RE: II pričakujemo v letu 2022 (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Želimo si novega člana



Sporočilo


Pikcapokca -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (3.6.2022 13:04:26)

Hej Rija, dobrodosla med nami in upam, da bos ze ta mesec Lucky 😁 res se vlecejo dnevi. Prou vsak dan gledam na aplikacijo kolko se je do “nepricakovane” menstruacije 😅




Elfika -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (5.6.2022 9:17:38)

Jaz sem za ta mesec na zalost ze koncala z odstevanjem. M je prisla, tocna kot ura 🤨. Kako ste kaj ostale?




LuckyRija -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (5.6.2022 9:49:25)

Hoj punce,
Jaz pa imam občutek da je ne bo tete s krvavca 🙈. Včeraj bi morala prit. Ponavadi točna kot ura. In preden pride imam en kup težav ta mesec pa nič 🤷🏻‍♀️Jutri naredim test 😬.
Elfika ne obupat. Že to da imaš redno menstro točno kot ura je dober znak da si plodna. ☺️
Pozdravček vsem na ta lep sončen dan.




Pikcapokca -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (5.6.2022 10:11:24)

Ohh Rija cudovito! Upam, da je res ne bo 🙈 jaz se cakam… v cetrtek more prit.. se pa nic drgac se ne pocutim, vse normalno, kot pred menstro.. 




LuckyRija -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (5.6.2022 10:32:07)

Jaz imam res grozne menstruacije. Že takoj po ovulaciji se mi zacnejo težave (mozolji, glavoboli, slabosti, krči, krvav izcedek, grozno počutje - tečna tako da sama sebe ne morem prenašati) in potem ko nastopi dan menstruacije če ne vzamem prav čas tablet mi dežurna urgenca ne uide, ker imam tako grozne krče. No ta mesec sem pa čudežno brez vseh težav. Zgleda so moji hormoni najdli neko ravnovesje 🤷🏻‍♀️. Upam da bo kaj kruha iz te moke.  ☺️




Elfika -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (6.6.2022 9:52:39)

Super, Rija! 🤩 Si danes naredila test? Drzim pesti! 🤞




Pikcapokca -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (6.6.2022 9:54:58)

Kak kaze Rija? 🙈




LuckyRija -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (6.6.2022 21:48:01)

Ja danes sem zagledala +. 😊 Ampak se še nič kaj preveč ne veselim. Glede na to da se je prejšna nosečnost končala s SS sem si dala nekaj rezerve, da ne bom spet razočarana. Prvi pregled imam še le 25.7. (V 11 tednu) zaradi dopusta moje ginekologinje. Tako da, do takrat bomo še na trnih 😬


Pikcapokca kako pa si ti? Malo še in četrtek je tukaj. Držim pesti da tudi ti zagledaš + 😊🙏




Pikcapokca -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (7.6.2022 13:33:20)

Ooo Rija cestitkee 🎉 sem vesela! Bos pa se se malo nacakala joj 🙈Eh pri meni ne bo nic ta mesec. ze cutim krce normalne kot pred menstro. Vsak dan se stopnjujejo..Ampak sej nisem niti pricakovala da bo kaj glede na to, da sva poskusala prvi mesec in da se niti nisem nic drugace pocutila.




LuckyRija -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (8.6.2022 9:31:07)

No dokler je ni lahko imaš še nekaj upanja. Ko najmajn pricakujes te lahko preseneti plusek. 😊Vseeno držim pesti zate mogoče pa je vseeno ne bo 😊🙏




Andrson -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (9.6.2022 21:08:46)

Pozdravljene punceee, pišem prvič, ker me zanima kaj si vi mislite. 16.05. sem imela prvi dan zadnje menstruacije, v čas ovulacije sva imela SO. Teden po ovulaciji, sem imela boleče dojke, tudi na wc hodila pogosto (vendar tudi pijem veliko), razpoloženje je spremenjeno, bolelo v ledvenem predelu, v jajčnikih me je špikalo oz.spodaj v trebuhu, po enemu tednu od ovulacije ko sva imela SO, me je tako bolelo po odnosu, krči maternice..tako si mislim, nevem. Izloček je, vendar ga ni pretirano. Zdaj sem 4 dni pred menstruacijo, trenutno me boli v spodnjem delu trebuha, zobi so mi občutljivi, dojke me ne bolijo več. Testa nisem še opravila. Kaj mislite?Lepo bodite in želim čim več + 🙏




Pikcapokca -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (10.6.2022 8:21:48)

Tak, petek je in danes je prisla M. vec srece prihodnjic 😋Andrson-bi kr znala bit noseca ja, ampak bos za ziher vedla ko bos naredla test :)




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (10.6.2022 10:56:55)

Živjo punce, tudi jaz pišem prvič 😊 upam, da prav ker ne znam drugače kot "odgovori" 🙈. Zanima me katere O teste uporabljate. Ta mesec sem sprobala 3 vrste in vse mi kažejo različno v 1 dnevu. Mikroskop ne pokaže nobene praproti (pokazal jo je teden nazaj, ko je trakec pokazal negativno). Včeraj sem probala še CB, ki je naprej pokazal 😊 nato ko sem ponovila čez 10 min pa spet -. Znake O sem imela včeraj in predvčerajšnjim, teste za O merim vsaj na 12h. Je možno, da testi kažejo napačno? Je pa tako, da ta mesec je vedno prisotna črtica ampak ni tako močna kot kontrolna. 




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (10.6.2022 12:51:46)

Jaz bi ti iskreno teste ovulacije odsvetovala. Ta test meri koncentracijo hormona LH. LH je povišan 24 - 36 ur pred ovulacijo, lahko pa je tudi povišan zaradi mnogih drugih stvari. Hormonska neravnovesja, PCOS itd. Pomembno je tudi da ta vrh LH s testom "ujameš".

Problem je, da kljub temu da se tebi zdi da je test pokazal vrh LH, ni nujno da si ga res ujela. Tudi če vrh LH je, pa ni nujno da pride do ovulacije. Telo se pripravi na ovulacijo vendar do nje ne pride. Tega s temi testi ne moreš vedeti.

Najboljše je, da imata odnose na 2-3 dni, takoj od menstruacije pa do naslednje menstruacije. Tako zagotovo pokrijeta "plodne dneve". Če računaš in kalkuliraš in testiraš lahko hitro plodne dneve dejansko zgrešiš. Marsikatera punca misli da ovulira 14ti dan ciklusa in tako lahko zgreši plodne dneve.

Če se pa trudita že več kot 1leto (če si pod 30) ali več kot 6mes in si starejša pa NUJNO povprašat ginekologa za dodatne preiskave.

Dejstvo pa je, da je vsak mesec možnost za zanositev samo nekje 25% in lahko tudi če je vse ok nekaj mesecev pač traja.




maca51 -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (10.6.2022 18:08:08)

Pozdravljene, moja M bi morala priti v sredo a je ni od nikoder. Danes sem delala test in je ➖ 😭.Dva tedna nazaj sem bila pri G in ko mi je delala UZ je rekla, da sem ravno na polovici cikla in, da bo moja M prišla čez dva tedna (sreda torej). Res nevem kaj naj si mislim, vse skupaj me je precej potrlo. 




Elfika -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (10.6.2022 21:51:19)

Jaz obcasno uporabljam O teste CB. Meni so najboljsi, kljub temu, da so drazji, ker pokazejo smeskota in ni nobenega dvoma, ce je pozitivno ali ni. So pa bili tudi meseci, ko smeskota ni bilo, kljub O sluzi. Tudi ce test ne pokaze O, ni nujno, da je dejansko ni, mozno je tudi, da je bil zamujen LH vrh. V mesecu, ko je bil test pozitiven in ko sem testirala zjutraj in zvecer, pa je bil pri meni test pozitiven cca. 12 ur. Dejansko je najboljsa in tudi najcenejsa resitev redni SO na 2-3 dni. Mi2 se trudiva ze vec kot leto in pol (sva obravnavana tudi ze v kliniki za neplodnost) in moram priznat, da nama testi vcasih kar prav pridejo, ker nimava vedno volje za SO na 2 dni. 





Elfika -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (10.6.2022 21:59:20)

Maca, morda pa je bilo samo se prehitro, da bi test pokazal pozitivno. Morda je G le videla, da se priblizujes O. M pa vedno pride priblizno 14 dni po O oz. med 12-16 dni po O (pri meni na primer ze 11 ali 12 dni po O). Dokler se ne vlije ostaja upanje🤞
@Rija, cestitke za pozitiven test 🤩🍀




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (13.6.2022 14:10:37)

Pozdravljene, nevem ce je tole primerna skupina, ampak mogoce ima katera izkusnjo, torej 15.3. sem imela spontani splav in od takrat sem imela prvo M 28.4. No in sedaj je od takrat še nisem imela, torej mi nekje 14 dni zamuja. Ima katera mogoce podobno izkusnjo in kako dolgo je trajalo da se ji je spet vspostaviu normalen cikel? Noseca pa nisem😊 hvala za pomoc




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (14.6.2022 8:42:35)

Ja očitno bom res opustila O teste, ker gre preveč denarja, glede na to, da res aktivno poskušava šele drugi mesec (imam tako "srečo" da je vsem kolegicam baje ratalo v prvo in seveda misliš, da bo pri tebi isto). Prejšnji mesec sem gledala samo na vrh pa ni bilo nič, ta cikel pa sva kar pridna, na 2-4 dni. In zdaj ne pričakujem 😈 čez približno 2 tedna. Srečno vsem 😁 




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (14.6.2022 12:35:35)

Ah pusti te kolegice. Po mojih izkušnjah vsi rečejo, da je v prvo uspelo. Mimo je šel pa je zanosila [sm=smiley36.gif]. Nenazadnje lahko tudi ti rečeš isto ko zanosiš, pa ti ne more nihče dokazat drugače. Ne se obremenjevat s tem sploh! Normalno je, da v 1letu zanosi 90% parov. Kdaj zanosiš pa je tudi odvisno od sreče.

Lepo zdravo jest, razvajat sebe in partnerja in čakat da narava opravi svoje. Če narava ne nardi svoje v doglednem času, jo bodo pa zdravniki malo požokali da se podviza [sm=bravo.gif] [sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]




Pikcapokca -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (15.6.2022 1:16:40)

Evo M je konec zdaj pa pridno baby dance 😂 pridni bit. Za naju bo tudi zdaj drugi aktivni cikel. Veliko srece vsem! Upam da ste dobro 😊




maca51 -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (19.6.2022 21:48:04)

Moja M je prišla v sredo z enotedensko zamudo 🤯🤯 res mi ni jasno kako je to mogoče, saj je od O do M bilo tri tedne…




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (20.6.2022 8:07:31)

Živjo punce 😊 sem 9 dni po ovulaciji. Že približno 2 dni mi je čez cel dan slabo (včeraj je bilo res čez cel dan), včeraj me je začel boleti križ kadar sedim. Krče sem imela ene 2 dni po ovulaciji, trajali so par dni. 👿 ne pričakujem 26.6. glede na aplikacijo. Je še prezgodaj za test? 




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (20.6.2022 11:56:52)


IZVIRNO SPOROČILO: maca51

Moja M je prišla v sredo z enotedensko zamudo 🤯🤯 res mi ni jasno kako je to mogoče, saj je od O do M bilo tri tedne…


Jaz bi rekla da ni nič groznega - ginekologi ne morejo biti čisto točni v napovedovanju kdaj bo ovulacija. Tudi če vidi lep, zrel folikel ne more biti 100% kdaj bo počil / če sploh bo počil. Zato ponavadi punce ki so na injekcijah ali na Clomidu hodijo na UZ kontrole na par dni. Tako da 1 teden ni velika razlika od njenih napovedi. je pa zelo dober znak, da so potrdili da spontano ovuliraš, to je osnova za uspeh naprej.




Anonimen -> RE: II pričakujemo v letu 2022 (20.6.2022 12:04:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Živjo punce 😊 sem 9 dni po ovulaciji. Že približno 2 dni mi je čez cel dan slabo (včeraj je bilo res čez cel dan), včeraj me je začel boleti križ kadar sedim. Krče sem imela ene 2 dni po ovulaciji, trajali so par dni. 👿 ne pričakujem 26.6. glede na aplikacijo. Je še prezgodaj za test? 


Jaz bi počakala, da ti M zamuja vsaj 2 dni. Ocena da si 9dni po ovulaciji je razen če si prejela stop injekcijo in so potrdili da si ovulirala zelo nezanesljiva. Poleg tega so pa testi nosečnosti zanesljivi po izostali M. Po vgnezditvi oplojenega jajčeca traja vsaj nekaj dni da HCG zraste dovolj da ga test zazna.

Poleg tega - pa te ne želim strašiti - je možna tudi kemična nosečnost. Jajčece se oplodi, vgnezdi vendar se (ponavadi zaradi hudih napak pri plodu) nosečnost par dni kasneje konča in dekleta to zaznajo kot malce kasnejšo menstruacijo. Če delaš test prehitro, je lahko tvoje srce strto po nepotrebnem.

Simptomi nosečnosti so pa enaki PMS. Če greš brati forum Čvekanje v pričakovanju, boš ugotovila, da večina punc do 6t nima nekih jasnih simptomov. Če pa te res zanima, pa lahko seveda narediš test nosečnosti, vendar bo najverjetneje negativen tudi če si res noseča. Je še zelo hitro za test.

Srečno




Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>