MARTINOVO (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


hati -> MARTINOVO (9.11.2005 13:50:51)

A ima katera kako dobro idejo kaj skuhati? Za enkrat vem samo da bom rdeče zelje s kostanji za prilogo. Ne da se mi polnit kake goske ali kokoške, bi kaj bolj enostavnega pa ne tako običajnega no... Hvala za ideje.




jazz -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 13:53:04)

Kaj pa kr v pečici pečen piščanček z kivijem dekoriran in pire krompir in dušeno sladko rdeče zelje???




muki1 -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 13:57:11)

kulinarika.net




hati -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 14:02:45)

Ja sej najbrž bom spet kuro filala pa v pečici pekla. Jazz kako zgleda to s kiviji, tako pa res še nisem nardila.




Marogica -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 14:25:34)

Mi bomo letos namesto goske(ptičja gripa) jedli divjačino,ki je tudi jesenska hrana. Meni se gostka lušta, pa kaj ko vse iz Madžarske "prihajajo", pa smo še malo panični.




Anonimen -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 14:31:14)

Ja, saj res, Marogica, divjačina bi pa šla. Kdaj pa sploh je martinovo? Kaže, da bomo šli mi v soboto zvečer na pojedino v gostilno. Samo jaz imam takrat škrob, zato bom jedla riž z gobami. Čisto praznično.
Drugače morajo biti pa mlinci za zraven. Se jih kupi v trgovini. Meni sicer niso dobri, kot kuhan papir, ampak morajo bit.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




jazz -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 16:24:35)

Ej,...piščančka fajn namažeš z olivnim oljem,gorčico,vegeto,česnom in ga zaviješ v alu folijo,ko je že skoraj zavit,naložiš nanj še par rezin svežega olupljenega kivija zaviješ dol in fajn spečeš,na koncu lahko folijo odstraniš in pustiš da se skorjica fajn zapeče! Ko je pečen naložiš na krožnik in zraven za dekoracijo dodaš kakšno rezino kivija. Piščanček je ful dober,ker ima takšno sladko hrustljavo skorjico...njam...!




Marogica -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 16:41:40)

Splišni, MArtinovo je v petek(11.11), vendar ga bodo praznovali tudi v soboto. No, jaz bom kuhala v soboto, ker vedno povabim starše. Zvečer pa gremo "ta maldi" martinovat.




miševi -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 18:24:12)





Pri nas bo letos na meniju verjetno naslednje:

- pečena piška
- pečenice

- kruhovi cmoki
- ajdovi žganci
- tenstan krompir ali pa mlinci

- dušeno rdeče zelje
- kisla repa

- pecivo s pudingom

- rdeč vinček






bamby -> RE: MARTINOVO (9.11.2005 20:08:43)

Še en nasvet za martinovo kosilo ali večerjo.V pečici pečena svinjska krača ali pečenka z nekaj kosi krompirja. Mora pa biti pokrito s pokrovom ali z alu folijo, da se ne izsuši. Za prilogo pa seveda ne sme manjkati rdeče zelje z jabolki. Za karkoli se boš odločila ti želim veliko uspeha in deber tek!




Stran: [1]