|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehrana 10-mesečnika
8.4.2010 10:52:06   
miska2004
Pozdravljene,
naš ima dobrih 10 mesecev, zaenkrat ima 4 obroke GH + 2x se dojiva (zjutraj in zvečer). Počasi bi mu rada uvedla zajtrk, ker grem čez slab mesec v službo (da bi torej opustila jutranje dojenje), pa ne vem, kaj bi mu dala. AM namreč nismo nikoli uporabljali, pa se mi zdi malo mimo, da bi mu ga zdaj dajala za zajtrk (predvidevam, da so najboljši mlečni obroki?!). Ali naj mu že kar uvedem kravje mleko? Čeprav sva ravno dobro začela z jogurti (do skut, pudingov, sirov itd. še nisva prišla, greva bolj počasi; pa še to dobi dopoldne skupaj s sadjem, popoldne mu še nisem dala).

Zanima me tudi, na kakšen način dajete tako malim kruh? Mene je full strah, da bi se mu kaj zataknilo (tudi piškota in krhlja se mu ne upam dat... mogoče pretiravam, ampak me je res groza). Ko bi vsaj vedela, kako veliko grlo imauser posted image

Potem pa me zanima še, kdaj ste iz pasirane hrane prešli na normalno hrano, saj bi načeloma lahko šel počasi v vrtec, kjer pa verjetno ni pasirane hrane?!

Vseh odgovorov in nasvetov bom zelo vesela!

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehrana 10-mesečnika
8.4.2010 11:12:06   
simonalokar
moja hčerkica je stara 8 m in ji dam kos kruha v roke in je al pa piškot. sem ji dala že z 6 m in je bilo vse ok. Jaz ji od začetka GH ne pasiram in ji tudi ne mislim, pretlačim ji z vilicami in to je to

_____________________________

Blaž 10.03.2006
Maja 6.08.2009
1 mesec 4050 56 cm
2 m 6350 57 cm
3 m 7350 61,5cm
6 m 8900 66cm

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehrana 10-mesečnika
8.4.2010 12:25:44   
mini86
nš je dubu v roke kruh in pa piškot pri dobrih 6 mesecih..no kruh mal kasnej..nč kompicirat in nč bat ne bo se mu zaletel-sj je mu stopi v ustih al pa če še nima zob bo on to ukašiu v ustih..lej če se mu bo pa zaletel boš pa itak zravn in ga boš potreplala al pa v skrajni sili okrog obrnla..to se ti loh zgodi zdj pr 10 mesecih al pa pol pr 2 letih..
pasirala nism nikol nobene stvari tko da ti kle ne znam svetovat.
za zajterk mu pa loh daš kšne te kaše k se dobijo in pač gledaš da se razrečjo z vodo..dvomim da bi ti tud zdj sprjel AM..
pa polento mu loh daš, pa gres, čokolino..podobn kokr za večerjo..
js mu delam npr čokolino kr iz alpskim..lej star je 10 mesecev čez en mesec bi nekak mogu jt v vrtec in tm dobijo alpsko mleko..tko da js kle nebi kompicirala..
kruh mu pa namaž iz sirčkom, margarino, marmelado in mu trgi koščke in mu daji v usta..
nš je zanč rečmo jedu margarino pa med pa kakao zravn..čim mnj se boj in s tem bo tud mnj kompliciranja


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehrana 10-mesečnika
8.4.2010 17:32:28   
PC Baby
Jaz dajem našemu 11 mesečniku za zajtrk vglavnem mlečne kašice kot za večerjo, ali pa namazan kruh s sirčkom, marmelado ipd. Nič se ne boj. Pri 10 mesecih se ne bo več zadušil s kruhom. V najslabšem primeru ga bo izbruhal ali izkašljal.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehrana 10-mesečnika
12.4.2010 12:08:50   
miska2004
Hvala za nasvete. Ker mu mlečne kašice dajem že zvečer, bi mu za zajtrk raje kaj drugega, oz. vsaj drugačne kašice (zvečer mu dajem Milupine, torej zmešane z AMjem). Sem mu zdaj tri dni zjutraj dajala kruhek v usta, pa mu je kar všeč. Ampak čisto majčkene koščke..

PC Baby, te lahko vprašam, kako velike koščke kruha ti daješ svojemu user posted image ? Velikosti graha ali večje?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehrana 10-mesečnika
12.4.2010 19:20:05   
Sulfinija
Moj 10.mesečnik je vse na gosti hrani.Zjutraj in zvečer ima mleče obrok nič na flaško na žličko.Menjavam mu jedi in sicer imava prilagojeno mleko v prahu,ker aptamil mi je začel zavračati.Kuham mu v prilagojenem mleku v prahu in sicer:za zajtrk in večerjo pač menjavam jedi,da ne je vedno eno in isto.
Polento v mleku,mlečen gris,frutolino,riževo kašico od linota,kašice iz mulerja...Potem ima še dve malici in kosilo.dajme mu že koščke kljub temu,da nima še nobenega zobeka.Poskusil pa je že tudi paradižnik iz solate in na čisto malo narezan motovilec in je pojedel vse.

LP mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehrana 10-mesečnika
12.4.2010 20:02:03   
misamuk
Če se lahko malo vštulimuser posted image
Naša zjutraj in zvečer dobi še flašo AM. Zjutraj ob 7h, nato ima ob 9.30 sadno malico. in me je sedaj tale tema spodbudila, da razmišljam ali moram kaj spremenit (namesto AM zjutraj že kar kašico).
Potem pa gruntam, da ko bo šla v vrtec/varstvo (čez ene 2 meseca), bo tam imela zajtrk ob ene 8.30 in če ji bom jaz doma že ob 7.00 dala mlečno kašico, ob 8.30 ziher ne bo jedla.
Torej, da skrajšamuser posted image : a je katera delala tako, da je otrok še vedno dobil zjutraj flašo tudi po 1 letu, potem pa v vrtcu/varstvu normalno zajtrk?
Sorry, če sem zasmetila temo.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prehrana 10-mesečnika
12.4.2010 20:03:38   
misamuk
Aja, a lahko še nekaj vprašam?user posted image
Tiste, ki dajete za zajtrk/dop malico kruh z namazom: koliko tega otrok poje? Ker jaz sem to prvič dali naši tamali danes, pa je pojedla pol kosa (zelo tankega). potem ni hotla več, je pa zmazala še pol banane in cca 50g sadne kaše. Kar pomeni, da ji pol kosa z namazom ni dovolj. Koliko torej pojejo vaši?

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehrana 10-mesečnika
12.4.2010 20:43:39   
PC Baby
Naš gre čez 2 tedna v varstvo in jaz planiramo tako, da bi mu zjutraj dala doma malo mleka oz. čaja (ker navadnega mleka ne mara, AM mu pa ne bi dajala), potem bo pa ob 8.30 v varstvu zajtrkoval z ostalimi otroci.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prehrana 10-mesečnika
20.4.2010 23:02:56   
daisyb
moj je tud star 10 mesecev...mava 4 obroke GH in pol se 3 do 4 krat mleko....ker je po malem.
zajtrka mu tud se nisem uvedla..pocasi bi najbrz morala opustiti flasko ponoci....

jaz bi mu drgac dala za zajtrk kake zitne kasice...lahk tud jogurt, sadje, zita...drgac pa mu dajem jaz ze vse (jogurti, skutice, sircki..). Kruha mu tud jaz ne dam se v roko..sem provala.ma si stlaci prevec v usta...ceprav vceraj je jedel sam grisini..pa tud ce je mel vecje koscke v ustih jih je lepo prezvecil....provat je treba veckrat...drgac pa mu dajem koscke prepecenca al kruha in si jih sam daje v usta. Pasiram pa tud ze od kakega 8 meseca ne...sam pretlacim hrano.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prehrana 10-mesečnika
21.4.2010 21:38:38   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Torej, da skrajšamuser posted image : a je katera delala tako, da je otrok še vedno dobil zjutraj flašo tudi po 1 letu, potem pa v vrtcu/varstvu normalno zajtrk?
Sorry, če sem zasmetila temo.


Naša 2,5-letnica še vedno zjutraj ob 7.15 spije 3dcl mleka, ob 8h pa normalno z drugimi v vrtcu je zajtrk.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prehrana 10-mesečnika
22.4.2010 8:54:12   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Torej, da skrajšamuser posted image : a je katera delala tako, da je otrok še vedno dobil zjutraj flašo tudi po 1 letu, potem pa v vrtcu/varstvu normalno zajtrk?
Sorry, če sem zasmetila temo.


Naša 2,5-letnica še vedno zjutraj ob 7.15 spije 3dcl mleka, ob 8h pa normalno z drugimi v vrtcu je zajtrk.


Naš 17 mesečnik zjutraj obvezno flaška, kasneje zajtrk

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prehrana 10-mesečnika
22.4.2010 8:55:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Naš gre čez 2 tedna v varstvo in jaz planiramo tako, da bi mu zjutraj dala doma malo mleka oz. čaja (ker navadnega mleka ne mara, AM mu pa ne bi dajala), potem bo pa ob 8.30 v varstvu zajtrkoval z ostalimi otroci.


Zakaj pa mu ne bi dala AMuser posted image . Kaj je narobe z njim?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prehrana 10-mesečnika
25.4.2010 21:20:23   
anžetka
Misamuk, sej ni treba, da je za zajtrk sam kos kruha z namazom...dej ji (tko kot si ji zadnjič) mal kruha s sirom in mal čežane al kosmiče s sadjem in potem mal mleka oz. čaja al kakšen rižolino pa sadje po koščkih al pa sadna skuta/jogurt in mal sadja al pa kruha not...Tko pač...da je vsega mal, ne sam ena zadeva.
Moj je zdej star dobrih 8m in se zjutraj doji, potem dobi mlečno-žitno kašico v katero dam včasih mal naribanega jabolka al hruško al banano, potem dobi za malico sadje-včasih kuhano, včasih surovo, včasih samo eno sorto, včasih več sort, potem dobi kosilo (juhice, polenta, kus kus, kosmiči, riž, testenine, krompir,...zraven pa kakšna kuhana zelenjava oz. omakca iz nje, včasih še meso zraven), zvečer se pa doji. Ponavadi se doji še vmes, ampak to sam za pocrkljat, ko ga dajem spat.
Koščki kruha so pa npr. velikosti graha al pa fižola...

_____________________________

Sasa84

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prehrana 10-mesečnika
17.5.2010 16:49:37   
niwaj
Jaz pa ne razumem najbolj, zakaj bi moreala dojenje ukinit. ?!? Tudi če greš v službo, imaš kot doječa mati pravico do 4 urnega delovnika. Ali ni več tako? Jaz mislim, da je materino mleko najboljša hrana za otroka in se mi zdi brezveze ukinjat dojenje, če imaš dovolj mleka. Jaz bi jo z veseljem dojila, pa žal ne morem.

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prehrana 10-mesečnika
17.5.2010 16:51:43   
niwaj
misamuk : naša tudi noče več kot pol kosa kruha pojest. Običajno pa poje na to še celo pomarančo ali celo banano.

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prehrana 10-mesečnika
17.5.2010 18:41:33   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

Tudi če greš v službo, imaš kot doječa mati pravico do 4 urnega delovnika. Ali ni več tako?

Ne glede na to ali dojiš ali ne, imaš pravico do skrajšanega delavnika do otrokovega 3. leta starosti (oz. 6. leta, če imaš še enega starejšega šoloobveznega otroka)

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prehrana 10-mesečnika
18.5.2010 8:54:03   
niwaj
Aha, no celo tako. Hvala za popravek :P
Potem pa res ne vidim razloga zakaj bi morala nehati dojiti.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prehrana 10-mesečnika
19.5.2010 10:47:36   
masna
Naša ta velika dva (3 leta) kot tudi ta mala (10 mesecev), od zmeraj zjutraj dobijo mleko ko vstanejo od 6:30 do 7, potem pa cca ob 8:30 je zajtrk. Dam jim sadje z jogurtom. Kakšen krat še kak kos kruha z margerino ali sirčkom, ampak večinoma ne ker potem niso dovolj lačni za kosilo. In vedno vse pojejo. Sadje jim pa dajem zjutraj zato ker so zjutraj najbolj lačni in imajo vsaj en sadni obrak na dan. Popoldne so ble vedno bitke...

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prehrana 10-mesečnika
21.5.2010 10:22:40   
katka11
ja, pa temu primerno placo...
enim znese enim pa ne...

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

Tudi če greš v službo, imaš kot doječa mati pravico do 4 urnega delovnika. Ali ni več tako?

Ne glede na to ali dojiš ali ne, imaš pravico do skrajšanega delavnika do otrokovega 3. leta starosti (oz. 6. leta, če imaš še enega starejšega šoloobveznega otroka)

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prehrana 10-mesečnika
21.5.2010 10:35:51   
mateja8
Naša pupa je stara osem mesecev, korigirano 7 mesecev in imava vse obroke GH, ker je dojenje zavrnila takoj ko je žlico dobila. Zjutraj je mlečno kašico potem pa vse po spisku. Banano držim v roki in ji jo lomim in dajem v usta, rada ima tudi kruh in hrenovko, pa piškot. Dajem ji kar velike koščke saj z njimi nima problema in jih brez zob z lahkoto zdrobi in poje.
Dajem ji tudi testenine, jogurte in kruh namazan z biločem.
Vse z veseljem poje in jo je veselje futrat.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prehrana 10-mesečnika
26.12.2014 20:31:23   
nagajivčk
Pozdravljene mamice. Naš skoraj 11 mesečnik občasno bruha po večerni popiti flaški (180 ml- Aptamil Comfort). Zato smo jo ukinili. Naj vam povem naš jedilnik.
7-8h : Skutke, jogurt+kruh ali kruh+namazi
10-11h: Sadje najraje-jabolko/hruška/banana+keks ali kupljen frutek
13-14h:Juhe/krompir/zelenjava/testenine...
16-17:sadje ali kruh+kaj gor ali monte/puding
19-20h:jogurt+kruh ali kruh+namazi ali kakšna kašica
Pred spanjem popije še 100 ml čaja. Naj povem da raznih linotov ne mara, tudi gres ali riž poje le nekaj žličk. Kaj menite je dovolj pester jedilnik glede na to da mu ne dajem mleka. Kravje mleko sem mu tudi ponudila in mu ni preveč všeč. Zato ga ne silim.
hvala za vaše odgovore in za kakšen nasvet. lpuser posted image

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prehrana 10-mesečnika
27.12.2014 16:03:39   
Paštetka
Ne. Manjka absolutno meso, potem kaše, od prosene, ajdove.
Lahko narediš polento s sirćkom, rižoto...
Ma 10 mesečnik lahko je že vse. Izjema le: gobe, konzervirana hrana, arašidi& oreščki, klobase, smokiji ipd sranja, močne začimbe in če je nagnjen k alergijam jagodičevj, kravje mleko, školjke. Vse ostalo od rib, mesa lahko je. 10 mesečnik lahko praktično je kosilo s starši - seveda manj slano in začinjeno.

Monte in razni fruchtzwergeji so zame osebno eno veliko sr*** . Malo si poglej koliko nepotrebnih E-jev, sladkorjev in umetnih barvil vsebujejo. Raje eno bedrco v roke in naj jo žuli in se žmaja z njo.



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 27.12.2014 16:13:19 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu nagajivčk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prehrana 10-mesečnika
27.12.2014 23:20:02   
nagajivčk
Oj. Hvala za komentar in lep odgovor. Pozabila sem napisati, tudi meso je 4x tedensko sigurno :) Proseno, ajdovo kašo pa res še nisem ponudila, prosila bi da mi poveš kako jo pripraviš? To je moj prvi otrok zato nimam še toliko izkušenj... Drugače pa že veliko je tako kot mi2(najraje ima pa domačo govejo juho z domačimi nudlci) :)
Tudi to se zavedam koliko nepotrebnih E-jev je v "lončkih" ampak kdaj pu pa tudi to ponudim :) Hvala, lep pozdrav in lepe praznike vsem skupaj :)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prehrana 10-mesečnika
28.12.2014 9:31:36   
Stanislava_
Proseno kašo skuhaš na mleku, podobno kot mlečen riž.
Lahko jo uporabiš tudi kot zakuho za zelenjavno juho.
Ajdovo ne vem, mi jo običajno jemo z gobami, ki pa jih otroku še en bi dajala. Lahko jo samo skuhaš kot prilogo, ampak meni je sama po sebi brezokusna in potrebuje vsaj zadostno mero parmezana. Bi bila vesela še kakšnega okusnega recepta.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nagajivčk)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?