Plenični izpuščaj pri novorojenčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tincci -> Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 18:39:14)

Kaj pomaga, vsak dan ima več pikic? Plenice Pampers mamo. Skratka, suha ritka, pogosto previjanje, hladilno mazilo iz lekarne, bepanthen ... katero mazilo najbolj pomaga? Ali je bolje nič mazat, da ne zaprem por še bolj?




rozi81 -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 18:44:27)

Poskusi s praško pasto.

Lp S




nana 27 -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 18:52:12)

zamenjaj pleničke. Mi smo prišli iz porodnišnice in smo bili na DM-ovih pleničkah. Zgleda smo ravno nove dobili, ki so slabše kvalitete in dobili smo pikice. Potem sem zamenjala za pamperske in v teh ni bilo pikic. Stanje se je izboljšalo v enem dnevu. Prej sem pa počela vse tisto, kar omenjaš ti in obupovala nad pikasto ritko.  




tincci -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 18:57:42)

Dobim v lekarni?




rozi81 -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 19:11:35)

Ja praško pasto dobiš v lekarni. Drugače ti pa še priporočam da za ritko kupiš kremo od Bebivala. To dela galenski laboratorij v Mb in baje se dobi v centru Murgle v privat lekarni. Men ga je zmankal in ga morm jit iskat je pa super. Je pa zelo podoben praški pasti samo da je hladilno mazilo s cinkom prav tako kot praška pasta. V Mb pa sigurno dobiš to kremo.




nana 27 -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 19:16:16)

Bebival je super! Tudi mi ga imamo, in sicer mazilo za ritko in hladilno mazilo! Na drugem forumu so priporočili za plenični izpuščaj kremico Menalind derm, ki jo ravno tako dobiš v lekarni. Je brez parfumov oz. posebnega vonja. Vsebuje pa olje svetlina in čebelji vosek. Koži zagotavlja primerno vlažnost in jo obnavlja. Mi smo jo kupili že pred porodom in moram rečt, da je super.




Antigona -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 20:25:12)

Ko smo prišli iz porodnišnice smo imeli pleničke Fixies new born in je blo kul. Ko jih je zmanjkalo smo prešaltali na Pamperske. Takoj je dobil vneto ritko in smo se je znebili šele ko smo šli nazaj na Fixies....




Grascakinja -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 20:56:42)

  • čim več jo pusti nagico, da si zrači kožo
  • ali pa ritko suši s fenom
  • zamenjaj plenice
  • čim pogosteje previjaj, da bo čim manj v mokri plenici
  • nivea wundschutzcreme ali pa praška pasta znajo pomagat
  • umivaj pri previjanju s toplo vodo in vato pri vsakem previjanju, ne uporabljaj robčkov




tincci -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 21:05:17)

Sem razmišljala o Fixies ali pa zelenih Huggies, ja. A Fixies se kupi v DM ali v Mullerju?




sabini -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (17.11.2005 21:35:56)

Mojmu se je to samo enkrat full nardil k sem neki probavala šparove plenice pa so full šit, je dobil izpuščaje . Veš kaj je pomagalo NIČ MAZAT SAMO UMIT POSUŠIT DO SUHEGA IN TO JE TO. pO RAZNIH KREMAH JE BLO ŠE HUJE.




KODA -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (18.11.2005 0:19:22)

Jaz sem tamlajšega domov iz porodnišnice prinesla z vneto ritko.Praška pasta je res pomagala.




Antigona -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (18.11.2005 8:14:37)

Fixies se da kupit v Müllerju in Baby Centru. Trenutno je v BC ceneje če vzameš dva enaka paketa pride en 1799 sit, se mi zdi približno sicer je pa cena v BC 2390 sit.
Pa še to. Vijolične so dosti boljše od plavih, cena za paket je ista, jih je pa žal manj v paketu...

Lp




hubi -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (18.11.2005 16:09:32)

Pri nas je najbolj pomagala praška pasta, nekaj dni je bilo treba mazati. Drugače se mi pa najbolj obnese hladilna krema Bubchen. Odkar jo uporabljam, ni o izpuščajih ne duha ne sluha.




tincci -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (18.11.2005 16:31:29)

V čem pa je fora hladilnega mazila (Galenski laboratorij) potem? A rito s tem namažem, izpuščaje pa z drugo kremo?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




nana 27 -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (18.11.2005 17:04:15)

evo iz navodil.. mazilo za nego otroka (za ritko): Mazilo ščiti zdravo otroško kožo pred vplivom urina, njegovih razpadnih produktov in znoja ter ugodno učinkuje na pordelo kožo. Preprečuje nastanek pleničnih izpuščajev.  Mazilo za ritko izgleda tako kot tisto iz lekarne in tudi vonj se mi zdi enak. hladilna krema: vsebuje izvlečke kamilice, ki kožo pomirja in neguje. Mandljevo olje, lanolin in glicerol kožo prehranjujejo, varujejo pred škodljivimi vplivi okolja in preprečujejo njeno izsušitev. preberi si več.. http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=epp_bebival&SID=7ed6b0606aec148f61a875239aa6f4ea




tincci -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (19.11.2005 15:51:01)

Ok, se pravi, da zdaj vse namažem s praško pasto, tudi ritko, ali moram tam z hladilnim mazilom?




hubi -> RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku (19.11.2005 16:19:32)

Tam, kjer so izpuščaji, mažeš s pasto, drugje pa s hladilnim mazilom (v gubicah...). Po 3¨do 4 dneh naj bi izginili.




Stran: [1]