Vnetje očesa! (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


ona -> Vnetje očesa! (13.5.2006 21:28:24)

Moja tamala ima danes že cel dan izcedek iz enega očesa-gnojni.
Ji izpiram s kamilico,a ni dosti izboljšanja.Po mojem je fasala kakšen prepih in se bojim,da bo jutri še slabše.
Kaj lahko še naredim,ne da bi jo peljala k zdravniku,če se sploh kaj da naredit.
Obstaja še kašno domače zdravilo za spirat oči?




Marogica -> RE: Vnetje očesa! (13.5.2006 21:33:49)

Če ti s kamilicami ne bo šlo nazaj, jo pelji v pon k zdravniku, da dobi kapljice. Mi vsakokrat najprej izpiramo s kamilicami, pa še nikoli niso pomagale-so le ublažile, na koncu pa smo vedno pristali pri zdravniku in kapljicah, ki so pomagale v ca. 3 dneh. Na žalost.
SEm probala tudi s fiziološko, pa je bil rezultat isti. Eni pravijo, da pomaga tudi materino mleko, ki ga špricneš v oko(sem tukaj brala). Ne vem, probaj.




ZARA -> RE: Vnetje očesa! (13.5.2006 21:34:16)

Domače zdravilo = kamelce, kamelce, kamelce [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Če ji teče iz učka, jo pelji k zdravniku, ker bo verjetno prenesla še na drugega...(pri nas je blo tako) in ti napiše Tobrex (antibiotik)...ti povem, da je blo takoj boljše...
lpk




mamči -> RE: Vnetje očesa! (13.5.2006 21:41:00)

Lahko daš med kamilice majčkeno žajbla, da še okrepiš učinek. Če jutri ne bo v redu, pa kar k zdravniku v ponedeljek. Pa pazi na higieno brisač, vzglavnika, da si ne prenese vnetja na drugo očko ali pa na očko koga drugega.




ona -> RE: Vnetje očesa! (13.5.2006 21:44:14)

HVALA;HVALA punce![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Menda bomo mogle v pon k zdravniku,ker enkrat je to že imela,samo je že leto nazaj in smo šle k zdravniku po kapljice!
sem samo mislila,da bi šlo brez zdravnika,ker me kar panika prime,ker našega pediatra ni,ker je na dopustu in zdravnica,ki ga nadomešča je ojoj!
Je treba čakat tudi 3 ure,da prideš na vrsto!




tinatona -> RE: Vnetje očesa! (14.5.2006 2:23:18)

Hej!

Za čiščenje uporabi raje fiziološko raztopino. Meni so kamilice odsvetovali, ker se nabere precej usedline - ta pa lahko še bolj draži oko (navodila pediatra).

LP




TONČI. -> RE: Vnetje očesa! (14.5.2006 8:41:28)

Če bo dobila samo eno pikico ( kod da bi jo pičil komar) pojdi takoj v ZD in zahtevaj da te pošljejo naprej oz. da ti dajo virileks. Naš je dobil iz ene male pikice sigurno ene 30drobčkenih pikic, ker so mu dajali napačne kreme 3 dni. Zdej je že boljš, a še vedno po 3 tednih ni dobro. Imel je herpes na očku. Pa kamor koli sem ga pelala so rekli da to prvič vidjo.




Ezi -> RE: Vnetje očesa! (14.5.2006 15:44:26)

Ja, fiziološka raztopina ali materino mleko (kdor ga ima[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]). In paziti na čistočo.
Je pa odvisno kakšen izcedek je. Če je zelenkaste barve, bo že bolje, da greste k zdravniku.




SaaS -> RE: Vnetje očesa! (15.5.2006 14:13:24)

Ko spiraš s kamilicami, naj bodo "švoh" in jasno sveže. Močne kamilice dražijo in sušijo. Pa k zdravniku.




Stran: [1]