odvajanje zraka in vlage iz prenosne klime (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


kapesanta -> odvajanje zraka in vlage iz prenosne klime (26.6.2006 22:27:06)

Ali mi lahko kdo pojasni kako je tole s prenosnimi klimami: na netu sva gledala za nakup prenosne klime in pri vseh piše, da imajo cev za odvajanje - nekatere le za zrak (in imajo kondenzirno posodo za vlago), nekatere pa za oboje - se pravi da moraš to cev nekam ven odpeljat.
Sem mal izgubljena kako potem to deluje - ali se odpre okno in se veselo nazaj greje prosotor, a se naredi luknja in se cev napelje skozi njo - kje je potem prenosnost? Ali pa se mogoče kako drugače to reši?
Prosim pomoč, ker me tale vročina počasi najeda....




NinaŠ -> RE: odvajanje zraka in vlage iz prenosne klime (26.6.2006 22:40:57)

Ja, prenosne klime sploh niso tako prenosne, kot se sliši - luknja v steno in oddušnik imajo vse.




Anonimen -> RE: odvajanje zraka in vlage iz prenosne klime (26.6.2006 22:47:38)

Za cevje treba izvrtati luknjo v zid. Če bi jo dala ven čez okno, klima ne bi več imela takega učinka.

Prenosnost je pa v tem, da notranja enota ni pritrjena na zid, ampak jo lahko premikaš po stanovanju iz prostora v prostor.




kapesanta -> RE: odvajanje zraka in vlage iz prenosne klime (26.6.2006 22:53:56)

Hm - prenosnost iz prostora v prostor - z meter pa pol dolgo cevjo?0
Se mi je zdel da je tale prenosnost bolj iz trte zvita. Sem upala da mi boste povedal, da se dajo kupit kakšne posode kamor to cev speleš, vi pa kr takole pohodite vse upe....
Mislim da bomo kar stensko kupil - al pa dve glede na to da imamo enoprostorsko bajto (kak norci)....




Stran: [1]