RE: SEPTEMBER 2022 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (16.5.2022 20:13:29)

Hmm, zanimivo. Sploh ne bi pomislila, da bi mogla o zdravniku za otroka že sedaj razmišljat. Jaz bom s tem še malo počakala, trenutno imam v službi preveč stvari. Sem pa danes imela pregled za nosečniško sladkorno. Mislim, da je bilo vse vredu, nisem imela časa čakat izvide 🤭 tud ni bilo težko spit tiste sladke vode, edino malo je po grlu peklo od vse sladkobe 😁 pa proti oslovskemu kašlju sem se tudi cepila, da bo mali imel za prve mesece protitelesa. 




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (17.5.2022 6:21:47)

Pri nas je pa tako, da majo za vse dojenčke preglede skupaj, dobiš vabilo za vsak mesec za pregled in si pol lahko tut tam zbereš pediatra, tako da pri nas ni take panike okrog tega😊 potem si sigurn dobr opravila, mislim da bi ti že rekli če rezultat ni bil ok😊 




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.5.2022 17:11:36)



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

Hmm, zanimivo. Sploh ne bi pomislila, da bi mogla o zdravniku za otroka že sedaj razmišljat. Jaz bom s tem še malo počakala, trenutno imam v službi preveč stvari. Sem pa danes imela pregled za nosečniško sladkorno. Mislim, da je bilo vse vredu, nisem imela časa čakat izvide 🤭 tud ni bilo težko spit tiste sladke vode, edino malo je po grlu peklo od vse sladkobe 😁 pa proti oslovskemu kašlju sem se tudi cepila, da bo mali imel za prve mesece protitelesa. 



Super si dala to cez, jst mam pa konec mesca ta pregled so mi svetoval limono sabo uzet😂 sicer sm sladkosneda ampak pijac sladkih pa splohhh ne pijem tko da upam da ni tok grozn haha




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.5.2022 17:55:14)



IZVIRNO SPOROČILO: Mira88



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

Hmm, zanimivo. Sploh ne bi pomislila, da bi mogla o zdravniku za otroka že sedaj razmišljat. Jaz bom s tem še malo počakala, trenutno imam v službi preveč stvari. Sem pa danes imela pregled za nosečniško sladkorno. Mislim, da je bilo vse vredu, nisem imela časa čakat izvide 🤭 tud ni bilo težko spit tiste sladke vode, edino malo je po grlu peklo od vse sladkobe 😁 pa proti oslovskemu kašlju sem se tudi cepila, da bo mali imel za prve mesece protitelesa. 



Super si dala to cez, jst mam pa konec mesca ta pregled so mi svetoval limono sabo uzet😂 sicer sm sladkosneda ampak pijac sladkih pa splohhh ne pijem tko da upam da ni tok grozn haha



Ne, ni tako grozna ta sladka voda. Tudi jaz drugače pijem samo vodo. Na pregled sem si vzela s sabo limonin sok, ga zmešala not v lonček s sladko vodo in popila. Pač malo me je peklo po grlu, kot da bi jedla milko čokolado, ki je tudi nisem vajena 😁 pomojem ti bo šlo ok 😊




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (20.5.2022 6:19:03)

Zdravo punce. Evo pri meni je tudi morfologija mimo. Sem tok vesela, da je z otročkom vse vredu, samo da je zdrav😊 čeprav je ginekologinja videla, da je vse vredu mi je dala napotnico za dodaten pregled za srček zato, ker sem na inzulinu😊 zdej pa sam do konca😊😊




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (20.5.2022 11:32:27)



IZVIRNO SPOROČILO: Ele3

Zdravo punce. Evo pri meni je tudi morfologija mimo. Sem tok vesela, da je z otročkom vse vredu, samo da je zdrav😊 čeprav je ginekologinja videla, da je vse vredu mi je dala napotnico za dodaten pregled za srček zato, ker sem na inzulinu😊 zdej pa sam do konca😊😊



No super, da si pomirjena. Za srček pa držim pesti, da bo tudi vse ok.




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (24.5.2022 22:00:02)



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi



IZVIRNO SPOROČILO: Ele3

Zdravo punce. Evo pri meni je tudi morfologija mimo. Sem tok vesela, da je z otročkom vse vredu, samo da je zdrav😊 čeprav je ginekologinja videla, da je vse vredu mi je dala napotnico za dodaten pregled za srček zato, ker sem na inzulinu😊 zdej pa sam do konca😊😊



No super, da si pomirjena. Za srček pa držim pesti, da bo tudi vse ok.



Hvala😊 danes sem bila na dodatnem pregledu in je res vse vredu😊😊




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (24.5.2022 22:02:40)



IZVIRNO SPOROČILO: Ele3



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi



IZVIRNO SPOROČILO: Ele3

Zdravo punce. Evo pri meni je tudi morfologija mimo. Sem tok vesela, da je z otročkom vse vredu, samo da je zdrav😊 čeprav je ginekologinja videla, da je vse vredu mi je dala napotnico za dodaten pregled za srček zato, ker sem na inzulinu😊 zdej pa sam do konca😊😊



No super, da si pomirjena. Za srček pa držim pesti, da bo tudi vse ok.



Hvala😊 danes sem bila na dodatnem pregledu in je res vse vredu😊😊


Pa celo en cel kilogram sem uspela pridelat na teži😊




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (24.5.2022 22:21:10)

No, super. Sedaj pa kar tako naprej :) me pa zanima, kako se kaj ve počutite v teh dneh? Včeraj se mi zdi, da je bil zelo nizek pritisk, meni se je v službi kar dobro vrtelo, da sem mogla kar počepniti med poukom, drugače bi padla okoli. Se je kateri že zgodilo kaj takega?




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (25.5.2022 5:23:51)



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

No, super. Sedaj pa kar tako naprej :) me pa zanima, kako se kaj ve počutite v teh dneh? Včeraj se mi zdi, da je bil zelo nizek pritisk, meni se je v službi kar dobro vrtelo, da sem mogla kar počepniti med poukom, drugače bi padla okoli. Se je kateri že zgodilo kaj takega?


Meni se to tudi dogaja čez dan in isto večkrat počepnem..je pa potem vredu ko malo počakam




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (25.5.2022 7:12:14)

Ja, kaki dve uri sem bila omotična, potem pa je bilo vredu. Sem napisala mejl ginekologinji, kaj bi lahko bilo in mi je odgovorila, da naj več mehurčkov pijem - radensko ali pa donat, da mi zviša pritisk. Ker kri imam v redu.




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (27.5.2022 10:18:43)

Jst morm rečt da sem kr okej razen utrujenih nog in slabega železa nevem sicer kako je to mogoče imam tablete ki jih 2x na dan pijem in vnašam železo z prehrano redno pa mam skos nižjo vrednost :/ noro.. prej sm mela skos visoke vrednosti železa nikol slabokrvna al neki tko da nevem kaj se to dogaja.. a ma še kera podobno?




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (27.5.2022 12:17:06)



IZVIRNO SPOROČILO: Mira88

Jst morm rečt da sem kr okej razen utrujenih nog in slabega železa nevem sicer kako je to mogoče imam tablete ki jih 2x na dan pijem in vnašam železo z prehrano redno pa mam skos nižjo vrednost :/ noro.. prej sm mela skos visoke vrednosti železa nikol slabokrvna al neki tko da nevem kaj se to dogaja.. a ma še kera podobno?



Jaz imam želelo v redu. Mi je pa ginekologinja skoz govorila, da pač pri nekaterih zaradi povečanega volumna tekočin in krvi v telesu, pride do pomanjkanja, tudi če si imela prej vse v redu. Mogoče se pozanimaj, če je potrebno tablete jemati v kombinaciji s kako hrano ali pa v delu določenem delu dneva. Al pa druge tablete vzet.




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (27.5.2022 21:10:52)



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi



IZVIRNO SPOROČILO: Mira88

Jst morm rečt da sem kr okej razen utrujenih nog in slabega železa nevem sicer kako je to mogoče imam tablete ki jih 2x na dan pijem in vnašam železo z prehrano redno pa mam skos nižjo vrednost :/ noro.. prej sm mela skos visoke vrednosti železa nikol slabokrvna al neki tko da nevem kaj se to dogaja.. a ma še kera podobno?



Jaz imam želelo v redu. Mi je pa ginekologinja skoz govorila, da pač pri nekaterih zaradi povečanega volumna tekočin in krvi v telesu, pride do pomanjkanja, tudi če si imela prej vse v redu. Mogoče se pozanimaj, če je potrebno tablete jemati v kombinaciji s kako hrano ali pa v delu določenem delu dneva. Al pa druge tablete vzet.


Jaz sem tudi včeraj dobila tablete za železo, sem bila kar presenečena ko so mi povedal, da so neke nove in jih lahko kadarkoli v dnevu vzameš, prej so bile take, da si jih moral na tešče spit z limono in pol ti je blo kr hitr slabo po tem..ne vem pa kok časa jih bo potrebno jemat...ste že dobile vabila za materinsko šolo? Jaz sem ga ravno danes, verjetno bom šla sam na kakšno predavanje, da kaj na hitro osvežim, takrat ko se je virus začel ni bilo nobenih predavanj pa sem imela na srečo izkušnje od prej, razmišljam da bi vseeno šla, pa še lušno je s kakšno nosečko v živo pokramljat😊




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (27.5.2022 23:06:33)

Pri nas imamo šolo za starše samo online, se moram še prijaviti.




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 9:05:30)

Ja jst mam te k jih morš z limono spit groza, mam limone poun kufr :) kje pa dobimo vabila za šolo? Jst to nč nevem hehe.. kako pa imate zdej pregede vi? Na dva tedna/mesečno? Meni so včeraj rekli da na naslednjem pregledu priporočajo UZ ki ga moram plačat 50€ [sm=jezicek.gif] osebni ginekolog [sm=smiley36.gif]




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 11:19:45)



IZVIRNO SPOROČILO: Mira88

Ja jst mam te k jih morš z limono spit groza, mam limone poun kufr :) kje pa dobimo vabila za šolo? Jst to nč nevem hehe.. kako pa imate zdej pregede vi? Na dva tedna/mesečno? Meni so včeraj rekli da na naslednjem pregledu priporočajo UZ ki ga moram plačat 50€ [sm=jezicek.gif] osebni ginekolog [sm=smiley36.gif]



Aha..js sm zdej te ta druge dobila, so rekli da baje teh ni več..sam očitno so še🤔😃 men so poslali vabilo na dom, mam čez 14 dni, za en dan so napisal naj bova oba prisotna, če bo partner pri porodu prisoten da dobi potrdilo...pri ginekologu se pozanimaj kako je pri vas z materinsko šolo😊 čeprav online je tut kr dobra varianta ker ti ni treba nikamor hodit😊 jaz imam trenutno mesečno mi vsakič naredi UZ, na koncu mam pa pol na 14 dni preglede😊 ojoj..fajn služijo..no js drugače še nikol nisem nič plačala razen za nuhalno...kar grozn no..




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 12:47:51)

Ja jst mam čista adijo ginekologa res...grozn... v Lj ne rabiš nobenega potrdila če želi partner bit pri porodu, bom pa vidla kako je s to šolo sam kaj k mam šele 22.7. ginekologa čez dva mesca...




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 12:59:28)



IZVIRNO SPOROČILO: Mira88

Ja jst mam čista adijo ginekologa res...grozn... v Lj ne rabiš nobenega potrdila če želi partner bit pri porodu, bom pa vidla kako je s to šolo sam kaj k mam šele 22.7. ginekologa čez dva mesca...
Joj..😕  ma sej na konc je tako da vsakega atija spustijo zravn, mi je reku mož da to je zato ker majo včasih več dela z atiji kot pa z mamicami ko rojevajo😃 vem da so tut iz Lj hodile v Trbovlje v materinsko šolo.. v juniju pa ni dal nobenega pregleda? Sem mislila da je normalno, da je vsak mesec..moja me skos sprašuje kako se počutim pa če mi bolniško odpre pa to..




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 18:21:46)

Uff grozno, da ti hočejo zaračunati za dodaten UZ 😡 meni ga je do sedaj naredila še na vsakem pregledu in tudi slikco zraven dala, razen na morfologiji, ko ni bilo moje ginekologinje.Drugače pa meni kar odgovarja online šola za starše ja, samo upam, da bojo naredil kak termin čez poletje oziroma vsaj do konca junija. Ker do sredine junija nimam nobenega časa. Ne vem kako je pri vas, pri nas je tako, da mora partner plačati 20€, če želi biti zraven pri porodu. Mogoče ima kako dodatno postrežbo, kakega takratkega, da se mal umiri 😁




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 18:23:43)

Aja, preglede imam pa čedalje bolj na pogosto. Najprej na 6 tednov, potem 5, potem 4. Predvidevam, da mi bo potem dala še enega čez 4 tedne potem pa še bolj pogosto, glede na to, da se astronomsko hitro bližamo porodu.




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.5.2022 18:28:21)



IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

Aja, preglede imam pa čedalje bolj na pogosto. Najprej na 6 tednov, potem 5, potem 4. Predvidevam, da mi bo potem dala še enega čez 4 tedne potem pa še bolj pogosto, glede na to, da se astronomsko hitro bližamo porodu.


Na koncu je sigurno bol pogosto😊 pri nas ima partner zastonj😊




prvic_mami -> RE: SEPTEMBER 2022 (30.5.2022 10:38:23)

Živjo, malo sem sicer pozna ampak sem sele sedaj našla skupinico.PDP 15.9.2022, porodnišnica Lj
Obstaja tudi na fb kakšna skupina?😊




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (30.5.2022 10:54:15)

Bolje pozno, kot nikoli, pravijo 😁 pozdravljena 😊
Jaz sem sedaj v 26. tednu. Zadnje dva dni je naš fantič čist naspidiran 😁 včeraj ne vem če je v cele dnevu počival kako uro, čisto cel dan me je brcal, pa tudi danes je pravi boksar. Če bo takole do konca, bo še zanimivo 😁😅
Že kaj pripravljate oblačila, sobice, opremo? Jaz sem oprala voziček (kplila sem rabljenega), pa vseh 5 bodijev, ki jih trenutno imam 😁. Drugega še nimam. Planiram za čez vikend, da bom šla kaj naokoli po trgovinah.




Ele3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (30.5.2022 16:12:05)

Pozdravljena prvic mami😊

Jaz imam načeloma že od prej veliko stvari, v prvi nosečnosti sva kupila rabljen voziček pa bo še ta tretjega zdržal😃 kar se oblačil tiče sem pa nekaj stvari izločla, ki sem jih zadnjič pregledovala, nekaj se je nabralo, nekaj pa bo potrebno še kupit..se isto nagibam h rabljenim oblačilom😊 pri drugem otročku sva edino kupila dihalno blazino na novo, zdaj pa sva samo banco za kopat ostalo pa imam vse😊




Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>