vegetarijanstvo (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


aleksandra 78 -> vegetarijanstvo (4.10.2005 21:16:32)

A je katera mamica vegetarijanka ? Jaz nisem, bi pa bila vesela ce bi mi katera malo razlozila kaj vse lahko zamenja meso, ker moja puncka noce jesti mesa, pa bi rada da dobi potrebne hranilne snovi na drug nacin, Stara je 14 mesecev. Hvala
Zadnje case se mi pogosto gnusi meso, ceprav ga jem dva-tri krat na teden, mislim pa da bom kar nehala. Kar bruha mi se . Ne vem zakaj. Da pa ne omenjam bolezni




Anonimen -> RE: vegetarijanstvo (5.10.2005 10:26:51)

Aj kako te razumem.Nisem ljubitelj mesa,že od malih nog.Nisem pa vegetarjanka,ker si privoščim mesne izdelke.
Namesto mesa,poišči vse izdelke,ki vsebujejo proteine.Sojini izdelki,če se ne motim.Kaj pa jajca?Pa ribe?
No jaz te ne morem poučit o tem,ker ne vem,se bo pa že kakšna oglasila,ki se spozna na to.
Prav včeraj sem slišala,da je bolj zdravo,če uživaš čim manj mesa.




Ajsha -> RE: vegetarijanstvo (5.10.2005 14:19:45)

Bogat vir beljakovin so mlečni izdelki (sir, skuta), jajca, stročnice (fižol, soja, leča), ribe....

Če otrok je vse navedeno, je izjemno majhna verjetnost da bi prišlo do pomanjkanja vitamina B12, ki se rado pojavi pri vegetarijancih, ki ne jedo nobenih beljakovin živalskega izvora. Če pa se vseeno pojavi, pa je lahko razlog tudi kje drugje. Skratka, če v otročička ne sprviš mesa, ni nič hudega, poskrbi da bo jedla vse ostalo. Ne bo pa škodoval pregled krvi, ker se anemija B12 odraža v nizkem hematokritu in večji velikosti eritrocitov ter zmanjšanem številu levkocitov. Lahko pa daš pregledat kri direkt na B12.

LP!




Stran: [1]