestrami zelo prijazni. Zdravnik je vse lepo razložil mi že pred posegom, vmes so mi razložili še par stvari tako da z moje strani nobenih strahov in podobno.Sem pa potem res počivala nekje 2 do 3 ure, ker sem bila sama na posegu je potem zraven lahko bil partner pri počitku. Letos teta korona tega ne bo pustila, ali pa?
In tudi potem doma sem počivala cca.2 do 3 dni malo bolj v izi sem bila glede na dva šoloobvezna otroka, kako pa bo letos ko je malček šele 9 mesecev star pa bomo videli. A se ne sekiram veliko, imam super moža in oboje starše še krepko vitalne tako, da...ja bomo zmogli.
Pazite nase in lep četrtek 🤗




stopprovince -> RE: Amniocenteza (29.12.2023 5:07:51)

Ni boleče, vsekakor pa ne prijetno - tako se je izrazil moj predhodnik. Bil je teden, ko sem spal več. Operacija je uspela. Po enem tednu sem prejela izvide.




Stran: [1]