|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   popoldanski s.p. - varstvo pri delu
2.5.2013 21:14:44   
PC Baby
Zanima me, ali moraš imeti izpit iz varstva pri delu in oceno tveganja za popoldanski s.p., če imaš izpit že narejen v službi, za isto vrsto dela?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
2.5.2013 21:35:13   
liliana
Izjava o varnosti z oceno tveganja in izpit iz varstva pri delu.....kakor tudi zdravniški pregledi delavcev so vezani na posamezno podjetje in niso prenosljivi med podjetji.....

Sicer pa smo na eni temi prej že ugotavljale, da ti po novem izgleda ni potrebno delati izpita iz varstva pri delu (dokler seveda si sama zaposlena in ne izplačaš nobenega delavca, tudi preko študentske napotnice ne) da pa moraš imeti oceno tveganja.....

Izjavo o varnosti z ocene tveganja pa ne moreš kar prene.sti iz svoje stare oz. sedanje službe na tvoj popoldanski s.p.....ampak moraš napisati (ali prepisatiuser posted image ) novo oceno tveganja za tvoj popoldanski s.p......



< Sporočilo je popravil liliana -- 2.5.2013 21:40:09 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
3.5.2013 8:27:52   
olana
Za popoldanski s.p. meni ni bilo potrebno nič od tega.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
6.5.2013 20:41:10   
PC Baby
Meni se tudi zdi, da naj ne bi bilo treba, ampak so me z Date klicali, da ima popoldanski s.p. iste zakonske obveznosti, kar se omenjenega tiče...

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
6.5.2013 21:05:47   
petea
PC Baby,
Data d.o.o. je eden izmed ponudnikov, ki išče stranke;
povprašaj jih, na osnovi katerih členov zakona bi ti morala opraviti ta izpit


Kolikor sem seznanjena s tem področjem, po zakonu nisi dolžna tega opraviti, razen če želiš ali če opravljaš tvegano dejavost in samooceniš, da si izpostavljena nevarnostim

več si lahko prebereš tukaj in v zakonu, od 55. člena naprej


< Sporočilo je popravil petea -- 6.5.2013 21:07:55 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
10.7.2014 18:39:15   
majkeljanuar
KOlikor sem gledal tud sam na Dati http://data.si/blog/2013/09/26/varnost-in-zdravje-pri-delu-in-samozaposlene-osebe/, je treba uredit izjavo o varnosti, zdravniški pregled ... tudi za s.p. Isto lahko preberem tudi tukaj: http://www.projekt-varnost.si/, ki je pa po drugi strani ponudnik teh storitev. Mislim, da Data ne namerava samo služit denarja, kar je tud dejavnost tega podjetja, ki sem ga dodal v drugi link, ampak, da odgovarja na vsa naša vprašanja. Jaz mislim, da je najbolje, da izjavo naredimo in ne plačujemo kakšnih kazni, ker kolikor gledam, to spet ni tok velik, da bi rajš kazen plačeval. Jasno, spet po kakšnih forumih bereš določene ljudi, ki pravijo, da to sploh ni treba delat, če pa že, pa lahko nardiš sam. Potem pa berem to, da lahko nardiš sam, ampak fora - lahko sam narediš izjavo, če to znaš in imaš vse potrebne licence za to delo, kar pa itak pomen, da si lahko sami nardijo samo ponudniki teh storitev, ostali pač plačujemo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
10.7.2014 19:53:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: majkeljanuar
Jaz mislim, da je najbolje, da izjavo naredimo in ne plačujemo kakšnih kazni, ker kolikor gledam, to spet ni tok velik, da bi rajš kazen plačeval. Jasno, spet po kakšnih forumih bereš določene ljudi, ki pravijo, da to sploh ni treba delat, če pa že, pa lahko nardiš sam. Potem pa berem to, da lahko nardiš sam, ampak fora - lahko sam narediš izjavo, če to znaš in imaš vse potrebne licence za to delo, kar pa itak pomen, da si lahko sami nardijo samo ponudniki teh storitev, ostali pač plačujemo.



Oceno tveganja lahko sestavi delodajalec sam, sploh kadar gre za nenevarne poklice. In ne, ne rabi licenc za to izjavo. user posted image
Mislim da npr. za delo z računalnikom pa res ne rabiš neke posebne strokovne ekspertize, da oceniš, da ni nevarno. No, če odštejemo odvisnost od interneta in nevarnost, da ti strop pade na glavo ...

Če nekaj po zakonu ni potrebno narediti ali imeti, ni potrebno. Če pa nekdo želi, pa naj plača. Mi nihče ne brani.
Sploh, če ne zna na navaden list papirja ročno ali natisnjeno spraviti besedila v stilu 'Moje delo ni tvegano.' in s kratko argumentacijo, zakaj ne.



(odgovor članu majkeljanuar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
18.8.2015 17:40:13   
brezka
Kolikor je meni znano je potrebno imeti vseeno narejeno oceno tveganja in varstvo pri delu, čeprav je varstvo pri delu že opravljeno pri podjetju, kjer se dela.
Veliko več se da prebrati na tem blogu http://www.varstvo-pri-delu.net/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: popoldanski s.p. - varstvo pri delu
30.9.2015 9:41:47   
Mojca_36
Ja, izjavo o varnosti z oceno tveganja je potrebno imeti, da mirno spiš.
Mislim, da tista izjava o varnosti z oceno tveganja, ki si jo napišeš sam in za to nimaš potrebnega znanja (ljudje to študirajo na fakulteti) ni najboljša in je lahko ob primeru poškodbe na delu zelo kritična. Saj veste, kako je v tej naši ljubi državi. Najprej moraš plačevati zdravstveno zavarovanje, potem ko pa se ti kaj zgodi, zavarovalnica hitro ugotovi, da kaj ni ok in izkoristi svojo pravico in želi denar povrnjen nazaj. user posted image In če si s.p. plačaš sam.

Jaz sem si to uredila po ugodni ceni. In mirno spim.

(odgovor članu brezka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?