žaluzije notr al zuni (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


Anonimen -> žaluzije notr al zuni (28.6.2006 12:42:54)

gruntam in gruntam..kje je boljše imet žaluzije? na notranji strani al na zunanji strani oken?




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 12:48:18)

Po moje na zunanji, da se ti šipe ne pregrevajo. Mogoče, no, se spoznam na gradnjo kot pes na boben.




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 12:48:39)

Če jih boš imela nanotranji strani, jih boš preklela zaradi prahu. Če jih boš imela na zunaji ... ne vem, kako je z vetrom. Če je kakšna nevihta, po moje ni ravno fino.
Zakaj pa žaluzije? A rolet pa ne bi?




total -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 12:51:06)

Po mojem bolje noter,ker zunaj če je kakšno neurje,dež,veter ful ropotajo ob okno,edino če bom mela tiste taprave rolete une so dobre za zunaj,so čist diht.




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 12:54:45)

rolete so pa drage k pes. šeenkrat tolk bi dala za rolete k za okna skor k mam ful velike steklene površine. moji starši majo isto pa majo notranje žaluzije sicer in so ok, prah je zanemarljiv, enkat na let ga bom pa že spucala če bo mus :)) z zunanjimi pa nimam nobenih izkušenj. ja skribi me ropotanje, pa na zunanjih e še več vinjarije nabere k not, kako nej šele to spucam, sploh tm k niso okna od zuni dostopna??!!




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 12:57:57)

Meni je šel prah zelo na živce. Sem pa imela pariško modre, tako da se je prah zelo poznal. Moja sestra ima oranžne, tudi v prizidku, kjer so šipe okoli in okoli in do tal, pa nič ne jamra. Ima jih od znotraj.
Jaz bi jih na tvojem mestu dala od znotraj, potem pa že enkrat za rolete našparaš.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




BLAŽIKA -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 13:01:53)

Vsekakor jih moraš imet od znotraj ker drugače boš vedno mogla okno odpirat ko jih boš hotela premikat.




darjatimci -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 13:27:17)

Pri meni doma pa imajo tiste vmesne,ki pridejo med obema oknoma,vam povem super,odpade prah,ki se nabira pri notranjih in zunaj tudi vsa packarija.Ko bomo mi menjali bomo dali tudi vmesne.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 13:35:49)

ja darja ta vmesne smo mel včasih. ampak zdej tanova okna majo pa vms plin in žaluzije ne morjo pridt več umes, edino če daš trojno zasteklitev tko da je med dvema šipama plin med še tatretjo pa žaluzija samo to pa spet podraži zadevo.

blažika..ni ti treba oken odpirat če hoč žaluzije odpret zuni ker so to spešl žaluzije in majo napelan štrik oz vse mehanizme za odpiranje notr :)




darjatimci -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 13:38:04)

A še to,pa mislim,da sem jih nekje vidla v ponudbi,sam ne vem pa kje.




mika -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 14:29:52)

Po moje na zunanji, da se ti šipe ne pregrevajo

Albina ima prav. Mi bomo zato kupili zunanje žaluzije.




corfu -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 14:36:58)

Mi imamo notranje žaluzije, zdaj pa smo naročili aluminjaste rolete, zunanje seveda. Glede notranjih žaluzij: ne zatemnijo prostora, na njih se nabira prah, se segrevajo in oddajajo še več vročine v prostor, meni so adijo pamet. Rolete so zakon!!!




soncece24 -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 15:38:24)

ZUnanje. Obvezno. Midva mava notranje in nama je ful žal. Samo ko sva kupovala sva htela samo, da bodo čim prej in nič študirala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Pa ne samo zaradi prahu, ampak zaradi vročine poleti. Stokrat boljše je, če maš zunanje.




SaaS -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 16:21:48)

Zaradi vročine vsekakor bolje zunanje kot je že Albina rekla. Preprečiš, da se steklo segreje. Notranje samo senco naredijo, vročina pa vseeno seka notri.
Moji imajo zunanje že 25let- "karpanke" in so prav vredu. Regulira se pa vse od znotraj. Umazane so pa zunanje in notranje. Da bi bil kakšen poseben šunder ob nevihtah nisem opazila.
Midva jih tudi še nimava in tudi čakava, da imava čas in "čas", da greva v nabavo.




anitaz -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 20:08:04)

Zakaj pa jih ne date vmes?Med šipo? Sej ne vem če se to sploh še dela,ampak samo prašam [sm=smiley24.gif]




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 20:10:14)

Če imaš žaluzije za okras in senčenje - notranje (še najraje lesene). Če jih imaš namesto rolet obvezno zunanje (mislim, da je to tvoj primer).

Obvezno naj bojo 'bolj močne' in ne une tanke iz baumaxa... in najpom,embnejše - naj bojo zunanje.
Namreč zunanja senčila fizično preprečujejo segrevanje in pregrevanje steklenih površin saj preprečijo direktno segrevanje. Medtem ko notranje fizično ne preprečijo segrevanja stekla kar pomeni, da se zrak na notranji strani stekel segreva, medtem ko se pri zunanjih senčilih ne.

Ne bom razlagala tehnologije, ker je brez veze (razen na željo). Ampak razlike med notranjim in zunanjim senčenjem je v največji vročini lahko tudi do 5 ali več stopinj...




rija -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 21:03:43)

Kot so napisale: s stališča toplotnega pregrevanja stekel ziher zunaj.....mi jih imamo notri, pa se vse hudičevo pregreva..... imamo pa aluminijaste, pa se prah kaj pretirano ne vidi....na stekleno fasado pa bomo dali zunaj screen roloje, ker je površina prevelika in žaluzije ne pridejo v poštev....pa še cenejši so....




Anonimen -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 21:07:21)

rija kaj pa so to screen roloji? k js mam tut ogromne steklene površine...




rija -> RE: žaluzije notr al zuni (28.6.2006 21:12:54)

iz neke umetne mase, perforirani,

poglej na moj post na omenjeno temo, je pikec0 prilepila nekaj linkov.




AnBan -> RE: žaluzije notr al zuni (29.6.2006 7:14:40)

kaj pa vmes? med stekloma.
drgac pa ce bos imela notranje se ti jih splaca nastimat na strom in na uro. ce se bos odlocila za zunanje, moras pa obvezno une ta siroke vzet.

lp!




LARIKA -> RE: žaluzije notr al zuni (2.7.2006 7:47:26)

Zunanje rolete so super. Še posebej v tej pasji vročini. Me pa zelo moti, ker ropotajo ko piha veter, še posebej ko je kakšno neurje. Ampak so kljub temu fine [sm=smiley2.gif]




nina6 -> RE: žaluzije notr al zuni (2.7.2006 15:51:29)

V prejšnjem stanovanju sem imela notranje žaluzije in na oknih nisem imela zaves. Prah se je nabiral ko hudič. Preden sem šla okna čistit, sem se en teden psihično pripravljala, ker moraš vsako žaluzijiko ekstra v roko prijeti, pol so ti pa še štriki v napoto.... Skratka, ni vredu. Zdaj imam zunanje in so super. Kadar je nevihta ne ropotajo, za čistit so neprimerno boljše.
Moj nasvet: zunanje!




Stran: [1]