Prebavna motnja maščobnih kislin (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci s posebnimi potrebami



Sporočilo


KBM -> Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 8:36:02)

Zanima me,če ima katera probleme s to motnjo pri otroku - mi smo bili na pregledu krvi in sumiju da ima Karin to prebavno motjo,zaenkrat smo na dieti dokler ne dobimo izvida iz Londona kaj so ugotovili!




Seven* -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 8:37:51)

Boris. A ves kako se strokovno rece tej bolezni?




KBM -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 8:57:45)

Seven se bom pozanimava in ti napišem,ker so mi v bolnici omenili samo tako kot sem že jaz napisala!




Anonimen -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 9:00:14)

Mislim,da so to metabolne motnje.Moj je tudi imel sum nato vendar so v Londonu izključili.Če pa bi potrdili bi moral iti tja na zdravljenje.




KBM -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 9:20:03)

Meni niso nič omenili da bom morala tja na zdravljenje,če ima to motnjo!
Je pa res,da bomo imeli dieto in redno kontolo krvi in urina pri nas!




Anonimen -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 10:19:43)

No mogoče je odvisno tudi za kako motnjo gre.Meni so takoj povedali naj bova pripravljena,če pridejo pozitivni izvidi da greva tja na zdravljenje.Hvala bogu so prišli negativni.Oni pošljejo kri v London,da tam naredijo te preiskave kajti pri nas tega ne delajo oziroma nimajo takih aparatov zato.Upam,da bodo pri vas tudi negarivni izvidi.Kaj pa je drugače narobe z otrokom,če lahko vprašam ali je samo to'




Anonimen -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 10:50:12)

Sem šla gledat malo izvide nazaj.Pri mojem je šlo za sum met.motenj zaradi prevelike količine amoniaka,piruvata,natrija in nevem česa vse ne v krvi,ter za motnjo aminokislin to je kisla kri.Je imel vse povečano.Če pa bi potrdili to  tudi v Londonu bi pregledali kri meni in mojemu,ker je baje nekaj tudi podedovano.In,če je sestavina krvi nepravilna vpliva na vse organe najbolj na ledvice.Kaj pa je pri vama narobe?




KBM -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (1.6.2006 11:13:13)

Mi se moramo paziti maščob zato ima tudi dieto!In sicer ne prebavlja maščob,saj zaenkrat so tako ugotovili kaj več pa zvemo čez približno 4 tedne ko pridejo izvidi še iz Londona!
Pa tudi skozi imamo probleme s težo sedaj jih ima pri 7 mesecih in pol komaj 6350g,pravijo da je premalo!




super lolo -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (2.6.2006 9:20:49)

Lahko gre za fenilketonurijo-motnjo v presnovi fenilalanina. Otrok hujša, ker izloča neprebavljeno hrano. 




KBM -> RE: Prebavna motnja maščobnih kislin (2.6.2006 10:23:21)

Bomo videli vam sporočim ko dobimo izvid
Lp




Stran: [1]