Do kdaj vsi zobki? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


M i s h k a -> Do kdaj vsi zobki? (13.3.2006 21:45:26)

...do kdaj so vašim malčkom zrasli vsi zobki? Kdaj ste lahko nehale pasirati (sekljati) hrano? Hvala in lep večer.





Lunca1 -> RE: Do kdaj vsi zobki? (14.3.2006 4:53:23)

Pina jih ima pri 15. mesecih 10, hrano pa v glavnem drobno režem, včasih pa tudi še pasiram.




puncica -> RE: Do kdaj vsi zobki? (14.3.2006 7:32:59)

Pri 21. mescih jih imamo 10-11 ne vem točno. Ful dolgo do enga 16-18 mesca je imela samo 4, tako da so ji na koncu že dlesni tako otrdele da je lahko z njimi grizla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] in do takrat smo ji mogl vse na koščke rezat pa pasirat bol na grobo, ker je drugač kr ven pluvala, pa žvečla do onemoglosti, ko ni mogla grizt. No zdaj pa je že bolje, res da imamo šele dva kočnika (4-ke) a je res bolje.






al1* -> RE: Do kdaj vsi zobki? (14.3.2006 8:46:52)

Zadnje zrastejopetke, ki imajo čas do tretjega leta. Moja otroka sta petke dobila malo po drugem letu. Hrano sem pasirala mogoče do enega leta, potem pa so normalno grizli.




KIRA -> RE: Do kdaj vsi zobki? (14.3.2006 10:18:47)

pri nas do 12 mesecev  ni blo dosti zobkov, enih 4. pol pa v rekordnem času - eden za drugim... sedaj jih že en lep cajt ima 12, pa še se en kaže - če dobro vidim, ker nerada kaže zobe....




beti 1 -> RE: Do kdaj vsi zobki? (14.3.2006 13:57:57)

Zelo enostavno iz zelo okvirno pravilo v stomatologiji je, da naj bi imeli dojenčki in malčki zobkov: kolikor so stari v mesecih -6. Se pravi pri sedmih mesecih enega, pri 26 mesecih pa vse, ampak so odstopanja lahko zelo velika. 
Moj starejši bo zdaj star 27 mesecev, pa ima le 16 zob. Jaz sem mu kar hitro pričela dajat na drobne koščke razrezano hrano namesto pasirane in je bil s tem zadovoljen. Nekateri otročki so bolj leni za žvečit in želijo imeti dalj časa pasirano, drugim je žvečenje v užitek in jim pač ni treba pasirat. Jaz sem pazila fantka, ki pri 14 mesecih ni imel niti enega zoba, pa je vso hrano pojedel nepasirano.

lp
beti1




M i s h k a -> RE: Do kdaj vsi zobki? (14.3.2006 22:44:35)

punce...hvala za odgovore...naša pikica je tako "občutljiva", da kakor hitro je kak košček malo večji že prileti nazaj, hitreje kot je šel noter [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ...no pa bo že šlo.Lep  dan...Mishka




Stran: [1]