cerebralna paraliza (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci s posebnimi potrebami



Sporočilo


jajo -> cerebralna paraliza (21.3.2006 16:22:05)

Želela bi z nekom govoriti kateri otrok ima abnormno nevrološko simptomatiko zvišan mišični tonus spodnjih okončin. V razvojni so mi dejali da če se to ne bo moglo odpraviti s fizioterapijo je možna cerebralna. Začele bomo hoditi k dr.Travnik na KC. Sem čisto šokirana in panična.




ANDREJA 75 -> RE: cerebralna paraliza (21.3.2006 18:53:35)

HAJ najprej te prosim ,da malo več napišeš kaj sploh je z otrokom ,da morata hodit na terapijo ali že ima potrjeno diagnozo cerebralna paraliza - napiši kaj več pa ti potem lahko kaj svetujem glede  tega
POZDRAVČEK




Anonimen -> RE: cerebralna paraliza (21.3.2006 19:35:20)

Moj ima zvišan tonus spodnjih in zgornjih okončin pa še levo stran slabšo.ima pa tudi cp.




jajo -> RE: cerebralna paraliza (21.3.2006 20:35:56)

Nimam diagnoze,drugače je z deklico 2,5 meseca staro v redu le v rokah in nogah ima sunkovite gibe, iztege nog.




ANDREJA 75 -> RE: cerebralna paraliza (21.3.2006 20:58:24)

Ali si bila že pri nevrologu




jajo -> RE: cerebralna paraliza (22.3.2006 8:25:56)

Bila sem samo v razvojni ambulanti. Sedaj pa čakam da grem k nevrofizioterapevtki v klinični center. (prvič)




Barči78 -> RE: cerebralna paraliza (22.3.2006 15:47:39)

Neja je imela ob rojstvu krvavitve v zadnjo možgansko kotanjo. Že takoj so naju napotili v razvojno ambulanto in od tretjega meseca dalje redno 1x tedensko hodiva na fizioterapijo. Tudi ona je imela kar precej povišan mišični tonus v zgornjeim in spodnjem delu telesa, pa nizek tonus v trebuščku. Tako, da tudi niso vedeli povedat, obstajala je možnost cerebralne paralize.
Z redno vadbo doma in obiskih pri ft-tki, se je Neji stanje močno izboljšalo in razmeroma hitro. Pa je baje zelo slabo kazalo na začetku. Tako, da ne obupat, pridno delajta doma, tako kot vama bo pokazala fizioterapevtka, ogromno lahko nadoknadita ali pa zamudita prav v prvem letu otrokovega razvoja.




mojamura -> RE: cerebralna paraliza (19.4.2006 11:25:34)

moj partner in jaz sva oba cerebralca. lahko me kontaktiraš tudi privat, mogoče pa bom ti s kakšnim podatko pomagala




Stran: [1]