|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2021
12.12.2020 18:21:35   
bincha
No potem pa kar lepo počivaj 🍀🍀🍀Magnezij pa verjetno tudi piješ - jaz moram kak dan kar dva magnesola vzet. 


(odgovor članu Marj3tica_)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Aprilčice 2021
13.12.2020 12:57:44   
luri
bincha hvala, sem se že kar malo ustrašila tisti dan. Ker mi je rekla ginekologinja, da ko enkrat začneš čutit premike vsak dan, jih moraš res vsak dan čutit.
Me je potem včeraj in danes ponoči nabrcal še za nazaj user posted image
Ojej :/ upam, da ti čimprej minejo ti dodatni devi do morfologije :)

Marj3tica_ jaz sem se tudi s krvavitvami srečala sam v 6. tednu. Tudi z bolečinami v predelu trebuha nimam težav (trkaaaam). Ti kar lepo počivaj. Če brce dobro čutiš, ti s tem tudi otroček sporoča, da se dobro počuti :)

Me je pa začela v zadnjem tednu mučit kar huda zgaga in bolečine v želodcu po večjem obroku. Tako, da zdaj se trudim jest večkrat po malo in predvsem zvečer se izogibam sveže zelenjave in sadja. Mi pa zelo pomaga, če spijem limonado, ko čutim, da me začenja boleti želodec, je po parih požirkih takoj bolje.

Mene pa ta teden čaka test z glukozo, da preverijo glede nosečniške sladkorne, tako da upam, da bo v mejah normale :)

(odgovor članu Marj3tica_)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Aprilčice 2021
17.12.2020 15:17:54   
bincha
Z zgago imam tudi jaz pogosto probleme, če ne celo vsak dan... Nič fajn, ampak se da za enkrat potrpeti... ☺️ V prvi nosečnosti sem proti koncu imela tako močno zgago, da sem par noči v sede prespala... Začuda v drugi nosečnosti ni bilo ne duha ne sluha o zgagi... Kako so si nosečnosti različne ☺️
Ima ze katera lineo negro (ne vem ali sem prav napisala...). V prvi nosečnosti sem jo imela - in to zelo dolgo, je segala do jošk in temno... Pa tudi izginila je zelo počasi. V drugi nosečnosti je manj vidna in samo do popka, sedaj je zaenkrat še nimam. 
Evo sem se hvalila glede krčev... Sedaj imam že cca 2 dni močnejše krče, ki pa (na srečo) niso redni... Vsake toliko me stisne kot me je pred in med menstruacijo... Pa v nogah imam krče. 🤔
Jutri dopoldne pa me čaka morfologija - končno! ☺️ 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Aprilčice 2021
17.12.2020 19:27:34   
luri
Ja, pri meni tudi zaenkrat še ni prehuda zgaga... Po navadi jo dobim, ko pojem kaj sladkega. Tako da se probam čimbolj izogibat sladkarijam in je boljše.:)
Lnee negre pa (še) nimam.

Mene so tut včeraj začeli grabit krči v nogah..

Zadnja dva dni zopet drugače čutim otročka, kot da bi se tako obrnil, da me brca na noter.
Možno pa, da samo jaz tako občutim, ker sem dejansko že cel dan osredotočena na to in samo o tem razmišljam.. in me že kar malo preveč obremenjuje. user posted image

bincha želim ti lepo morfologijo :)


(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Aprilčice 2021
18.12.2020 9:31:19   
bincha
Hvala luri 😊 ravno čakam v čakalnici, vendar sta še 2 pred mano... 
Možno, da se je tvoj otroček že obrnil - moja prva dva sta bila v času, ko smo delali morfologijo, že oba obrnjena na glavo in sta tako ostala (če sklepam po brcah, ko so bile bolj zgoraj). Tega pa še vedno čutim spodaj pod popkom oz zgolj malo nad sramno kostjo... Me prav zanima kako leži... ☺️ 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Aprilčice 2021
19.12.2020 13:46:30   
luri
Bincha kako je bilo na morfologiji? :) 


Kako ste kaj ostale? 

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Aprilčice 2021
19.12.2020 18:34:52   
megiTT
Pozdravljene,

da se pofočkam, jaz tudi spadam k aprilčicam, rok imam konec aprila.

Za zgago jaz uporabljam Donat. Meni pomaga. Na morfologiji sem že bila prejšnji teden in je bil otrok
obrnjen z glavo navzdol, sedaj pa že cel čas čutim brce v spodnji del trebuha, tako da se je v tem
času že obrnil.user posted image


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Aprilčice 2021
20.12.2020 19:19:18   
bincha
Luri morfologija je bila uspešna 😄 izgleda vse kot mora - tokrat pa pričakujemo deklico😄😀
Edino obrazka ni pokazala, smo videli samo profil, ker se je z glavo tiščala ob posteljico... - imam pa posteljico čisto spodaj pri materničnem vratu... 🙄

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Aprilčice 2021
20.12.2020 19:22:04   
bincha


IZVIRNO SPOROČILO: megiTT

Pozdravljene,

da se pofočkam, jaz tudi spadam k aprilčicam, rok imam konec aprila.

Za zgago jaz uporabljam Donat. Meni pomaga. Na morfologiji sem že bila prejšnji teden in je bil otrok
obrnjen z glavo navzdol, sedaj pa že cel čas čutim brce v spodnji del trebuha, tako da se je v tem
času že obrnil.user posted image





Dobrodošla megi! Je to zboj prvi otrok? Tudi jaz imam rok bolj proti koncu aprila - 24.4.
Brce pa jaz od samega začetka čutim samo spodaj pod popkom, pa je bila na morfologiji v petek obrnjena z glavo navzdol... Samo jaz že tako nosim pretežno spodaj... Si gibe prej čutila drugje? 

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Aprilčice 2021
20.12.2020 19:34:15   
megiTT
Ne, to bo drugi otrok, imam se sineta starega 8 let.Zal je trajalo tolk casa ampak, kaj cmo, tako je 😊

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Aprilčice 2021
20.12.2020 19:48:08   
bincha
Tudi jaz imam že sina starega 8 let in še enega sina statega 6 let 😄 potem si ti tudi v tem času učiteljica😀
Midva sva s tretjim otrokom kar malo zavlačevala... Vedno je kaj vmes prišlo... Pa sva se o tretjem pogovarjala že ko sta bila mala dva stara 3 in 1 leto... Hitro gre čas... ☺️ 

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Aprilčice 2021
21.12.2020 8:17:56   
megiTT
Mi2 sva se vmes srecala z nepoldnostjo iz nepojasnjenega razloga, bila 3x na ivf. Letos poleti sva se odlocila, da otrok pac ne bova vec imela.

Evo, pride aprila 2021 😂

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Aprilčice 2021
21.12.2020 8:29:00   
bincha


IZVIRNO SPOROČILO: megiTT

Mi2 sva se vmes srecala z nepoldnostjo iz nepojasnjenega razloga, bila 3x na ivf. Letos poleti sva se odlocila, da otrok pac ne bova vec imela.

Evo, pride aprila 2021 😂



Ja življenje ima pa res zelo poseben smisel za humor! ☺️ Potem pa še posebej čestitke! 

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Aprilčice 2021
22.12.2020 11:15:21   
luri
megiTT dobrodošla med nami :)

bincha super za uspešno morfologijo. :)

Jaz sem še vedno zmedena glede gibovuser posted image user posted image Včeraj me je mali ponoči tako brcal, da sem se zbujala vsaki 2 uri, potem čez dan pa le tu in tam kakšna brca... danes ponoči sem pa zelo trdno spala in sem se zbudila šele okrog 8h in spet nič, tako, da sem ga šla preverjati z Angelsoundom... seveda sem takoj našla srček in tudi slišala gibanje, kasneje sem ga tudi čutila... ampak me na vsaketoliko časa, ko se ne premika, toliko kot bi pričakovala ali pa da je kakšen dan bolj umirjen, ker je ponoči razgrajal, kar malo panika zagrabi, ker ne vem, če je to normalno... malo me pomirja dejstvo, da imam v četrtek pregled pri ginekologinji... in da je v tem obdobju verjetno pomembno to, da plod res vsak dan čutimo, neglede na intenzivnost gibov user posted image

Mi zna katera povedat, kdaj se sploh začne šteti plodove gibe?

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Aprilčice 2021
22.12.2020 12:08:44   
bincha
Luri jaz mislim, da dokler čutiš otroka je ok, sedaj veliko spijo. Tudi pri meni je tako, včasih cel žur, včasih pa 💤 nič... Gibe lahko že šteješ... 10 naj bi jih čutili v enem dnevu - in kot en gib šteje 1 brca ali pa več zaporednih premikov. Samo ne vem pa ali že sedaj občutimo čisto vse gibe, ki jih narediti dojenček, ko so še tajo majhni. Jaz zase vem, da jih čutim le če sedim oz. ležim, ko hodim okoli ne čutim nič...

Ko me skrbi popijem topel čaj in jih takoj začutim 😄

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Aprilčice 2021
22.12.2020 13:58:10   
megiTT
Pozdravljene,

tudi jaz imam tak občutek, da brca na ful (ali pa zelloooo malo) potem cel dan nič, da se potem sprašujem,
če je sploh še živo. glede na to, da imajo baje kar dosti prostora in se sedaj še na polno obračajo,
je najbrž to čisto ok.
user posted image

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Aprilčice 2021
22.12.2020 19:15:53   
luri
megiTT potem je očitno takšno občutenje gibov dokaj normalno in ne rabim delat panike. Sem prvič noseča in je zame res vse novo.

Sem šla zopet brati odgovore od Pušenjaka in piše, da je do 28. tedna količina plodovnice povečana, otroček pa še razmeroma šibek in niti ni nujno, da vsak gib, ki ga otrok naredi, da se dotakne maternične stene, ter jih posledično ne čutimo.

Se mi pa zgodi, da ko neham razmišljat o o gibih otročka tudi podzavestno, me takoj nabrca user posted image

user posted image

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Aprilčice 2021
24.12.2020 16:01:28   
bincha
A veste kaj pogrešam to nosečnost?? 🤔 Ta naval energije, ki naj bi prišel po prvemu trimesečju...


Megi ti si tudi že imela morfologijo kajne? Veš kaj pričakuješ? ☺️ 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Aprilčice 2021
24.12.2020 16:35:21   
megiTT
Jst se pocutim boljse sedeaj, kot pa v 1 tromesecju. Nisem tolk utrujena, nimam slabosti vec.Jst sem spol zvedela ze prej, ker sem imela nipt test panorama. Pricakujemo puncko.

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Aprilčice 2021
24.12.2020 18:24:45   
luri
hehe bincha, jaz moram reči, da imam energije za izvoz, kadar mi mali v trebuhu ponoči pusti spati :)

Se mi zdi pa, da v drugem trimesečju samo še okrog zdravnikov hodim... rešim eno težavo, se pojavi druga :( Zadnje čase sem pri sebi začela opažat, da mi občasno, za 2-3 minute začne zelo močno razbijati srce in doseže frekvenco tudi do 120 udarcev na minuto. Potem se spet normalizira na okrog 90 udarcev na minuto. Tako da sem danes dobila napotnico za kardiologa...
In ker sem bila sama huda nedonošenka (rodila sem se pri 26ih tednih), je ginekologinja tudi bolj pozorna na to, kako se otroček razvija. Sama na morfologiji, ki sem jo imela pred tremi tedni ni zaznala nobene "napake", je rekla tudi, da je plodova frekvenca vredu, ampak mi je vseeno (kao) preventivno poslala še na fetalno kardiologijo...
Sedaj me je začelo spet kar zelo skrbeti :(

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Aprilčice 2021
24.12.2020 20:20:39   
bincha
O joj luri, v 26. tednu? Potem si res borka! Upam in verjamem, da bo vse ok!


Ja saj to... Ne vem kje je moja energija?? Mogoče me pritisk zafrkava, imam nižjega... Okoli 70/110, sicer ni sile... Moj utrip pa je običajno okoli 80,90... 
Spim kar ok, ampak vedno vstanem že zgodaj - okoli 6h. Pa dva šolarja imam doma, mogoče gre sem vsa moja energija 😆
Super megi za deklico! ☺️ 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Aprilčice 2021
25.12.2020 11:57:24   
bincha
N**** in Marj3tica kako sta vidve te dni? ☺️ 


(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 197
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Stres v nosečnosti lahko škoduje otroku
Rezultati najnovejših raziskav so pokazali, da lahko čustvena in psihična napetost v času nosečnosti slabo vpliva na ner...
Koliko carskih rezov lahko imate in kako d...
Vsaka ženska je drugačna. Nekatere okrevajo brez posebnosti po vsakem carskem rezu, druge pa potrebujejo več časa, saj i...