Parket parjena bukev (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


Natas@ -> Parket parjena bukev (13.5.2006 16:32:47)

Smo pri kupovanju parketa in ker so cene nekaterih parketov zelo visoke, sva gledala malo cenejše in eden izmed najcenejših je klasični parket parjena bukev. Sedaj pa me zanima ali je res tako "zanič", da je cena tako "nizka" - 3.300 sit/m2, (ostali so od 5400 hrast, 5600 češnja, pa do 12ooo sit za m2) ali je to čisto dober parket z ugodno ceno, količinsko sicer nanese čez milijon, ampak...




SanjaS -> RE: Parket parjena bukev (13.5.2006 20:47:44)

ravnokar sva z možem imela na obisku parketarja.. tretjič v zadnjih dveh letih... pred dvema letoma sem si zaželela bukov lam in kaj se je zgodilo?

Zadeva je po besedah parketarja pač "živa" in se krči, zavija, navija in širi kokr se ji zazdi.... zato bomo konec maja zadevo končno vrgli ven in dali običajen hrastov lamelni parket ...

No, za parjeno bukev pa ne vem... Je pa bukev, zato ti jo toplo odsvetujem. Meni je požrla na 22kvadratnih metrih  kilometre živcev...

LP,

S. 




Lunca1 -> RE: Parket parjena bukev (14.5.2006 8:09:11)

Midva imava parjeno bukev in ta parket res dela. Pozimi špranje, poleti napihnjen. Samo midva imava blizu vodo, kar še dodatno vpliva na to. Drugače je pa meni lep. manj možnosti pa ima panelni parket, kjer so letvice pritrjene počez na les in tako nima toliko možnosti premikanja.




snorlax -> RE: Parket parjena bukev (19.5.2006 23:17:08)

Nama je parketar povedal, samo bukve ne. In to ravno zaradi tega razloga, ker se preveč krči in razteza in nastanejo s časom špranje. O tem sem se prepričala pri kolegici, ki ga ima 2 leti v hiši in ga lahko dajo zbrusit in polakirat na novo, da bodo zadelali špranje. Je pa res, da je lep. Tudi meni je všeč.

Glede cen pa .... ne vem, kje pobirate take cene. Naju bo prišel parket - klasičen (kocke), javor ali jesen (sem pozabila, hrast je pa malo dražji) s polaganjem, lakiranjem, brušenjem, skratka vse gotovo okoli 5.500 do 6.000 SIT po kvadratnem metru.

Če hoče katera podatke, lahko na privat!




Stran: [1]