6.letnica z 30 kilogrami (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


Anonimen -> 6.letnica z 30 kilogrami (29.5.2006 17:14:38)

Kot otrok ni bila močna, ko je bila stara 4 leta pa se ji je začelo nabirati. Sedaj ima pri 6. letih 30 kg. Vem da je to naša napaka. Vsak dan mora obvezno pojest nekaj sladkega.
Kaj storiti da shujša?
Giba se veliko. Kolesari, teka, se rola.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.5.2006 17:24:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lumpi -> RE: 6.letnica z 30 kilogrami (29.5.2006 20:08:54)

Moj sinek ima 4 leta in ima 26 kg, velik pa je 118 cm. In veš kaj - te njegovi kg se mi zdijo pretirani. Ampak ni debel - je nabit, ampak res nabit. Pa ga ne zagovarjam.
Enostavno tudi po več dni ne dobi sladkarij, kruha je zelo malo, večrat je sadnje in zelenjavo, zunaj smo neprestano. In kilogrami se nikamor ne premaknejo.
Pač ima tako konstrukcijo.




ona -> RE: 6.letnica z 30 kilogrami (29.5.2006 20:30:07)

Naš ima pri 7,5 letih 40 kg in je kar buckast!Res pa,da ful pazim kaj je in,da ne dobi sladkarij in raznih čipsov.Je pa res,da vsekakor premalo miga in le kadar more izkoristi,da gre pred televizijo!Upam,da nam bo zdaj,ko bo poletje uspelo zbit kakšno kilo dol,ker se mu že špeh nabira okrog trebuha in ga ima kot kakšen star nono.Sem tudi jaz nemočna z njim,ma več kot prepovedat hrane mu ne morem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




al1* -> RE: 6.letnica z 30 kilogrami (29.5.2006 20:40:24)

tudi mi se ubadamo s preveliko težo naše 7,5 letnice. Velika je 127 in ima 31 kg. Odkar je v šoli - torej od septembra do sedaj se je zredila za 4 kilograme. V šoli namreč jedo za moje pojme zelo nezdravo - na žalost. Ko pride domov, poje kakšno sadje, za večerjo pa tudi pazimo, da je predvsem kakšno zelenjavo, jogurte, kos polnozrnatega kruha in tuno.... Sladkarije doma so zelo redke.

Pri nas je problem tudi miganje, saj je hči najbolj srečna, če lahko sedi pri mizi in bere ali pa kaj izdeluje. Tako da, če se la da, veliko pešačimo in kolesarimo, 2x tedensko ima popoldan ples. Veliko se pogovarjamo o zdravem načinu prehranjevanja in pomenu gibanja.





Stran: [1]