Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Anonimen -> Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 19:02:41)

....oz. koliko časa je lahko pripravljeno še ne uporabljeno adaptirano mleko na sobni temperaturi.




Mojca P. -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 19:29:50)

24 ur ga lahko imas v hladilniku ali na sobni temp.- isto velja za materino mleko...so nam rekli v porodnisnici (kjer imajo dodatek tudi vnaprej pripravljen  za tekoci dan).
na tvojem mestu bi ga vseeno raje imela v hladilniku in ga pogrela v vroci kopeli ali mikrovalovki... se mi zdi, da bi se v stanovanju v 24 urah ze lahko skisalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]??




Udb -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 19:31:44)

Hmmm, po moje ni fajn na sobni temperaturi. Če že, potem bi ga jaz dala v hldilnik - do 24h.
drugače je pa bolje sproti pripravljati.




Marogica -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 19:38:40)

Ne vem, kako dolgo, ker ga nisem nikoli puščala na sobni temperaturi, temveč v hladilniku, kar pa se je zgodilko 2-3x. Drugače sem hrano/mleko vedno pripravljala sproti




deily -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 19:42:34)

 
Adaptirano mleko se ne sme segrevati to piše na embalaži. Kar ostane raje zavrzi.

Materino mleko pa lahko hraniš 24 ur v hladilniku, na sobni temperaturi pa le nekaj ur.






petja -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 20:01:43)

Kolikor jaz vem, je adaptirano mleko lahko 1h na sobni temperaturi (od takrat, ko ga pripraviš) ... potem pa stran z njim.




benika -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 22:17:02)

V navodilih piše (vsaj na Aptamilu),da mleko, ki ga ne porabiš, hrani v hladilniku.




mamči -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 23:17:42)

Jaz sem ga maximalno pol ure šparala, pol pa izlila proč. Ziher je ziher. Mleko je lahko leglo bakterij, sploh če ni vse tipi-topi sterilizirano ali vsaj orng oprano, tako da je bolje sproti pripravljat.




KODA -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (24.3.2006 23:47:42)

Jaz narejenega mleka nisem nikoli šparala.Kar ni pojedel sem zlila stran.Če se je nato pokazala še potreba po hrani,sem naredila novo sveže mleko.
Obedva sta imela občutljive želodčke.




copka77 -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (25.3.2006 10:17:17)

do 3 ure na sobni temperaturi, do 24 ur v hladilniku, 3 mesece v zamrzovalniku.




anajmad -> RE: Ali lahko mleko stoji na sobni T - POMOČ (26.3.2006 20:04:27)

Materino mleko:3 ure na sobni,48 ur v hladilniku,potem ga pa lahko daš zmrzniti (ti povem iz prve roke,ker sem prakticirala 3 mesece). Adaptirano mleko pa 1 uro na sobno,24 ur pa v hladilniku.
en lp[sm=morje.gif]D.




Stran: [1]