Zelisca na balkonu?? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


Mojca P. -> Zelisca na balkonu?? (3.4.2006 16:00:24)

Letos bi na balkon dala v loncke razlicna zelisca (zajbelj, bazilika, drobnjak, sivka, timijan...). Dopoldan imoamo tu direktno sonce, cez dan pa je balkon v senci. Kaj priporocate, kje kupiti in kako skrbeti za zelisca?? Bi na balkonu sploh  uspevala?
Kaj predlagate??..Vase izkusnje??




morskadeklica -> RE: Zelisca na balkonu?? (3.4.2006 16:19:43)

Jaz že nekaj let vsako leto gojim peteršilj, pa mi vedno uspe, je full lep. Ostalih zelišč pa ne gojim, ker uporabljam v glavnem posušena. Ravno zato imam vsako leto na balkonu peteršilj, ki mimogrede sploh ni zahteven, fino je ker imaš vedno pri roki svežega. Nisem pa kupovala nobenega posebnega lončka, ampak samo semena in ga sama vzgojila. Za ostale "rastlince" ti bo kakšna bolj izkušena kaj povedala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




india -> RE: Zelisca na balkonu?? (3.4.2006 18:10:14)

Mojca, jaz imam vsako leto nekaj dišavnic tako v koritih. Ponavadi kupim sadike ( baziliko, meto,...) v Kaliji ali v tisti semenarni blizu tebe ( dol pri Avto Fišer). Imam pa na balkonu dopoldan sonce,popoldan senco, pa mi vedno lepo uspevajo.




al1* -> RE: Zelisca na balkonu?? (4.4.2006 11:22:52)

O, ste me spomnile, da bo počasi treba v nabavo zelišč!

Miška v kateri semenarni blizu Avto Fišer kupuješ? Tiste zraven videoteke? Jaz bom za začetek šla pogledat kar k pokopališču.

Tudi jaz imam ponavadi na balkonu peteršilj, poleg tega pa še timijan, baziliko in drobnjak.






india -> RE: Zelisca na balkonu?? (4.4.2006 20:18:55)

Al1, ja tam, poleg videoteke, sem pa bila danes v Kaliji na Teznem in sem zelo zadovoljna s tem, kar ponujajo!
Solatko imajo takoooo lepo, sem si kar nabasala voziček.




al1* -> RE: Zelisca na balkonu?? (4.4.2006 20:52:16)

Torej grem jutri v oglede in nakupe, potem pa uredimo naš balkonček.
Hvala!




Stran: [1]