|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosila bi za nasvet - gradnja hiške da ali ne?
16.8.2009 13:02:40   
GORMITI

Z možem sva dobila en kos zemljice in sedaj razmišljava, če bi si upala gradit hiško (sama, ne montažno), če prodava stanovanje za npr. 75.000 eur, če imava dovolj, da se vselimo. Seveda ne bi imeli kleti in hiška bi bila bolj majhna.
Kaj menite tisti, ki ste gradili - bi šlo skozi?

Kot drugo - če bi se odločila za to - kaj pride ceneje: hiška - atrijska (torej samo pritličje) v velikosti npr. 150 m2 ali mansardna v isti kvadraturi (npr. pritličje 80 m2 in mansarda 79 m2)? Kakšna so priporočila glede na bivanje, zasebnost otrok...imava 2 otroka, fantka in punčko, ki bosta imela vsak svojo sobico.

Lepo prosim za vsa mnenja, nasvete, vse bo zelo dobrodošlo.

Hvala!user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 13:15:56   
**Tinkara78**
Najprej te stanejo projekti, geodetski posnetek, potem pa komunalni prispevek, elektro prispevek, gradbeno dovoljenje,....

Precejšnji delež znesejo stvari do gradnje. V bistvu je najlažje hišo postaviti potem pa pride, elektrika, kurjava, izolacija, okna,.....

Po moje bi morala vsaj nekaj imeti privarčevano.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 16.8.2009 13:30:48 >

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
16.8.2009 14:07:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 16:07:21   
vrtnica123
Mislim da je tudi zelo odvisno v katerem koncu Slo. bi hiško rada postavila!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 16:56:15   
Vijoličarka
Zelo odvisno, kakšna človeka sta. Koliko znata sama in koliko imata volje? Karkoli zna človek sam narediti, se pri hiši ogromno pozna. Pa tudi, če vsaj malo ve o gradnji in obrtnikih.

Hkrati bo zelo važna logistika. Problem je, ker so vajina sredstva vezana v stanovanju, v katerem živite. Dalo bi se, če bi pred samo gradnjo (morda s krediti, če bo potrebno) uredila prav vso potrebno dokumentacijo, prodala stanovanje, si izgovorila npr. pol leta za izselitev, in pohitela z gradnjo -vsaj toliko, da bi se za silo vselila. Treba bo vse točno terminsko predvideti, predvsem pa bo treba imeti ob začetku gradnje vse razčiščeno, kje bo kaj in kako. Da se, bo pa hudo, ker bo vse vaše življenje temu podrejeno.

Sama imam o gradnji kar nekaj pojma, pa moža, ki ga ima še mnogo več, zato bi se v to takoj spustila.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:03:31   
MAŠKA
Če imata 75.000 EUR in vsak svojo službo, mislim, da bosta zmogla. Sicer pa s 75.000 EUR mislim, da se ne bo dalo že vseliti. Še kakšen kredit zraven, pa bo!

Kar pogumno!

Midva imava mansardno hiško, ampak če bi delala še enkrat, bi se odločala za atrijsko - čimveč prostorov v eni etaži, čim manj stopnic! Že zdaj mi gredo stopnice na živce, kaj šele bo, ko bom stara...

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:03:33   
rija
mislim, da to žal ne bo dovoljuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:04:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Že zdaj mi gredo stopnice na živce, kaj šele bo, ko bom stara...


a vsi računate, da boste v teh svojih hišah do smrtiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:21:18   
MAŠKA
Veš Rija ne vem, če bo moja penzija dovolj visoka za kakšen dom ostarelihuser posted image

Drugače pa jaz bi kar bila v tej svoji bajtici dokler se bom lahko premikala od postelje do WC in urejala vse potrebno v zvezi s tem, pa dokler si bom sposobna še kaj pripravit za pod zob... in dokler bom lahko to bajtico vzdrževala, seveda. 

Sicer pa parvim, da mi že ZDAJ gredo stopnice na živce... ko eno stvar pozabim v gornjem štuku, garažo imam pod zemljo in potem laufam čez tri štuke gor in dol... včasih samo po eno malenkost. Dokler smo imeli vse v pritličju, mi je bilo bistveno bolj enostavno, je pa res, da je bilo zelo malo prostora, zato je bilo potrebno aktivirat mansardo.

< Sporočilo je popravil MAŠKA -- 16.8.2009 22:25:01 >


_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:24:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Veš Rija ne vem, če bo moja penzija dovolj visoka za kakšen dom ostarelihuser posted image



no, jaz si sebe ne predstavljam na stara leta v hiši. ker na deco ne vem, če se da računatuser posted image
torej se vidim v nekem stanovanju, kjer ni veliko delauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:26:21   
felix7
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mislim, da to žal ne bo dovoljuser posted image


se strinjam... Najprej se pozanimajta, kakšen bi bil komunalni prispevek, nekje so ti zneski namreč vrtoglavi. Pri nas npr. za parcelo 600 m2 plačaš komunalni prispevek 21.000 EUR... Pa živimo 35 km iz Ljubljane. Pozanimaj se tudi, če se plača komunalni prispevek na tloris hiše ali na kvadraturo parcele. Arhitekti imajo tudi kar zasoljene cene, ampak če niste zahtevni, si lahko najdete ustrezen tipski načrt (za to priporočam Ingro iz Gornje Radgone, sicer ne vem, od kod ste vi, ampak midva sva vzela načrte pri njih, pa sva od GR oddaljena 200 km v eno smer). Predvsem pa najprej stopita do občine, da vama dajo lokacijsko informacijo za gradnjo, kjer piše, kakšen tip objekta sploh lahko gradite na vaši parceli. Morda atrijska hiša na vaši parceli sploh dovoljena ni... Za razmisliti je, kako oddaljeni so vsi priključki - voda, elektrika, kanalizacija, telefon, vsak meter izkopavanja in polaganja cevi namreč stane.
Nočem ti vzeti volje za gradnjo, ampak tu je toliko enih nepredvidlijivih stvari. Resnično zberite čim več možnih informacij, preden se dokončno odločite. Začne pa se z lokacijsko informacijo.

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:26:58   
MAŠKA
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Veš Rija ne vem, če bo moja penzija dovolj visoka za kakšen dom ostarelihuser posted image



no, jaz si sebe ne predstavljam na stara leta v hiši. ker na deco ne vem, če se da računatuser posted image
torej se vidim v nekem stanovanju, kjer ni veliko delauser posted image


Ja itak, tud jst ne mislim otrokom dihat za ovratnik. Drugače pa... a veš da se še nisem tako strašno poglabljala, kje bom na starostuser posted image

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:33:08   
MAŠKA
Felix7 - vse je res kot si napisala. Ampak, če imata za štart teh 75.000, parcelo in reden dohodek, se da tudi s kreditom veliko pomagat. Niti ni nujno, da vse takoj sfiniširata. Poznam ljudi, ki so se brez ficka spustili v gradnjo, in so zdaj v bajtah, je pa res, da bodo še en lep čas odplačevali kredite.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:36:20   
lex
če odštejem parcelo naju je hiša do sedaj stala cca 65.000€ imava pritličje + mansardo. Vse delamo sami v lastni režiji. sva pa v fazi ko imava not že okna in vmesne stene, ni pa še ne elektrike ne drugih inštalacij (centralna, sesalec, voda, internet,......... - ja na vse je treba že zda računat in kupovat kable), niti ni še nobene izolacije. Torej goli zidi  streho in okni aja pa vse kar je lesenega na hiši in v hiši in pod streho,........ sva dobila od mojega očeta (streha naju je brez ostrešja stala 10.000€). Nekaj sva imela na šparano ne pa nevem koliko. Kaj bi dala, da bi imela tako stanovanje kot ga imaš ti za prodat, tako pa živimo v etaži njegovih staršev in vse kar sva pred par leti vložila tu not bo ostalo tu in tega ni bilo malo.
če vzameta še malo kredita se da, še posebej če imata kolege ki vama bodo prišli pomagat. meni bo ati naredil centralno, moj bo sam naredil vodo, kolega je električar, eden zidar,...............



_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:36:35   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Felix7 - vse je res kot si napisala. Ampak, če imata za štart teh 75.000, parcelo in reden dohodek, se da tudi s kreditom veliko pomagat. Niti ni nujno, da vse takoj sfiniširata. Poznam ljudi, ki so se brez ficka spustili v gradnjo, in so zdaj v bajtah, je pa res, da bodo še en lep čas odplačevali kredite.


saj to je problem.

vmes je treba pa še živet, pa otroke šolat, pa se lepo imet....in zamislite si, da ste zaradi 4 sten brez tega naslednjih 20 letuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
16.8.2009 22:38:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:45:27   
lex
tud midva imava tipski načrt iz Ingre iz Gornje Radgone - super tipi in tipice. Midva njihovega načrta uradno nisva spreminjala, sva ga pa med samo gradnjo malo priredila (znotraj), ker vsak uradna sprememba pride 600€, pa nama je sama svetovala, da za tisto 1 steno ni vredno dajat tolk denarja.
Kumnalni v naši občini naju je prišel cca 3.000€, načrti cca 3.000€, pri geodetih se malo pozanimaj, ker naju je prvi prišel cca 400€ za izmeritev in da nama je narisal kam lahko postavima objekt, za zakoličbo sva dala bistveno manj 120€

cene za kopača so različne pri nas se sučejo od 17 do 25€ odvisno od velikosti bagerja tudi.


aja midva sva dala cca 12.000€ za nasip in ploščo ker nimava temeljev (tak teren, blizu Drave in so nama svetovali, da naj narediva nasip in ploščo, ker drugače bi nama zalivalo podtalnica)

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 22:47:39   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

rija...zakaj pa nebi živel v lastni hiši na stara leta???rajši v bloku da ti sosedje hodijo po glavi? ne hvala...



saj so tudi kakšni penzionistični blokiuser posted image

jaz sem bolj za kakšno varovano stanovanje na stara leta....že zdaj ne folgam urejati bajte, potem pa ne bom zmogla. pa zakaj tudi bi, če pa mi je lahko lepšeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 23:09:24   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Že zdaj mi gredo stopnice na živce, kaj šele bo, ko bom stara...


a vsi računate, da boste v teh svojih hišah do smrtiuser posted image


seveda, zato sva predvidela tudi prostor za dvigalo. user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
16.8.2009 23:28:26   
GORMITI

Hvala za mnenja. sem iz štajerskega konca, elektriko, vodo in vse ostalo je v bližini (30m). lokacijsko že imam in ker gre za razpršeno gradnjo, so mi rekli, da ni omeitev, kakšno hišo moram zgraditi.

ker je mala parcela, je malo prostora za hiško, zato sprašujem, kaj bi bilo bolje, da si naredimo atrijsko in imamo potem posledično manj dvorišča ali mansardno; tudi s strani stroškov, saj potem stopnice stanejo, pa mansarda...?user posted image

o gradnji nimava ne vem koliko pojma, sta se pa pred enim tednom kolega vselila v hiško, ki sta jo imela zgrajeno točno v enem letu (vse lastna režija, sosedje, prijatelji), obseg 17 x 10 m z mansardo in cela podkletena in ju je prišlo 130.000 eur; manjka le še fasada. Glede na to, da midva ne bi imela kleti in bi bila pol manjša, pač razmišljam, da bi nama nekako šlo skozi. Vzela bi še nekaj malega kredita za papirje in ploščo.

Od Ingre sem gledala tipske projekte (tudi kolega sta vzela tam projekt, samo sta ga priredila) - ali res samo micena sprememba stane 600 €?? Onadva sta veliko spreminjala:)

Še kje bi lahko pogledala malo teh tipskih projektov?

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 7:56:48   
t5t6
Pred par meseci sva se vselila v novo hišo. Delala nisva v lastni režiji, za vse sva plačala delavce, sva pa jih izbirala sproti. Hiša je atrijska z manjšo mansardo in polovico podkletena, Skupaj manj kot 150 m2. Za 75 sva prišla do treje faze. Na koncu sva porabila cca 50.000 E več kot sva načrtovala. Jez mislim da za ta denar hiše ne sezidaš do te faze, da bi se lahko vselila. Sezidaš jo že, kje pa je potem vsa inštalacija, pa keramika, pa sanitarna oprema..... In kot je že ena rekla pred pričetkom gradnje nastanejo tudi določeni stroški, ki niso tako nizki. Imata pa zelo dobro izhodišče, če imata možnost vzeti še kakšen kredit. Srečno

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 10:20:13   
Anonimen
Midva imava sicer hišo (K+P+M)-eno nadstropje cca. 80 m2 in naju je do sedaj (položena keramika, kupljen material za beljenje) prišla cca. 80.000€.

S tem, da sva imela na hiši same fušarje za polovično ceno, nič nama niso delale razne firme, material sva dobila pa cca. 30% ceneje kot je v najcenejši trgovini.

Tako, da bo tudi po mojem mnenju potrebno še malo varčevati ali vzeti kak manjši kredit.

Je pa seveda odvisno tudi od tega koliko sta zahtevna. Lahko kupita navadna okna, lahko troslojna, lahko kupita keramiko za 60 EUR kvadrat, lahko pa laminat za 5 EUR...

(odgovor članu t5t6)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 10:55:25   
rija
Jaz sem
že dolgo iz gradnje...pa me zanima tiste, ki gradite ob sedanjih cenah ali je
možno sezidati  med 180 in 200 kvadratov za 200.000 eur?

parcela je, vse ostalo z načrtom vred plačano....samo gradnja do vselitve. Pa da večinoma, razen kakšnega malanja, ne delaš nič?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 10:57:02   
Anonimen
skuštrana suzi - v katerem koncu Slovenije pa to zidata, če ni skivnost?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 11:10:37   
t5t6
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz sem
že dolgo iz gradnje...pa me zanima tiste, ki gradite ob sedanjih cenah ali je
možno sezidati  med 180 in 200 kvadratov za 200.000 eur?

parcela je, vse ostalo z načrtom vred plačano....samo gradnja do vselitve. Pa da večinoma, razen kakšnega malanja, ne delaš nič?user posted image


Če ti kaj pomaga, 150 m2, višji cenovni razred (osnovne materiale sva izbirala kvalitetne), nič nisva delala sama = 270.000 E  v tej ceni je tudi vgradno pohištvo (kuhinja, vgradne omare). Danes bi to bilo malo ceneje kot je bilo lani in predlani.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?