|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgust 2022
19.1.2022 17:34:59   
JackieO
Se popolnoma strinjam, na koncu se razplete kot najmanj pricakujemo in kot je najboljse za nas. Vazno da je z nami in nasimi pikicami vse ok, ostalo bomo ze pregurale. 🥰  


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Avgust 2022
19.1.2022 21:09:30   
Birdy_baby
Pozdravljene user posted image

Se tudi jaz pridružujem vsem srečkam user posted image user posted image Zanosila sem s pomočjo ivf po dooolgiiih letih truda, po izračunih sem pa noseča 8tednov in 1 dan, PDP naj bi imela 30.8.. Prejšnji teden sem imela že potrditveni uz ter slišala srčka in videla user posted image . To je moja prva nosečnost in priznam, da se z vsem zeloo lovim user posted image . Že drugi teden me spremljajo celodnevne slabosti ter nenavaden okus v ustih, ki se ga nikakor ne morem znebiti. Trenutna top hrana mi je zelo okisana solata, ki je prej niti videti nisem mogla, top pijača pa svež limonin sok ter ingverjev čaj user posted image . Kako si pa ve kaj pomagate s slabostjo in čudnimi priokusi user posted image ? Vse kar sem oboževala - kava, čokolada, krompir na vse različne načine, meso, mi ne dišijo več user posted image . Aja, pa ti prigrizki raznih prepečencev pri meni ne pridejo v poštev, saj mi je tudi po kruhu takoj slabo.. user posted image Največje težave mi dela slabost v službi. Delam v pisarni, kjer imam včasih tudi po 2 ali 3 sestanke.. ne vem kako bi si olajšala oz. omilila slabost, ne bi pa po nepotrebnem hodila na bolniško, saj je zaenkrat še vsaj malo znosna slabost.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Avgust 2022
19.1.2022 21:19:04   
JackieO
Zgleda sva noseci isto casa in imava rok na isti dan, tudi js sm imela IVF postopek in sem prejsnji teden imela potrditveni UZ na GK v Lj.  Ocitno je bil december najin mesec in upam da tako tudi ostane. 😉 Kdaj pa si imela prenos? Js 12. 12. 

Drugace sem trenutno se v bolniski do naslednjega pregleda, ker sem krvavela in mi prav pase, ker imam vcasih take slabosti, da ne vem kako bi delala. Kaksen dan je pa vse super. Kdaj pa imas naslednji pregled? Srecno se naprej. 🐞

(odgovor članu Birdy_baby)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Avgust 2022
19.1.2022 21:50:25   
Birdy_baby
Oooo tudi jaz sem imela prenos 12.12 user posted image , ja december je bil definitivno najin mesec user posted image
Uh, no upam, da so tvoje težave že stvar preteklosti in da boš imela naprej lepo nosečnost user posted image . Jaz zaenkrat nisem imela nobenih težav (trkam), zato mi tudi bolniške niso nič podaljšali. Se mi pa zaradi te slabosti že malo meša, ker v pisarni se res nimam kam “skrit” pa sama sebi malo zasmilit user posted image . Naslednji pregled imam pa 1.2., spet se bom načakala.. user posted image

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Avgust 2022
19.1.2022 22:11:36   
claud


IZVIRNO SPOROČILO: Birdy_baby

Pozdravljene user posted image

Se tudi jaz pridružujem vsem srečkam user posted image user posted image Zanosila sem s pomočjo ivf po dooolgiiih letih truda, po izračunih sem pa noseča 8tednov in 1 dan, PDP naj bi imela 30.8.. Prejšnji teden sem imela že potrditveni uz ter slišala srčka in videla user posted image . To je moja prva nosečnost in priznam, da se z vsem zeloo lovim user posted image . Že drugi teden me spremljajo celodnevne slabosti ter nenavaden okus v ustih, ki se ga nikakor ne morem znebiti. Trenutna top hrana mi je zelo okisana solata, ki je prej niti videti nisem mogla, top pijača pa svež limonin sok ter ingverjev čaj user posted image . Kako si pa ve kaj pomagate s slabostjo in čudnimi priokusi user posted image ? Vse kar sem oboževala - kava, čokolada, krompir na vse različne načine, meso, mi ne dišijo več user posted image . Aja, pa ti prigrizki raznih prepečencev pri meni ne pridejo v poštev, saj mi je tudi po kruhu takoj slabo.. user posted image Največje težave mi dela slabost v službi. Delam v pisarni, kjer imam včasih tudi po 2 ali 3 sestanke.. ne vem kako bi si olajšala oz. omilila slabost, ne bi pa po nepotrebnem hodila na bolniško, saj je zaenkrat še vsaj malo znosna slabost.








Yeeey, čestitke🤗🥰To glede slabosti te pa tooook razumem. Od 5.-10.tedna sem skoz bruhala. Pomagalo ni nič...pač pregurat hude tedne. Jaz nisem mogla delat, ker je bilo prehudo. Poleg čudnega okusa, se mi je pojavil še en redek nosečniški znak(itak, zakaj pa ne, če me je že vse ostalo doletelo🙄) in sicer ogromne količine sline, tako da je nisem mogla več požirat in sem morala ves čas imeti pri sebi flaško, da sem pljuvala slino ven.Malo sem si pomagala s čigumiji, da mi je izsušilo usta.
Upam da ti kmalu mine, jaz jutri startam 12.teden in je ful bolje, končno začela delat.🤗

(odgovor članu Birdy_baby)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 6:13:52   
Inčika2
Punce, jaz sm pa noč preživela v bolnici. Včeraj sedim za mizo in kar naenkrat se mi orng ulije, kot bi mi odtekla voda. Bi rekla da za 1 dcl tekočine sigurno. Voda pomešana s krvjo. Sem pa 12 t. Itak panika, kličem na urgenco v porodnišnico. Je rekla da se lahko pridem pokazat. In res, skor ob 21h pridem na urgenco in tukaj se še 1x ulije. Rekla sm Konc je. Vsa iz sebe. Potem mi pa G naredi UZ in srček se lepo vidi ❤️, otroček miga in ne ve od kje bi bila kri. Pravi, da mogoče kakšna cista. Danes čakam še uz in res upam da je vse ok. Sicer trenutno imam še čisto malo roza izcedka. Je imela že kakšna kdaj podobne izkušnje ali pa je slišala za takšen primer.? 

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 7:37:30   
JackieO


IZVIRNO SPOROČILO: Birdy_baby

Oooo tudi jaz sem imela prenos 12.12 user posted image , ja december je bil definitivno najin mesec user posted image
Uh, no upam, da so tvoje težave že stvar preteklosti in da boš imela naprej lepo nosečnost user posted image . Jaz zaenkrat nisem imela nobenih težav (trkam), zato mi tudi bolniške niso nič podaljšali. Se mi pa zaradi te slabosti že malo meša, ker v pisarni se res nimam kam “skrit” pa sama sebi malo zasmilit user posted image . Naslednji pregled imam pa 1.2., spet se bom načakala.. user posted image



Saj ce pa kaj, smo pa navajene cakati. 😅 Mislim da sem ze kraljica cakanja, ampak se vedno neucakana. 🤣
Incika2 sem ze slisala za take primere, punce so rekle da so veckrat imele kaksen hematom v noznici, da krvavitev niti ni iz maternice. Tako da drzim pesti zate, vazno da 💜 bije. Sporoci kako gre. 🥰

(odgovor članu Birdy_baby)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 7:51:23   
Sofia21
Joj Inčika, vse bo v redu, mora bit 🤞. Upam da ti na današnjem UZ povejo kaj optimističnega in boš šla pomirjena domov.

Čestitke Birdy_baby, upam da boš imela lepo nosečnost, slabost bo minila 😊. 1. februar bo pa hitro tukaj, meni se zdi, da je bilo vsako naslednje čakanje lažje kot tisto od transferja do krvnega in čakanje od krvnega do potrditvenega UZ 😉.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 9:36:56   
claud


IZVIRNO SPOROČILO: Inčika2

Punce, jaz sm pa noč preživela v bolnici. Včeraj sedim za mizo in kar naenkrat se mi orng ulije, kot bi mi odtekla voda. Bi rekla da za 1 dcl tekočine sigurno. Voda pomešana s krvjo. Sem pa 12 t. Itak panika, kličem na urgenco v porodnišnico. Je rekla da se lahko pridem pokazat. In res, skor ob 21h pridem na urgenco in tukaj se še 1x ulije. Rekla sm Konc je. Vsa iz sebe. Potem mi pa G naredi UZ in srček se lepo vidi ❤️, otroček miga in ne ve od kje bi bila kri. Pravi, da mogoče kakšna cista. Danes čakam še uz in res upam da je vse ok. Sicer trenutno imam še čisto malo roza izcedka. Je imela že kakšna kdaj podobne izkušnje ali pa je slišala za takšen primer.? 



Ojoj, držim pesti da je vse ok🐞🐞🐞🐞🍀🍀🍀🍀

(odgovor članu Inčika2)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 10:29:13   
sončektvoj
Čestitke Birdy Baby user posted image . Slabosti so grozne ja. Jaz sem ugotovila da mi je boljše če jem takoj zjutraj ko vstanem, kar mi pač najbolj paše. Tudi če mi je slabo. Ker če ne jem, je še slabše. Slabo mi je pa od jutra do večera, najslabše zvečer. Se pa spreminja iz dneva v dan kaj lahko jem. Če ti paše kislo, poskusi kakšno sveže sadje, veliko tekočine. Tekočina sploh pomaga da nimaš krčev in zaprtosti. Meni je na začetku zelo prijalo kislo zelje in sem ga jedla zraven vsega :D Drugače pa se ne sekiraj preveč glede hrane. Jej karkoli ti že paše, toliko da preguraš te prve tedne, dojenček bo že dobil kar rabi. Se pa dejansko navadiš slabosti in je vedno lažje. Meni je tam pri 10t nekje postalo znosno. Sabost je še, ampak se prilagodiš in nekak hendlaš. Poskusi v službi vprašat če si lahko kak dan od doma. Meni to zelo pomaga.

Inčika držim pesti da bo vse ok user posted image user posted image user posted image
Zna bit da je res samo hematom, veliko nosečnic kdaj zakrvavi (tudi jaz sem), ni nujno nekaj groznega.

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 10:51:24   
Anonimen
Punce ali je katera prebolela covid v casu nosecnosti ? 

Sin je zbolel sedaj srm pa še jaz 😒 danes sem šla na pcr. Boli me glava za znoret. 27tega bi mogla imet prvi pregled pa očitno nebo nič od tega. Strah me je ker nevem ali je z dojenčkom vse vredu ali ne. Spijem tut kak lekadolk ker ne zdrzim. Hvala

(odgovor članu sončektvoj)
  Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 12:37:47   
claud


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce ali je katera prebolela covid v casu nosecnosti ? 

Sin je zbolel sedaj srm pa še jaz 😒 danes sem šla na pcr. Boli me glava za znoret. 27tega bi mogla imet prvi pregled pa očitno nebo nič od tega. Strah me je ker nevem ali je z dojenčkom vse vredu ali ne. Spijem tut kak lekadolk ker ne zdrzim. Hvala



Vse bo ok. Kolegica je tudi za novo leto prebolela covid, pa je z njenima otrockoma vse ok, zdaj je 12t noseča.🐞🍀

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 12:44:39   
JackieO


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce ali je katera prebolela covid v casu nosecnosti ? 

Sin je zbolel sedaj srm pa še jaz 😒 danes sem šla na pcr. Boli me glava za znoret. 27tega bi mogla imet prvi pregled pa očitno nebo nič od tega. Strah me je ker nevem ali je z dojenčkom vse vredu ali ne. Spijem tut kak lekadolk ker ne zdrzim. Hvala



Tudi moja kolegica je imela covid v casu nosecnosti, okrog 12. tedna. Vse ok, brez tezav donosila, tako da verjemam da bo vse ok. 🥰

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 12:54:16   
Anonimen
Hvala punce.❤ Upam da kak lekadol ne škodi preveč.


(odgovor članu JackieO)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 12:58:49   
JackieO
Mislim da lekadol ni problematicen, vem da ga je sestricna jemala pol nosecnosti, ker je imela take hude glavobole, ostalo pa mislim da ni priporocljivo. Bo minilo, malo prisiljenega pocitka pa bo. 😉


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 14:45:58   
Sofia21
Anonimen ne skrbi preveč 😉. Za nosečnost so bile bolj nevarne prejšnje verzije novega koronavirusa. Predvsem zato, ker je ob pljučnici veliko manj kisika v krvi in je tudi oskrba ploda s kisikom slabša. Prihajalo je tudi do prezgodnjih porodov v zadnjem tromesecju. Ampak to je veljalo za 17% nosečnic, ostalih 83% je tudi prejšnje verzije preneslo brez težav, brez pljučnice.
Ta novi omikron pa ne gre toliko na pljuča, bolj na zgornja dihala in pazi samo da ne boš imela vročine nad 38, to je pa to. Lekadol lahko jemlješ brez skrbi, ne vem pa ali toliko kot ostali odrasli ali kaj manj, vprašaj svojega G ali pa osebnega zdravnika. Ampak edino lekadol, drugega res menda ne. Vse bo ok 🧡.

Tudi jaz sem pozitivno naravnana že 2 dni 😂, sva dve. Meni močno teče z nosa, glavobol sem imela nekaj uric, pa misice so me bolele nekaj ur, to pa je to. Sicer sem cepljena, tako da ne vem ali je zato tako blago, ali je naključje.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 16:24:01   
Anonimen
Sofia21 hvala. Pijem izključno lekadol. Glava me skoz boli že 3 dni. Sem 1x prebolela in 1x cepljena. 


Hvala punce❤

(odgovor članu Sofia21)
  Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 18:36:22   
nina mama
ojla .. ja tut moj sin je zbolel dva dni nazaj.. danes pa že mene neki glava boli ... pa sm v 13 tednu in zna bit da bom tudi jaz +. Vidim da nas je več, da se nebomo preveč sekirale .. Dugače so pa slabosti zlo boljš. Me ne več cel dan slabi, lahko lih enkrt na dan bruham... Tko da je znosno... Upam da ste vse ok,... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 18:48:56   
Freya6
Živijo, se vam javljam in se moram pohvaliti, da sem si naročila Angel Sound, danes pa ga tudi z veliko nestrpnostjo preizkusila. Z veliko truda in potrpežljivosti, sva s partnerjem našla utrip ❤️. Sicer pa sem trenutno 9t 3d in se je kar dobro slišal za to starost. Vsekakor pa sem zdaj veliko bolj pomirjena in bom lažje čakala na kontrolni UZ, ki ga imam 26.1.Drugače pa me zanima, a se še katera sooča s simptomom, da poje kosilo, čez kakšno uro je pa že lačna (pocutim se, kot da imam v sebi malega termita 😅) 

(odgovor članu nina mama)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 21:09:08   
Anonimen
Joj, meni se je tudi danes ponoci ulila kri. Pocakala na mojo ginekologinjo, me je takoj pregledala. Na sreco na UZ vse ok in se je plod lepo premikal. 
Imam pa cel dan po kaksno kapljo krvi. Imela pa vcerak in danes tudi zelo visok pritisk. Tako, da sem zal, trenutno na bolniski.

(odgovor članu Inčika2)
  Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 21:17:01   
Anonimen
Gre katera na nuhalno in NIPT v porodnisnico LJ? Ker jaz sla prvic v ZC Dravljena NIFTY,kjer sem bila extra zadovoljna. Sem tudi sedaj narocena, a mi danes ginekologinja rekla, da ga lahko na napotnico za amniocitezo naredim v porodnisnici tudi NiPT. So poklicali z rezultati, da se lahko pogovoris se preden dobis pisno? Je gledal isti, ki dela nuhalno, da ima vse podatke?A katera ve laterega delajo (znamka in paket). Ker DHT mi itak brez veze ker premalo obskren, amnio mi je prenevarna in bi sla le ce bi bil NIPT slab. Na www nimajo nic napisano in je med vrstami in paketi res velima razlika, pa se ne bi rada narobe odlocila, samo zato ker je na napotnico. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Avgust 2022
20.1.2022 22:13:45   
Sofia21
Anonimno, jaz sem se zanimala, sem jih klicala, ker sem tudi dobila napotnico. Delajo NIPT Harmony osnovni (tris 13, 18, 21). Nakaj strani nazaj sem podrobneje opisala kar sem izvedela.
Kako pa to izgleda v porodnišnici pa ne vem.  V prvi nosečnosti sem bila tudi jaz v Dravljah in sem delala NIPT NIFTY plus.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Avgust 2022
21.1.2022 6:36:08   
Anonimen
Aha..Hvala!..sem zdaj nasla. Je toliko enih zapisov, pa redko kateri povezan z dejansko nosecnostjo, da nisem vsega nazaj brala.
Samo tale osnovni test je res zelo malo. Ne vem ce si res samo na to upam iti. Boste vi vseeno na tega sla? 
Mi je pa fajn info, da lahko nuhalno kjerkoli opravim, ce  bi vseeno sla tja na NIPT, da lahko sama izberem ginekologa ki mi vsec. Ker jaz sem tudi IVF in sem res na Dravlje pa na oba dr. Res (oce in hci) ful navajena in jima res zaupam, ker poznata vso mojo zgodovino. Pa rako sem se veselila da pi tem ko placala IVF, bom vsaj NIFTy zaston dobila....Ko sem v prvi nosecnosti sla na par stvari v porodnisnico je bil to kar sok za moj sistem....

(odgovor članu Sofia21)
  Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Avgust 2022
21.1.2022 7:59:30   
Sofia21
Te čisto razumem Anonimno. Tudi jaz grem na nuhalno h G, ki mi je všeč. Letos sicer ne dela v eč v Dravljah ampak v MCCZ, tako da grem k njim na nuhalno in potem naslednji dan v Dravlje na NIFTY plus. Jaz namreč tudi ne bom izkoristila NIPT Harmony na napotnico, me gloda da bi želela pogledat več, kot že v prvi nosečnosti. Sem prav razumela, da ker si bila samoplačnik IVF v Dravljah imaš zdaj NIFTY tam brezplačno? To je suoer možnost, samo izkoristi, ti potem sploh nimaš kaj razmišljat po mojem mnenju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Avgust 2022
21.1.2022 8:41:08   
Anonimen
Joj, sem ocitno nerazumljivo napisala.  Ne, vse placam v ZC Dravlje. Tudi potrditveni UZ je bil placljiv, pa hormoni, ki jih bom do 12 tedna jemala...Samo, ko si v tako obcutljivi situaciji, pac stisnes zobe, ker rabis zdravnika, ki mu zaupas. In meni in mozu sta oba dr. Res res top. Da je 24/7 dosegljiv. Da me poklice po punkciji kako se pocutim. Da me obvescal o ravoju zarodkov...Pac meni to res v vseh postopkih veliko pomenilo.
NIPT je zastonj le nanapitnico v porodnisnici.Pa ker sem dala toliko za IVF bi mi prav prislo kaj zastonj....A kot ste rekla, da bi bilo nato kaj narobe jaz pa ne bi sla na razsirjen test, si do smrti ne  bi oprostila. Ze tako je veliko stvari  ki jih se ne vidijo in se kopazejo kasneje (avtizem...). Par dni imam se casa za odlocitev ( v ZC dravlje sem narocena sicer 6.2).
Sem pa vidla, da so sli svojo pot in imajo zdaj svojo kliniko in ce bi "moj ginekolog" sel drugam, bi pac tudi sla za njim. Itak-:) 
Veliko srece vam zelim 

(odgovor članu Sofia21)
  Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?