RE: septembrke 2005 (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


tažana -> RE: septembrke 2005 (30.9.2006 13:34:36)

uf sem si pa mogla cajta vzet,da sem vse skupaj prebrala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].

katarina je bila cel teden doma. sem mislila da bo šla v četrtek že v vrtec ampak je v sredo zvečer spet imela vročino. tako da sem v četrtek še jest ostala doma.
sem mela pa kar nekaj problemov, da sem lahko ostala doma, ker je "moja" vzgojiteljica na dopustu in sem sama v skupini! no ampak se je vse dobor izteklo.

vse najboljše
NIK[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
VID[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
ALINA[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
LUKA[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
 
MAJČKE:
Evan 86, modra
Anze 86, modra
Nik 86, modra
Nika, 92, roza
Nina 86, modra

LuKa 86, modra

katarina 86, modra
 
KMA: sej zunej tut ni vse spucano pa kamni so prašni pa ljudje hodijo po kamnih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. meni se ne zdi problem tut kakšna gostilna ali kak drug kraj. kaj pa če bo dež mislim da je kar riziko zunaj planirat? sej katarina tut ne hodi pa vse po kolenih pa po trebuhu očisti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. sem se nehala sekirat.
 
datum:
21.10 ne morem mama pa ata praznujeta obletnico poroke - ne smemo manjkat.
drugače pa naprej planiranih stvari nimam več. samo še upam, da bo možek doma[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
 
ursae: če ti čisto po pravici povem se ne morem spomnit prav nobenega naslova kakšnih knjig. iz poklicnega stališča preberem če kje nastane kakšen problem. na splošno pa sem knjige nehala brat pred tremi leti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]. sem ful uživala v tem ampak zdej pa nimam več časa. mogoče kdaj kasneje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image].
 
aja glede hoje pa smo mi pri prvi fazi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. ja počasi gremo v hrib[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
 
ninočka: fotra so premestili v ljubljano na infekcijsko. tako da ga en mesec ziher še ne bo domov. ima eno bakterijo na srčni zaklopki. to je imel tudi predno so mu jih menjali. upamo da to ne bo vplivalo na delovanje le te.
zraven ima pa še spremembe na pljučih. za katere pa ne vejo vzroka. lahko je od bakterije lahko bi bil pa tudi rak[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. bo treba počakat in upat na najboljše.
 
lepo se imejte




tažana -> RE: septembrke 2005 (30.9.2006 13:39:54)

KMA: se strinjam glede kajenja. bo treba to tut pogledat ampak mislim, da se itak vse strinjamo s tem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

eno vprašanje:
a je katera kadila pred nosečnostjo pa potem nehala?
jest sem nehala še isti dan ko sem zvedela da sem noseča (pač nisem načrtovala). od takrat  nisem prižgala nobene in tut ne mislim ampak firbc me pa matra če bi mi še tako pasalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




2ursae -> RE: septembrke 2005 (30.9.2006 15:31:41)

tažana, držim pestke za tvojega očeta in vam želim čimprejšnje okrevanje [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif].
Kadila pa nisem nikoli, razen za svoj 18. rojstni dan, ko me je zanimalo, kako je to, pa mi je bilo takrat kar všeč, sam se mi je, glede na to, da so praktično vsi kadili, to zdelo malo mim - čredni nagon mi nekako ne diši [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Tko da od takrat nisem več prižgala, pa še takrat sem kadila čike od prijateljice, tko da lahko rečem, da v lajfu nisem kupila cigaret [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
Ne vem, jaz brat kar sfolgam - mi paše mal prečitat v postelji, pol lažje zaspim. Čtivo gre počasi, ampak glih pridem skozi mesec s tistimi revijami, na katere sem naročena, pa še kakšno knjigico o vzgoji.

Sem pa enkrat na eni debati na RR snela naslove dvh knjig, ki jih je ena toplo priporočala:
T. Berry Brazelton: OTROK čustveni in vedenjski razvoj vašega otroka
Laurence B. Shapiro: Čustvena inteligenca otrok
tko, če ktero zanima ... valjda, to je poleg knjige E. Pantley: Z otrokom lahko sodelujemo, ki je menda itak zakon [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

tery, men paše 9 - 10 ur ninanja ... sam pač zdaj tolk ne dobim, ker bi se morala na račun spanja odrečt večerni sprostitvi. Pa glih tko normalno funkcioniram z 6 ali 7 urami spanja, sam zjutraj težje vstanem. Saj se človek navadi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
Igračke iz Bušija ... res majo fuuuuul dobre stvari. Kar ne morem pozabit enga takega kjut vlakca iz lesa, na vsakem vagonu je živalca, ki jo sestaviš po sistemu, da natikaš dele na palčko (upam, da štekaš). Pa pri nas je blazen uspeh za zabavo med hranjenjem ena taka ploščica, ki se prisesa na mizo, na ploščici so pa ukrivljene palčke, po kateri mali šiba lesene koralde. Saj boš videla, ko prideš na oddelek igrač, ne moreš falit - tam je ena samostojna mizica, na kateri so same take palče z koraldami. Se pa pripravi, da je malo dražje.

Zabava: pol 21.10. itak odpade, ... hec je ker 22.10. vsem paše, sam ne dobimo placa - se strinjam s KMA, da mi tud ne paše malega okol špancirat po gostilni ... sam, če se pa drugim palzilcem (dvonožci nemaju prava glasanja) to zdi neproblematično, se bomo pa tud mi prilagodili [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Glede kajenja nimam pomislekov, itak bi šli v sobo za nekadilce, ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Bejbe - Katarina in Nina - zakaj jemljeta modre majičke? Saj ne, da imam kaj proti, sam vprašam iz firbca [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ninocka -> RE: septembrke 2005 (30.9.2006 19:42:13)


[image]http://www.poesen.dk/Begivenheder/foed111a.gif[/image]


Luka, vse najboljse za 1. svecko!!!
Cestitke tudi mamici!!

Nina in Evan






KiSsMyAsS -> RE: septembrke 2005 (30.9.2006 21:00:15)

tazana pa se useen je use to naravno, kot pa tisto kajenje tut ponekod kadijo v sobah za nekadilce, razen ce gremo k storman[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Kadila sm prej pa use to, ampak ko sm pa zvedla da sm noseca oz. ze takoj ko se nism vedla mi pa nekak ni pasalo in mi je blo full blek - ze moj sistem je vedu da je neki na poti in ni hotu sprejet cigaretka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Odkar sm rodila sm samo 2x kadila, pa se to sploh ne blizu tamauga. Z mojim sva use to pocela na samem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





benika -> RE: septembrke 2005 (30.9.2006 22:23:29)

OOOOO,

končno mi je uspelo si odtrgat par minutk za nekaj malega napisat.

[image]http://www.ani3.dk/fodselsdag03/fodselsdag30/yg67.gif[/image] VSEM, KI JIM ŠE NISEM ČESTITALA; DAŠI, NIKU, VIDU, ALINI IN LUKCU!!!Bodite pridni in čimbolj razigrani ter predvsem zdravi!

Tažana, jaz sem kadila kot turek pred nosečnostjo, potem pa sem kmalu nehala in sedaj mi smrdijo ko...

Majčka: BENJAMIN - 86 modra

Glede srečanja je meni kratkomalo vseeno kdaj in kje, samo da je!

Drugače smo pa zadnje dni veselo pleskali stanovanje, proslavljali Benijev RD (slikice v albumu) in peglali. Morm pohvalit mojega dragega, da mi je včeraj in danes speglal 10!!!! strojev cunj, skuhal kosilo, prebelil stene in pospravil za sabo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Beni je zadnje čase postal pravo malo gobezdalo. Cele dneve hodi naokrog in čeblja. Prav fino že pokaže, kdaj je s kako stvarjo zadovoljen in kdaj ga kaj nervira.

V četrtek smo imeli posvetovalnico. Velik je 82 cm in težak 10210g. Kožica na lulčku mu še vedno ne gre dol, drugače pa je vse BP.

To bo zaenkrat vse, saj se tud pod razno ne spomnim, kaj ste spraševale. Obljubim, da bom bolj ažurna od sedaj naprej.

pa pa in lep pozdravček zverincam od našega mulca 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.10.2006 10:00:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




doroteja23 -> RE: septembrke 2005 (1.10.2006 18:04:05)

[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] LUKA VSE NAJBOLJŠE!!![sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]

Enako tudi mamici in atiju




teta beta -> RE: septembrke 2005 (1.10.2006 19:52:01)

LUKA, VSE NAJBOLJŠE!!!!!!!! UPAM, DA SI LEPO PRAZNOVAL! In čestitke tudi mamici in atiju!

Uf, glih je moj prišel domov s krvavimi rokami in smrekovo vejico za klobukom. Je ustrelil eno srno.

Imeli smo pa danes krst, je bilo prav lepo, prvič sem bila v tukajšnji cerkvi in je bila tudi zelo lepa maša. Dašika je bila med mašo zelo pridna. Včeraj pa smo bili na pikniku pri mojem gimnazijskem sošolcu, ki je praznoval delno rojstni dan, delno pa zadnji izpit na medicini. Jutri gre pa v službo.

Tažana, jaz sem tudi kadila pred nosečnostjo, ne ravno ful veliko, ampak redno. Se mi zdi, da sem največ kadila v srednji šoli - pred poukom, med odmori, frej ali "frej" urice na kavico, po pouku na kavico, zvečer ven... Ko sem zvedela, da sem noseča, sem jih skadila mogoče še kakih 10, predvsem, da ne bi drugi posumili, da sem noseča, ker sem še dva tedna prej za novo leto razlagala, da bom nehala kadit, ko bom zanosila. Doslej še nisem prižgala, včasih pomislim, npr. kadar končam kako veliko delo, češ zdajle bi mi pa pasal en čik, ampak jih niti nimam in me pol tudi takoj mine. Sicer mi pa ful smrdi. Mogoče še bom kdaj na kaki fešti kakega prižgala, predvsem ko bo Daša (in morebitni naslednji otroci) večji, redno pa ne bom več kadila.

Majčke - vidim, da še nisem povedala: Daša, 80, roza.

Tery, glavno, da je vse v redu! Kako pa je Nik prenesel, se je ustrašil? Naju je kar fejst bolel vrat, pa nama niso hoteli dat opornice. Sicer pa ravno zbiram papirje za oškodnino.

Rojstni dan - mislim, da je malo riskantno planirati srečanje zunaj 22.10., še posebej si ne želim, da bi se Daša plazila po mrzli in vlažni travi. Drugače pa je povsod na tleh, zunaj na dvorišču, na cesti ko greva na sprehod, na terasah, ko sediva na kavicah, roke vedno tišči v usta, pa ji zaenkrat še nič ni bilo. Jaz še kake igralnice ne poznam, bom pa šla v torek še enkrat v lumparijo vprašat, če imajo v nedeljo odprto.

Bom poskusila še malo kasneje dat slikice not, ampak prej me spet čaka likanje.

Lp!




TVN -> RE: septembrke 2005 (1.10.2006 20:46:38)

Tery, samo da ste vsi o.k. in da se Nik ni preveč ustrašil.

Sicer pa samo kratka replika na KMA in ostale, ki imate pomisleke proti gostilnam. Mi redno hodimo ven, v gostilne, restavracije, pizzerije, slaščičarne, kavarne, in sploh vse mogoče zadeve, kjer se zbirajo ljudje, da se prehranjujejo ali pač kar tako. Nika ne hodi, ampak se plazi in je torej vedno na tleh. Enako kot teta beta, tudi mi veselo grizljamo ročice in zaenkrat vse o.k. Sicer pa tudi vedno v avtu vozim eno staro spalko in deko, ki jo - če je prostor primeren - vržem na tla, da je bolj toplo. Moje mnenje je, da če bomo preveč komplicirali, se bomo težko zedinili - tako glede datuma kot glede lokacije (in še česa). Prav tako se mi zdi riskantno, da bi srečanje planirali nekje zunaj, ker je že zdaj precej hladno, ko se skrije sonce. Niti slučajno ni kake možnosti za plazenje....

Tudi glede kajenja ne kompliciram. Grem pač v nekadilski sektor in to je to. Če je slučajno (se mi je zgodilo samo enkrat) zakajeno, potem grem ven ali pa opozorim natakarja, da se v tem prostoru ne kadi in da naj goste pač opozori na to (tistikrat so namreč kadili pri sosednji mizi, ker je bilo pri kadilcih vse zasedeno). Lepo smo se zmenili in basta. Pa naj povem, da nisem nikoli kadila (tisto poskušanje v dijaških letih ne štejem) in da mi cigaretni dim smrdi.

Pa brez zamere, prosim.

Sicer pa smo danes praznovali Nikin rojstni dan (v gostilni [sm=smiley2.gif]). Kako fino smo se imeli, bo vidno na slikah, ko jih bom uspela dati v album. Bili smo v nekadilski sobi, po tleh smo imeli spalko in otroci so veselo plezali po njej (še raje pa izven nje po ploščicah). Absolutna bomba pa je bila torta iz Kraljevega mignona. Pety, povsem prav si imela, torte so božanske. Pa še tako lepo pikapoko so nam naredili, praktično povsem identično kot Nikina priljubljena igračka na koleščkih. Njami! Toplo priporočam.

Se čujemo! Nočko!




ninocka -> RE: septembrke 2005 (1.10.2006 20:47:31)

Dober vecer,

Najprej (najbolj aktualno, seveda) majcke: a je to cel seznam, al kera manjka? Ker sem dala delat osnutek, pa da ne bo od kere ime falilo!!!

18.08. EVAN MAX
07.09. NINA 
13.09. NIKA 
15.09. ANŽE

16.09. EVA 
18.09. LUKA 
21.09. KATARINA 
21.09. BENJAMIN 
23.09. DAŠA 
26.09. VID
26.09. NIK 
29.09. ALINA 
30.09. LUKA
04.10 MARK 

Za lazje predstavljanje velikosti majck - jst sem tisto majcko (st. 86) primerjala z eno od H&Ma in je to njihova velikost 80. Tko da ce kera zeli se popravit velikost. Sej se nobena nima 92 H&M? Mi mamo njihove se 74 al pa 68.


Tery, groza!!! Pa kaj je z vami zenske moje, kr vse se neki zaletavate [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]. Mene kr pr srcu stisne, vsakic, ko kere to napise. Vazno, da je vse OK.
Mi smo bli uceri tud v zivalskem vrtu (mogoce bi se celo srecele), z Evanovim (pol)bratrancem, ki je od njega starejsi 9 mesecev. Smo se meli ful dobro, Zivali so nas zanimale bolj tko (razen zirafe in enih zvali podobnih bobrom, pa pticev seveda), z bratrancem sta se pa ful lepo igrala. Edino pol ko smo lsi domov, je tamal probrnu vozicek z Evanom vred (kriv je bil moj, ker ga je postavu na klanc), pa ni blo nc hudga. Evi se je bolj ustrasu, tamal pa tud, sam smo hitr pozabili.
Dons smo sli pa na igrisce v tivoli in pol se mal okrog po tivoliju in pol po stari LJ in v Macka na kavico. S kolegico sva vmes skocile se v stacuno, da sem kupila Evanu jogurt, moska sta sla pa vnaprej. In ko prideva medve v kafic, drzi Evan v ustih liziko in jo ful po ustih vlaci (se zaprto, prnesla mu jo je pa kelnarca). Pol sem mu jo pa odvila in jo je ful lizu in je sploh ni hotu iz rok dat. Se zaspal je potem v avtu z njo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Katja, dobre fotke. Sem mogla prav pogledat, ce je to res Beni. Se mi zdi, da se je mal spremenu?

Nika, jst pojma nimam, koliko bi blo primerno. Nikol nisem hodila v cerkev in nimam opravljenih nobenih zakramentov (al kako se temu rece, 2ursae, ne me kregat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]). Ful sem v pomoc, a ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Tazana, jst sem kadila on - off v srednji soli, pol sem pa nehala, ker itak nisem bla neka strasna kadilka, sem bolj zarad imiđa furala kajenje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Sem pa strasni pasivni kadilec [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], ker moj kadi, moja sestra kadi, svakinja,....v glavnem vecina ljudi, s katerimi se druzim.

Jst mam pa se eno prosnjo za vse: ce mi lahko na mail posljete slikce z nasih  srecanj (skupinske in tiste k je Evi gor)? PLS, PLS!!!!!! Cist vsakic vam pozabim napisat. Hvala. Mail pa sporocim na ZS!


Uzivite, ne morem verjet, da je ze oktober [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




pety78 -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 9:19:08)

Pozdravljene!

Najprej seveda iskrene čestitke Lukecu za 1. rojstni dan. [sm=rozica.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pujs.gif][sm=rozica.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pujs.gif][sm=rozica.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pujs.gif][sm=rozica.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pujs.gif][sm=torta.gif][sm=torta.gif][sm=torta.gif]

Se opravičujem za zamudo, vendar od petka nisem spremljala foruma, saj sem vsak dan v celjski bolnici pri dedku do cca 20. ure. Potem mi pa marsikaj uide. Za majčke ne sledim čist točno. Recimo da bi mi imeli tudi modro, številka pa naj bo 86.  Glede termina našega srečanja v Celju mi pa seveda vse odgovarja, razen če se pri dedku ne bo kaj poslabšalo. Potem bom pa morala žal odpovedati.

Lepo se imejte. Bom pa zvečer malo prebrala, da vidim, kaj se dogaja z vami in vašimi malčki.






Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.10.2006 9:19:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Pia67 -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 15:04:18)

Živjo!

Vikend je bil pester, z Nino in mojima staršema smo bili v soboto na Češki koči (hvala Kinokija za idejo[sm=bravo.gif]), v nedeljo pa so se hribi kopali v oblakih in sva se z Gagijem, ki je bil prostovoljec, podala raje v plezališče. Prvič sva bila skupaj brez malčice in sva se imela enkratno. Nobenega nategovanja okoli kake zadeve, krega itd. Ves čas sva se zafrkavala in smejala. Ampak Nino sva vseeno pogrešala in ko sva končala, sva šibala domov in imela kar malo slabo vest. [sm=smiley13.gif]

Zakaj modra barva majčke?: modra se Nini zelo poda, tlačenje v roza stvari, ker je otrok punčka, mi je mimo, vse stvari, ki so rožnate, so podarjene. Sem imela omenjene težave v vrtcu (zdaj ni več pripomb, kako lepo smo napravljeni, povedala sem, da drugih oblačil nimamo, ko pa bo prerasla, bom kupila trenirke temnih barv in SNB majčke, to slednje je hec[sm=smiley1.gif]), pa so se navadili, če je Niča mokra(rosa) in od mivke, jo pač preoblečejo. da bi pa šparala obleke? Za koga in zakaj? Tudi ne hodimo po kakih tagmašnih zadevah[sm=zmeden.gif]
Sicer pa, še vedno lahko zamenjate barve, zakaj ne bi bili fantki za spremembo v rožnatem? hecam se, pač modra mi je bolj všeč, Nina pa še ne odloča kaj bi hotela, pa tudi kaj dosti se ne bom preseravala glede teh stvari. No, to že paše med vzgojo.

Kajenje: kadim le občasno, če sem na smrt urujena in ni časa za kako papanje v hribih. Mal poživi, ko si zmatran in s kakim kofeinom požene organizem, da tiktaka naprej do doline. Torej je v ruzaku zaloga cigaretk, ki pa v dolini nikoli niso prižgane, ker jih ne pogrešam.

No ker je toliko polemik o placu kje bi lahko bili sem v iskalnik dala kombinacijo: celje+otroci+igrala in BINGO: - gostilna Francl v Zagradu. Zunanja igrala, dva otroška stolčka, igralnica in previjalnica, odlična kosila, domača hrana
Torej tisti, ki obvladate gostišča ali pa ste domačini ali pa ste se že kdaj znašli v omenjenem gostišču, prosim komentar. Mislim pa, da nas ne bo pobralo, če se zapeljemo še do Zagrada.
Zadetek je jasno iz našega ljubega RR: http://www.ringaraja.net/forum/printable.asp?m=635470

Še link od Franclna: http://www.odgostilnedogostilne.si/podrobnosti.php?x=758#delovni_cas


Se beremo,

Damjana





KiSsMyAsS -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 18:11:40)

Pia67 jst nimam vozniske in me tut noben ne more pelat, je to kr dalec vn iz Celja.




teta beta -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 19:57:43)

Zagrad in konkretno gostilna Francl je cca 2-3 km ven iz centra Celja. Jaz že nekaj let nisem bila tam, takrat pa se res nisem am jemala za otroška igrišča in igralnice. Imajo zelo dobro hrano in je zato tudi cenovno v malo višjem rangu. Nedeljska kosila so okrog 2.200 SIT. Pic seveda nimajo, to je gostilna z domačo hrano.

Na linku, ki ga je dala Pia, je omenjena tudi pizzeria, ki sem jo hotela jaz predlagat, namreč Verdi Verdi. To je v Grižah, 3 km iz Žalca, ki je 10 km od Celja, skupaj cca 13 km iz Celja proti Ljubljani. Pice so svetovne, igralnica je priključena nekadilskemu delu, vendar pa mislim, da bo za (na pamet rečeno) 10 otrok + igrače malo tesna. Če bova imela čas, lahko greva jutri pogledat, ker greva ravno v tiste konce. K Franclnu mogoče tudi.

Nekaj vprašanj, ki jih hočem že ful dolgo zastavit, pa nimam časa.
Kaj se igrate z otroci? Kako se ukvarjate z njimi?
Kako je z vašim spanjem čez dan? Daša spi enkrat po cca 1 uro, izjemoma dvakrat po manj časa, pa je včasih tako utrujena, da še komaj gleda, ampak zaspi pa ne. Jaz že ne vem več, kako jo naj 10 ur na dan animiram.
Kako zaspijo zvečer? Če Daša ne zaspi po večernem dojenju, je pokonci še ziher uro ali več, pa čeprav je bila prej koma zaspana. In nikakor da zaspi.

Ne vem več, kaj sem še hotela vprašat, je pa še bilo nekaj. Se bom mogoče kasneje spomnila. Zdaj grem pa končno vaše slikice pogledat in če mi bo uspelo, bom dala not še svoje.




TVN -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 20:26:00)

Čisto na kratko. Madrid sem odpovedala (gre nekdo drug namesto mene), tako da lahko tudi tisti zadnji oktobrski vikend, če se mogoče izkaže za bolj primernega. Sporočite, če ostanemo pri 22.10. ali prestavimo na 28.10. oz. 29.10.

Za majčke ostajam pri 92, ker nosimo kar nekaj stvari od H&M št. 92. Hja, kaj naj rečem, naša Nika je res velika punca. Vsak, ki jo vidi, ne more verjeti, da ima šele eno leto.

Spanje je pri nas kar o.k. Običajno zaspi prvič okoli 12. 30 in spi kako urico. Popoldan pa zaspi okoli 17.30, znova slabo urico. Nočno spanje je na vrsti med 21. in 21.30, popije mleko in zaspi - včasih brez posebnih problemov, večinoma pa z mnogo premetavanja, jokcanja, dvigovanja.... Ponoči še vedno ne prespi noči oz. je ne prespim jaz, ki me prebuja njen nemiren spanec, divjanje po posteljici in jokec (vse to dela v spanju). Malo jo pobožam, popravim lego v posteljici, včasih dam dudo in spi naprej.
Dnevno spanje je tako pri nas še najmanj problematično, se pa malce bojim, kako bo, ko se začne slabo vreme. Zaspi namreč izključno v vozičku zunaj. Dopoldan z babi (jaz sem že v službi), popoldan pa z nama, ko gremo na sprehod.
Glede animacije in igranja imamo pri nas bolj ali manj ustaljen ritem. Zjutraj vstane okoli 8.30, do zajtrka (okoli 10. ure) se malo igra v njeni spodnji igralnici, po zajtrku gre z babi na sprehod in pri tem zaspi. Ko se zbudi, se gre malce igrat v zgornjo igralnico (Airex blazina in kuuuup igrač), babi in dedi pripravita kosilo in okoli 14. ure popapajo. Po kosilu sledi malo igranja, potem pa gresta z babi spet ven in okoli 16.30 naju pričakata. Midva pojeva kosilo (medtem se z babi igra zgoraj), potem pa gremo mi trije na sprehod, medtem zaspi. Okoli 19. ure je večerja, po večerji se gremo skupaj igrat v zgornjo igralnico do odhoda v posteljo.





doroteja23 -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 22:19:49)

Da samo na hitro javim. HVALA VSEM ZA ČESTITKE IN LEPE ŽELJE, TER VSE POLJUBČKE.

V glavnem rojstni dan in krst je uspel[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Blo je full lepo in bla je full pridna[sm=smiley32.gif]. Krščena pa je Alina- Ana. Ja Ana pa zato, ker v kolendarju ni Aline in nima nekega specifičnega zavetnika.

Podrobnosti drugič.

Vprašanja pa se spomnim samo, da je ena vprašala glede kajenja. Kadila nisem nikoli, no včasih v srednji šoli, ampak mi nikoli ni pasalo.
Majčke: mi imamo 68 ali 74 od H&M. Tak da bi to majčko imela 80 in to roza. Če pa ni roza pa tud lahko modro. Mi nosimo vse.

No to bi blo zaenkrat vse.

Pa-pa




kati* -> RE: septembrke 2005 (2.10.2006 22:59:28)

HVALA VSEM ZA PRISRČNE IN ENKRATNE ČESTITKE [sm=smiley1.gif]

vrtec - tery mi se trudimo da je Luka tam od 8.30 in do 16ih. Zato kar trije usklajujemo urnike, ker imamo vsi več kot 8-urne delovnike in če upoštevam še vožnjo - ni varjante, da pridem po otroka v 9 urah. Enkrat sem prišla ob 17ih in je bil bogi revček že 1/2 ure sam v vrtcu z vgojiteljico.

samostojno hranjenje mislim, da sem še teden dni nazaj pisala o samostojnem hranjenju, ki pri nas nikamor ne napreduje oz. sploh nismo se več s tem ukvarjali. No, od petka dalje naš otrok JE SAM - jaz mu moram dat na žlico, pol pa nadaljuje sam in to popolnoma lepo in brez nepotrebne packarije. Rečem lahko le - bravo za vrtec [sm=bravo.gif]. Ker doma se sigurno ni naučil tako hitro.

srečanje sicer ne vem točno zakaj ni dober datum 22.10. (očitno sem kaj zgrešila), a mi 28.10. ne moremo. Gremo na krajši dopust (jesenske počintice [sm=smiley1.gif]). Lahko pa 21.10. majčka:št 90 in modro barvo kAR SE LOKACIJE TIČE PA SEM PREPRIČANA, DA TAKOJ KO SE BOMO POJAVILE KJE Z VSEMI OTROCI SE BODO VSI RAZBEŽALI IN BOMO IMELE GOSTILNO ALI PA VSAJ SOBO ZASE. Ups. črke Ste morda pomislile na kak kmečki turizem?
Ponavadi je tako lahko zelo lepo, prijetno in bolj domače - pa tudi običajne gneče ni.

danes smo imeli cepljenje - 1 mesec po začetku vrtca in ni noben nič vprašal [sm=zmeden.gif]. Pa nič jokal, ko je dobil injekcijo [sm=bravo.gif]. Sicer pa je naš korenjak težak 10250 (v treh mesecih je shujšal za 1/2 kg!) in zrasel za 5 cm in zdaj meri 76 cm.








Kinokija -> RE: septembrke 2005 (3.10.2006 7:26:31)

A je obvezno , da bi imeli srečanje v CE? Zakaj ne ostanete pri Koloseju LJ kjer imajo očitno edini dovolj veliko igralnico?

Pia, a je bla koča odprta?

Če se ne bomo doible kdaj drugič oz. kje drugje kot CE, jaz majčke ne rabim, ker ne bom mogla pridit do CE, sja veste, sem še brez avta zarad nesreče.

Drgač pa rdečo 84.

grem hitr delat nazaj, čauu




2ursae -> RE: septembrke 2005 (3.10.2006 11:07:47)

ojoj, tery, a nesrečo ste imeli? No, sam da je Nik ok in da vama ni hujšega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Kako pa zdaj, ko imaš opornico, a lahko brez težav rihtaš Nika? Najbrž je kar precej nerodno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]...

teta beta, sama sem hotela postavit praktično ista vprašanja. Včeraj nama je bilo s tamalim totalno dolgcajt. Bila sva cel ljubi dan doma (z izjemo sprehoda) in ga niso zanimale ne igrače, ne kakšne igrice .. nič od nič, sam naokol je taval in ni vedel, kam bi se dal, kaj bi rad ... ful sovražim take dneve [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image].
Sicer se pa mal igrava z igraćkami (liki različnih oblik v ustrezne luknjice - mu že kar gre [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], lončki, igraćke, ki svirajo, on pa pleše, knjigice ...), se loviva po vseh štirih, igrava kuku-nini... Čeprav se mi zdi, da se ful hitro naveliča ene igrače [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Čim vidi, da mu ne gre, jo kar stran vrže. Saj vem, da se taki malčki niso sposobni za dalj časa skoncentrirat, ampak mal potrpljenja bi bilo pa lepo videti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ... kako je pa pri vas ostalih s tem? Pol se pa rad plazi po stopnicah gor in dol, odpira vrata (ga držim v naročju, on pa pritiska na kljuko in odpira pa zapira), prižiga lučke, stika vsepovsod, odpira tube, kreme ... če mu ne gre, jo pa meni pomoli in zacvili, češ, dej tole mi odpri [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Sem pa mal tud gledala igrice, ki jih priporočajo v knjigi "Miselni razvoj dojenčka in malčka", sam so not same take mirne - zibanje, petje, prebiranje knjigic ... mojmu pa glih ni, da bi pri miru sedel in me poslušal, kako pojem - pa ne pojem tako slabo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
Jaz mislim, da se kar ukvarjam z njim, ko zvečer pomislim, kaj sem delala čez dan ugotovim, da sem ga sam dvigovala in za njim lezla, pa mu servisirala njegove expedicije z odpiranjem tega in onega...

Podnevi spi še kar 2x - ob 10h in ob 15h, obakrat po kakšno urco do urco pa pol. So pa eveda tudi odstopanja, glede na to, kdaj se zjutraj zbusdi. Zaspi pa včasih kar težko in za vso proceduro porabim včasih tudi po več kot 20 minut. Njaprej ga zazibljem in mu zapojem eno pesmico, pol ga dam pa v posteljico, kjer včasih hitro zaspi, včasih se pa premetava in ga moram še enkrat ponosit, da se mal umiri.

Zvečer pa ga uspavam z dojenjem in petjem, pol pa ga dam v posteljico. Moram rečt, da je zadnje čase kar problematičen in se še kakšno uro ne pusti ...

Mi smo bili pa v nedeljo v ZOOju. Mah, ni bilo ne-vem-kaj, ker tamali še ni glih vedel, da so te živalce nekaj posebnega - všeč mu je bil morski lev oz. po mojm bolj njegov bazen [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] in pa šimpanzki, sploh tamali, k so tko noreli okoli.

Kinokija, Celje smo izbrale zato, da se lahko na sredi poti srečamo Ljubljančanke in Mariborčanke. Majčke so pa na izbiro roza, modra, bela. Rdeče žal ni.

spisek majičk. Pa PROSIM, če sem ktero pozabila ali pa če se bo še katera dodala, naj napiše tko, da bo bodlo v oči [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Daša, 80, roza 
Alina 80, roza
Evan 86, modra
Anze 86, modra
Nik 86, modra

Nina 86, modra
LuKa 86, modra
katarina 86, modra
BENJAMIN - 86 modra 

Vid, 86, modra
Nika, 92, roza

luka, 92, modra
 
 




2ursae -> RE: septembrke 2005 (3.10.2006 11:28:42)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], vem, da je poleg Kinokije še ena rekla, da je dala nove slikce v album, pa ne vem, ktera je bila in ne najdem ... plis, naj se grešnica javi, ker si res želim pogledat kakšne nove fotke.
Dejmo tud take objave obarvat, a prou? Ker se velikokrat zgodi, da takrat nimam cajta pogledat, pol mi pa uide ...
 
pri nas piha k sneta skira .... nč ne bo s sprehodom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Pia67 -> RE: septembrke 2005 (3.10.2006 12:01:54)

Živjo!

teta beta, ej, oprosti, ker sem ti naložila dodatno delo. Upam, da ti bo to v rezvedrilo, mislim čekiranje placov. Madona kaj vse povleče za sabo ena taka lepa ideja, da se dobimo skupaj. Če bi bilo na dolenjskem, ne bi bilo blema, ker je kar nekaj zadev, ki ustrezajo kriterijem (no, je bolj privat narave[sm=smiley8.gif]), ampak za vse bi bilo to precej, precej dlje.

KMA, se opravičujem[sm=smiley9.gif], prevoz oz. pešačenje(2, 3 km je zame...) jemljem kakor nekaj samoumevnega. Če bi bilo lepo vreme, še ne rečem. In če bi bila na moji poti, bi te prišla z veseljem iskat in te odpeljala na zborno mesto. Ker pa si napisala, da si iz Pikinega mesta, to je zame Velenje, nisem niti pomislila, da imaš tovrstno težavo.

Kinokija, če bom šla (žal me ob vseh mašah, ki so zapisane zaradi tega veselega dogodka, počasi mineva, pa brez zamere, ne morem iz svoje kože[sm=smiley2.gif]), te poberem spotoma (bom naredila mal več kilometrov in šla kar po avtocesti okol in se ne bom j... skozi dolenjske ride.[sm=smiley1.gif] In mimogrede vaju (plac pa je še za enega[sm=smiley1.gif]) poberem u Dom-žala-ma.[sm=smiley2.gif] Če seveda hočeš. Aja, koča je bila jasno odprta, saj je bila sobota. Folka pa ful.

Igračke in igre: Nini sem ravno včeraj naredila hišico iz kartonaste škatle, rada se igra kuhanje, polaganje dojenčka spat in puljenje njegove dude iz ust (odkar je v vrtcu ima blazno rada dude, če je ni, je tudi zamašek od flokijev dober), risanje, plazenje in hoja po stopnicah, kocke duplo, pometanje, natikanje čevljev in oblačenje mene, ples pred starim ogledalom, da se gleda... Zunaj je zakon peskovnik, pobiranje kostanjev, želodkov, jabolk, vožnja s tricikelnom, igrala na igrišču in opazovanje otrok, ljudi itd.

Spanje: carsko[sm=bravo.gif], samo pobožno molim, da bo tako naprej. Od povprečno 19.30 do 7.00, 8.00. In podnevi od 13.30 do 16. ure. Bolj ali manj enako vsak dan. Zvečer je tako crknjena, da jo položim v posteljico, mal si zapoje, stisne ovco, mal pogleda glazbeno skrinjico, ki igra in meče sence na strop in koma. Je pa res, da jo dobesedno zgonim, saj je v povrečju 4 ure zunaj (skupaj z uro in pol igranja na igrišču vrtca). Ne vem kako bo, ko bo slabše vreme[sm=zmeden.gif]. Najbrž bova šli z marelo in nahrbtnikom okoli.

Damjana




2ursae -> RE: septembrke 2005 (3.10.2006 21:26:08)

ja, če pa Nika lahko pride 28.10., a čmo pol za takrat rečt? Lepo pride na soboto in problemi s placom izginejo ... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




2ursae -> RE: septembrke 2005 (3.10.2006 22:30:50)

Kinokija, luškane slikice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Nisem vedela, da tud Eva že hodi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ... mi je mal ušlo iz glave [sm=smiley9.gif].

Nočko,
lepo ninajte




Stran: <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>