Kaj potrebujem za v kuhinjo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


ksenija. -> Kaj potrebujem za v kuhinjo (1.11.2005 21:48:22)

Bi bila zelo vesela, če bi mi lahko katera naredila seznam, kaj vse potrebujem za v kuhinjo. S fantom si delava kuhinjo za sebe, prej sva jo imela skupaj z njegovimi starši.
Nekaj stvar že imam, sedaj pa bi mi bilo lažje iti v trgovino, če bi imela saj nek osnoven seznam.

Hvala




baguSka -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (1.11.2005 21:50:24)

A mislš pohištvo al belo tehniko?




Dejča -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (1.11.2005 22:13:45)

Potrebuješ (okvirno):

- 6 loncev različne velikosti
- pribor za 6 ljudi
- plitve in globoke krožnike za 6 ljudi
- vsaj 6 kozarcev, lončke za kakav, kavo
- sklede za solato
- nože
- deske za rezanje
- različne zajemalke, tlačilke, kuhalnice, cedila
- različne ponve
- hladilnik
- odpirač
- sklede za merjenje (litra, kg)
- tehtnico

Potrebuješ tudi (gre pa tudi brez, a je bolj "komot")
- pomivalni stroj
- pečico
- multipraktik
- rezalnik
- mikrovalovno
- toaster

Verjetno sem še kaj pozabila, pa bo katera druga dodala.







andrejaz -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (1.11.2005 22:25:05)

Poleg tega kar je napisala Dejča še:
- vrč za vodo
- kuhinjske krpe
- košarico za pribor
- ožemalnik za limone
- solnica
- plastične posodice s pokrovom, za shranjevat v hladilniku ali zmrzovalniku
- ribežen
- posodo za v mikrovalovno pečico
....
.....
.....





mamči -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (1.11.2005 22:38:35)

mixer, palični mešalnik, posodice za led, mlinček za poper, tase, kuhalnice, džezvo al pa kafe avtomat, ponvice, multipraktik..
od potrebščin- sol, poper, moko, sladkor, vanili sladkor, kavo, testenine, riž, olje, kis, drobtine, kakšne konzerve(nrp. pelate, fižol, tunino..), pecilni prašek, pudingi, kosmiči, polenta, sladkor v prahu, kakav, začimbe, sarviete, čaje, limone, sadje, pijačo...kaj pač kuhaš
- za v hladilnik- mleko, sir, senf, ketčap, majonezo, ajvar,   sir, jogurte, maslo, korenje, solato, par. mezgokumarice, olive, klobasa- kaj pač jesta!




Jančika_ -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (1.11.2005 23:03:17)

Takole na prvi pogled bi rekla, da so ti punce napisale bolj ali manj vse. Pa ne se preveč sekirat, saj boš sproti videla, kaj rabiš, pa boš takrat kupila.




Lunca1 -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (2.11.2005 5:50:09)

Jaz ti svetujem da kupiš alugus ponev, ker je res super in se nič ne prijema, ali pa teflonko. Samo pazi za to rabiš lesene ali plastične pripomočke, ker se drugače opraska. Pri nas se tudi zelo obnese centrifuga za solato. Pa seveda palični mešalnik, mikser. Multipraktik sicer imam, pa ga še nisem uporabila.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Pa jaz ti svetujem mogoče dvojne komplete servisa, pribora, skodelic in kozarcev, če boš imela pomivalca ali sprejemala več gostov. 




ksenija. -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (2.11.2005 8:56:48)

Hvala punce, ste mi zelo pomagale. Sedaj pa samo še dinarčke potem pa v trgovino. Škoda, da nimam v bližnji prihodnosti rojstnega dne.




Anonimen -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (2.11.2005 19:25:47)

Jaz sem šla z vozičkom čist počasi med policami Spara in kar sem videla, da rabim enostavno vrgla noter.

Potem pa ko kuhaš pa itak vedno nekaj še rabiš neko malenkost kot npr:
- za stiskanje česna
- za tolčenje mesa
- ono stvar za delanje pire krompirja
- cedilo




lucika -> RE: Kaj potrebujem za v kuhinjo (3.11.2005 14:31:54)

:) mene je najbolj "presenetilo", ko sem vlila v ponev palacinko, pol pa ugotovila, da nimam obracalke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. kar samoumevna se mi je zdela, pa iscem in iscem in nimam. ja, pa odpirac za konzerve.

jaz ti priporocam ikeo, ce bos kje blizu. imajo komplete teh teflonskih ponev in kozic, pa te drobnarije so pol cenej gor.

sama sem dobila za novo leto komplet posode. sama sem si nabavila se ponvice iz ikee, pa tefalke, ko so imeli v sparu in mercatorju akcije. zdaj uporabljam samo tefalke in kozice iz ikeje. in je to to. ce ne kuhas za 10 ljudi, imas tri piskre naenkrat prek zadost. vse ostalo se vlaci po elementih.

veselo kuhanje ti zelim...




Stran: [1]