|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   od katerega leta jim zaupate, da so kakšno ur...
3.2.2012 15:43:58   
TamiRami
Mi je soseda rekla, da svoji dve punci, ki sta stari 5 in 3 leta, kdaj pa kdaj kar same pusti doma, pa da jima zaupa in da ni nič narobe. Jaz vam, da se svojega pri 6 letih ne bi upala, da ne bi kaj ušpičil. Kako pa ve? Ali katera kaj ve, kaj pravi zakon? Koliko mora biti otrok star, da se ga pusti samega za kakšno uro?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 15:46:04   
LuLu
vzela si mi vprašanje iz glave user posted image
Moj 5-letnik, se zadnje čase ponuja, da bo sam doma s sestro (tudi 3 leta). Meni pa na smeh... Prezgodaj se mi zdi... Bi pa mi dostikrat prav prišlo, priznam.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 15:56:46   
*bubi*
Ravno toliku ju upam pustiti, da odnesem ven smeti ali skočim v klet kaj iskat. Stara sta 6 in 3,5.

6-letnik je enkrat že moral počakati sam 15 minut, ker se je varstvo križalo.

Sem pa mu zadnjič omenila, kako bosta s sestrico tudi kdaj sama doma, da bom jaz kam šla, pa je bil čisto šokiran. Komaj sem mu dopovedala, da nisem mislila še zdaj user posted image  No, to mi je znak, da o tem sploh ne razmišlja in ni pripravljen na kaj takega.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 16:00:55   
Paštetka
6 letnik je ostal kakšne pol ure sam doma, ker sem šla po malo v vrtec, čez cesto. Pozabila sem, da so plesne in sem morala malo čakati. Je zelo priden, ve da ne sme odpirati vrat, če kdo zvoni ( stestiranuser posted image )
4 letnica je ostala doma sama cca 7 minut, ko sem šla po starejšega v vrtec. Obvezno vsa okna zaprta, zaklenjena vrata, naštimat pa ne more ničesar.
Nimamo plina, štedilnika ne zna prižgat...
Pa še zaščiteni smo v kompleksu bolj kot kočevski medvedje, tako, da ne more nihče noter brez, da bi ga kamera ujela ali bi vsaj 3x pozvonil.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 16:03:23   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Ravno toliku ju upam pustiti, da odnesem ven smeti ali skočim v klet kaj iskat. Stara sta 6 in 3,5.



Enako pri nas. Starejšo, bi samo pustila brez problema za nekaj časa, ko sta pa skupaj se jih še v sobi brez da grem čekirat vsake tolko ne upam.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 16:05:51   
Paštetka
Moja pa komaj čakata, da bosta sama. Sta bila tudi skupaj sama in sem potihoma prišla domov, da me nista slišala in še nikoli nista bila tako pridna kot ko sta sama user posted image . Tak se lepo pogovarjata...user posted image
Potem sem pa pozvonila (vsaj 3x ) pa se nista niti zganila iz sobe user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 16:08:56   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Ravno toliku ju upam pustiti, da odnesem ven smeti ali skočim v klet kaj iskat.

...ali pa grem do avta... dovolj zaenkrat. Sin ima ideje, da bi šel kar sam do prijatelja, ki je cca 2 km stran doma user posted image  mimo cest in križiščev,... ja, ja... kar sanjaj pubec user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 16:57:15   
Star_a
od 4 leta je sam doma.Zdaj je starejši no bo 7 let ,mlajši pa 5 let.In tudi sama ostaneta za urco

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 17:11:19   
sami0804
Precej odvisno od vsakega otroka posebej...ta večjega nisem upala pustiti doma skoraj do 5-ega leta...razen,če sem skočila v sušilnico perilo obesit...pa še takrat sem parkrat vmes laufala po stopnicah gor in dol preverjat kaj dela...tamala pa sedaj pri 4-ih letih brez problema ostane kakih 15-20 minut sama doma,da skočim v šolo ali pa do trgovineuser posted image

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 17:17:58   
Najaa
Moji sta stari 5 in 3 pa ju obe skupaj nikakor ne bi pustila sami za 10 minut. Enkrat sem nesla smeti dol pa je bilo sicer vse ok sam kaj več pa ne. Taveljo pustim, da grem po tamalo v vrtec ali na hitro v trgovino. Pa je čist pridna in vesela in si sama naredi sok in slabe volje rata, ko pridem nazaj češ kako si hitra.user posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 17:25:11   
enea
Moja ima 9 let in jo komaj sedaj od novega leta sem, pustim da gre kdaj pa kdaj po kosilu domov, in je do treh sama,.. gre pa okoli enih,.. prej je bila sama če sem skočila po tamalo v vrtec, čez cesto,.. cca 10 min
tamala ima 4 leta,  pa mi še na kraj pameti ne pade, da bi jo kdaj pustila že samo,.. če sta obe, ja, ju pustim, sem ravno zadnjič jih pustila 1,5 uro,.. samo sem bila pa na hodniku od bloka, ker smo imeli s sosedi čvek,...user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 3.2.2012 17:26:07 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 22:20:38   
čupa
Naša je tudi star 6,5 let in je do zdaj bla samo enkrat sama kakih 20 min, ker ni otela zravenk babici na kavo (babica živi čisto blizu, liči nas samo ograja, ne rabi čez cesto pa nič). pa še to sem ji na domači telefon natipkala mojo mobi številko pa pokazala kak lahko kliče. pa je v 20 min klicala tri kratuser posted image enkrat celo zato, da če pridem domav da ji dam nekaj sladkegauser posted image .

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
3.2.2012 22:23:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu enea)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 22:36:46   
K_a_t_i
Tavelik je bil pri 4,5l parkrat po 15 minut sam doma -> ko je bil bolan in sem morala tamalega v vrtec peljat pa po hrano skočit (trgovina je čez cesto, vrtec pa 2 minuti stran). Samo on je tak tip, da če gleda risanke, se lahko niti ne gane po ure (Živ Žav gleda cel). Tako da - sploh ni opazil, da me ni. Sem pa prej parkrat testno nesla smeti, da sem videla kako se bo obnašal. Je pa zoprn občutek vseeno - ves čas v razmišljanju, kaj če se na poti do vrtca in nazaj kaj zgodi user posted image Pretiravanje verjetno, ampak tako je.
Si pa ne predstavljam, da bi ga pustila samega in "zares nekam šla". Niti na kraj pameti mi pa ne pade, da samega pustim skoraj 2 letnika (ali pa oba skupaj). Ok, če spi, potem mirno odnesem smeti, ampak to je pa to.



_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 23:09:05   
lilip
Tudi sama sem že nekajkrat šla na hitro v trgovino (100 m stran imamo vaško trgovino, kjer ni gneče), če sem kaj nujno potrebovala. Tavečji sem povedala (3,5) in sta ostala sama (2 leti ima mlajši). Dala sem jima risanke in ponavadi še Pujse pepe ni konec, ko sem že nazaj, saj tečem če res nujno rabimo kruh, zunaj pa piha, pa ura je 8. zjutraj in podobno... Tavečji se zdi seuper, ker ona pazi na mlajšega bratca in je vsa ponosna:-)

Sem tudi sama razmišljala, kaj če se mi med potjo kaj zgodi... Amapk tudi doma lahko izgubim zavest in nobeden ne ve in ostaneta praktično sama, ne? user posted image  

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
3.2.2012 23:42:22   
LuLu
Meni bo to oteževal stavek, ki mi ga je mama dolgo nazaj rekla, ko sem sina zelo micenega enkrat pustila v stanovanju in sem šla po pošto in vmes smeti nesla... ni mi bilo ok, ampak neko pošto sem tak čakala, pa smeti so ful smrdele...Je rekla, da ni mus, da bi se sinu kaj zgodilo v stanovanju, ampak meni nekje zunaj...
In nikak ne morem tega stavka pozabit... Nisem panik, ampak nekaj je pa tudi tu resnice. In dokler ne bosta dovolj stara, da bi se znala sama znajt... no, še par let bosta počakala user posted image

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 0:04:08   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Meni bo to oteževal stavek, ki mi ga je mama dolgo nazaj rekla, ko sem sina zelo micenega enkrat pustila v stanovanju in sem šla po pošto in vmes smeti nesla... ni mi bilo ok, ampak neko pošto sem tak čakala, pa smeti so ful smrdele...Je rekla, da ni mus, da bi se sinu kaj zgodilo v stanovanju, ampak meni nekje zunaj...
In nikak ne morem tega stavka pozabit... Nisem panik, ampak nekaj je pa tudi tu resnice. In dokler ne bosta dovolj stara, da bi se znala sama znajt... no, še par let bosta počakala user posted image


Ampak tudi v stanovanju se ti lahko kaj zgodi, ne?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 8:40:12   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Amapk tudi doma lahko izgubim zavest in nobeden ne ve in ostaneta praktično sama, ne? user posted image


oprosti sam men se ne zdi to dobra primerjava!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 10:15:42   
thaiss

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

...Je rekla, da ni mus, da bi se sinu kaj zgodilo v stanovanju, ampak meni nekje zunaj...
In nikak ne morem tega stavka pozabit... Nisem panik, ampak nekaj je pa tudi tu resnice. In dokler ne bosta dovolj star

podpis, jaz imam tudi to v glavi vcepleno, tako da zaenkrat ga še ne pustim samega, bo pa 5let konec meseca.

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
4.2.2012 10:29:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu thaiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 11:42:01   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Amapk tudi doma lahko izgubim zavest in nobeden ne ve in ostaneta praktično sama, ne? user posted image


oprosti sam men se ne zdi to dobra primerjava!



Meni se pa zdi, ker sem že padla skupaj, ko sem bila sama. Sicer še noseča, tako da nista bila otroka sama, ampak če bi se to zgodilo 1 mesec pozneje.... Svaka pa je pri 40. letih možganska kap, pol ure prej je otroka peljal v vrtec, potem pa je šel domov, ker je pozabil USB. Ker je sodelavec nujno rabil neke podatke in ker svaka ni dobil na telefon, sta se pa 10 min prej pogovarjala, je šel pogledat in našel ga je na nezavestnega v kopalnici.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 12:05:18   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Amapk tudi doma lahko izgubim zavest in nobeden ne ve in ostaneta praktično sama, ne? user posted image


oprosti sam men se ne zdi to dobra primerjava!



Zakaj ne? Seveda je dobra primerjava. Če si v bloku, mogoče še sliši kdo tvojega otroka, ko joče, če si pa v hiši, kot mi in imamo do prvega soseda cca 20m, pa ni šans, da pozimi, ko je vse dol zaprto, da se sliši otroka ven.

Pustim tamalega za cca 15minut samega doma (za hiter skok v trgovino, ali pa v teh mrzlih dneh ravno ne oblačim tamalega zato, da psa za cca 15minut peljem ven). Je pa res, da moraš otroka naučit (poleg vseh traparij, ki jih drugače naučimo) telefonsko številko policije, da ve, kje natančno stanuje in da ga ni strah poklicat. Ravno zaradi tega sva z možem pustila navadni telefon v hiši - lažji je za uporabo, otrok pa lahko v skrajnih primerih pokliče (tudi ve, da če je z nama karkoli narobe, je v predalu beležka, kjer so na veliko napisane številke babic - za vajo jih pač tudi drugače sam pokiče).
In to vse v primeru, če se komu kaj zgodi - lahko nesem samo perilo v pralnico in padem po stopnicah, pa sem v nezavesti, pa je to to.



(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 13:56:50   
Lunca1
Jaz jih še nisem pustila sama v stanovanju, stara sta 4 in 7. Če že grem kvečjemu kakšno stvar nesti do tašče, ki stanuje 2 nadstropji više v hiši. Enkrat sem taveliko že skoraj pustila samo, samo potem enostavno nisem mogle to narest. je bila tamala kar užaljena, ker ni mogla ostat sama doma. user posted image

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 4.2.2012 13:57:12 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 14:49:06   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Amapk tudi doma lahko izgubim zavest in nobeden ne ve in ostaneta praktično sama, ne? user posted image


oprosti sam men se ne zdi to dobra primerjava!


Je pa res, da moraš otroka naučit (poleg vseh traparij, ki jih drugače naučimo) telefonsko številko policije, da ve, kje natančno stanuje in da ga ni strah poklicat.


moj 3,5 let star otrok je ne zna poklicat, pa tudi številk še ne pozna, pa ga naučim tudi kakšno pametno.

mi je pa nezavest, bolezen in podobne stvari nemogoče primerjat s tem, kda jim zaupam da sta sama doma. To so bolj ko ne ekstremne stvari. Puščat otroka za skočit v trgovino, pa mislim, da je primerno, ko veš da bo ko se vrneš vse OK, torej primerno starosti, predvsem zrelosti, svojega otroka. 

Je znanka šla čik skadit na balkon, po 3 min je dobila dvojčici, ki še nista dobro shodlili pri lijaku in sta prašek za posodo izpraznili na tla, HB ni šlo v usta, lahko pa bi. Kaj bi se šele zgodilo, da bi jo kap na balkonu.

Sicer pa lahko tudi otrok pade v nezavest in kaj bo potem ta sam božec naredil.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
4.2.2012 16:00:34   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Amapk tudi doma lahko izgubim zavest in nobeden ne ve in ostaneta praktično sama, ne? user posted image


oprosti sam men se ne zdi to dobra primerjava!


Je pa res, da moraš otroka naučit (poleg vseh traparij, ki jih drugače naučimo) telefonsko številko policije, da ve, kje natančno stanuje in da ga ni strah poklicat.


moj 3,5 let star otrok je ne zna poklicat, pa tudi številk še ne pozna, pa ga naučim tudi kakšno pametno.

mi je pa nezavest, bolezen in podobne stvari nemogoče primerjat s tem, kda jim zaupam da sta sama doma. To so bolj ko ne ekstremne stvari. Puščat otroka za skočit v trgovino, pa mislim, da je primerno, ko veš da bo ko se vrneš vse OK, torej primerno starosti, predvsem zrelosti, svojega otroka. 

Je znanka šla čik skadit na balkon, po 3 min je dobila dvojčici, ki še nista dobro shodlili pri lijaku in sta prašek za posodo izpraznili na tla, HB ni šlo v usta, lahko pa bi. Kaj bi se šele zgodilo, da bi jo kap na balkonu.

Sicer pa lahko tudi otrok pade v nezavest in kaj bo potem ta sam božec naredil.



Ne, ni povsem enaka zadeva - ampak lahko pride do situacije, kjer se bo moral otrok znajti sam. In na nas je, da otroka naučimo, kako naj v primerih, da se znajde sam, reagira.
Nezavest, poškoda itn., pa je stvar, ki nikogar ne izbira. Za primer: Moja mama in moj sin sta kolesarila (mali je bil star cca 4leta) - in babica je padla, z glavo udarila na robnik (HB za čelado) in nekaj časa obležala v nezavesti (verjetno je bilo nekaj minut) - ko se je zavedala, je nekako malega prepričala, da ji je dobil iz ruzaka mobitel, da sta me lahko poklicala. Z možem sva bila cca 2uri vožnje stran od kraja, kjer se je to zgodilo, dedi pa na operacijo zoba. In slučajno se je tako zgodilo, da je lahko babica sama poklicala rešilca, ampak vseeno pa je mogel otrok skoraj 1,5h z njo (oziroma brez nje, ko je bila na slikanju glave itn) zdržat v bolnici in biti sam s sestro.
In to je stvar, ki se kamot zgodi ali doma ali kjerkoli drugje - in namen mojega posta je posredno tudi bil, da 4, 5, 6 let star otrok brez problema ostane za 15minut sam. Ampak še vseeno ga je pa treba naučit, kako reagirati, če se komu kaj zgodi ali če kdo ne pride domov. In definitivno je 4 leta star otrok tako dojemljiv (seveda, če nima kakšnih drugih problemov), da si zapomni, kje stanuje in da na telefonu odtipka 113. Pa madona, to so ja osnovne stvari, ne pa sci-fi.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?